mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 11:36:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Samček ali samička?
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Samček ali samička?  (Prebrano 58413 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
PIDU
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 168


« Odgovor #225 : petek, 31.10.2008 : 10:51:01 »

Ja samo v MB imata 2 in obe samički Undecided ja saj jaz si načeloma vedno-jaz izberem psa ne on mene srambomo videli kaj nam bo še vzrediteljica povedala
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #226 : torek, 24.02.2009 : 13:30:30 »

Bi prosim napisali svoje izkušnje, opažanja, glede obnašanja in vzgoje psa in psice. Npr., meni se zdi, da je pes bolj direkten, manj naklepa, in ga je lažje vzgojiti kot psico. Ali ste mogoče opazli kakšne razlike v vzgoji ? Mogoče bi bilo še najboljše, če bi opisovali psico in psa enake pasme. Ali sta po obnašanju enaka, ali se psica razlikuje od psa ? Kaj mislite ?   Smiley
Logiran
Dogs my life*
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #227 : nedelja, 22.03.2009 : 18:34:22 »

živjo sem nova tukej.
jaz imam 3 letnega psa.Če bi se jaz še enkrat odločila za nakup bi raje izbrala psičko.Saj moj samček je bolj dominantne narave pa tudi težje ga kaj naučiš.Tako da je bolje da kupiš samičko saj ni potem toliko težav pa še naučiti se jo da zlahka. Smiley
LP
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #228 : nedelja, 22.03.2009 : 18:43:56 »

No jaz nebi stavila na to, da so psičke manj dominantne, saj sem sama domov prinesla eno bolj dominantnih med 9 mladiči. In je kot 2-3 mes. stara psička skakala iz stola na glavo mojemu bratu, ter ga napadala v igri.
Seveda ji je bilo treba pokazati kdo je šef, zdaj pa ni panike..
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #229 : sobota, 13.06.2009 : 13:37:06 »

Jaz imam doma dva psa in moram reči, da sem malce bolj naklonjena samcem, se pa ne strinjam s tem, da so manj ubogljivi, da se bolj potepajo ali da so manj navezani na lastnika. To se mi zdi bolj odvisno od pasme in od tega kako psa vzgojiš. Moja dva psa sta oba ful cartljiva in zelo nežna, je pa res, da sta tudi takšne pasme (samojed in kavalir), tako da meni se zdi dominantnost bolj povezana s pasmo, kot pa s spolom.
Logiran
aljaz7
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #230 : četrtek, 06.08.2009 : 13:27:16 »

Jaz imam doma nemško ovčarko in če gledam to pasmo se mi zdi da so psičke veliko bolj ubogljive in navezane na gospodarja
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #231 : četrtek, 19.11.2009 : 20:18:14 »

Mogoče je to vprašanje že kje bilo, me pa zelo zanima, zakaj so ponavadi v leglih različne cene za pse in psice?
Namreč opazila sem, da imajo psičke manjšo ceno od psov. Se jih torej kaj težje proda ali so v kakšnem drugem smislu za kupce/vzreditelje manj vredne?
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #232 : četrtek, 19.11.2009 : 21:22:32 »

Jaz sicer nikjer nisem zasledila razlik v ceni (običajno tudi ne piše koliko pes stane na spletnih straneh)...
Možno pa je, da delajo vzreditelji razlike v ceni tudi glede na kvaliteto psa (bolj razstavno kvalitetni gredo - če se le da - v bolj izkušene roke, medtem ko tisti "slabši" mladiči pristanejo kot domači ljubljenčki Wink ).
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #233 : petek, 20.11.2009 : 09:35:49 »

Jaz imam doma samičko, velikokrat pazim še samčka iste pasme - torej sibirski husky. Ne bom rekla, da opazim veliko razliko med njima. Ko sta pri meni in gremo skupaj na sprehod sta oba ubogljiva, oba sta precej dominantna do psov istega spola, čeprav morda samček še bolj. Ker Alba se odziva oziroma želi odzivati le na psičke, ki jo nalajajo že na daleč. Druge lepo ignorira.
Sklepam, da pri določenih pasmah so razlike, že po sami moči.
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #234 : petek, 20.11.2009 : 09:40:30 »

Jaz sicer nikjer nisem zasledila razlik v ceni (običajno tudi ne piše koliko pes stane na spletnih straneh)...
Možno pa je, da delajo vzreditelji razlike v ceni tudi glede na kvaliteto psa (bolj razstavno kvalitetni gredo - če se le da - v bolj izkušene roke, medtem ko tisti "slabši" mladiči pristanejo kot domači ljubljenčki Wink ).


Jaz sem pa večkrat zasledila različne cene za samčke in samičke. Pa sem mislila, da je kaj na tem  Tongue

No, meni so drugače samičke po karakterju in kar se nege tiče bolj blizu. Si zelo težko predstavljam, da bi samčka imela. Sploh kar se nege tiče. Smiley
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #235 : petek, 20.11.2009 : 09:42:55 »

Kakšna je razlika v negi samca in samice?
Jaz sem imela oboje, pa ne vidim razlike.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #236 : petek, 20.11.2009 : 09:55:33 »

Jaz imam tudi oboje, pa pri negi res ni razlik. Oba moraš občasno skopat ter počesat...
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #237 : petek, 20.11.2009 : 09:56:01 »

Kocka tole bo zvenelo čudno kot še nikoli, ampak rahle zadržke imam pred nego lulčkov.  Sad

(naj za lažje razumevanje samo omenim, da v življenju nikoli nisem imela nikjer opravka z nobenim samcem, povsod so bile samo psičke, čisto nobeden znanec nikoli samca ni imel in zato mi je to zelo tuje)
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #238 : petek, 20.11.2009 : 10:14:01 »

Mogoče je to vprašanje že kje bilo, me pa zelo zanima, zakaj so ponavadi v leglih različne cene za pse in psice?
Namreč opazila sem, da imajo psičke manjšo ceno od psov. Se jih torej kaj težje proda ali so v kakšnem drugem smislu za kupce/vzreditelje manj vredne?

Penny, pises o rodovniskih ali nerodovniskih mladicih, ko pises o razlicnih cenah za mladice po spolu?
Pri nerodovniskih je namrec pogosto zaslediti nizje cene za samice. Cene rodovniskih psov so redko objavljene, cene nerodovniskih pa zelo pogosto in velikokrat pise zraven, da so samice ceneje.

Ker nerodovniski mladici in njihove cene nimajo popolnoma nic skupnega z vzrejo, prodajo in ceno pasemskih mladicev, bi bilo vprasanje treba formulirati drugace, oz. na podlagi pravih podatkov o razlikah pri cenah rodovniskih mladicev glede na spol. Pri podatku, da nek vzreditelj rodovniskega legla prodaja psice (generalno in ne samo kaksno iz legla, ki ima nizjo ceno morda zaradi drugih razlogov in ne zaradi spola) ceneje, je treba vprasati direktno njega, zakaj tako.
Logiran

Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #239 : petek, 20.11.2009 : 10:20:39 »

Mišljeno je bilo za rodovniške, vem, da je redkokdaj cena zraven, ampak ponekod pa je in sem že parkrat ta način zasledila...
Res pa je, da sem le gledala, nič nisem klicala vzrediteljev. Kar se oglasov za nerodovniške tiče, jih v bistvu sploh ne gledam, tako da ne bi vedela.
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Samček ali samička?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines