mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 08:33:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: naskakovanje igrač, človeških nog...
Strani: 1 2 3 [4] 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: naskakovanje igrač, človeških nog...  (Prebrano 27774 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #45 : četrtek, 25.08.2005 : 11:24:51 »

Sej tako tudi jaz razumem.Me je malo zmedla zadnja izjava Sammy in sem spregledala da pol na nogo skoci.V glavnem se strinjam z Yo.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #46 : četrtek, 25.08.2005 : 11:52:48 »

ah, ok ...
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #47 : torek, 30.08.2005 : 07:45:20 »

Se mi zdi, da moje vprašanje še najbolj sodi semle...
Aaronček se je pred kratkim zelo začel zanimati za psičke (puberteta pač). Tiste, ki mu to pustijo, jih naskakuje, ostale sicer poskusi a odneha, če vidi, da ne dovolijo.
Če kasneje nebi paril, bi mu to strogo prepovedala, tako pa sem v dvomih, naj mu pustim, naj ga pripnem, naj ga zamotim s čim drugim...Ker paril bo skoraj 100% in mislim, da ga bom zelo zmedla, če zdaj nebi smel naskakovat, potem pa kar naenkrat moral... Kakšni predlogi?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #48 : torek, 30.08.2005 : 07:57:06 »

Naskakuje goneče psičke ali kar tako vse povprek?
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #49 : torek, 30.08.2005 : 07:58:58 »

Yo, zaenkrat kar naskakuje vse psičke (se mu pozna, da še nima izkušenj, saj še tace dobro ne zna dvignit...). Sem pomislila, če bi šlo mogoče za znak dominance, samo samcev ne naskakuje, poleg tega tudi ne kaže drugih znakov dominance.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #50 : torek, 30.08.2005 : 08:02:22 »

Jaz vseeno mislim, da če se psica ne goni, to naskakovanje nima nobene povezave s spolnostjo. Jaz naskakovanja nikoli nisem dovolila - negonečih ne, ker to smatram kot dominiranje, gonečih sem se pa bolj ali manj izogibala, ker za psa itak ni dobro, da je stalno vzdražen. Pri Supayu enako, pa je potem čisto normalno paril.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #51 : torek, 30.08.2005 : 08:06:31 »

Yo, hvala!
Predvidevam, da mu trenutno hormončki malo divjajo in da bo kmalu boljše. Sicer imam srečo, da se ne sprehajam velikokrat z drugimi psičkami (edino Liza, ki pa ne tolerira naskakovanja) in da ga bo tole minilo...
Logiran
guju
rad pišem
****
Sporočil: 308


« Odgovor #52 : sobota, 12.08.2006 : 22:23:00 »

Cau.
prebrala sem, da pri naskakovanju mladička pomaga, če ga držiš za tace. Mogoče je neumno vprašanje, ampak a v zraku ali na tleh? Mislim, da bmomo to foro morali kmalu uporabiti pri našem tri in pol mesečnem borderju. Če klečiš občasno že poskuša skočiti nate in migati, na noge se sicer še ni spravil ...
Ali obstaja še kakšen drugi način?
Hvala.
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #53 : nedelja, 13.08.2006 : 11:31:29 »

Jaz sem nekje prebrala, da pomaga, če imaš vedno pri roki tisto pršilo za rože, v katerem je voda. In ko pes začne naskakovati, ga od daleč rahlo poškropiš v obraz. Baje, da potrebnež pride k sebi.

Lp
Logiran
guju
rad pišem
****
Sporočil: 308


« Odgovor #54 : nedelja, 13.08.2006 : 13:51:48 »

Ok, hvala, se bomo pripravili.  Wink
Saj za enkrat še nimamo teh problemov, samo občasno ga malo prime, nekako med igro, če mu dovoliš, da ti skoči na hrbet ali ramo. Samo je dobro vedeti prej, preden se začne.
 Roll Eyes
Logiran
nagajivka
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #55 : ponedeljek, 10.09.2007 : 18:09:06 »

živjo, sicer nisem prebrala vsega ampak menim, da takega problema nimate Shocked. mam skoraj 4 mesečno prinašalko in se je že dvakrat zgodilo, da je med igro z mojim fantom naskakovala nogo Undecided. sem že pomislila, da je to za njo samo igra, da se je tega naučila od psov, ki so njo naskakovali Huh. vseeno pa vprašam za mnenje ker mi ni logično in me je kar malo strah sram. hvala
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #56 : petek, 25.01.2008 : 11:15:18 »

Nagajivki niste odgovorili, upam, da boste meni. Moja 4 letna sterilizirana psička je tudi pričela "naskakovati" mojo nogo ali pa odejo. Kaj to pomeni (sem mislila, da to delajo samo samci) in kako to odpraviti?
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #57 : petek, 25.01.2008 : 19:42:10 »

helouu!
Tudi moja Bella naskakuje plišaste igrače. Če ga skrijem si ga gre iskat zato vedno pristane na omari. Je pa zelooo moteče!!
Naskakuje pa samo ko se goni. Ali je to morda vzrok???

LP nezzek&Bella
 
Logiran
Frankelstain
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #58 : ponedeljek, 02.03.2009 : 23:02:01 »

Zanimiva tema. Mene pa zanima kdaj naj bi psi sploh začeli naskakovati, glede na starost mislim.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #59 : četrtek, 05.03.2009 : 12:22:29 »

Psice se med gonitvijo naskakujejo med seboj, če ni samcev. In če ni nič boljšega so dobre tudi igrače. Ne vem zakaj bi bilo to kakorkoli moteče. Meni se zdi celo zelo zabavno. Naj uživajo, če jim paše.

Druga stvar pa je naskakovanje nog ali drugih psov kar tako, tudi ko se nobena ne goni ali celo pri steriliziranih, pa pri mladičih...To pa nima prav dosti zveze s seksom, pa toliko več z izražanjem dominance. Zdravi se pa tako, kot se zdravijo druge težave z gospodovalnimi psi.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: naskakovanje igrač, človeških nog...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines