mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 15:30:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  nega mačk  |  Tema: Kremplji
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kremplji  (Prebrano 43656 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #75 : sobota, 16.05.2009 : 00:01:27 »

Ojej, punce, hvala za vse odgovore (to o kokoših sem napisala čisto na pamet in se mi niti sanjalo ni, da se krajšanje kljunov v resnici izvaja Undecided). Jana, hvala za linke, bom prebrala, upam , da mi bo kaj bolj jasno,k ako je s tem kupiranjem.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
lucy234
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #76 : torek, 19.05.2009 : 10:07:52 »

jaz mu kremelčke, postrižem kar s ščipalcem in nimam težav, ker mu jih strižem že od malega, tako da,...lepo drži nogico,  Cheesy Cheesy
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #77 : sreda, 08.07.2009 : 20:54:05 »

Kako pogosto pa strižete krempeljčke?
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #78 : sreda, 08.07.2009 : 21:33:39 »

Pri nas postrižemo takrat, ko so luknje v stegnih že globoke oz. ko so praske (prav tako po MOJIH stegnih) že zelo boleče!  Wink

(pa še malce bolj resno: približno 1x na mesec in pol)
Logiran
lucy234
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #79 : sreda, 08.07.2009 : 22:23:45 »

haha,..tudi jaz mu jih postrižem,ko si jih začne brusit na sedežni Grin Grin Grin Grin
nekje na 1 mesec
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #80 : sreda, 08.07.2009 : 22:44:48 »

Dobri ste, da se vam da Grin
Logiran

Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #81 : četrtek, 09.07.2009 : 02:48:58 »

Ja, pri nas tudi po potrebi, je pa bolj pogosto, recimo na tri tedne. Je pa Roško itak priden, tako da ni problema mu jih strišt. Maci jih pa ne, ona me ne gnete  Roll Eyes
Logiran
vixi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 938



WWW
« Odgovor #82 : četrtek, 09.07.2009 : 07:09:36 »

Moja dva notranja si jih sicer redno pilita na sisalu, tako da imata lepo špičaste šivanke ampak jima redno, tako kot pravite ostale, enkrat na cca. tri do štiri tedne poščipam konice. Miži pri meni spi in preden zaspi objema in "boža" mojo roko, če nehava ščipati kreplje, nehava tudi spati skupaj  Angry Rezanje izjemno koristi tudi kavču, da se pri divjanju ne zatakneta v tkanino (in vlečeta ven nitke). Ponavadi to naredim kadar trdno spita, kar je večino časa  Grin Se samo malo zdramita in se jima niti ne da v luft skakati zaradi tega.
Debeli, ki ima izhod ven ima naravno na bukvi zmanikirane sablje in mi na misel na pride, da bi jih poščipala ker jih seveda rabi (in ker niti slučajno ne upam drezat v njegove tace, saj sem omenila, da ima sablje in... je nagle jeze...  Roll Eyes)
Logiran

fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #83 : četrtek, 09.07.2009 : 20:57:02 »

Jaz zadnje čase strižem na par dni. Kaj strižem, manikiram! Najprej ščipamo, potem pa pilimo, dokler ne nastanejo take lepe okroglince Roll Eyes...
Pici se namreč veseli nove smetanastobele usnjene garniture, za katero je FŽ itak vedela, da je prismuknjen kaskaderski projekt in ena bolj norih idej zadnjih let.

Si vsakič med tem početjem v tolažbo povem, da manikiranje mačjih nohtov niti ni tako prifrcneno, kot je npr. bdenje nad tisto smetanastobelo rečjo z lupo v roki in objokovanje njenih mikroskopskih ran, ki jih, mrtva kot je, niti malo ne čuti. Tongue
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #84 : četrtek, 09.07.2009 : 21:49:39 »

Mi si tudi strižemo in Muri je prav navdušen  Cheesy. Tako ponosno steguje krempljce ven, jaz pa samo šk šk šk. Miša se malo zna upirat, ampak je pridna. Če imaš tako crkljive mačke kot jih imaj jaz, je tole užitek delat. Pa pikamo ne več. Kar je pa najbolje, ko se z Mišo igram, tudi, če me zagrabi s tačkami, me ne okrempa, ker nima špičakov  Tongue
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #85 : četrtek, 09.07.2009 : 21:56:40 »

Jaz sem Šnapi doslej ščipala kremplje, ko je dremuckala v mojem naročju in nikoli ni imela nič proti. Sem mislila, da ji res ne povzroča ne vem kakšnih travm.
Včeraj sem ji en krempelj odstrigla med branjem tega (sem ravno preverila dolžino), bila je popolnoma budna in,  packa nagravžna, me je tako uklala v prst, kot me še nikoli ni noben pes. Otečeno, rdeče, boleče,  neuporabno, majke ji ...
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #86 : torek, 11.08.2009 : 14:00:09 »

Jaz zadnje čase strižem na par dni. Kaj strižem, manikiram! Najprej ščipamo, potem pa pilimo, dokler ne nastanejo take lepe okroglince Roll Eyes...
Pici se namreč veseli nove smetanastobele usnjene garniture, za katero je FŽ itak vedela, da je prismuknjen kaskaderski projekt in ena bolj norih idej zadnjih let.

Si vsakič med tem početjem v tolažbo povem, da manikiranje mačjih nohtov niti ni tako prifrcneno, kot je npr. bdenje nad tisto smetanastobelo rečjo z lupo v roki in objokovanje njenih mikroskopskih ran, ki jih, mrtva kot je, niti malo ne čuti. Tongue

 Grin Fižolova župca, ti pa me velikokrat nasmeješ na svoj simpatičen način, tnx za tole  Grin  Wink

Jaz jima zaenkrat nič ne brusim ali strižem, sta zunanja, in imata lepo kratke krempeljce, si jih zgleda sama brusita.  Smiley Čeprav ima Frka kar opasne zadnje čase  Roll Eyes
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #87 : ponedeljek, 05.10.2009 : 20:32:11 »

Moje vprasanje verjetno ne sodi cisto pod nego, a vseeno ...

Ima katera od dolgoletnih mackaric izkusnje (ali je kaj slisal od koga) s soft pawsi (http://www.softpaws.com/)? Zanimale bi me predvsem slabe strani tega, dobrih se lahko prebere kar nekaj. Zanima me, kako to vpliva na stanje samega kremplja (ker pod gumo najbrz ne diha), ali lahko macek kljub temu se vedno pleza, ...?

m.
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #88 : ponedeljek, 05.10.2009 : 20:39:54 »

In kako mačka prepričaš, da tele "nanohtnike" pusti pri miru? Huh
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #89 : ponedeljek, 05.10.2009 : 20:58:00 »

Prilepijo se na kremplje. Ampak med "reviewji" je kar nekaj uporabnikov opisalo, da jih macki uspesno vlecejo dol, da pa se po xy natikanju nekako navadijo/sprijaznijo s tem.

Se mi je zdelo bedasto, ampak sem bila tega mnenja tudi za pasje copate - dokler jih nisem prvic potrebovala ... Najti moram namrec neko resitev, pa se tole v teoriji zdi dokaj blizu tega, nocem, pa, da ima mackon zaradi tega kakrsne koli tezave pri gibanju ali bog-ne-daj zdravju.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  nega mačk  |  Tema: Kremplji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines