mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 21:58:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: Nega mešančka med shi-tzujem in maltežanom
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nega mešančka med shi-tzujem in maltežanom  (Prebrano 8060 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
marusha779
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« : ponedeljek, 23.02.2009 : 19:48:32 »

Živjo!

moja psička je stara dva meseca in pol in ima belo dlako, ušeska pa črno-rjava. zanima me par stvari...


- okoli oči in smrčka ima vedno čisto mokro dlako in zelo smrdi....čistim jo vsakič ko se zbudi z mokro vatko ampak sploh ne pomaga, postrižt ji pa ne morem saj se mi zelo upira..kaj naj naredim?
- ko sem jo prvič skopala je jokala, ko pa sem jo sušila s fenom pa še bolj....fen je bil nastavljen na najmanjšo vročino,tako da je ni peklo. ali je nebi smela sušiti s fenom? drugače pa ne vem kako naj bi jo posušila....

hvala za odgovore!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1 : ponedeljek, 23.02.2009 : 20:32:52 »

Mladičkom se pogosto solzijo oči, stanje se po navadi umiri z odraščanjem. Ker praviš, da zelo smrdi, bi bilo dobro obiskati veterinarja, da preveri, ali so oči vnete. Predel pod očmi je najbolje negovati z ustrezno tekočino, ki jo dobiš v bolje založenih prodajalnah za male živali. Ko ta predel očistiš z mokro vato, ga obriši se s suho in nato nanesi baby puder, da popije odvečno vlago. Smrdi zato, ker je ta predel vedno moker.

Nič nisi narobe naredila, ko si jo sfenala. Šicuje in maltežane je treba po kopanju sfenati. Mladički se pač upirajo, če tega niso navajeni. Od kopanja in sušenja je nič ne boli, zato naj te nič ne skrbi in nikar se ne pusti ugnati v kozji rog. Psička te s cviljenjem poskuša prepričati, da bi jo prenehala kopati/fenati, kar pa seveda ne pride v poštev. Mirno nadaljuj z nego in se ne zmeni za cviljenje.

Še nekaj - za kopanje moraš uporabiti primeren šampon in balzam za dolgodlake pse.
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #2 : sreda, 22.04.2009 : 10:17:49 »

marusha779, mogoče bi še jaz nekaj predlagala: če psička cvili med kopanjem in kasneje tudi med sušenjem s fenom, je to gotovo treba razumeti tako, da ji glede tega nekaj ni všeč. Da ne bi njeno nelagodje kdaj preraslo v strah (ker potem bo kopanje in sušenje postalo stalen problem), je treba psičko med temi opravili kar naprej spodbujati z veliko pohval in nagrad. Se pravi, poleg šamponov, balzamov in drugih nujnih vodic in pomad si je treba pred kopanjem pripraviti še goro priboljškov, igračk itd, in seveda tudi dobro zalogo živcev...  Wink

Predvsem pa se je treba h kopanju spraviti umirjeno, ne kazat svoje živčnosti (v smislu: uh, spet bo boj) ali strahu, ker se vse to prenese na psa in je potem res štala. In ne skrbi, psi so razumne živali, če uspeš razvozlat njihov jezik, jim lahko na primeren način dopoveš skoraj karkoli. Tudi mi smi šli skozi ta proces, ko smo domov pripeljali malo kepico, ki se je razvila v dolgodlako kepo... Smiley Prvič je cvilila, drugič je drgetala (zdi se mi, da jo je zeblo), tolažili smo jo na veliko in vse bolj smo ugotavljali, da ta opravila prenaša stoično, kar malo vdano v usodo. Zdaj, ko je že velika (cca 25 cm in stara leto in pol), pa se mi zdi, da včasih skoraj - uživa!?  Shocked

Veliko veselja in užitkov z vašo kužico vam želim in predvsem - brez panike (kot piše v Štoparskem vodniku po galaksiji)!  Cheesy

LP, Špela.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #3 : ponedeljek, 29.06.2009 : 12:56:49 »

Jaz imam kolega, ki ima shi - tzuja, in ga samo po glavi ne postriže, drugje pa povsod, ker se mu nikakor ne pusti česat.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #4 : sreda, 17.02.2010 : 20:11:41 »

Jaz bom pa vprašanje kar sem postavila, ker se mi zdi nekako primerna tema  Tongue

Naša mala Aja naj bi bila mešanka med pinčem in pekinezerjem, se pravi pinčezer  Grin (no, kakorkoli, pomoje je še marsikaj drugega vmes, hehe).

Ima vedno daljšo dlako, štrli ji okoli gobčka, oči... Kako zdaj vedet, če je treba okoli oči postrižt ali ne? Izcedka nima, torej predvidevam, da je ne moti? Oziroma potem lahko pustim, kot je?
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #5 : sreda, 17.02.2010 : 20:51:35 »

Jaz bi rekla, da pusti pri miru, sploh če nima izcedka. Če jo bo začelo motiti, boš itak videla, pa potem še vedno lahko postrižeš ali pa namontiraš kakšno špangico.

Lahko pa objaviš kakšno slikco tele pinčezerke, pa bo strokovna komisija gotovo prišla na dan s še več predlogi! Wink
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #6 : sreda, 17.02.2010 : 21:28:35 »

Jaz bi rekla, da pusti pri miru, sploh če nima izcedka. Če jo bo začelo motiti, boš itak videla, pa potem še vedno lahko postrižeš ali pa namontiraš kakšno špangico.

Pinčezra očitno ne moti, nima in ni imela nikoli izcedka, oči so bistre. Kam misli dlaka rast ne vem, ker ima vsakič drugačno frizuro, pa še barvo menja kot kameleon  Roll Eyes Tako da v bistvu sploh ne vem niti, kakšne barve psa imam  Wink

Lahko pa objaviš kakšno slikco tele pinčezerke, pa bo strokovna komisija gotovo prišla na dan s še več predlogi! Wink

Ma, iščem, pa zdaj ne najdem. Je imel Marko (ki ima Indio) enega skoraj identičnega mladiča na eni fotki, če se ne motim.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #7 : četrtek, 18.02.2010 : 20:25:42 »

No, zdaj sem našla nekaj precej podobnega. Aja je približno taka zdaj kot mladič na 6. sliki na spodnji povezavi (OK, malo več čupe ima):
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,32569.msg597181.html#msg597181
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #8 : četrtek, 18.02.2010 : 21:42:42 »

No, torej je srčkana za požret, saj se mi je kar zdelo. Kiss Kiss Kiss
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: Nega mešančka med shi-tzujem in maltežanom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines