mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 14:49:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: zaplet po sterilizaciji ...
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: zaplet po sterilizaciji ...  (Prebrano 32357 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #105 : nedelja, 19.04.2009 : 10:31:15 »

Zdaj ze lahko papca, kaksno bolj lahko hrano, kot je zapisala ze Yo. Mleka pa jaz ne bi dajala nobeni macki ob nobenem casu, ker veliko mack mleka ne prebavlja. Za tiste macke, ki niso nase, pa itak ne vemo, ali mleko prebavljajo ali ne ...

Drugace pa - Bravo branka in vsi vpleteni.

Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #106 : torek, 21.04.2009 : 08:30:08 »

Mucica je že na prostosti, v svojem življenjskem območju, kjer sem jo ujela. Vse v redu z njo.  Smiley Cheesy

Je pa prvi dan v avtu bruhala, ko sva jo peljala od veterinarja. Ampak to je normalno.

Jo bom pa še videvala, ker jo bom hodila hranit.  Smiley Jo bom res enkrat poslikala, boste videli kako je luškana črnuhica mala.  Smiley

Se mi pa zdi, da sem opazila še eno  sram še eno mucico...no, saj če je, bom seveda tudi njo odpeljela na sterilizacijo. Še vedno imam doma sposojeno živolovko, tako da...sem pa tole mucico ujela brez živolovke, kar v svoje roke, nato sva jo pa s fantom dala v živolovko. Se ni skoraj nič upirala, se je pa potem toliko bolj, ko smo se peljali v avtu. Seveda ga ni navajena, in upam, da je ne bo potrebno še kdaj kam peljati.  Smiley Sam stres je to za njo...ko sem jo pa videla na operacijski mizi, sem se pa kar zjokala...tako drobcena je bila, tako nebogljena, nepremična...pa kosmata kot medvedek.  Smiley Miška mala...
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #107 : torek, 21.04.2009 : 12:23:10 »

No, branka, tako se začne in si na dobri poti da postaneš mačjenorka, mačjeholik ali kakorkoli se temu že reče. Smiley Cheesy

Vse si super izpeljala. Kiss
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #108 : torek, 21.04.2009 : 14:11:19 »

 Wink pa hvala za lepe besede  Smiley Kiss
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #109 : torek, 21.04.2009 : 18:45:50 »

No, branka, tako se začne in si na dobri poti da postaneš mačjenorka, mačjeholik ali kakorkoli se temu že reče. Smiley Cheesy

Vse si super izpeljala. Kiss

Tudi jaz mislim tako! Bravo!

lp
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #110 : sreda, 22.04.2009 : 07:48:40 »

 Wink

Imam spet eno vprašanje za bolj izkušene:

Kot sem že omenila, ima ta gospod še eno muco. Sedaj sem 100% prepričana, saj sem jo včeraj tudi slikala. Muci sem nesla jest, in se mi je popolnoma približala, jaz pa sem opazila, da ima povečane seske, nima pa trebuščka, tako da ima najverjetneje že kje mladičke. Upam, da jih najdem, tudi s pomočjo gospoda, ki tam živi. Sedaj pa vprašanje:

-koliko časa moram počakati, da jih podoji, preden jo odpljem na sterilizacijo ?

Za to mi je žal, da je nisem prve ujela, pa bi bil čas tudi za njo...

Pa še nekaj, če ujamem mladičke, oz. KO jih ujamem, a bi bila ena od vas punc, izkušenih mačjelovk (helena, Nika2...) tako dobre, da bi jih ve oddajale, jaz jih imam pa v začasnem domu ? Mislila sem na tak način, da jih bom poslikala, imela do takrat jaz doma, helena npr. bi pa dala pod njih svojo tel. št., ker jaz sem sigurno ne znam tako dobro dogovoriti za dobre domove, kot helena...s pogodbo in z vsem, kar paše zraven. A bi to šlo ?  Smiley

LP
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #111 : sreda, 22.04.2009 : 08:52:01 »

Ja, seveda. Ti bomo pomagali tako in drugače.  Smiley
Mame dam sama sterilizirat takrat, ko mladiči že ornk sami jedo, se pravi pri kakšnih 6 tednih. 
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #112 : sreda, 22.04.2009 : 08:56:27 »

Muco se lahko sterilizira tudi med dojenjem. Po posegu doji naprej. Veliko muc se namreč brezna in so breje že med tem, ko še dojijo. (Znankina muca se je tako breznala, da še za mladiče ni imela časa, zato jo je šla ven pobrat, peljana na s in nazaj k mladičem. Potem je bilo v redu. Moja mama je dala muco s, ko so imeli mladiči 2 meseca, pa je bila že visoko breja.)

Fino pa bi bilo, da vzameš mladiče z mamo čimprej k sebi, potem, ko so mladiči samostojni, pa mamico spustiš (tako bodo mladiči na varnem).

Naj me Helena popravi, če sem kaj mimo sekala.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #113 : sreda, 22.04.2009 : 09:05:56 »

Imaš prav, ne moreš pa jemati k sebi mamice, če je divja, če je prijazna pa vsekakor.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #114 : sreda, 22.04.2009 : 10:55:26 »

Mi muce lahko damo na naso spletno stran in plakate, lahko damo posvojitelju okvirne informacije in ga izprasamo, vendar bomo potem vseeno potrebovali tvojo pomoc, kajti muce niso 'v nasem dosegu', da bi se lahko s posvojitelji srecali, jim dali v podpis pogodbo ... samo to je problem. Hecno je namrec, da jim recejo, naj pridejo na pogovor in podpis pogodbe v N. Gorico, nato pa po macko na drugi konec Slovenije. Zato rabimo na vasih koncih en kontakt, ki bi se s posvojitelji srecal, jim dal za podpisat pogodbo in prisostval pri predaji muce. Tako imamo urejeno npr. s Kozino, pravkar smo tako zaceli sodelovati tudi z Meredith iz Idrije. Ne moremo namrec pricakovati, da bo tisti gospod sprejel posvojitelje in jim dal v podpis pogodbo (ki jo nato shranimo v evidenci). No, saj ce bi bile muce pri tebi, bi bilo to najbrz s tvoje strani izvedljivo, ker bodo posvojitelji po muco itak prisli tja.

Kaj menis?

 
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #115 : sreda, 22.04.2009 : 14:14:52 »

Najlepša hvala obema  Wink razmislim, pa povem kako in kaj.

helena, tako nekako sem tudi jaz mislila narediti. Počakala jo bom vsekakor da podoji, ne bom je prej peljala. Ampak saj sploh ne vem, ali ima mladičke, ali ne...kje so, kako so, ali sploh so, ali niso...

Grem pa danes spet tja, (v vinograd) kjer živita ti dve mucki. Se bom za nekaj časa kar sem preselila  Tongue

Se me pa muca, ki sem jo peljala na ster. sedaj tako boji, da ko me vidi, kar teče stran, da se skrije. Jaz jo namreč hodim tudi hranit, da dobi vsaj kaj pametne hrane. Sem ji naredila eno hiško, tako odprto in pokrito, da je na suhem ko je tudi takrat, ko pada dež.  Smiley

Aja, sem pa že hotela velikokrat napisati: muca ki smo je sterilizirali živi v res varnem okolju, tako da se ne rabimo bati, da jo povozi avto. Tukaj je ne bo kjer je. Je res stran od ceste, tako da je varna.  Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #116 : sreda, 22.04.2009 : 20:28:10 »

Haha, muca se me nič več ne boji  Wink danes smo pekli čevapčiče v vinogradu, in je skoraj do nas prišla  Smiley sem ji potem nesla nekaj koščkov hrenovke  Smiley ( se obnaša, kot da se ji ni nič zgodilo)  Cheesy ta muca pogumna  Cool  Kiss
Logiran
kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #117 : torek, 21.07.2009 : 23:09:01 »

Se moja mini izkusnja, hvala bogu edina taksna do sedaj.

Potepusko muco z mladici smo sprejeli v oskrbo 1 mesec nazaj. Njeni mladicki so bili oddani pri 12 tednih, vse okay, vsi zdravi, cepljeni itd. Muca je sla prejsnji teden v cetrtek na sterilizacijo. Pri rezervaciji termina so mi povedali da ji zvecer se lahko pustimo jesti zjutraj pa ne vec, vodo ima lahko. Muca je bila sterilizirana in po besedah veterinarke, ki sem jo komaj razumela (Kitajka) je bilo vse okay, mi je pa z zaskrbljenostjo rekla, da bi jo res radi videli cez tri dni.

Vse je bilo v mejah normale do nedelje. Muca je malo pojedla, pila vodo, gibala se je bolj pocasi. V nedeljo je zacela kasljati kot da ima hairball, nic jedla. Ponoci je zacela mocneje kasljati in tudi bruhati, vse kar je popila je pobruhala. Zjutraj je bila videti grozna in sem zavrtela telefon in jo odpeljala na Cat Clinic (veterinarji na katere prisegam). Veterinar je najprej rekel da ga skrbi da so ji poskodovali secnice in da ji ledvica ne delajo prav. Po pregledu je bil sklep da je z trebuhom vse okay, sicer bi se ji hudo pisalo. Diagnoza je bila infekcija poziralnika z razjedami. Predpostavljeno je bilo da ji je med operacijo kislina iz zelodca usla v poziralnik in povzrocila infekcijo. Bila je hospitalizirana v urgentno enoto, dali so ji antibiotike clavulox, infuzijo in drugi dan injekcijo dexason. Po dveh dneh so jo odpustili, je doma, je hrano, vedenje je normalno.

Zanima me ce sem tukaj jaz kaj storila narobe, da bi morala muco dlje casa postiti. Drugi sum je to, da je veterinar pri katerem drustvo opravlja preglede in posege postal navelican nad nami in le te opravlja slampasto, ker je bilo v zadnjem casu to ze 4. primer ko je zival le nekaj dni kasneje pristala urgentno pri drugem veterinarju.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #118 : petek, 02.04.2010 : 13:32:26 »

Danes odpeljana še ena prostoživeča muca na sterilizacijo. Iskat jo grem ob 15 ih.  Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #119 : petek, 02.04.2010 : 15:20:47 »

Sem jo šla iskat, pa še ni v redu...je rekla veterinarka, da je tako močno izsušena, da jo bo imela še na infuziji. Pa še herpes ima na blazinicah. Zelo uboga zgleda. Ampak vsaj zbudila se je že...MORA biti v redu, mora! Ob 17 ih pokličem veterinarko, če jo grem lahko že iskat. Upam, da ja.
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: zaplet po sterilizaciji ...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines