mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 01:37:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Hrana za mladička
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Hrana za mladička  (Prebrano 73470 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #60 : ponedeljek, 08.05.2006 : 10:01:33 »

Konzerv rajši sploh ne dajaj, ker tiste zares dobre, so predrage in dvomim, da jih kupuješ, tisto, kar dobiš v samopostrežnah pa itak ni dobro za pse ... Razen tistih umetnih kosti iz kož ... Ampak to je itak samo za posladek.

Kuhane hrane in briketov se ne meša zato, ker s tem uničiš ravnovesje snovi v briketih, poleg tega pa se briketi dalj časa prebavljajo in s tem ustvariš samo zmešnjavo. S tem se tudi pes razvadi in na koncu noče več pojesti samih briketov.

Za poznavalce: zanima me, če imate kaj pripomniti na to tabelo.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #61 : ponedeljek, 08.05.2006 : 10:05:22 »

Čeprav ne vem kako bed je to mešanje. Moja ima vedno kaj vmešanega vmes med brikete, ko pa smo kje pa imam recimo samo brikete sabo, jih pa tudi same je, ko je lačna in tudi včasih ko je zvečer še lačna se jih spravi jest.
Mene osebno ne moti če ji kaj vmešam vmes, za njo pa tudi ne more biti spet tako grozno slabo če je briket  z dodatki (če ne drugega so količine le teh zelo majhne).

Pa še to Kija, morda psička tudi po rezličnih obrokih ne bo hotela jest samih briketov in v takih primerih sem od nekaterih slišala, da so pse navadili na brikete rano z mešanjem in postopnim zmanjševanjem dodatkov v briketih.
No boš videla kako se bo obneslo kar je rekla Sammy.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #62 : ponedeljek, 08.05.2006 : 10:06:45 »

Kar se konzerv tiče, če ne je briketov ni nujno da konzervo bo (od istega proizvajalca). Moji konzerva od Hillsa čisto nič ne diši.
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #63 : ponedeljek, 08.05.2006 : 10:37:34 »

Hm,jaz imam eno pripombo na tabelo,ali mogoce vec....
1.surov beljak ni dober ker vsebuje antivitamin za vitamin B(surov rumenjak je v redu)
2.ajda ze pri ljudeh ni priporocljiva v velikih kolicinah,kaj sele pol pri psu-raje kaksno rzeno ali ovseno kaso
3.kruh suh! Svez napihuje.
No,to so sicer moja mnenja. Drugace pa tudi jaz nisem za razvajanje...moj sicer dobi porcijo briketov z dodatki (opisani v prejsnjem postu) in zvecer kuhano, vendar ce zjutraj ne poje briketov dobi zvecer spet brikete. Lekcija:dokler ne pojes briketov ne dobis kuhanega! To sem zacela prakticirati pred 3 tedni,saj je do takrat dobival mesano brikete+kuhano in je brikete zacel vztrajno puscat. Potrebna sta bila samo dva dneva in se ni vec zmrdoval nad briketi-zdaj poje cisto vse! Vem da bi bilo boljse ce bi dobival same brikete,vendar mi uni dve zlici "mase" ki ju uporabim za prekrit brikete nic ne spremenita,tako da bomo ostali kar pri temu.
Lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #64 : ponedeljek, 08.05.2006 : 10:57:48 »

Razen tega, kar je napisala Balu, mene moti tudi rizolino in medolino. Polno sladkorja, dodatkov etc. Popolnoma nepotrebno. Raje skuham riz in ga spestam v mleko ali namočm ovsene kosmiče in dodam malo medu.

Kruh - ja, ampak ne kot samostojen obrok. Prej kot skorja za poglodat tu pa tam. In asboltuno suh.

Pa še ena stvar. Kar nekaj psov ne prebavlja dobro kravjega mleka. Vse je relativno. Tisti, ki ga prebavlja, naj ga je, vendar noben jedilnik ne more biti splošno dober za vse pse.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #65 : ponedeljek, 08.05.2006 : 10:59:06 »

Sploh se pa pogovarjamo o mladičih! Tu je treba biti zelo previden, saj hitro zavoziš stvar in prehrana ni dovolj hranilna.

Raje več kvalitetnih briketov za mladiče.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #66 : ponedeljek, 08.05.2006 : 11:08:33 »

Pod tabelo imam še opombe (suh kruh, kozje mleko itd.)  Wink. Glede rumenjaka - vem, a sem se zmotila. sram

Glede ajde:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,5365.msg181815.html#msg181815   Undecided

To z rižolinotom bom pa upoštevala.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #67 : ponedeljek, 08.05.2006 : 11:25:27 »

Mislim, da je rizolino edini od teh "linotov", ki ne vsebuje sladkorja, ostali ga.

Ne vem pa zakaj ne bi mladicka obcasno hranil s svezim mesom in mu dajal za zvecenje sveze kosti? Saj to ne pomeni, da bo jedel le to. Surove goveje ali telecje kosti (primerne velikosti za mladicka) so cisto OK za zvecenje. Vsi moji psi so jih z veseljem glodali. Meso (govedina, piscanec, puran, zajec, ovca) pa je v kombinaciji z zelenjavo in rizem (oz. cem drugim) tudi cisto primeren obrok za mladicka. Ce je koga blazno strah surovega mesa, naj ga pac malo skuha. Pred pripravo obrokov pa le pobrskajte po internetu za kaksnimi recepti, da veste katere sestavine so primerne za pse in v kaksnih kolicinah/razmerju. Moji psi zaradi sveze pripravljenih obrokov se vedno z veseljem jedo brikete.  Smiley Pa zivi so se tudi vsi kljub obcasnim zvecenjem surove govedine. Wink lp
Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #68 : ponedeljek, 08.05.2006 : 11:31:40 »

Jaz nikakor ne bi dajala surove perutnine - preveč oporečno s stališča mikroorganizmov. Kolikor vem je najboljša surova govedina.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #69 : ponedeljek, 08.05.2006 : 12:07:21 »

Tudi sama dajem predvsem govedino surovo, perutnino ponavadi prevrem. Drobovino pa vedno skuham. lp
Logiran

kija
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #70 : ponedeljek, 08.05.2006 : 13:23:16 »

Ali surove kosti oz. meso narezati ali pustiti v enem oz. velikih kosih, da mora psička sama raztrgati in zgristi? Vaši odgovori so v pomoč, zato najlepša hvala:
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #71 : ponedeljek, 08.05.2006 : 15:34:17 »

Kosti na bodo samo goveje in velike. Nikakor jih ne režite. Naj jih gloda, toda ne sme jih pojesti oz. pogoltniti, ker je to zelo nevarno.

Meso pa narežite na manjše kose.
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #72 : ponedeljek, 08.05.2006 : 15:43:30 »

Jaz sem Ganyu nekaj casa dajala kuhane telecje kosti (sem jih dala kuhat za 20 min) in malcek je bil tako zagnan nad njimi, da jih je posteno oglodal, posledica pa je bila zaprtost...

Jaz sklepam, da so bile vzrok zaprtosti kosti, ker se je to dogajalo vedno po tistem, ko jih je glodal, hkrati pa ni dobil nobene druge hrane, razen njegovih briketov...
Logiran
kija
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #73 : ponedeljek, 08.05.2006 : 19:26:07 »

Jutri gremo k mesarju po velike telečkje kosti in malo nemastne govedine; Naš sosed je veliko Stanfordsko terrierko moral zaradi preobilice kosti peljati svojo psico na klistir (ni šla (oz. mogla) na velko potrbeo 3 dni); cena mala sitnica samo 11.000 Sit;
Če strnem: kosti ne sme meso pa lahko poje; če ji to damo 2x tedensko bo najbrž dovolj, kaj mislite? Količina mesnega roka 30% teže?
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #74 : ponedeljek, 08.05.2006 : 20:46:52 »

Ninca10 ravno zato, preizkušeno tudi na moji, da je dobila hudo zaprtost, ko sem ji enkrat dala tako kost, sicer res tako ogromno, pa je niti ni pojedla tako veliko, samo vseeno so bile posledice. Mi je veliko ljudi odsvetovalo, da ji ne dajem take kosti, vsaj dokler je še tako mlada, pa še potem naj se je rajši izogibam. Drugače pa v vednost, da so iz kosti delali tudi lim, potem ni nič čudnega, da pse zapira, pes jo tudi težko prebavi oz izredno počasi...lp
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Hrana za mladička
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines