mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:09:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: prosim za nasvet!sijamska muca
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: prosim za nasvet!sijamska muca  (Prebrano 11811 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lucy234
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« : torek, 10.02.2009 : 20:09:46 »

zelo mi je všeč ta pasma in ko sem že obupala, da je nikoli ne bi mogla imet, se mi je sedaj ponudila majhna prilika,...
ampak stvar ni v tem, temveč, me zanima ali ima kdo izkušnje z temi mucki?in kako bi se navadili na drugega mucka(sem tudi ponosna lastnica navadnega črnega mucka)?ima kakšne čudne navade?
karakterno?

ne vem,...res bi rada kakšen nasvet, v zvezi z to pasmo, ker niamm več veliko časa, za odločitev,...naj še povem, da je moj muc zelo prilagodljiv in, da se razume z ostalimi mucki,ki jih dobim tu in tam v varstvo,..
hvala za odgovore Wink
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1 : torek, 10.02.2009 : 20:34:06 »

A vzreditelj pa ne pozna karakterja svojih mačk?  Huh
Logiran
lucy234
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #2 : torek, 10.02.2009 : 20:45:33 »

pozna, ampak mene zanima,če im akdo izkušnje, nič drugega,...
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #3 : torek, 10.02.2009 : 23:10:14 »

lucy234, predvsem ti svetujem, da se ne odločiš na hitro. Mi mogoče lahko zaupaš kakšna prilika se ti je ponudila? Pri katerem vzreditelju bi kupila muco? Jaz bi ti svetovalka kak obisk pri vzreditelju (ki bi bil pred nakupom v bistvu nujno potreben), da boš te muce bolje spoznala in ti bo lahko več povedal o njih. Vzrejališča najdeš na http://www.geocities.com/zfds_si/vzrejalisca.html .
Logiran
lucy234
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #4 : sreda, 11.02.2009 : 08:26:08 »

Tinchka!

mucko oddajajo, stara je 1,5 let!
zato imam morda zelo smešna vprašanja,...ker,če bi bil mladiček,bi se vsekakor odločala ,dlje,....zato me zanima res čim več in ali so družabni mucki ali bolj samotarji,...ker si ne želim, da bi moj zdajšnji muc bil na kakršen koli način ogrožen, ker je res zelo družaben in nežen mucek!
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #5 : sreda, 11.02.2009 : 13:47:13 »

Ma lej... obrni se na kakega vzreditelja. Siamskih mačk je pri nas bolj malo, zato boš težko našla tukaj koga, ki jo ima. So to menda zelo živahne in priljudne muce, eni pravijo, da znajo bit včasih tudi tečne (?), meni so grozno všeč vsaj po videzu, ampak o njihovem obnašanju ne vem v bistvu nič, sploh jih še nisem videla v živo.

Nisi mi pa odgovorila na vsa vprašanja: kdo muco oddaja? Kak vzreditelj ali njen lastnik, ki jo je kupil od vzreditelja?
Logiran
lucy234
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #6 : sreda, 11.02.2009 : 13:55:03 »

se opravičujem
oddaja jo ena punca, ker se bosta z partnerjem odločla za otroka, in zarad nekih bolezni in podobno,....

ja ,sem se pozanimala o karakterju in to, in stvar je takšna, da so to zelo samosvoje živalce, trmaste in rade zamerijo lastniku,...tudi meni je po videzu res zelo všeč in bi se potrudila in vse, ampak glede na to, da je mucek star 1,5 leta, ima že  izoblikovan karakter in vse kar spada zraven, bom raje ostala pri svojem mačkonu, in počakala, da bo kakšno leglo in se bom potem odločila,...čeprav me zelo mika tudi Britanka!

bom videla kako bo,...
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #7 : sreda, 11.02.2009 : 13:59:20 »

se opravičujem
oddaja jo ena punca, ker se bosta z partnerjem odločla za otroka, in zarad nekih bolezni in podobno,....
Angry Angry Shocked Shocked
Kaj pa bo z mačko, če je ne vzameš ti?
Logiran
BooBoo
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 218


« Odgovor #8 : sreda, 11.02.2009 : 14:48:26 »

Ali ni tako, da če je muca notranja za bolezni v nobenem primeru ni problem, ker se nima od kje nalezti? Če že ima kaj takega, pa se da preveriti, je tako?
Če je pasemska bo tako ali tako notri, ne?
Logiran
lucy234
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #9 : sreda, 11.02.2009 : 14:58:54 »

ne, nisem najbrž edina opcija, me mika, tako, da jo bo najbrž dobil kdo drugi,..
ja, jaz imam mucka notri, lahko gre na balkon, ampak mu nič kaj ne diši,..razvajenček,... Cheesy

skrbim pa tudi za 6 muck, ki so kar od nekod prišle,...tako, da imam malo farmico,. Grin Grin

jaz sem samo resno razmišlajala v tej smeri, zato sem tudi tako radovedna, me je pa strah vzeti odraslega mucka, edino to mi je rahla težava, če mi ne bi bila, bi bil že pri meni
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #10 : sreda, 11.02.2009 : 15:14:40 »

lucy, jaz poznam dve sijamki.

Eno imajo prijatelji na Hrvaškem. Je prelepa, tečna, žleht, glasna, histerična in hiperaktivna zgaga, ki bo brez pardona namahala in zbutala vsakogar, ki ji stopi na pot. Vključno z roko, ki jo futra. Edina žival v družini, jasno.  Wink

Drugega imajo prijatelji v ZDA, in gre za najbolj milo, crkljivo in mečkljivo mačje bitje od vseh, ki sem jih kadarkoli imela čast spoznati. Samo lubčke bi talal pa čohal se pa predel pa v naročju sedel.  Kiss Dolga leta je delil življenjski prostor z (zdaj že pokojno) haskico in sta se krasno razumela.

Hotela sem povedat, da so tudi znotraj pasme možne velike razlike v karakterju in je edina oseba, ki ti lahko o določeni živali kaj več pove njena lastnica. Pogovori se z njo, čimbolj detajlno.

Se strinjam, da ni fer mucku, ki ga že imaš, pripeljat družbo, ki je ne bi bil vesel. O razlogih, zakaj muco oddajajo, ne bom nič rekla, razen tega, da je zanjo najbolje, da jo ima nekdo, ki jo bo imel zares in brezpogojno rad.

Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #11 : sreda, 11.02.2009 : 15:59:54 »

Večina siamk, ki se jih tako ali drugače oddaja pri nas ima z čistokrvnimi siamkami bolj malo skupnega. Razen barve skoraj nič. Če je mačka za videt normalna in ni tenka, nežna, stenjena kot špaget z zelo dolgim gobcem in ogromnimi ušesi, potem sodi v gornjo kategorijo.
To so mačke s karakterjem. kar se mene tiče najboljše mačke sploh. Načeloma so nežne in prijazne  - do tistih, ki so jim všeč. Do tistih, ki jih ne marajo so prav vražje. Lahko imajo radi pse ali pa jih iz dna srca sovražijo. Enako velja za druge mačke. Bi bilo vredno poskusiti. Če ne bi šla skupaj z domačim mačkom, bi lahko nesla mačko nazaj, ker navadila se ne bi. Samo opozorilo: če in kadar doživi napad besa se je najbolje evakuirati dokler se ne pomiri.
Logiran
lucy234
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #12 : sreda, 11.02.2009 : 17:58:41 »

Lanabela

res,srčno hvala za tvoj komentar,saj je potrdil to kar sem se bala
ker se zanimam za to pasmo že dlje časa,mi je sedaj jaso, da mucek, po sikicah sodeč nima nič skupnega s  pasemskimi razen barve,....ker strukturo ima takšno kot navadni mucki,..ni stegnjen,suhec z štrlečimi ušeski:)

sem se pa tudi odločila, da ga ne vzamem,ne zaradi tega,ker ni pasemski,pač pa predvsem zaradi straha,kako bi sprejel moj muc,mucko,ki ni vajena družbe,...
upam,pa,da ga vzame nekdo,ki mu bo nudil vso svojo ljubezen

Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #13 : sreda, 11.02.2009 : 19:32:24 »

Najbolje, da si nikoli in nikdar nihče, ki mu žival ne deluje kot živo bitje z vsemi ćustvi in čutili ne omisli nobene mačke. Omisliti si mačko, potem pa jo dati proč zaradi rojstva otroka? Groza od groze! Očitno je bila doslej dobra za igračko, kot nekakšno nadomestilo za otročka, ali kaj.......Potem pa kar naenkrat ni več zaželjena in mačko odtrgati od sebe iz njenega doma.......
 Cry  Cry  Cry  Cry  Cry  Cry
Res je preveč tako grozljivih zgodb v tako mali državici.
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #14 : četrtek, 12.02.2009 : 00:35:35 »

Pa še nekaj: če bi ta mačka, ki jo oddajajo, bila res pasemka (z rodovnikom), je lastniki ne bi smeli kar tako naprej oddati brez vednosti vzreditelja. Zato sem tudi posumila, da ni siamka, ampak samo mačka, ki je podobno pobarvana. Kakorkoli, tej mački želim dom, kjer imajo lastniki malo več pameti in pravilen odnos do živali.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #15 : četrtek, 12.02.2009 : 07:39:40 »

Večina siamk, ki se jih tako ali drugače oddaja pri nas ima z čistokrvnimi siamkami bolj malo skupnega. Razen barve skoraj nič.
Eno tako smo imeli pri nas v ulici dolgo let nazaj.
Najbolj strašen nemški ovčar (tisti, ki je do smrti raztrgal našega pudlja, ki ga je moja mama sprehajala na vrvici Sad) se jo je bal kot hudič križa.
Ga je enkrat namlatila kot staro cunjo, ko se je nekaj podil za njo. Skočila je direktno v smrček in oči Shocked Shocked.
verjetno ni treba posebej poudarjat, da se je je od takrat naprej izogibal na dolgo in široko.
Sicer pa umirjena in crkljiva do svojih ljudi. Kadar je pač ona tako želela.
Tečna stara baba, s prekrasnimi sinje modrimi očmi Smiley in krasno obarvano dlako.
Logiran
Lu Lu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« Odgovor #16 : četrtek, 12.02.2009 : 11:22:49 »

Mene pa skrbi za tistih 6 ki jih hraniš od zunaj.. Huh
Zelo za pohvalit da ti ni vseeno ali so živalice lačne ali ne..
Samo od tistih 6 bo že pomladi lahko 6 + koliko mladičev ?
Kaj boš z njimi, oziroma z ubogimi mačjimi mamicami ?

Čas je da kontaktiraš najbližje društvo za pomoč živalicam ,ki ti bodo svetovali kaj z mucami.
Pravgotovo ti bodo tudi pomagali v odlovu mucic ki jih je treba sterilizirat /kastrirat, cepit..
Pohiti...
Logiran
lucy234
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #17 : četrtek, 12.02.2009 : 14:20:08 »

lu Lu
te mucke, ki jih hranim, so v bistvu sosedove 3 in 3 od ne vem kod,..tako, da, jim dam hrano, ker se mi smilijo, sem omenila sosedi, da bi jih sterilizirali, pa noče nič slišat, jaz na svojo roko ne bom nič delala,...
lahko jih neham hranit, ker se zavedam, da jih bo vsako let več, ampak enostavno se mi preveč smilijo, sedaj so se me že tako navadile, da se pustijo pobožat,..
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #18 : petek, 13.02.2009 : 21:36:03 »

Zagrabi eno po eno in jih steriliziraj, če se ti smilijo.

Žal tako je to...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #19 : petek, 13.02.2009 : 22:41:52 »

lucy234, moj predlog je, da poklices na najblizje drustvo za zascito zivali. En seznam je tudi tukaj, kontakte poisci v ustrezni temi.

Ob tem bi te vprasala, ali se ti zdaj smilijo, potem, ko jih bo spestalo in jih bo treba postrgat s ceste, ali v mukah odpeljat k vetu zaradi strupa, ali ... se ti pa ne bodo?
To je realnost.
Ti lahko katera nastepa izracun, kako gre reprodukcija pri mucah - iz ene 3 x na leto po 5, pa te potem 3 x na leto po 5 pa tako dalje.
S farmo sestih nesteriliziranih in nekastriranih mack se ni za hecat. Niti tukaj na forumu ne, kaj sele v real lajfu. Jih je takoj 20, 30, 40, od katerih jih prezivi samo nekaj procentov, ostale ponavadi pomrejo zaradi cele palete bolezni, zeeeeeeelo pogosto zaradi mucenja s strani cloveka, vecinoma v hudih mukah.
Logiran

lucy234
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #20 : sobota, 14.02.2009 : 08:45:30 »

jana,..hvala za vse nasvete, ampak jaz se tega vsega zavedam,...
dejstvo pa je,da imajo 3 mucke od 6 lasnike za katere vem in sem jim svetovala kastracijo,sterilizacijo pa nočejo nič slišat o tem,...na svojo roko pa ne upam,..
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #21 : sobota, 14.02.2009 : 20:10:52 »

Tako mimogrede... po moje še opazli nebi. Sigurno so tudi navajeni, da muca zgine za par dni in sigurno se ne mečkajo po kavču, da bi sploh opazli, da je muca malo pobrita. Če jih futraš ti namesto njih so pa itak bolj tvoje kot njihove in sploh nima več veze, kdo jih je pripeljal...  Tongue
Kar je seveda spet zelo žalostno  Undecided
Logiran
Lu Lu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« Odgovor #22 : sobota, 14.02.2009 : 20:40:50 »

lucy 234 daj, prosim te  še enkrat ,pogledaj katero je "tvoje " najbližje drutvo za zaščito živali, razloži kaj imaš za en problem in ti bodo takoj pravilno svetovali

Sem prepričana da ti bodo tudi pomagali.
Tudi če so 3 muce sosedove , so še 3 "nikogaršnje "- odvisne trenutno od tvoje pomoči! sram
Ni zadosti da jih hraniš .

Pa poročaj vkolikor rabiš še kakšno pomoč... Wink

In res je, sosedje ki mirno gledajo kako hraniš njihove mačke: ti ne opazijo ko muce "popokaš" , steriliziraš in vrneš nazaj..(to so moje iskušnje...) Lips Sealed
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: prosim za nasvet!sijamska muca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines