mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 19:41:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Hrana za mladička
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Hrana za mladička  (Prebrano 73462 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kija
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #45 : sobota, 06.05.2006 : 21:01:30 »

Mi imamo 3,5 mesečno FTW; pdo zdaj je na Natures best - Hill's, toda ko ji damo briketke jih pogleda in se s sprednjimi tačkami odrine od posode kot da smo ji dali strup; Brez dodatkov - tuna, mesne omake jih ne poje. Zdaj bomo testirali različne hrane; Biomill, Canidae, Areden Grange in Proformance; Od naštetihe je edino Canidae na vseh testiranjih ocenjena kot zelo kvalitetna Ag in B pa kot dobre, a okusne; Nič pa nisemo uspeli prebrati o hrani Proformance, ki ima sestavo od teh najugodnejšo; Zelo veseli bi bili inforamcij o osebnih izkušnjah (predvsem glede okusnosti) te hrane; lp
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #46 : sobota, 06.05.2006 : 22:28:09 »

Kaj pa potem je, če prav razumem briketov ne.
Kaj pa če bi ji vmešali vmes tisto kar rada je?
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #47 : nedelja, 07.05.2006 : 08:50:06 »

to z vmešavanjem je hudič... si pravzaprav delaš s tem medvedjo uslugo... vsaj tako se meni zdi. jaz sem brala, da je fino za dlako, če ji občasno olje dodajaš. in od kar to delam, imava vedno probleme s "čistimi" briketi, samo ko je sila, tudi te poje... zna pa tudi po ves dan stradat, če upa, da bo kaj boljšega.  Wink
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #48 : nedelja, 07.05.2006 : 09:00:28 »

Jaz se strinjam z Varjo...s tem, ko ji vedno kaj primesate, sami sebi kopljete jamo...

Postavite je brikete brez dodatkov, pa naj se "sestrada" ce zeli, verjemite, da jo bo lakota prej ko slej premagala...

Pri nas se je tudi pes zacel zmisljevati, ali bo ali ne bo jedel briketov (kriva sem bila seveda sama, ker sem kdaj zraven kaj zmesala)...no smo zelo na hitro uredili zadevo...en obrok ni hotel pojesti, pa je bila naslednje jutri ze "TAKA" lahkota, da so bili navadni briketi vec kot odlicni...

Samo vztrajajte in ne popuscajte...
Logiran
kija
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #49 : nedelja, 07.05.2006 : 11:13:30 »

Hvla za mnenje, se popolnoma strinjam z vami! Problem je da potem psička je namesto 3x na dan samo 1x na dan; ker je to še otrok in ker je tako ali tako že zelo suha, je potem na meji preživetja, ali to ne more imeti nobenih posledic za kasnejša življenjska obdobja; Krivi smo samiker so ji dali poskustiti tudi nekaj boljšega; kaj pa mislite o Proformance briketih?
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #50 : nedelja, 07.05.2006 : 11:26:53 »

Verjemi, da ne bo dolgo jedla samo 1x na dan...v vsakem primeru bo prevladala lakota...postavis skledico z briketi na tla in jih pac pustis, ko bo lacna bo imela tako brikete vedno na voljo... (ponavadi sicer brikete postavis na tla, pustis pol ure in ce ne poje vzames, vendar v vasem primeru bi bilo mogoce boljse, da jih ima vedno na voljo)

Glede na to, da tukaj naj ne bi slo, za dolgorocno stradanje, temvec mogoce za to, da izpusti kak obrok od zacetka, ne bi smelo biti kakih dolgorocnih posledic...

Mogoce malo za tolazbo...pri nas se je od zacetka zgodilo, da Oli 4 (ali se celo 5, se ne spomnim vec) se tudi pritaknil ni sklede... Wink

Kaj pa je vzrok, da je vasa psicka tako suha? Izključno neješčnost ali se kaj drugega? Ste se mogoce pozanimali v kaki trgovini ali mogoce na veterini, ce oz. kateri briketi obstajajo za poredit psa?


Na forumu je bilo nekaj malega o Proformance hrani ze povedanega...mogoce ti bo kaj pomagalo...
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,3296.0.html
Logiran
kija
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #51 : nedelja, 07.05.2006 : 16:41:50 »

Bomo še poskusili, naprej; Veterinarju se zdi vse normalno; Obstajajo briketi z visoko Kcal/grame; toda to so samo visoko energijski birketi; povezave na temo o hrani proformanece ne dela lali nimam dostopa, je možno slišati samo sklepe? Hvala
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #52 : nedelja, 07.05.2006 : 17:38:05 »

Sklepam, da bo krivo to, da nimas dostopa...no v temi je naveden tale link, kjer je nekaj inf, v zvezi s to hrano...
http://www.acrida.si/

Ni veliko mnenj napisanih...ena izmed uporabnic je zadovoljna z uporabo, eni izmed clanic foruma, pa se zdi sumljivo malo mesa...
Logiran
kija
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #53 : nedelja, 07.05.2006 : 18:04:14 »

Res najlepša hvala za vašo prijaznost, po analizi sestave je kvalitetna hrana;
Če strnem glede briketkov in dodatkov: pod dobenim pogojem nič druga kot brikete, da se vregec ne razvadi? Kaj pa mešanje konzerv in briketov istih proiozvajalcev? Kako dodate slikco vaših kosmatincev pod prijavo?
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #54 : nedelja, 07.05.2006 : 18:39:03 »

Kija, mislim, da ne moreš dodati avatarja, ker si novine oziroma nimaš paketa midi, maksi ali mega.  Huh

glede mešanja, včasih sem tudi sama v dilemi, ker bi ji rada dodala olje, pa ji ga ne bi po žlički, če pa ji mešam, pa znova štrajka.

danes mi je recimo prvič jedla, s tem, da včeraj ni ves dan nič. pa še danes je ravno toliko, da se ne zvrne!  Grin hm, res ne vem... je pa precej suha.... samo zaenkrat vztrajam...
Logiran
kija
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #55 : nedelja, 07.05.2006 : 20:20:39 »

Vztrajnost oz. nepopustljivost je včasih znamenje neumenosti včasih pameti! Kar je za Jupitra ni za Vola!
Nekje sem prebral (večina strih knjig o prehrani kužkov), da je priporočljivo občasno hranjenje s svežim mesom oz. svežimi kostmi; kako se vaši kosmatinci potem obnašajo do briketov, ali ima kdo kaj iskušenj s tem?
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #56 : nedelja, 07.05.2006 : 21:53:40 »

kija samo svežih kosti ji ne dajaj, rajši te umetne iz kože, ker so prebavljive, pa kake bikovke ipd, vsaj dokler ne napolni vsaj leto dni nikar teh svežih kosti. Kje pa si prebrala, da je priporočljivo občasno hranjenje z svežim mesom. Hm jaz moje ravno ne bi s tem je hranila. Zbirčna pa je moja tudi, sem ji tud med brikete mešala malce dodatkov. Ali kapljico olivnega olja, kako ribjo konzervo, rumenjak,.. samih ne mara jesti, je vztrajala tudi po t3 do 4 dni in je rajši lačna ostala kot pa da bi to pojedla. Je pač ena velka zbirčna trma moja pesjanka Wink.Samo jaz ji vedno po 10-15 minut vzamen skledo, če poje poje, če ne pa ne. Te napake ne bom naredila več, kot pri prejšnjemu psu, da je imel vedno na razpolago in potem je jedel čez cel dan tu pa tam kaj. Jst ne glede na to kako je drobčkana tvoja pesjanka ti predlagam, da ne puščaš ji na razpolago briketov ves cajt..lp
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #57 : ponedeljek, 08.05.2006 : 08:08:28 »

Vztrajnost oz. nepopustljivost je včasih znamenje neumenosti včasih pameti! 

se ne strinjam .... Roll Eyes če želiš argument, ga lahko najdeš v enem izmed mojih prejšnjih postov.

to, kje si prebral o hranjenju s svežim (misliš s surovim??) mesom in kostmi, bi jaz tudi rada vedela. priporočam, da si prebereš tole.

mislim, da še nihče v tej temi ni napisal, da je treba mladiča hraniti samo z briketi! en obrok je lahko tudi recimo riž in na koščke narezano piščančje meso (rdeče meso v glavnem ne prenašajo najbolje, še posebej ne svinjskega) + kakšna zelenjava (npr. korenje, paradižnik) ali pa skuta/navadni jogurt+koruzni kosmiči. samo ne mešat briketov in ostale hrane v enem obroku!
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #58 : ponedeljek, 08.05.2006 : 09:02:47 »

To kar je napisala Sammy bi bila tudi dobra varianta, da se psička malo zredi.
Logiran
kija
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #59 : ponedeljek, 08.05.2006 : 09:33:28 »

Ta nasvet od Sammy mi bo pa zelo pomagal, ne mešanje hrane in briketov se mi zdi super nasvet, ki ga bomo od zdaj naprej upoštevali!
Doma bom pogledal kdo je avtor knjige Nega in vzgoja pasjih mladičev, je izšla nekje med 1970in 1980; v njej je zapisano, da ima sveže meso in kosti prednost pred kuhanimi, meni osebno to ni všeč pa še ostali ste mnenja, da sveže meso ni primerna prehrana pasjega mladiča; hvala za nasvete; ali potem tudi pasjih konzerv in briketov ne mešat med v istem obroku?
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Hrana za mladička
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines