mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:41:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Smiselnost nagobčnika
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Smiselnost nagobčnika  (Prebrano 36805 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
oli
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #90 : torek, 24.10.2006 : 16:23:16 »

Bernardinec se je vzel iz ponedeljkove debate. Midva z Oliverjem - bernardincem sva začela debato o haltiju.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #91 : torek, 24.10.2006 : 16:47:53 »

Full simpaticno ime oliver. Zakaj se jaz tega nisem domislil. Sad
Definitivni bi ti ga bilo z haltijem lazje voditi,ampak, vprasanje je ali se bo kaj naucil.Uporabi halti in tudi drugo ovratnico.Se mi zdi to najboljsa kombinacija.Saj ga ne mislis imeti celo zivljenje na haltiju?Ali pac?Jaz nosim halti v zepu ,potem pa je odvisno.Odvisno od njega Smiley
Logiran
oli
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #92 : torek, 24.10.2006 : 17:13:31 »

Ne , halti bi uporabljala občasno, če bi bil na obzorju kak pes, a drugač imava zatezno ovratnico.
Ampak ga lahko še tako zatezam, pri njem ni posebnega učinka, vrat ima močen, da mu ovratnica ne pride do živega(kadar se za to odloči).
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #93 : torek, 24.10.2006 : 17:23:02 »

Tocno poznam ta sindrom : ) Napisal ti bom nasvet,upam ,da me ne bodo kastrirali tukaj na forumu.Prvo ovratnica mora biti pravilno obrnjena.Drugo,das mu jo takoj za usesi,ter cimvisje na grlo,tam kjer bi odrezala glavo.Tam je najobcutljivejsi del.Hodi naj ob nogi.Zatezna ti bo zdrsavala dol po vratu,rabis dva tedna,da se navadis.Potem bo ok.Ce tudi to ne bo pomagalo,daj zatezno tako kot sem ti napisal,vendar tam kjer se zateguje,daj v smer da gleda proti tlem.Moral bi ti pokazati,je tesko povedati preko teksta.V nobenem primeru ne pusti,da ima zatezno na najmocnejsem delu vrata.
lp
Logiran
oli
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #94 : torek, 24.10.2006 : 17:54:17 »

Saj poskušam vsesorte. A misliš , naj obrnem zatezno tako,(kontra),da se, ko popustiš, ne razrahlja takoj?
Katere pasme psa pa imaš?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #95 : torek, 24.10.2006 : 18:53:51 »

Halti očitno ni nagobčnik Wink

In najboljše bo, če se preselite v pravo temo - o vlečenju.
Pa da še jaz malo zabluzim s teme...
Zatezna pa pomaga samo, če se z njo cukne, ne pa da pes povleče. In še to je treba dovolj močno in hitro izvest. Zato pa je lažje, če se jo sploh ne uporablja in raje poskuša psa preusmeriti na kaj drugega.
Pa tudi sicer je treba velikokrat vadit in to postopoma.
Če maš pa pomagača s psom bi bilo pa zadeva še lažja.

Če imaš velikega in močnega psa, moraš biti tudi ti dovolj velik(visok) in močen da se greš cukanje z zatezno. Manjši kot si, težje je učinkovito cuknit.

Mogoče ti po pa lažje, če ko zagledaš psa in ko tvoj za hip obstane, da začneš hodit v njegov bok in ga s tem prisiliš da se ti začne umikat. Na tak način bo tudi pes, ki ga z ničemer ne prikličeš in ne gre nikakor preusmerit pozornost, moral vsaj z enim očesom spremljati, kaj za vraga ti počneš in ker si šef se ti bo treba tudi umikat. Važno je ujeti trenutek preden preveč pade noter in takoj ko te pogleda nagradit s kako salamco ali kaj jaz vem čem, če to sploh vzame.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #96 : torek, 24.10.2006 : 20:42:36 »

Oli imam dva psa , zatezno uporabljam pa pri temu:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,887.390.html

Ce ti pride prav demonstracija o cemu govorim,se prikazi v Lj z psom in zatezno,jaz si bom pa vzel cas.Ker predvidevam,da te je zanimalo kaksen je moj pes ,zaradi razloga,ali bi pri tvojemu psu vse skupaj sploh delalo,naj dodam da je moj per hiperaktiven,ter osebo ce hoce premakne za dva metra brez problema.Sedaj se je ze vnesel,ter lepo hodi,ampak cim dam usnjeno ovratnico,si spet daje duska.Sicer ne tako kot bi si lahko,ampak nimam sproscenega sprehoda.
lp
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #97 : torek, 24.10.2006 : 21:11:19 »

Aja pa se nekaj.Ne zategni ga nazaj,ampak ob stran.Jana se res opravicujem za off topic.Oli stopis meter v desno stran in zatezno uporabis,ne pa meter nazaj.Ce pa uporabljas halti,ga moras pa uporabljati pravilno.
lp
Logiran
SARA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 144


« Odgovor #98 : sobota, 16.12.2006 : 11:54:43 »

ej živjo
mene zanima kako zmerim psa da bom vedela uzet v trgovini nagobčnik pravilne velikosti?

lp
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #99 : sobota, 16.12.2006 : 14:32:46 »

Najbolje, da ga vzameš s sabo in ga probaš na psu. Vsaj tako sem ga jaz kupila.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #100 : sobota, 16.12.2006 : 15:33:17 »

Lahko pa mu zmeriš tudi obseg okoli gobca (pod očmi) in razdaljo od gobca okoli vratu. Jaz imam takšnega, ki je prilagodljiv (5 cm) zaradi sponk in ježkov. Je pralen in vzdržljiv, imam ga že 6 mesecev. Nimam pa več embalaže, tako, da ti ne morem pokazati, za katero firmo gre (je uvožen). Kupila sem ga pa tako, da sem poklicala v trgovino, oni so mi povedali, katere mere jim moram posredovati, nato pa so mi ga poslali po povzetju.
In glede na to, da je črn, se na psu niti ne opazi. Pa poleg vsega je idealna zaščita proti pobiranju neželjenih dobrot po tleh.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #101 : sobota, 16.12.2006 : 17:53:48 »

Da se ga tudi po narocilu dobiti.Cena je nizka.
Logiran
JB
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #102 : sobota, 16.12.2006 : 18:02:54 »

SamSvojMojster dej če mi lahko sporočiš kje bi se dalo dobit kvaliteten železen nagobčnik.
Iskal sem po ljubljani pa jih nikjer nimajo več.  Lahko mi tudi posljes info na mail: ***** če se ne sme oglaševat.
Logiran
JB
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #103 : sobota, 16.12.2006 : 18:23:02 »

ha ha ha, kaj je zdej to? a nesmem svojga meila napisat al kaj??

Zakaj pa to?

To pa je cenzura...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #104 : sobota, 16.12.2006 : 18:30:51 »

JB, preberi Pravila na mojpesForumu.
Ta forum je zato tukaj in ga zato vzdrzujem, da pisete tukaj in ne da se dogovarjate, kako boste sli cvekat drugam.

Za debate o nakupu nagobcnika je na voljo rubrika oprema - podrubrika Vodenje in sprehodi - tema nagobčnik.
Trenutno se nahajas v rubriki vzgoja, kjer je plac za razpravo o vzgojnih vidikih nagobcnika.
Logiran

Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Smiselnost nagobčnika
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines