mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 23:15:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: naskakovanje igrač, človeških nog...
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: naskakovanje igrač, človeških nog...  (Prebrano 27773 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #30 : sobota, 09.04.2005 : 08:27:26 »

TOBI

Ko si omenila da kuža naskakuje plišaste živalce imam tudi jaz podoben(meni še hujši)problem.Naš pes namreč naskakuje mačko!!!!!Sicer sem to že nekje pisala,ampak vseeno.Našega navihancaj je sedajle to minilo ampak kako bo pa ob naslednji gonitvi pa ne vem......

Še hujše pa je če naskakuje ljudi.Še posebno če je velik.Tudi naš je imel to težavo in smo jo na srečo odpravili.Bilo je res smotano ker je pes zelo velik in se ga človek ustraši že zaradi tega(laja pa skoraj nikoli).
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #31 : sobota, 09.04.2005 : 12:04:11 »

Tudi moj mali 4-mesečni dominantnež je začel naskakovati mene. Seveda mu ne pustim, sam on je tako močan, da rabim kar nekaj časa da se ga osvobodim. On pa kljub kreganju gleda kot tele v nova vrata in stvar ponovi. Najraje pa me naskoči, ko sem sklonjena (si vežem vezalko ali kaj pobiram s tal). Zdaj bom še bolj pozorna na to in se bom začela aktivno boriti.
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #32 : sobota, 09.04.2005 : 12:51:02 »

Ozzy

Tvoj psiček je star 4 mesece,kar ni tako hudo.Res pa je da ga moraš že sedaj odvajati tega.Ampak če te pa naskskuje 54kg novofundlandec je na žalost mal drugač.Sicer pa na žalost psi ob tem uživajo.
Veliko užitkov ob psičku
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #33 : sobota, 09.04.2005 : 14:32:06 »

Tudi moj mali 4-mesečni dominantnež je začel naskakovati mene. Seveda mu ne pustim, sam on je tako močan, da rabim kar nekaj časa da se ga osvobodim. On pa kljub kreganju gleda kot tele v nova vrata in stvar ponovi. Najraje pa me naskoči, ko sem sklonjena (si vežem vezalko ali kaj pobiram s tal). Zdaj bom še bolj pozorna na to in se bom začela aktivno boriti.


Isto foro je imel naš , pa  mu ni nič pomagalo če si ga odrinil........ jaz sem ga odvadila tako da sem ga prijela za  sprednje tačke in sem ga držala( tudi po 5minut)   sedaj pa ne dela več tega.

Ima pa drugo finto,   če ga kdo hoče naskakovat, samo zobe kaže in zadnjič se mi je celo prvič  stepel, kar sem morala posredovat  ( vlečt narazen).  Najprej  sta  se z psom lepo igrala ko pa ga je   pes  začel naskakovat se je nekaj časa pizdil   in izmikal,  un pes še kar  za njim potem je pa  popizdil Grin

In sem morala posredovat Grin, če ne bi  un našemu    glavo odtrgal........ na srečo nobenemu nič ni bilo.
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #34 : sobota, 09.04.2005 : 17:40:29 »

Citat
jaz sem ga odvadila tako da sem ga prijela za  sprednje tačke in sem ga držala( tudi po 5minut)   sedaj pa ne dela več tega

Ta fora na psih deluje.Sem tudi jaz to počela.No,še sedaj če ga kdaj kaj mede.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #35 : sobota, 20.08.2005 : 21:33:07 »

eno vprašanje.

kako lahko isti pes v trenutku spremeni svoje mišljenje oz. rang? pol ure zatem, ko spozna človeka, se vsede nasproti njemu, mu podredljivo daje tačko (večkrat), naslednjo sekundo pa skoči na nogo?  Huh
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #36 : sobota, 20.08.2005 : 21:47:31 »

aja, še to: govora je o kastriranem samcu.
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #37 : nedelja, 21.08.2005 : 21:34:29 »

Ker uno dajanje tacke (iz posta sem razbrala da jo daje veckrat-verjetno brez tvoje zahteve?) ne pomeni pozdrava ampak tudi en znak nadvladovanja.O tem pise tudi v knjigi "Govorite pasje?"
Lp
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #38 : ponedeljek, 22.08.2005 : 13:23:13 »

Ja, brez mojega povelja ... Samo jaz sem pa že velikokrat slišala, da to pomeni podreditev ... Undecided
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #39 : sreda, 24.08.2005 : 17:47:26 »

Sem pozabila še to napisat, da sem nekje slišala ali prebrala, da psu ne smemo nikoli ukazat, naj da tačko tujim ljudem, ker naj bi to pomenilo predanost (in podredljivost) in pes pa naj tujemu človeku ne bi mogel biti kar takoj predan ... Huh kaj torej pomeni dajanje tačke brez ukaza?
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #40 : sreda, 24.08.2005 : 18:47:44 »

Citiram iz knjige:"Pes izkazuje dominanco s se drugimi ritualiziranimi telesnimi drzami in vzorci dotikanja.........(vmesni tekst o drugih znakih)..Eden najbolj pogostih nacinov je,da pes polozi svojo sapo drugemu na oramje.V razlicici polozi dominantni pes sapo na hrbet manj dominantnega psa.Obe gesti sestojita iz polozaja,pri katerem del dominantnega psa pociva na trupu manj dominantnega."
"Tudi znani prizor,v katerem pes polozi sapo gospodarju na koleno,utegne vsebovati neko mero dominancnega pomena."

No,na kratko kar pise v knjigi.Ce pa vmesam se mojega psa,je to pocel tudi on ko je bil mladicek.Zdaj to pocne samo z neclani druzine,torej tujci ki so na obisku.Tako da jaz verjamem v to teorijo.
Lp
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #41 : sreda, 24.08.2005 : 18:57:08 »

Ja, sem jaz tudi brala ... ampak to je drugo. Po mojem. Če se te pes dotakne, potem že. Ampak on se lepo vsede in "maha" s tačko, dokler jo tisti, ki mu je namenjena, za kratek čas ne prime.

Poleg tega dela to pri veterinarju, kjer mu itak ušesa stojijo čist nazaj in ob glavi, rep pa med nogami in sicer eni veterinarki.
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #42 : sreda, 24.08.2005 : 19:40:29 »

Ja,ja to je res nekaj drugega...ne sem razumela da jo polozi nate.Se opravicujem.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #43 : četrtek, 25.08.2005 : 09:10:27 »

kako lahko isti pes v trenutku spremeni svoje mišljenje oz. rang? pol ure zatem, ko spozna človeka, se vsede nasproti njemu, mu podredljivo daje tačko (večkrat), naslednjo sekundo pa skoči na nogo? Huh

ok. torej ponavljam vprašanje ...
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #44 : četrtek, 25.08.2005 : 10:38:04 »

Po mojem mnenju gre to takole.
Pes "ponuja" tačko. Zakaj? V tej tački je že sled tega, kje na rangu se pes vidi. Višji v rangu je tisti, ki pride do podrejenih in zahteva ljubkovanje - tako kot tale omenjeni pesjan. Ker ni negativne reakcije, hkrati pa npr. oseba, kateri pes daje tačko, ne odreagira po pričakovanjih, se tale pesjan odloči, da bo svoj položaj bolj nazorno "predstavil". No, pa obiskovalca mimogrede še pojaha. In kar naenkrat je vsem okoli jasno, da je on šef, hehehehe.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: naskakovanje igrač, človeških nog...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines