mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 02:24:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mojpes.netu  |  arhiv mojpesForuma  |  mojpesKnjižnica  |  Tema: mojpesKnjižnica - pravila
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: mojpesKnjižnica - pravila  (Prebrano 2075 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : ponedeljek, 09.02.2009 : 20:26:50 »

mojpesKnjižnica

Kaj je mojpesKnjižnica in kako deluje?
mojpesKnjižnica služi izposoji knjig med člani mojpes.neta. Izposojevalnina gre kot donacija v dobro varovancev Zavetišča Horjul.

Kdo lahko sodeluje?
Knjige lahko v izposojo ponudijo in si jih izposodijo člani mojpes.neta z ustreznimi uporabniškimi paketi (midi, maksi, mega).

Kako dam knjigo v mojpesKnjižnico?
- na email jana@mojpes.net pošlji:
* svoje uporabniško ime,
* ime avtorja in naslov knjige,
* kratek opis vsebine knjige,
* opis ohranjenosti knjige,
* dve fotografiji knjige (sprednja in zadnja stran),
* pogoje za izposojo:
# višina izposojevalnine (v €),
# čas, za katerega daješ knjigo na izposojo (2 meseca, dve izposoji, do določenega datuma, zaenkrat brez omejitev ...),
# koliko časa lahko ena oseba ima izposojeno knjigo (en mesec, dva tedna ...);
- knjiga je do prve izposoje pri donatorju.

Kako si knjigo lahko izposodim?
- vsi pogoji in termini za izposojo bodo navedeni ob vsaki knjigi, ki bo trenutno na voljo za izposojo v mojpesKnjižnici,
- v ustrezno temo zapišeš, da si želiš knjigo izposoditi,
- znesek za izposojo je treba takoj nakazati na TRR Zavetišča Horjul 03160-1000931624, odprt pri SKB,
- šele po obvestilu v knjižni temi, da je znesek doniran v korist Zavetišča Horjul, se knjiga lahko preda naprej (rok zaradi kasnejšega plačila teče v čas izposoje),
- dolžnost pošiljatelja knjige je, da knjigo preda takoj (vsaj v dveh dneh po objavi opravljene donacije).

Kako knjigo vrnem ali jo dam v izposojo naprej?
* ko poteče rok za izposojo, je knjiga na voljo za izposojo (knjiga je ta čas pri zadnjem, ki si jo je izposodil),
* član, ki ima izposojeno knjigo, se mora ob novem interesu za izposojo knjige po zasebnih sporočilih dogovoriti za predajo ter plačati stroške poštnine, v kolikor drugačna predaja ni mogoča,
* če je treba knjigo vrniti lastniku, mora to na svoje stroške storiti zadnji, ki si je izposodil knjigo,
* v kolikor se knjiga pošilja po pošti, jo je potrebno poslati kot priporočeno pošiljko v oblazinjeni kuverti,
* knjiga se lahko da naprej v izposojo tudi pred rokom, ki je določen za čas izposoje, kar napiše v temo posamezne knjige in tako je knjiga spet na voljo za izposojo.

Časovni termini
- časovne termine za izposojo določi ponudnik knjige:
* od kdaj do kdaj daje knjigo na voljo v mojpesKnjižnico,
* za koliko časa si jo lahko nekdo izposodi,
* kdaj želi knjigo nazaj.

Vodenje evidence
* vsaka knjiga, ki bo "prispela" v mojpesKnjižnico, bo uvrščena na seznam knjig,
* v seznam se bo ob naslovu knjige vpisalo donatorja, izklicno izposojevalnino in do kdaj je knjiga na voljo za izposojo v mojpesKnjižnici.

Kaj pa, če za knjigo ni zanimanja?
- knjiga je na voljo tako dolgo, dokler je lastnik ne vzame iz knjižnice (to stori z obvestilom v ustrezni temi, kjer se knjiga ponuja ali s sporočilom na moj email naslov),
- knjiga je pri tistem, ki si jo je zadnji izposodil, tako dolgo, dokler ni novega interesenta ali jo iz mojpesKnjižnice vzame lastnik.

Kaj pa, če se bo lastnik knjige premislil in je ne bo hotel predati v izposojo ali pa je oseba, ki bo imela izposojeno, ne bo hotela vrniti?
Verjamem, da bodo k tej akciji pristopili samo resni donatorji knjig in da bodo v temah za izposojo sodelovali samo tisti, ki bodo v primeru izposoje, znesek resnično nakazali tako, kot se od njih pričakuje, po preteku roka za izposojo pa knjigo resnično vrnili lastniku ali predali naslednjemu interesentu. Vse stavimo na zaupanje.

Kaj pa, če iščem določeno knjigo?
- tema Iščem knjigo je namenjena vašim povpraševanjem,
- v njej povprašujete, vendar se ne dogovarjate za izposojo mimo mojpesKnjižnice (tam poveste, katero knjigo iščete in v kolikor jo kdo ima, jo lahko ponudi v mojpesKnjižnici, lahko tudi samo za eno izposojo).

opomba mojpes.neta
Tole počnemo prvič, zato morda kakšen postopek ne bo šel tako, kot smo si v začetku zamislili. Sproti bomo korigirali tako ta pravila kot morebitne postopke. Vse, kar bomo spreminjali, bo objavljeno tukaj.
mojpes.net ne odgovarja za resničnost podatkov o knjigah, kot tudi ni odgovoren za nobeno knjigo in njeno predajo. mojpes.net samo ponuja možnost izposoje knjig med svojimi člani.

* V to rubriko lahko pišejo samo člani mojpes.neta, za branje pa je dostopna vsem (tudi gostom in registriranim uporabnikom).
* DVD-jev s filmi ni mogoče dati v izposojo.

Jana Pahovnik
Gavce, 9.2.2009

Dopolnitev glede predčasne vrnitve in nadaljne izposoje knjige.
Kdor prej prebere knjigo, jo lahko da prej nazaj na licitacije, da si jo izposodi nekdo drug. Ni treba čakati, da rok izposoje poteče. Naveden rok izposoje, ki ga določi lastnik knjige, je najdaljši čas, za katerega lahko ima knjigo v izposoji en član.
23.2.2009
Prenovljena pravila.
Iz mojpesKnjižnice sem umaknila pravila licitacij in jih nadomestila s "klasičnim" načinom izposoje - kdor prvi izrazi interes za izposojo v ustrezni temi, si ima pravico knjigo tudi izposoditi.
30.8.2009

Spremenjen TRR.
16.11.2014

Lepo prosim morebitne poznavalce knjižničnega "poslovanja", da nam pomagajo pri postavitvi "sistema" in nas opozorijo na morebitne nenamerne kršitve kakšnih knjižničnih ali drugih pravil.
Hvala.
Logiran

Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mojpes.netu  |  arhiv mojpesForuma  |  mojpesKnjižnica  |  Tema: mojpesKnjižnica - pravila
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines