mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 13:27:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Lapphundi
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lapphundi  (Prebrano 23511 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #30 : petek, 26.08.2005 : 13:06:19 »

Ojla Katja in Aska,

Zelo sem se razveselila vajinega poročila o dopustu na jadrnici in predvsem fotk. Wink

Fotke so čudovite! Saj dovolita, da kakšne objavim na naši spletni strani? Wink

Super, da je Aska na morskem dopustu zelo uživala.

Je pa že prava lapphundka. Vidim, da dobiva že ta odraslo dlako in ni več tak puhek. Se mi zdi, da se je tudi malo okrepila. Res je krasna psička. Upam, da jo kmalu spet vidim  Smiley

Sicer je pa podedovala lastnosti svoje mamice Nati vsaj kar se vode tiče. Namreč tudi Nati razen prvič, ko še ni vedela, da je morje slano Wink ni nikoli šla v morje dalj kot do kolen. V jezerih pa je vedno plavala in uživala. Se mi zdi, da lapphundi ne marajo slane vode. Enkrat smo bili na morju z Nati, pa je raje mirno čakala v senci s slamnikom na glavi, medtem ko smo mi čofotali po vodi.

Me veseli, da je takšna ljubka mala navihanka, kot lappiji so. A bosta jeseni spet šli v šolo? Prideta morda v Trbovlje?

No mi smo se potepali po Skandinaviji in pripeljali dva mlada lapphundka s seboj. Cheesy
Fantek Unique živi v Rakeku pri simpatični družini, kjer se ima super. Punčka Calli pa je naša nova mala navihanka, ki bi se verjetno z veseljem igrala z Asko, tako, da ste vabljeni na obisk, če boste kaj mimo Ljubljane hodili.

Sicer se je pa Nati ob Calli čisto pomladila in zdaj veselo dirkata in se lovita ter igrata po travnikih. Je pa zanimivo, da Nati brani Calli pred drugimi psi, kot da bi bila mala njena hčerka. Smiley

No zdaj je v Sloveniji že pet laponskih črnuhcev, pa veliko interesentov za mladičke...

Lep deževen pozdravček vsem!

Nati


Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #31 : petek, 26.08.2005 : 13:32:01 »

Uuuu, kakšne lepe novice, same lepe novice! Smiley

Krasne slikice, Aška je pravi "mornarček" in tako spominja na naše male diamantke. Tudi ona sta uživala na jadrnici (letos ne), tudi nobenih problemov (niti z lulanjem), edino prvo noč sta hotela biti nadzorna kontrolorja pomola v neki marini in vse kar se je gibalo, ponoči tudi sence in veter, oblajala. Kot rečeno, samo prvo noč, potem smo jima dali vedet, kdo je "šef".
Vidim, da ste res uživali, in tako je prav! Tudi anši ne marajo morja (samo do trebuščka).

Nati, ja super novičke! Kar pet velikih črnuhov je že tu, saj nas boste še prekašali (nas je 6). Torej bo Calli vaša? A sta Calli in Unique sestrica in bratec? Koliko pa je stara? A ti prideš v Trbovlje? S kom?

Pa-pa
Logiran
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #32 : petek, 26.08.2005 : 14:07:41 »

Arieb,

Ti si pa radovedna Wink Pa saj je prav tako. Lepo je če se črnuhci zanimajo za druge črnuhce.

No pa kar k odgovorom:
 
1. Ja v Trbovlje pridemo tutto completo - predvsem obe črnuhinji velika in mala Wink

2. Ja Calli je naša mala navihanka in naš sonček že nekaj tednov, stara je pa dobre 4 mesece.

3. Ne Calli in Unique nista bratec in sestrica, sta pa teta in nečak  Wink. Unique je star slabe 3 mesece in se bo verjetno prišel pokazat v Vrtojbo.

Kaj pa vi? Pridete v Trbovlje z Iro in Bom-bončkom?  Wink

Se že veselim, da se vidimo in malo poklepetamo ter prečohamo črnuhce Smiley
Upajmo, da ne bo dežja.

Lepo se imejte!

Pa-pa

Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #33 : sobota, 27.08.2005 : 10:37:49 »

Radovedna, praviš? Pa sem se tako trudila, da sem vsa vprašanja selekcionirala Wink Če so mi kužki še posebno všeč, potem je tako Grin

Torej jutri se vidimo! Super! Jaz bom z obema "zverinama", in res upam, da ne bo dežje (zadnje čase sem kar "cepljena" na dež - MB, vse tri v ČG, Sacile...., dež, dež, dež...), ker potem imamo dela sami s seboj in manj časa za klepet Undecided
Torej držimo pesti in tačke Cheesy Wink Smiley
Logiran
Katya
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99



« Odgovor #34 : nedelja, 28.08.2005 : 18:51:03 »

Super novice Tadeja, da se število lappijev v Slo povečuje  Smiley. Res so pravi šarmerji in sploh me ne čudi, da je veliko interesentov  Grin

Z Asko začneva v četrtek z malo šolo (+ osnove agilitija) v KD Maribor. Sicer obvladava nekaj osnovnih stvari ampak je čisto nekaj drugega kot v pasji šoli  Wink. Razen tega, da se bo Aska lahko igrala seveda.  Grin

Upam, da ste vsi, ki ste bili v Trbovljah, uživali in pa da vas ni namočil dež. Midve sva še kar na počitnicah ampak se bova že spravili skupaj za kakšno razstavo. Smiley

Pa seveda se bova pripeljali v Lj na obisk, da se Aska poigra s Calii in Nati. Smiley
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #35 : ponedeljek, 29.08.2005 : 09:11:34 »

Jupi, včeraj sem videla malo Calli - kako je zlataaaaa Kiss Pa tudi pridna se mi je zdela na razstavi (no, po pravici, Aška je bila v MB bolj pridna, meni se je kot opazovalcu tako zdelo).
Nati pa se mi je zdela malček "okrogla" - a me videz vara, Nati?
Katya, upam da se bomo srečali na kakšni prireditvi (ne tekmi) agilitija, mi se tudi "pridno" učimo Roll Eyes
Logiran
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #36 : ponedeljek, 29.08.2005 : 12:48:41 »

Ojla,

Ja Calli je včeraj prestala svoj razstavni krst. V ocenjevalnem krogu je še šlo, v BIS ringu pa se je ustrašila "velikih" mladičkov. Pa še sosed shar pei je renčal nanjo, tako da je bila čisto zmedena in prestrašena in sploh ni hotela teči ali stati. Pa saj nič hudega. Saj ima komaj 4 mesece. Se bo že navadila.
Po karakterju me včasih bolj kot na Nati spominja na Lejko torej belgijce ali šiperke Wink...čeprav osebno mi je umirjen lappijevski značaj bolj pri srcu..

Seveda se je Aska veliko lepše obnašala v Mariboru - kot prava dama Smiley Prav si opazila Arieb.

Sicer pa tudi naju čaka mala šola, ki se začne septembra in morda tudi kaj agilitija.

Nati ima pa zdaj ogromno dlake in zato zgleda bolj okrogla, pa še podlanke ima največ ravno ob straneh, tako da izgleda da je ful obilna. Wink je pa res, da bi lahko imela kako kilo ali dve manj. Delamo na tem - upam, da bo norenje s Calli pozitivno vplivalo na Natino linijo, ker je zelo malo in se mi prav smili, kako hitro se ji vse pozna. Pa tako rada papa....

Sicer smo bili pa včeraj v Trbovljah vsi blatni in umazani. Še dobro, da imajo lappiji takšno dlako, da umazanijo lahko očistiš v trenutku, sicer mojih dveh sploh ne bi peljala v ring, ker sta uživali v valjanju po blatni travi  Wink...no na srečo sem ju za silo spravila v red preden sta odšli v ring

Sicer pa seveda Katja in Aska sta vedno dobrodošli pri nas in vabljeni na lappijevsko igro, kajti lappiji se res igrajo na prav svojstven in za nekatere druge pse grob način, ampak važno je, da uživajo.

Pokličita, ko bosta imeli čas!

Super, da se bo Aska razstavljala. Za Vrtojbo (20.11) bo že v razredu mladih, če se odločita za sodelovanje.

Lep pozdravček vsem,

Nati



Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #37 : ponedeljek, 29.08.2005 : 12:53:27 »

A pride kdo od vas v Lendavo na CACIB?
Logiran
Katya
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99



« Odgovor #38 : torek, 06.09.2005 : 13:09:14 »

Z Asko sva začele obiskovati malo šolo, da se Aska socializira, nauči novih stvari in da tudi jaz izvem kaj novega.  Smiley  V tečaju je kakšnih 20 psov vseh velikosti, starosti in pasem. Nekateri 'sošolci' so Aski zelo simpatični, nekaterih pa se izogiba - predvsem večjih od sebe in takih s čisto kratko dlako (verjetno zato, ker je ne more cufat)  Grin  Grin   Zaenkrat ji je strašno všeč pa čeprav se je prestrašila, ko se neki border ni naveličal tekanja za njo. Nekaj časa se ni premaknila od mene potem pa se je ponovno malo opogumila in spremljala druge pri igri.  Roll Eyes

Sicer pa ima že kar dosti prave dlake in zato tudi zgleda bolj močna, po kilah pa je še vedno v isti kategoriji (13kg). Še vedno zelo rada preganja kobilice in ostali mrčes (čebelam in osam se izogne), najbolj pa je nevdušena nad preganjanjem ptičev  Smiley   Kopanja pa nima rada, v morju je namočila samo tačke, na jezeru pa še to ne. Vsaj nimam težav s čiščenjem dlake  Grin  Grin

Nove slikice z izleta so objavljene tukaj http://aska.moj-album.com/album/1028750/

Nati: Kdaj bomo lahko videli kakšne slikice Calli?

Sammy: Na razstavi naju ne bo, nisem razmišljala o tem potem pa je rok za prijavo že potekel  Undecided
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #39 : torek, 06.09.2005 : 14:28:36 »

Katya, temu da preganja ptice, se ne veseli preveč! Meni je bilo na začetku tudi izredno smešno, ko je moj mali začel preganjati fazane, ampak sčasoma je bilo tega vedno več, jaz pa nisem pravočasno ukrepala, tako da se mu je razvil kar močen lovski nagon. Sicer nisem videla, da bi kakšno žival ubil, vendar je bežal že za srnami, zajci itd. Odkar mi je vse skupaj že zraslo nad glavo, je pod strožjim nadzorom, tako da se kaj takega zgodi redko, ampak se, ker vse takoj zavoha in sem hitro prepozna za ukrepanje.
Logiran
Katya
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99



« Odgovor #40 : torek, 06.09.2005 : 14:39:49 »

Sammy saj to, da preganja ptiče, me ne veseli preveč  Smiley   Vsakič, ko dobi kakšen preblisk, jo zaposlim s čim drugim še predno se zapodi za njimi. Včasih sem sicer prepozna  Sad   ampak takrat takoj izginem v drugo smer kakor Aska -  pa je že malo poštudirala, da se ne splača poditi za perjadjo.  Upam, da mi bo uspelo zatreti ta njen nagon po preganjanju ptičev; kobilice, metulje in podobne žuželke pa lahko lovi kolikor hoče, da ne bo čisto zamorjena  Smiley  Vseh živali, ki pa so večje od nje pa se boji in tako nimam težav, da bi se zaganjala v ovce, koze in ostale živali.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #41 : petek, 09.09.2005 : 14:48:25 »

Mogoče malo neumno vprašanje, ampak vseeno - a so švedski laponski psi lapphundi? kaj pa švedski laponski špici?
Logiran
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #42 : nedelja, 11.09.2005 : 14:35:35 »


Ojla Sammy,

Ja švedski laponski pes je lapphund.
Drugo ime za pasmo pa je tudi laponski špic (Lapplandska Spets, Lappen Spitz). Smiley

Katya: lepo da Aska pridno obiskuje malo šolo. Tudi midve s Calli sva začeli hoditi v malo šolo prejšnji torek; zelo so ji bili zanimivi sošolci - je morala vse pozdraviti; pa eno reševalno psičko je nepremično opazovala ko je vadila; je bila kar malo neučakana in je težko zdržala cel pouk; ko pa je bilo na vrsti igranje pa je zelo uživala.
Tako kot Aska tudi Calli uživa če cufa dlako.
Upam, da se kmalu oglasita pri nas, da se bosta mali črnuhinji naigrali do onemoglosti Smiley

Drugače pa slikice od Calli pošljem na mail, kmalu upam, da jih nekaj objavimo kmalu tudi na naši strani.

Calli je zaenkrat pridna punca Wink in ne preganja ptičev, mačk ali drugih živali. Skače pa za metulji ali kakimi malimi žuželkami. In zelo rada se igra z žogicami in drugimi igračami.

Lepo se imejte!

Lp,
Nati
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #43 : nedelja, 11.09.2005 : 14:38:00 »

Hvala za odgovor.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #44 : nedelja, 11.09.2005 : 14:51:47 »

Nati, lovskega nagona se ne da zatreti, da se ga pa preusmeriti, npr v igro s predmetom, iskanje... Tistim mojim psicah, ki imajo nekaj malega lovskega nagona sem pustila, da so preganjale vrane (te so primerne zato, ker ponavadi letajo v krogih, tako da psi ne gredo daleč, se zaradi preganjanja psov niti najmanj ne sekirajo, včasih pse z nizkim letom tik pred nosom celo nalasč dražijo, če se pa naveličajo pa zletijo na kakšno žico ali drevo in je lova konec).  Preganjanje česar koli drugega pa je prepovedano. Če imaš psa z močnim nagonom in če imaš dobro naučen odpoklic, moraš imeti vedno ko je pes spuščen oči na pecljih, da prej opaziš divjad kot pes. V trenutku, ko pes divjad zagleda, a še ne steče, se ga da še odpoklicati. Če pa nimaš narejenega odpoklica, psa žal ne smeš spuščati. Od preganjanja ptičev lahko zelo hitero preide na preganjane zajcev, kar pa je že bistveno bolj zoprno.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Lapphundi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines