mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 11:44:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: naskakovanje igrač, človeških nog...
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: naskakovanje igrač, človeških nog...  (Prebrano 27808 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SaraG
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 21


« : petek, 28.01.2005 : 20:35:32 »

Živjo!
Imam malce smešno a mogoče vseeno resno težavo. ko se moj toby goni svoj spolni nagon vedno sprošča nad plišastim levom približno njegove velikosti. do sedaj je bilo to nekako smešno, ker ga je varoval kot svoj največji zaklad, danes pa sem opazila, da je ta igrača potem malo krvava in me je začelo skrbeti, pa sem mu ga skrila. zdaj je žalosten, mene pa skrbi, ker ne vem če je to običajno, da psi ob tem krvavijo ali pa je z njim kaj narobe. ali mu sploh še lahko pustim to igračo?
prosim pomagajte.
Sara

[spremenjen naslov; Jana]
Logiran
tjasa2112
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 6


« Odgovor #1 : nedelja, 30.01.2005 : 23:38:55 »

zdravo!

na zalost ti ne znam odgovoriti na vprasanje, ti pa lahko le svetujem, da se obrnes na veterinaja. ta ti bo zahotovo znal odgovoriti in pomagati!!

lep pozdrav tebi in tvojemu kuzku v upanju na vse dobro  Wink
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 31.01.2005 : 12:18:36 »

Tobi je fantek? Potem imate verjetno v bližini kakšno gonečo psičko? Vsekakor ne pusti, da naskakuje igrače, tvoje noge itd.
Logiran
SaraG
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 21


« Odgovor #3 : torek, 01.02.2005 : 18:40:57 »

Ojla!
saj se mu vzela to igračo, zdaj mi je pa hudo, ker jo tako vneto išče. vem, da ni vredu da naskakuje igrače ipd. no za tiste ki pa znate kdaj imeti podoben problem- veterinarka mi je rekla, da je možno da spusti ob tem malo urina in da ima vnet mehur ter da naj prinsem vodo na analizo (čeprav jaz v to ne verjamem, ker lulat hodi čisto normalno in nič bolj pogosto), druga možnost pa je, da mu ob tem ko naskakuje poči kakšna žilica na lulčku. vsekakor, igračo sem mu vzela.
lp, Sara in Toby
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #4 : torek, 01.02.2005 : 22:05:11 »

Lahko je zaradi vnetega naskakovanja dobil vnetje prepucija. V tem primeru bi morala kri občasno kapniti tudi na tla. To lahko vidiš tako, da lulček primeš in potegneš kožo navzgor, kar bo ostalo, bo izgledalo bolj rdeče in morda tudi malo brazgotinasto. Lahko skuhaš žajbljev čaj, ga ohladiš na sobno temperaturo in mu vanj namakaš lulček (z dvignjeno kožo). Vsekakor očitno njegovo početje ni priporočljivo, ne iz zdravstvenih, ne iz vzgojnih razlogov. Na ta način bi se postopoma lotil še vaših nog.
Če pa ima vnetje mehurja, pa je povsem druga zgodba in ga boš morala zdraviti z antibiotiki.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #5 : sreda, 02.02.2005 : 09:14:34 »

Moj Bučko tudi sedaj naskakuje, najraje mojo nogo  Roll Eyes in ne vem, kako naj ga odvadim. Nekateri so mi svetovali rahlo brco v prsnico s kolenom, ampak jaz nimam nobenega namena, da bi ga brcala, tudi rahlo ne. Jaz se pač odstranim, kot da ni nič, v bistvu ga ignoriram. Kaj takšnega kot opisuje Toby, pa še nisem doživela in ti tudi ne morem pomagati. Vsekakor obisk pri veterinarju, potem pa naprej po njegovih navodilih. Kot pa lahko po svoji logiki ocenim, si je pes najbrž pri svojem zavzetem "delu", poškodoval lulček. Vem sicer, kako so lahko psi zavzeti, ko to delajo, niti slišijo NE dobro.  Grin
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #6 : sreda, 02.02.2005 : 10:22:51 »

Pretirana nenehna obsedenost s "sexom" ni v redu. Razmislite o kastraciji. Poleg tega bi ga bilo treba nujno zaposliti s čim primernejšim in (preglej  članek v moj pes o igračah od Stariha) , več učenja raznih vaj in več aktivnih sprehodov. Naskakovanje brez konca in kraja je lahko tudi vednjska motnja zaradi psihičnih težav ali dolgčasa , tako kot grizenje  in lizanje delov telesa, lovljenje repa, tekanje v krogu  ipd in nima veze s spolnostjo.
Sicer pa je moj stari samec, kadar se je gonila kakšna samica naskakoval karkoli, dekice, kočo, stole itd. Na povelje  je sicer prenehal , a potem takoj nadaljeval. Z leti se je umiril in je bilo bolje. Vedenja pa ni kazal nikoli, če ni bilo goneče psice v bližini.
Prav tako ni nikoli naskakoval ljidi  oz nog. Mislim , da gre pri naskakovanju nog za podrejanje, ne pa za spolni nagon, saj poznam tudi psice , ki počnejo to isto strastno.S tega stališča jaz naskakovanja ljudi ne bi nikoli pustila.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #7 : sreda, 02.02.2005 : 14:56:38 »

Pretirana nenehna obsedenost s "sexom" ni v redu. Razmislite o kastraciji. Poleg tega bi ga bilo treba nujno zaposliti s čim primernejšim in (preglej  članek v moj pes o igračah od Stariha) , več učenja raznih vaj in več aktivnih sprehodov. Naskakovanje brez konca in kraja je lahko tudi vednjska motnja zaradi psihičnih težav ali dolgčasa , tako kot grizenje  in lizanje delov telesa, lovljenje repa, tekanje v krogu  ipd in nima veze s spolnostjo.
Sicer pa je moj stari samec, kadar se je gonila kakšna samica naskakoval karkoli, dekice, kočo, stole itd. Na povelje  je sicer prenehal , a potem takoj nadaljeval. Z leti se je umiril in je bilo bolje. Vedenja pa ni kazal nikoli, če ni bilo goneče psice v bližini.
Prav tako ni nikoli naskakoval ljidi  oz nog. Mislim , da gre pri naskakovanju nog za podrejanje, ne pa za spolni nagon, saj poznam tudi psice , ki počnejo to isto strastno.S tega stališča jaz naskakovanja ljudi ne bi nikoli pustila.

Hmmmm, zelo dober odgovor. Sedaj pa gremo lepo po vrsti: "Najbolj me zanima, podrejanje-kot je omenila deteljica: Pomeni to, da če pes naskakuje nogo, da se  ON  meni podreja, ali da se s tem JAZ njemu podrejam? No, saj jaz sem skoraj prepričana, da Bučko NI ravno obseden s "sexom", je kar eden izmed povprečnih psov, ima pa seveda svoja obdobja.
Sem pa proti kastraciji (načeloma nisem proti, samo pri svojem psu) in ga ne bi nikoli dala kastrirati, pa čeprav bi me naskakoval noč in dan. Mogoče imam napačno mnenje o teh zadevah, tudi izkušenj nimam, zato še enkrat povdarjam, da načeloma nimam proti kastraciji nič proti, samo ko gre za mojega psa. Pes mora imeti "jajca".  Grin
 










Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #8 : sreda, 02.02.2005 : 15:05:14 »

Sem čist na nekaj pozabila  Grin Veste kako so včasih rekli: Če Janez nima "lulčka, ali jajc" potem je Janez Micka.  Grin

Mal za razvedrilo  Wink
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #9 : sreda, 02.02.2005 : 17:09:03 »

On tebe podreja Branka. Slej ko prej se opazi to tudi kje drugje.
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #10 : sreda, 02.02.2005 : 20:12:43 »

Sem čist na nekaj pozabila  Grin Veste kako so včasih rekli: Če Janez nima "lulčka, ali jajc" potem je Janez Micka.  Grin

Mal za razvedrilo  Wink

 Grin Grin Grin Če pa nima ne lulčka, ne ne jajc, ima pa zihr dober avto.... Grin Grin Wink
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #11 : četrtek, 03.02.2005 : 09:30:01 »

On tebe podreja Branka. Slej ko prej se opazi to tudi kje drugje.
Ja, ja se mi je zdelo, da je tako. Ja res se opazi tudi drugje, ampak kar naj bo tako, nimam nič proti, ga imam kar za nadomestek za otroka  Grin Grin Grin

Primavera Grin Grin pol pa kuzlice postanejo "pleh kuzle"  Grin Grin Grin
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #12 : petek, 04.02.2005 : 10:14:49 »

Ja, ja se mi je zdelo, da je tako. Ja res se opazi tudi drugje, ampak kar naj bo tako, nimam nič proti, ga imam kar za nadomestek za otroka  Grin Grin Grin

Jaz si pa ne znam predstavljati življenja z otrokom, ki bi si lahko dovolil vse, kar bi si spomnil, še manj pa bi si dovolila, da bi v ta extrem šel kateri od mojih psov.
Branka, kar se kaže, so samo poskusi... Upam, da boš razmislila, preden bo prepozno!

Yo
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #13 : petek, 04.02.2005 : 10:27:08 »

Ja, ja se mi je zdelo, da je tako. Ja res se opazi tudi drugje, ampak kar naj bo tako, nimam nič proti, ga imam kar za nadomestek za otroka  Grin Grin Grin


A otroka bi ar gledala,kako se cel dan drka?
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #14 : petek, 04.02.2005 : 10:43:41 »

Deteljica, ti si katastrofa! Cheesy Cheesy Cheesy Sicer pa tudi jaz nisem dobro razumela, zakaj je ta pes nadomestek za otroka, ali pa je to le šala?
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: naskakovanje igrač, človeških nog...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines