mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 17:40:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  nega mačk  |  Tema: Kremplji
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kremplji  (Prebrano 43661 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #45 : četrtek, 19.02.2009 : 21:12:40 »

Scefrajo jih zato, ker niso dovolj ostre. Wink
Logiran
Monster
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 219


« Odgovor #46 : četrtek, 19.02.2009 : 22:40:53 »

Ne vem no, Tinchka. Ščipalec se mi zdi da je dosti manj nevaren - zlo težko odstrižeš preveč in raniš tačko, pa še nobenih izpostavljenih ostrih robov al pa špic nima, tako da nisi v nevarnosti da "zaštihaš" mačko če znori medtem ko ji kremplje stižeš (kar je pri nas na dnevnem redu, še posebej pri Peppi.) Če probam Peppi s škarjicami kremplje strižt, ji bom kakšno oko ven spustila, koliko se upira.  Shocked

Logiran
bulla
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #47 : petek, 20.02.2009 : 12:17:12 »

Pozdravljeni vsi ki imate probleme s tem opravilom! Angry

Jaz s striženjem krempljev nimam nobenih problemov več. Sem pred dnevi kupil brusilec za kremplje PEDI PAWS in moram reči, da je zelo vredu. Kremplje enostavno pobrusim brez bolečin saj je narejen tako da ne moreš preveč pobrusit krempljev.
Res super zadeva. Smiley
Sicer jaz uporabljam to za psa ampak je tudi za mačke.

Če koga zanima si lahko pogleda:

****
Logiran
Monster
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 219


« Odgovor #48 : petek, 20.02.2009 : 12:50:55 »

No ja, dajmo si pogledat še drugo plat medalje: Pedi Paws ni tako zelo oh in sploh kot ga predstavljajo v reklami.

Prvo kot prvo, narejen je za velikost pasjih krempljev, pa še to samo povprečnih pasjih krempljev. Pri mačkah rata tista luknja hitro prevelika, tako da moraš razpirat prstke čisto preveč na široko in jih tlačit tja noter. Mačke to itak sovražijo.
Pri zelo velikih psih je mogoče lahko celo premajhna.

Drugo, primeren je samo za pse ki so pripravljeni sedet pri miru z dvignjeno taco. Kakor hitro se pes premika, ga NE MOREŠ obdržat zadosti dolgo da obrsiš krempelj (15, 20 sekund). Medtem ko s ščipalcem traja 0,5 sekunde da odstrižeš en krempelj in preden se žival zave kaj se dogaja, si že končal z eno taco. Potem ji daš malo pavze, en piškotek, čez en cajt pa še drugo taco. To da mora toliko časa stati pri miru medtem ko tista zadeva brni in vibrira (brušenje povzroča vibracije na kremplju) je za žival lahko stresno in ne bo hotela stati pri miru, samo še bolj bo zasovražila striženje kremplejv.

Aja, pa pedi paws je na baterije in jih žre kot obseden. Ful je potraten.

Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #49 : petek, 20.02.2009 : 18:04:52 »

Monster, hvala. Imaš prav glede škarjic, ja.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #50 : nedelja, 26.04.2009 : 20:51:47 »

Takole 'izobražujejo' na Whiskasovi uradni strani:
KLIK

Članek je skoraj gotovo preveden iz angleškega jezika - ponekod je zadeva izgleda dovoljena, ampak če jaz prav razumem, se takih reči nima kaj prevajati v slovenščino in poučevati ljudi o možnih načinih stalne odstranitve krempljev, če je to pri nas prepovedano:
20. člen:  [...] Prepovedani so naslednji posegi: – odstranjevanje krempljev mačkam, odstranjevanje glasilk živalim in boleče podkovanje kopitarjev; [...]

Ni mi všeč...
Že res, da predlagajo tudi alternative, a vseeno. Samo en citat za predstavo Angry:
''Mačji krempeljček je del zadnje kosti v mačji tački, ki ji pravimo distalna ali tretja falanga. Krempeljček je vraščen v to kost. Zaradi take zgradbe je potrebno odstraniti celo kost in krempeljček od zadnjega sklepa...'' itd.
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #51 : ponedeljek, 27.04.2009 : 19:29:05 »

Ma ta Whiskas bi jaz dol butnla  Angry Kaj sploh pišejo o rečeh, ki so pri nas prepovedane? Pa ne da se ne bi najdu kak veterinar pri nas, ki bi to res naredil  Angry

Po moje je tudi prevedeno. Mogoče ne bi bilo slabo, če bi javili uredniku spletne strani, da tak članek nima kaj iskat gor.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #52 : ponedeljek, 27.04.2009 : 22:45:24 »

Sem že, takoj včeraj, Tinchka. Bom čekirala, če bodo umaknili.
Sem pa tudi jaz prepričana, da je prevedeno, ja.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #53 : ponedeljek, 27.04.2009 : 22:46:07 »

Tudi jaz sem jih pravkar opozorila in jih pozvala, naj odstranijo članek.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #54 : petek, 08.05.2009 : 13:11:31 »

Sem dobila njihov odgovor.

Citiram:
'Spostovani, hvala za vas dobronameren mail in obisk nase spletne strani. Clanek, ki je objavljen lani, poleg opisa posega vsebuje tudi nasvete o stevilnih alternativah, za katere se lastniki lahko odlocijo in nasvete, kako nauciti macko, da ne praska pohistva. Se strinjamo, da gre za mucenje zivali in res je, poseg je v Sloveniji prepovedan z Zakonom o zasciti zivali. Ker smo absolutno proti mucenju zivali in nocemo puscati nasprotnega vtisa, smo clanek umaknili.
Lep pozdrav vam in vasi macji ljubljenki, Vas Whiskas'


Vesela Smiley.
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #55 : petek, 08.05.2009 : 13:30:51 »

O, lepo  Smiley
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #56 : petek, 08.05.2009 : 22:12:41 »

Super!
(zdaj naj pa še hrano nehajo prodajat!)  Roll Eyes
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #57 : sobota, 09.05.2009 : 01:10:11 »

Hehe, ja  Grin Ku mi gre na živce ta ta nova reklama - vse za vašega mladička, bla bla. Itak, ja. Pol ti pa še pokažejo enega malega 4 tedne starega, da pole ljudje ja rečejo "iiiiiiii, takega bi tudi jaz" in pobirajo okrog premlade mačke.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #58 : sobota, 09.05.2009 : 19:42:34 »

Hehe, ja  Grin Ku mi gre na živce ta ta nova reklama - vse za vašega mladička, bla bla. Itak, ja. Pol ti pa še pokažejo enega malega 4 tedne starega, da pole ljudje ja rečejo "iiiiiiii, takega bi tudi jaz" in pobirajo okrog premlade mačke.

Joj, ja, ta reklama s tem malčkom, ki nima še kaj smrčka v W**** tiščat sploh  Shocked Angry
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #59 : četrtek, 14.05.2009 : 08:02:04 »

Koliko pa mora biti mucek star, da mu začneš krempeljčke strič?
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  nega mačk  |  Tema: Kremplji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines