mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:16:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: alergija na dlako
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: alergija na dlako  (Prebrano 28122 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #60 : ponedeljek, 15.12.2008 : 21:08:18 »

Potem pa nič.
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #61 : torek, 16.12.2008 : 02:03:14 »

Kaj pa vem, skoraj si upam trdit, da vsaj moja "alergija" ni povezana s stopnjo urejenosti dlake. Zaenkrat na mojega novofundlandca ne reagiram, čeprav ga pozimi ne morem skopati, niti ga ne češem ravno najpogosteje. Poleg tega mu non stop izpada dlaka, podlanke pa ima količinsko toliko, da me je groza vsakič ko primem glavnik v roke. Po drugi strani pa yorkijem raje ne hodim več blizu, čeprav jih srečujem le po razstavah, kjer pa zanemarjenih psov ni.
Logiran
frost
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #62 : četrtek, 12.02.2009 : 22:20:51 »

Zdravo!
Smo tričlanska družina, in že kar nekaj časa razmišljamo o tem da bi družino povečali za enega kosmatinca. Malo smo preštudirali pasme, in izbor nekako omejili na cavalier king charles terierja.  Kako pa je s to pasmo glede alergij-z očetom imava oba astmo, pa me zanima če ima kdo kakšne izkušnje? Vem da ta pasma ni ravno na seznamu ki bi bile primerne za nekoga z alergijami...A jim močno izpada dlaka? So na primer primerljivi s kakšnim ovčarjem, ali ni tako hudo?  Mama je imela pred leti nemško ovčarko in pravi, da bi dlake sicer prenašala, toliko kot pri ovčarju pa spet ne. Torej, prosim lastnike če mi lahko malo povedo iz prve roke kako je s tem.
Drugače me pa zanima še kako prenašajo samoto? Vem da so zelo družabni psi, ampak bi lahko bil kuža sam kakšnih 2-3 krat na teden za približno 6 ur ali je preveč?

Hvala in lep pozdrav
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #63 : četrtek, 12.02.2009 : 22:42:37 »

O kavalirjih je rubrika na http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,185.0.html, o vzgoji psov pa na http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,6.0.html. Tema o alergijah pa je ta.
Logiran

nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #64 : četrtek, 12.02.2009 : 22:43:35 »

Zdravo!
Smo tričlanska družina, in že kar nekaj časa razmišljamo o tem da bi družino povečali za enega kosmatinca. Malo smo preštudirali pasme, in izbor nekako omejili na cavalier king charles terierja.  Kako pa je s to pasmo glede alergij-z očetom imava oba astmo, pa me zanima če ima kdo kakšne izkušnje? Vem da ta pasma ni ravno na seznamu ki bi bile primerne za nekoga z alergijami...A jim močno izpada dlaka? So na primer primerljivi s kakšnim ovčarjem, ali ni tako hudo?  Mama je imela pred leti nemško ovčarko in pravi, da bi dlake sicer prenašala, toliko kot pri ovčarju pa spet ne. Torej, prosim lastnike če mi lahko malo povedo iz prve roke kako je s tem.
Drugače me pa zanima še kako prenašajo samoto? Vem da so zelo družabni psi, ampak bi lahko bil kuža sam kakšnih 2-3 krat na teden za približno 6 ur ali je preveč?

Hvala in lep pozdrav

Pozdravljena.
Kot prvo.. najbrž si mislila Cavalier king charels spaniel, ne tarier!!  Smiley
Tem psom izpada dlaka, in to kar dosti. No vsaj psu od prijateljice, s katerim smo vsak dan na sprehodu. Samoto pač mora prenašat, to se ga da normalno naučit. Moja (je angleški koker španjel) je čez dan sama od 7.30 - 14.30 pa ni problema.
Jaz te pasme za nekoga z alergijami ne bi priporočila, ampak to je moje mnenje.
Logiran
frost
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #65 : četrtek, 12.02.2009 : 23:00:14 »

Ojoj, spaniel sem mislila ja Smiley No imamo cez par dni 'zmenek' z eno lastnico tega kuzka, bomo malo pocartali in videli kako bo...
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #66 : četrtek, 12.02.2009 : 23:04:57 »

No saj mislim, da je napisano v tej temi.. vsak se drugače odziva na določeno dlako.  Wink
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #67 : petek, 13.02.2009 : 20:34:54 »

Ja dlake je res ogromno!!! Če vas moti ne priporočam nakupa te pasme Wink
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #68 : četrtek, 01.04.2010 : 23:19:57 »

no, pa smo tam Tongue  kjer smo verjetno že dlje časa Roll Eyes
danes so mi ugotovili alergijo na pse in mačke Roll Eyes   (pa NI prvi april več Roll Eyes  )

živim s 3 mački in 5 psi, psi spijo pri meni...
naj bi že 2 leti nazaj jemala antihist., ampak sem jih zavrnila.
sedaj kolebam ali jih jemljem ali ne? Tongue
ne sekiram se za reakcije na pasjo slino npr. in ostale simptome očitne alergije, me je pa strah da se slučajno kaj ne razvije v astmo...

ima kdo pojma sli se alergija lahko sčasoma povečuje?
jaz sem sicer mnenja da svoje telo v primeru alergije še več izpostavljam alergenom in da se morda tudi tako telo upre alergenom, pa se zdravnica ravno ni strinjala z mojo ''strokovnostjo'' Tongue Smiley

p.s. če koga zanima na katero pasmo sem imela najhujšo reakcijo doslej - kitajski goli pes Grin
p.p.s. če koga zanima kako sem prebrodla simptome - pes je čez noč spal skoraj na mojem obrazu Shocked Roll Eyes
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #69 : petek, 02.04.2010 : 07:49:57 »


ne sekiram se za reakcije na pasjo slino npr. in ostale simptome očitne alergije, me je pa strah da se slučajno kaj ne razvije v astmo...

ima kdo pojma sli se alergija lahko sčasoma povečuje?

Teja dobrodošla v srečni klub alergikov Tongue
Moja alergija (na začetku precej huda) na mačke se je z leti full omilila in zdaj imam samo še občasno srbenje oči in tu pa tam kakšno kihanje, ampak nič kaj takega. Pred davnimi leti so mi sicer ugotovili tudi alergijo na pasjo dlako (na tiste teste se ne zanesem čisto nič), ampak jaz simptomov, ki bi kazali na kakršnokoli obliko alergije na pesjane nisem nikoli imela, tako da jemljem vse skupaj z ogrooomno skepse  Roll Eyes
Kar se tiče antihistaminikov, jih vzamem samo ko je res hudo - konec maja, ko imam še največ težav zaradi cvetnega prahu, in še takrat se omejim zgolj na claritine, nič močnejšega.


jaz sem sicer mnenja da svoje telo v primeru alergije še več izpostavljam alergenom in da se morda tudi tako telo upre alergenom, pa se zdravnica ravno ni strinjala z mojo ''strokovnostjo'' Tongue Smiley


Niti moja zdravnica se ni strinjala, pa je pri meni prav to pomagalo - tako pri alergiji na "mačke", kot na cvetni prah. Najbrž je drugače pri res hudih oblikah alergije, ampak to na srečo ni moj primer.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #70 : petek, 02.04.2010 : 08:25:08 »

Meni se je najprej blaga alergija razvila v astmo. Jemljem antihistaminike, ampak samo, ko je res hudo, pa ventolin imam vedno s sabo. V stanovanju imam pa trenutno 3 pse in 6 mačk... Zdravnica sicer nori, ampak...
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #71 : petek, 02.04.2010 : 08:26:32 »

Joj, Yo, dobra si  Smiley Cool
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #72 : petek, 02.04.2010 : 08:29:54 »

Joj, Yo, dobra si  Smiley Cool

Ali pa nora  Grin No, ko zdravnica začne s pridigami, jo ustavim s tem, da imam alergijsko in stresno pogojeno astmo, torej me lahko da na bolniško, da ne bom v stresu oz. živali moram imet, ker če ne, bom v stresu in spet ne bo OK  Grin Grin Grin Potem mi nekako neha "težit"  Cool Roll Eyes Tongue
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #73 : petek, 02.04.2010 : 08:34:42 »

Citat
Moja alergija (na začetku precej huda) na mačke se je z leti full omilila in zdaj imam samo še občasno srbenje oči in tu pa tam kakšno kihanje, ampak nič kaj takega.

Pri meni enako. Imam psa in mačko, obe spita pri meni, alergična sem bila tudi na dlako morskega prašička, dokler sem ga imela.
Ko je res hudo, vzamem claritine, ampak sem se navadila, da si po crkljanju ZOO-ja ne dajem rok k obrazu, dokler si jih ne umijem.
Ni hujšega, se da funkcionirat.

Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #74 : petek, 02.04.2010 : 08:48:39 »

Teja, welcome!  Kiss Mene "matra" vse zivo, se najbolj cvetni prah in morski prasicki. Wink Macke sem prebolela v zadnjem letu in upam, da tako tudi ostane, ker imam zdaj dva in niti slucajno ne gresta nikamor. Imam pa tudi alergicne reakcije na pse, predvsem na kratkodlake (bokserji in dalmatinci recimo), pa tudi na kaksnega dolgodlakega reagiram, ce recimo zivi zunaj in ni pretirano negovan (verjetno me moti "umazanija"). Smiley Testov pa nisem nikoli delala in jih tudi ne bom razen, ce se mi kaj poslabsa. lp
Logiran

Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: alergija na dlako
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines