mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 12:47:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Hrana za mladička
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Hrana za mladička  (Prebrano 73484 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Marelica
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #30 : četrtek, 04.05.2006 : 13:51:54 »

Zdravo,

prosila bi vas za nasvet v zvezi z prehrano mojega ZP. Star je 3 mesece in pri nas je šele dober teden in zdrav, zelo živahen, samo nima pa apetita. Poskusila sem s Hill's, Eukanuba, Royal canin pa mu nič kaj ne diši. Danes pa sem mu med brikete dala dve žlici konzerve Pedigree, pa je čisto ponorel od veselja in pojedel VSE. Zdaj pa me skrbi, glede na to, da sem o Pedigreeju slišala same slabe stavri,  naj s tem preneham ali kaj?

Najlepša hvala.  Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #31 : četrtek, 04.05.2006 : 14:12:44 »

Na vašem mestu ga nikakor ne bi hranila s Pedigreejem, ker je to res slaba hrana, ki jo imajo psi radi samo zaradi njenega okusa. Tako nekako kot kokakola in podobne svinjarije pri otrocih. Hranjenje s Pedigreejem lahko povzroči cel kup zdravstvenih težav. Poskusite s kaksno drugo konzervo kvalitetnejsih firm. Zelo kvalitetna hrana, ki jo imajo psi radi pa je Arden Grange (briketi, ne vem, če obstajajo tudi konzerve). O tej hrani je veliko informacij tudi na tem portalu.

Drugače pa ni nič čudnega, če mladiček ob prihodu v nov dom par dni slabše je. Pazite, da ga ne boste razvadili. Če obroka ne poje, mu ga ne zamenjajte takoj za nekaj drugega. Naj se nauči, da je treba kosilo pojest, drugače bo lačen do večerje. Polna skleda naj bo na tleh samo pol ure, potem pa jo pospravite. Vsekakor bi bilo bolje nadaljevati s hrano, ki jo je jedel že pri vzreditelju in postopoma zamenjati za kaj drugega.
Logiran
Marelica
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #32 : četrtek, 04.05.2006 : 14:30:02 »

Hvala za odgovor, bom upoštevala in poskusila še s kako kvalitetnejšo konzervo. Včasih imam občutek, da nas že malo izsiljuje Wink. Da pa je hrana ob njen samo pol ure, pa že prakticiram! Smiley
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #33 : četrtek, 04.05.2006 : 14:41:51 »

Naša tudi ni hotela jest samih briketov (Hillsa), tako da ji zdaj kaj vmešam zraven, recimo malo paštete, ali pa ribe iz konzerve, po možnosti ne v olju ampak v lastnem soku, pa če za kosilo jemo kakšno ne preveč začinjeno meso ji ga tudi dam vmes.Vse to ji dam v zelo zelo majhnih količinah, samo toliko da briketki dobijo okus in vonj po tem.

Je to slabo za psa?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #34 : četrtek, 04.05.2006 : 14:47:35 »

Ne, to ni nič slabega. Mislim, da to vsi kdaj storimo... če ne drugega, da naredimo veselje našim kosmatincem...

Samo glede ribjih konzerv ti priporočam, da ribe spereš pod vodo. Tiste v lastnem soku so še posebno slane. Lahko pa kupiš tudi ribje konzerve z manj soli.
Logiran
Marelica
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #35 : četrtek, 04.05.2006 : 14:54:54 »

A Rio Mare je ok ali je tudi boljše sprati jih?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #36 : četrtek, 04.05.2006 : 15:13:31 »

Jaz Rio Mare raje sperem zaradi soli.  Sicer se dobijo tudi tunine konzerve s precej manj soli, samo so veliko dražje...
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #37 : četrtek, 04.05.2006 : 16:44:08 »

A pa gre sploh kaj soli stra pri Rio Mare v olju?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #38 : četrtek, 04.05.2006 : 16:51:34 »

Sama poskusi grižljaj nesprane tune, pa grižljaj sprane, pa boš vedela!
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #39 : četrtek, 04.05.2006 : 19:00:28 »

ja, Rio Mare je res slana konzerva, pravzaprav je celo meni preslana.
jaz ji dam tiste v naravnem soku, se mi zdijo manj slane. drugače pa Annie tudi že pridno izsiljuje!  Wink
Logiran
Pehta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 124


« Odgovor #40 : petek, 05.05.2006 : 07:39:38 »

Pa kakšne ribje konzerve... Moja pehta tudi kaj preveč ne mara briketov(Eukanube), pa jih na koncu vedno poje. Jaz sem ji ko je bila mala brikete prelila z malo vroče vode, da so se zmehčali.Potem sem pustila, da se ohladijo in temu dodala čisto malo mleka. Ampak to sem jaz delala,ko je bila pehta stara 2 meseca oz., ko sem jo prinesla domov. Potem pa sem začela to opuščati.
 Pretiranega veselja pa tudi jaz doma ob hrani ne opažam, ampak s tem konec koncev ni nič narobe. Pehta preden gre jest svojo hrano obkroži stanovanje, če je mogoče kje kaj boljšega, potem pa ko vidi, da ji drugega ne preostane pa gre jest svojo.
 Imam precej razvajeno psičko doma, ampak pri hrani pa sem dosledna, saj vem , da gre predvsem za njeno zdravje.

 Roll Eyes Lp, pija in pehta
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #41 : petek, 05.05.2006 : 14:09:11 »

Pehta, čestitam za pravilno odločitev! Novopečenemu lastniku psa je žal težko ne ustreči globokim očkam in lačnemu gobčku ...  Roll Eyes Ampak ni prav, če popustimo, tako nas samo vse bolj vrti okoli prsta. Ko imajo ljudje mladička, se jim ponavadi dejstvo, da nas želi prelisičiti, zdi samo po sebi smešno, včasih celo prisrčno Shocked. Ampak ko bo mali Rexi zrasel v velikega Rexa, bo tega heca že več kot preveč in težave se bodo sčasoma pojavile ne samo pri hrani, pač pa tudi na drugih področjih in te težave so ponavadi še hujše.
Psa hranite s tistim, za kar ste prepričani, da je dobro za njega. Pes vam v starosti ne bo mogel pokazati hvaležnosti za to, ker tega pač ne zmore, vendar je nekako isto kot pri otrocih, ki jih starši silijo z zelenjavo ipd. Boste pa vi sami opazili, da se je doslednost pri hrani splačala.
Logiran
Pehta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 124


« Odgovor #42 : petek, 05.05.2006 : 17:39:29 »

Citat
Ampak ko bo mali Rexi zrasel v velikega Rexa, bo tega heca že več kot preveč in težave se bodo sčasoma pojavile ne samo pri hrani, pač pa tudi na drugih področjih in te težave so ponavadi še hujše.

Sama imam zaradi popuščanja težave. Sem lep primerek, pa npr. pri hrani nisem popuščala, ampak sem zato pri drugih stvareh. Ampak se izboljšujem... Grin Skratka, meni je popolnoma jasno, da moja pehta nikoli ni in nikoli ne bo trpela pomanjkanja biločesa, sploh pa ljubezni. Eno je zganjati nasilje nad psom, drugo pa biti bolj strog in ne popustiti vedno. No zdaj sem to povedala bolj po domače Wink Težko je iz poplnega razvajanja, na normalen odnos, da te pes sloh ˝šlivi˝. Sama okušam to, žal...
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #43 : petek, 05.05.2006 : 18:05:16 »

Marelica,
kaj je pa pes jedel pri vzreditelju? Meni so vzreditelji vedno dali hrano za malo zgago, s katero sem ga hranila prve dni, ce se taksne hrane ni dobilo pri nas. V tem vmesnem casu sem ga/jo zacela pocasi navajati na drugo hrano in nikoli nisem imela problemov z nejescostjo.
Kaj je dobro in kaj ne, pa si preberi v ostalih temah, ki se nahajajo v rubriki prehrana.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #44 : petek, 05.05.2006 : 19:35:12 »

Tudi pri nas se vedno nekaj doda k briketom,tako da sama ne bom govorila o tem kaj je razvajanje ampak ti dala kaksne bolj "zdrave" opcije. Wink
1) V "najboljsem sosedu" dobis zmrznjena jetrca,ledvice in vranice piscancev.Licno pakirano po 0,5 kile s ceno 250 sit/kilo. Ko jih odtajas jih enostavno fliknes v ponev,na mocnem ognju popeces in zmiksas.Taka okusna mesanica prezivi v hladilniku komot 4 dni in se enkratno maze po briketih.
2) v isti trgovini,pa tudi drugje in v ribarnici dobis glave lososa( ali drugih rib).Jih lepo skuhas in ocistis in dobis spet super mazljivo maso,ki poleg vsega vsebuje se dosti naravnih olj za lepo dlako.Cena je priblizno 300 sit/kg in izkoristek 40%(iz 10 kg dobis ven 4 kg cistega mesa).
3)MDK izdelujejo mleto maso iz poziralnikov.Zgleda kot cisto navadno mleto meso in tudi skuhano ne spusti skoraj nic mascobe!(poziralnik ima dosti misicnega tkiva).Komot lahko das surovo ali skuhas slasten ragu z velikimi kolicinami svezega korencka. Cena je 100 sit/kg.
No,to so stvari ki jih mi uporabljamo,brez soli in drugih nepotrebnih aditivov.
Lp
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Hrana za mladička
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines