mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 15:53:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: prosim za nasvet!sijamska muca
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: prosim za nasvet!sijamska muca  (Prebrano 11812 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #15 : četrtek, 12.02.2009 : 07:39:40 »

Večina siamk, ki se jih tako ali drugače oddaja pri nas ima z čistokrvnimi siamkami bolj malo skupnega. Razen barve skoraj nič.
Eno tako smo imeli pri nas v ulici dolgo let nazaj.
Najbolj strašen nemški ovčar (tisti, ki je do smrti raztrgal našega pudlja, ki ga je moja mama sprehajala na vrvici Sad) se jo je bal kot hudič križa.
Ga je enkrat namlatila kot staro cunjo, ko se je nekaj podil za njo. Skočila je direktno v smrček in oči Shocked Shocked.
verjetno ni treba posebej poudarjat, da se je je od takrat naprej izogibal na dolgo in široko.
Sicer pa umirjena in crkljiva do svojih ljudi. Kadar je pač ona tako želela.
Tečna stara baba, s prekrasnimi sinje modrimi očmi Smiley in krasno obarvano dlako.
Logiran
Lu Lu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« Odgovor #16 : četrtek, 12.02.2009 : 11:22:49 »

Mene pa skrbi za tistih 6 ki jih hraniš od zunaj.. Huh
Zelo za pohvalit da ti ni vseeno ali so živalice lačne ali ne..
Samo od tistih 6 bo že pomladi lahko 6 + koliko mladičev ?
Kaj boš z njimi, oziroma z ubogimi mačjimi mamicami ?

Čas je da kontaktiraš najbližje društvo za pomoč živalicam ,ki ti bodo svetovali kaj z mucami.
Pravgotovo ti bodo tudi pomagali v odlovu mucic ki jih je treba sterilizirat /kastrirat, cepit..
Pohiti...
Logiran
lucy234
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #17 : četrtek, 12.02.2009 : 14:20:08 »

lu Lu
te mucke, ki jih hranim, so v bistvu sosedove 3 in 3 od ne vem kod,..tako, da, jim dam hrano, ker se mi smilijo, sem omenila sosedi, da bi jih sterilizirali, pa noče nič slišat, jaz na svojo roko ne bom nič delala,...
lahko jih neham hranit, ker se zavedam, da jih bo vsako let več, ampak enostavno se mi preveč smilijo, sedaj so se me že tako navadile, da se pustijo pobožat,..
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #18 : petek, 13.02.2009 : 21:36:03 »

Zagrabi eno po eno in jih steriliziraj, če se ti smilijo.

Žal tako je to...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #19 : petek, 13.02.2009 : 22:41:52 »

lucy234, moj predlog je, da poklices na najblizje drustvo za zascito zivali. En seznam je tudi tukaj, kontakte poisci v ustrezni temi.

Ob tem bi te vprasala, ali se ti zdaj smilijo, potem, ko jih bo spestalo in jih bo treba postrgat s ceste, ali v mukah odpeljat k vetu zaradi strupa, ali ... se ti pa ne bodo?
To je realnost.
Ti lahko katera nastepa izracun, kako gre reprodukcija pri mucah - iz ene 3 x na leto po 5, pa te potem 3 x na leto po 5 pa tako dalje.
S farmo sestih nesteriliziranih in nekastriranih mack se ni za hecat. Niti tukaj na forumu ne, kaj sele v real lajfu. Jih je takoj 20, 30, 40, od katerih jih prezivi samo nekaj procentov, ostale ponavadi pomrejo zaradi cele palete bolezni, zeeeeeeelo pogosto zaradi mucenja s strani cloveka, vecinoma v hudih mukah.
Logiran

lucy234
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #20 : sobota, 14.02.2009 : 08:45:30 »

jana,..hvala za vse nasvete, ampak jaz se tega vsega zavedam,...
dejstvo pa je,da imajo 3 mucke od 6 lasnike za katere vem in sem jim svetovala kastracijo,sterilizacijo pa nočejo nič slišat o tem,...na svojo roko pa ne upam,..
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #21 : sobota, 14.02.2009 : 20:10:52 »

Tako mimogrede... po moje še opazli nebi. Sigurno so tudi navajeni, da muca zgine za par dni in sigurno se ne mečkajo po kavču, da bi sploh opazli, da je muca malo pobrita. Če jih futraš ti namesto njih so pa itak bolj tvoje kot njihove in sploh nima več veze, kdo jih je pripeljal...  Tongue
Kar je seveda spet zelo žalostno  Undecided
Logiran
Lu Lu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« Odgovor #22 : sobota, 14.02.2009 : 20:40:50 »

lucy 234 daj, prosim te  še enkrat ,pogledaj katero je "tvoje " najbližje drutvo za zaščito živali, razloži kaj imaš za en problem in ti bodo takoj pravilno svetovali

Sem prepričana da ti bodo tudi pomagali.
Tudi če so 3 muce sosedove , so še 3 "nikogaršnje "- odvisne trenutno od tvoje pomoči! sram
Ni zadosti da jih hraniš .

Pa poročaj vkolikor rabiš še kakšno pomoč... Wink

In res je, sosedje ki mirno gledajo kako hraniš njihove mačke: ti ne opazijo ko muce "popokaš" , steriliziraš in vrneš nazaj..(to so moje iskušnje...) Lips Sealed
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: prosim za nasvet!sijamska muca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines