mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 12:23:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Njegova visokost lastnik psa
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Njegova visokost lastnik psa  (Prebrano 33878 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #90 : sreda, 25.02.2009 : 15:36:14 »

Tako so z ograjami obdani vrtci, šole in tudi pomembnejša otroška igrišča. Kaj so povedali postavljavci ograj okrog šolskih igrišč? Da to delajo zato, da se po igriščih ne bi sprehajali psi.

Kocka mene je zmotilo tudi to, da je iz tvojega pisanja razbrati kot da se strinjaš z zgornjo trditvijo nebuloznega novinarja. Jaz, naivnež, sem namreč mislila, da so vrtci ograjeni predvsem zaradi varnosti otrok, zaradi tega, da se ponoči tam ne zadržuje čuden folk in pušča razne nevarne pripomočke, zaradi tega da vandali ne poškodujejo ali uničijo igral,... Res, niti na misel mi ni padlo, da smo za te ograje krivi samo lastniki psov.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #91 : sreda, 25.02.2009 : 15:40:08 »

No, saj ko bo jutri otročič na igrišču ob vrtcu našel injekcijsko iglo in jo prinesel vzgojiteljici, bo pa pojutrišnjem imel naš novinar nov članek z mastnim naslovom Roll Eyes
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #92 : sreda, 25.02.2009 : 15:42:14 »

uf, TagTu, tole z iglami pa ni "jutri", ampak je že blo pred sto leti, ka so še moji otroci hodili v vrtec. No ne lih sto, 15 pa res. Angry
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #93 : sreda, 25.02.2009 : 15:43:59 »

Ne, naš novinar bo napisal, da je to najbrž tam pustil kakšen zadet lastnik pitbula in potem članek obrnil v temo proti pitbulom.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #94 : sreda, 25.02.2009 : 15:45:29 »

Ne, naš novinar bo napisal, da je to najbrž tam pustil kakšen zadet lastnik pitbula in potem članek obrnil v temo proti pitbulom.

Se bojim, da res!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #95 : sreda, 25.02.2009 : 15:47:05 »

TagTu, ja, bo pisalo "spodrsnilo mu je na pasjem dreku in se je znasel z iglo v roki".
Oprostite, ni ne smesno in ne zabavno, temvec nadvse zalostno.
Logiran

TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #96 : sreda, 25.02.2009 : 15:54:34 »

uf, TagTu, tole z iglami pa ni "jutri", ampak je že blo pred sto leti, ka so še moji otroci hodili v vrtec. No ne lih sto, 15 pa res. Angry

Pozabila sem vriniti besedico "spet" pred "jutri" Cool Vem, da so se te stvari že dogajale, pa ne samo v vrtcih, tudi v šolah in naseljih Sad

Saj ne, da bi hotela zganjati paniko ali odvračati pozornost....ampak če so moji otroci kdaj prismrdeli domov, ker so pohodili pasji kakec, vsaj v strahu pred posledicami nisem bila....ko pa je sosedova punčka pritekla k mamici "lej mami, kaj sem našla" in v roki držala uporabljeno brizgalko z iglo, me je pa pošteno stisnilo pri srcu. In otrok ni dal skozi samo umivanja rok, ampak tudi testiranje na HIV, hepatitis.....


Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #97 : sreda, 25.02.2009 : 16:56:40 »

Hja, res se da najti marsikaj na neograjenih (pa tudi na ograjenih) otroških igriščih. Tudi mi smo že pobirali igle. In ker je to pasji forum se pač debatira o problematiki pasjih drekov, ne narkomanskih igel. In definitivno so igle ipd, nevarnejše od dreka. Pustimo kakšen kup glist in podobne nesnage.
In res je omenjeni članek populističen in površen. Ampak če drekov sploh ne bi bilo na igriščih ali obcestnih travicah avtor tega ne bi mogel napisati. No papir sicer prenese vse in bi lahko napisal tudi to, ampak bi bilo le nekaj takih, ki bi se z njim strinjali. Sedaj pa jih je ogromno ki se strinjajo z njim, ne glede na to, da je predstavljena in potunkana samo ena stran onesnaževalcev.
Sem ravno prišla s sprehoda z Missy in vam bom kasneje pokazala na slikah (bom dala link, da ne bo forum trpel), kaj vse (pa sploh nisem poslikala vsega) se najde na 20 metrih obcestne zelenice. In tudi, da tam ni veliko od človeka odvrženih smeti. Morda kakšen čik..
Tudi če se na našo travo userje kakšen pes to poberemo in smo tiho. Vseh tehle zelenic pa ne bom šla sama očistit, al kako?
In to me moti. Še vedno.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #98 : sreda, 25.02.2009 : 17:00:02 »

Aja, naj omenim še to - ker smo že ravno na tem, da sem ena iz enega Trzina - delam po načelu: misli globalno, deluj pa lokalno. Žal nisem tako sposobna, da bi spreminjala svet na globalni ravni, na lokalni pa že lahko opozorim na kakšen problem in ga po svojih močeh poizkušam rešit. Se udeležit lokalne čistilne akcije, pobirati dreke za svojim psom... To že delam.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #99 : četrtek, 26.02.2009 : 00:07:19 »

Zanimivo, nikakor nisem na tem forumu pričakovala takšnega strinjanja z avtorjem
prispevka v Delu.  Shocked

Pa ne gre za to, kako se vsi strinjamo, da je pobiranje iztrebkov za lastnim psom
obvezno početje. Seveda se.

Ampak poanta članka sploh ni v tem, kot je že Jana parkrat opozorila. Poanta članka
je s sovražnim govorom, uporabljenim v prispevku, spodbujati k sovražnemu odnosu
do določene skupine ljudi - v tem primeru lastnikov psov, predvsem lastnikov večjih psov.







Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #100 : četrtek, 26.02.2009 : 07:43:00 »

In res je omenjeni članek populističen in površen. Ampak če drekov sploh ne bi bilo na igriščih ali obcestnih travicah avtor tega ne bi mogel napisati. No papir sicer prenese vse in bi lahko napisal tudi to, ampak bi bilo le nekaj takih, ki bi se z njim strinjali. Sedaj pa jih je ogromno ki se strinjajo z njim, ne glede na to, da je predstavljena in potunkana samo ena stran onesnaževalcev.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #101 : četrtek, 26.02.2009 : 08:38:03 »

Kocka nimam otrok, tako da se s to problematiko še ne srečujem. Vem pa, da je Trzin dosti problematičen glede drog in ostalih zadev. Pa najbrž tudi ostali kraji.
Gre za to, da je treba otroke vzgojiti tako, da bodo znali pobirati svinjarijo za sabo in rekli ne drogam. Mojim staršem je to uspelo. Upam, da bo tudi meni nekoč.

Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #102 : četrtek, 26.02.2009 : 09:37:33 »

Aha, jaz tudi upam da ti bo uspelo. Pravzaprav želim to vsem staršem.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #103 : četrtek, 26.02.2009 : 13:25:36 »

Če nam uspe vzgojiti otroka v samostojno osebnost, ki zna sprejemati odločitve in zna sprejeti posledice, ki jih njegova odločitev prinese, se nam takih in drugačnih dilerjev ni treba bati. Otrok, ki ga neko področje zares zanima (vseeno ali gre za šport, znanost, umetnost) ima nek cilj in si najde svojemu zanimanju primerno družbo. Če ima oporo doma, ne bo v pouličnih tolpah iskal nadomestka za starše. samo začeti je treba pri dojenčku. Pri dveh letih je tričetrt zamujenega, pri najstniku ne moreš narediti ničesar več.
Za otroke in za mlade pse je enako škodljivo, če jih stalno držimo na povodcih. Bolj ko jih vlečemo k sebi, bolj si želijo pobegniti. razlika je samo v tem, da imaš psa lahko privezanega vse življenje, otroka pa ne.

In, roko na srce, psi in njihovi dreki niso krivi za to, da si toliko staršev ne upa več spustiti otrok ven. Zelenice, ki jih poserjejo psi so negravžne, ampak se jih da očistiti. Tistih, ki se asfaltirajo v čast njegovemu visočanstvu avtu, se pač ne da dobiti nazaj. Verjetnost, da bo otroka ugriznil pes, je veliiikokrat manjša od možnosti, da ga bo sesul lastni oče (ali mama ali togotni sosed, ki mu gre kričanje otrok na živce). Verjetnost, da bo zaradi pasjega dreka zbolel pa je neprimerljivo manjša od verjetnosti, da ga bo zadel avto ali pa, da ga bodo prebutali starejši sovrstniki.
Včasih je bilo med bloki vedno polno cuckov z zanikrnimi lastniki in takih brez lastnikov. Mulci smo se z njimi igrali. Če je kdo psa preveč dražil, ga je pes ugriznil. Zaradi tega ni noben zganjal panike. navadno je bil komentar - kar si iskal to si dobil ali pa vsaka šola nekaj stane. Danes pa pride v cajteng že čisto navaden pretep med psi brez nekih hudih posledic. Včasih imam občutek, da smo povsem izgubili kompas.
Logiran
charlie
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 367


« Odgovor #104 : četrtek, 26.02.2009 : 22:30:33 »

Če nam uspe vzgojiti otroka v samostojno osebnost, ki zna sprejemati odločitve in zna sprejeti posledice, ki jih njegova odločitev prinese, se nam takih in drugačnih dilerjev ni treba bati. Otrok, ki ga neko področje zares zanima (vseeno ali gre za šport, znanost, umetnost) ima nek cilj in si najde svojemu zanimanju primerno družbo. Če ima oporo doma, ne bo v pouličnih tolpah iskal nadomestka za starše. samo začeti je treba pri dojenčku. Pri dveh letih je tričetrt zamujenega, pri najstniku ne moreš narediti ničesar več.
Za otroke in za mlade pse je enako škodljivo, če jih stalno držimo na povodcih. Bolj ko jih vlečemo k sebi, bolj si želijo pobegniti. razlika je samo v tem, da imaš psa lahko privezanega vse življenje, otroka pa ne.

In, roko na srce, psi in njihovi dreki niso krivi za to, da si toliko staršev ne upa več spustiti otrok ven. Zelenice, ki jih poserjejo psi so negravžne, ampak se jih da očistiti. Tistih, ki se asfaltirajo v čast njegovemu visočanstvu avtu, se pač ne da dobiti nazaj. Verjetnost, da bo otroka ugriznil pes, je veliiikokrat manjša od možnosti, da ga bo sesul lastni oče (ali mama ali togotni sosed, ki mu gre kričanje otrok na živce). Verjetnost, da bo zaradi pasjega dreka zbolel pa je neprimerljivo manjša od verjetnosti, da ga bo zadel avto ali pa, da ga bodo prebutali starejši sovrstniki.
Včasih je bilo med bloki vedno polno cuckov z zanikrnimi lastniki in takih brez lastnikov. Mulci smo se z njimi igrali. Če je kdo psa preveč dražil, ga je pes ugriznil. Zaradi tega ni noben zganjal panike. navadno je bil komentar - kar si iskal to si dobil ali pa vsaka šola nekaj stane. Danes pa pride v cajteng že čisto navaden pretep med psi brez nekih hudih posledic. Včasih imam občutek, da smo povsem izgubili kompas.
Absolutno se poplnoma strinjam. Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Njegova visokost lastnik psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines