mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 23:25:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Voden izcedek iz ušesa
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Voden izcedek iz ušesa  (Prebrano 2282 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« : torek, 10.02.2009 : 11:23:08 »

Pozdravljeni!

Ravno prej sem tole opazila pri moji začasnici in bom najprej tu vprašala, preden naredim "paniko"
pri veterinarju.

Gre za voden izcedek iz ušesa. Par kapljic, ki padejo na tla, brez barve, brez vonja, potem ko se popraska
po ušesu in strese z glavo (tega sicer ne počne zelo pogosto, opazim občasno, vendar do sedaj nisem
povezala kapljic s tem). Izgleda kot kapljice vode.

Sicer se nič ne vidi, muca se ne praska pogosto, samo občasno (in večinoma po notranji strani ušesa,
ne zunanji, zaradi česar sem pravzaprav postala pozorna na to praskanje). Je veterinarsko oskrbljena,
dobila je Stronghold ...

Je možno, da gre za vnetje ušes, čeprav je tekočina prozorna?

Če ima kdo kakšno izkušnjo s tem in lahko deli, bom vesela. Sicer pa naju očitno tako čaka obisk veterinarja.

Hvala,

Skuiki

Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #1 : torek, 10.02.2009 : 11:56:08 »

Ni bilo čisto isto, ampak Shape je imel nek podoben problem. V ušesu se mu je videla prozorna tekočina, ampak samo če so noter pogledal z ... hmm, kako se že reče tisti zadevi, s katero se gleda v uho? Ven mu pa ni nič teklo. Muc je imel tudi izcedek iz očk in malo je kihal in kasneje smo ugotovili, da ima klamidijo. Veterinar je rekel, da ima najverjetneje predrt bobnič, ker od nekje mora tista tekočina priti. Potem se je muc zdravil na vet. fakulteti in so rekli, da je vse ok. Ne vem  Sad Jaz bi ga peljala pokazat k veterinarju.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #2 : torek, 10.02.2009 : 14:26:27 »

Ni bilo čisto isto, ampak Shape je imel nek podoben problem. V ušesu se mu je videla prozorna tekočina, ampak samo če so noter pogledal z ... hmm, kako se že reče tisti zadevi, s katero se gleda v uho? Ven mu pa ni nič teklo. Muc je imel tudi izcedek iz očk in malo je kihal in kasneje smo ugotovili, da ima klamidijo. Veterinar je rekel, da ima najverjetneje predrt bobnič, ker od nekje mora tista tekočina priti. Potem se je muc zdravil na vet. fakulteti in so rekli, da je vse ok. Ne vem  Sad Jaz bi ga peljala pokazat k veterinarju.

Ojej.

Moji se na pogled s prostim očesom ne vidi nobena tekočina, tudi kiha ali smrka ne. Hm.
Bomo šli pokazat uho k veterinarju.

Pri kom pa se je zdravil Shape?

Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #3 : torek, 10.02.2009 : 23:04:36 »

Pri Sari Suhadolc, na vet. fakulteto pa ga je poslal Vidic.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Voden izcedek iz ušesa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines