mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 23:08:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Hrana za mladička
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Hrana za mladička  (Prebrano 73224 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« : petek, 08.07.2005 : 17:04:08 »

Imam Bernca starga 3 mesce pa me zanima kaj je priporečljivo da mu dajem za jest ?
Trenutno ga hranim samo z PUPPY LAGRE BREED .... prosim če mi lahko poveste jedilnik in vrste hrane .. hvala
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #1 : petek, 08.07.2005 : 17:37:23 »

Odvisno od tebe in tvojega razmišljanja. Sicer ne vem katero puppy large breed maš v mislih vendar tudi če ga boš hranila samo z  kvalitetnimi briketi bo ok. Vsak lastnik psa futra po svoje. Eni kuhamo, drugi spet prisegajo samo na brikete. Če boš poleg brikeketov še kuhala je o tem dovolj odprtih tem.
Logiran
Lora
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 6


« Odgovor #2 : petek, 22.07.2005 : 13:51:57 »

Lep pozdrav vsem skupaj Smiley
No jaz imam nekaj vprasanj in upam da mi boste znali pomagati...namrec danes sva bili s psicko prvic pri veterinarju ( cepljenje ) in ker je to moj prvi pes sem se pac hotela malo pozanimati glede hrane, nege ter zdravja...ko sem ji omenila prehrano mi je rekla da naj psicko hranim samo z briketi in naj ne izgubljam casa z kuhanjem kaksne druge hrane, saj naj bi bila z briketi popolnoma zadovoljna in nic drugega Shocked kaj vi mislite o tem? so briketi pri tej starosti dovolj?( 8 tednov)...ne vem no, po mojem misljenju je ne morem hraniti 3 ali 4× na dan samo z briketi?

Lp, Lora
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #3 : torek, 02.08.2005 : 12:50:40 »

Lahko in ponavadi se lepo obnese. Vendar je po moje bolje, da daš poleg briketov še en mlečni obrok in vsaj občasno kakšno kuhano hrano (riž, meso zelenjava), ni nujno vsak dan. Pa zelo previdni bodite pri uvajanju drugih obrokov, če je bil mladič doslej hranjen samo z eno vrsto briketov.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #4 : sreda, 22.02.2006 : 15:31:57 »

... Vendar je po moje bolje, da daš poleg briketov še en mlečni obrok ...

A je možno da mleko povzroča drisko, ali je to od posameznega kužka odvisno, ali celo pasme?
Logiran
Pehta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 124


« Odgovor #5 : sreda, 22.02.2006 : 15:49:53 »

Mleka psi koliko jaz vem načeloma ne smejo piti. Seveda je možno, da ima po njem drisko. Ko sem da dala moji psički je po njem grozno bruhala. Pozanimala sem se in dobila takšen odgovor, ki sem ga jaz posredovala tebi.
 Lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #6 : sreda, 22.02.2006 : 15:58:36 »

Kravje mleko lahko pri marsikateremu psu povzroči drisko, čeprav ga veliko psov brez problema pije. Bolj priporočjivo je kozje mleko in kozja skuta. To je pri nas doma itak vedno v hladilniku, tako da naši mladički dobivajo kozje izdelke. Kupit se jih da na ljubljanski tržnici.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #7 : petek, 03.03.2006 : 22:25:22 »

ali  po kozjem mleku ne dobijo driske?Je dobro da ga psi občasno dobijo?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #8 : petek, 03.03.2006 : 22:39:31 »

Ne, po kozjem mleku ni driske. Ima drugačno sestavo kot kravje. Tudi za ljudi je lažje prebavljivo in ne povzroča alergij in astme. Jaz ga dajem mladičkom in njihovi mamici, pa tudi kozjo skuto. Zelo radi pojejo in kakci so normalni.
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #9 : ponedeljek, 06.03.2006 : 09:20:41 »

veterinarka mi je rekla, da pa lahko jedo fermentirane mlečne izdelke-skuta, jogurt. tako, da annie zdaj dobi jogurt, predvsem zaradi tega, ker je že več kot en mesec na antibiotikih in so ji po vsej verjetnnosti uničili črevesno floro. mleka pa nikoli ni dobila. je pa zanimivo, tudi meni je grozno slabo po kravjem mleku, pa nisem pasji mladiček  Grin
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #10 : ponedeljek, 06.03.2006 : 10:57:22 »

Fermentirani izdelki so res boljši od mleka. Jaz sem se preprosto odločila, da bodo moji psi jedli kozje mlečne izdelke. Tudi sama imam težave s kravjim mlekom, zato so kozji mlečni izdelki pri nas vedno na razpolago.

S tem je pa tako kot pri ljudeh, eni nimajo težav, drugi pa.

Logiran
ALFI 11
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #11 : petek, 10.03.2006 : 12:45:38 »

kalsang vidim,da imaš nekaj izkušenj glede prehrane.Imam 4mes.staro psičko.Veš pa mi ni do tega ,da bi dobivala samo brikete.Rad bi dobil nekaj nasvetov glede tega kaj ji nesmem dajati.Z mlekom sem ga že posračkal in to včeraj -danes so pa problemi(driska)po samo 0.5dcl! Cry
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #12 : petek, 10.03.2006 : 13:42:56 »

Če mu želiš dajati mleko, mu raje dajaj kozje, pa tudi kozjo skuto. Se dobi na tržnici v Ljubljani pod arkadami (pri Pustoniku ali, še bolje, pri sosednjem štantu).

Drugače je pa od tebe odvisno. Če želiš, da bo kuža celo življenje več ali manj navajen na brikete, potem mu ne dajaj preveč drugih stvari, da ne bo briketov začel zavračati. Briketi naj ostanejo glavni obrok.

Drugače pa mu lahko daš tudi sadje - koščke banane in jabolka, riž z mesom (piščanjčjim, na primer), s kozjim mlekom mu lahko narediš tudi domačo varianto rižolina - mleko in riž zmiksaj skupaj, pa je. Ovseni kosmiči s kuhanim korenčkom in kakšnim meskom so tudi super. Od mesa mu dajaj kuhanega ali popečenega piščanca, purana, lahko tudi jagnjetino, konjsko meso, govedino v manjših količinah (je lahko tudi sračka), nikakor pa ne svinjine. Brez kosti seveda.

Poskusiš lahko tudi kakšen grižljaj kislega zelja - naši ga imajo zelo radi. Mogoče zaradi sečne kisline Huh?

Lahko mu daš tudi kakšno trdo rebrce od lista zelenega zelja ali ohrovta za pohrustat, korenček je tudi super stvar itd.

lp
Logiran
najkica
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #13 : petek, 10.03.2006 : 16:54:59 »

Jaz moji štirimesečni psički vsako jutro dam malo redkega čokolinota in še ni imela driske po njem. Sicer pa je že od majhnega navajena nanj.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #14 : petek, 10.03.2006 : 16:59:28 »

Čokolino ti na žalost moram odsvetovati, ker je kakav škodljiv za pse. Čeprav tvoj še ni imel driske po njem, lahko ob rednem uživanju pride do okvare jeter itd.

Raje mu pripravljaj speštan riž z mlekom, po možnosti ne rižolino iz škatle zaradi sladkorja.

lp
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Hrana za mladička
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines