mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 13:01:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: zaplet po sterilizaciji ...
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9]   Dol
Natisni
Avtor Tema: zaplet po sterilizaciji ...  (Prebrano 32355 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #120 : petek, 02.04.2010 : 16:35:33 »

Veterinarka mi je dala zeleno luč, da lahko pridem po muco. Muca je že bolje.  Smiley Komaj čakam, da jo vidim. Potem bo pa morala še kakšen dan počakati pri meni  Wink preden jo spustim na plano. Poročam dalje...sedaj grem na veterino.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #121 : sobota, 03.04.2010 : 08:39:06 »

Muca sterilizirana in že spuščena na njeno mesto.  Kiss Ljubica črna mala...
Logiran
Samješveš
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 485



« Odgovor #122 : sobota, 03.04.2010 : 15:20:05 »

Super.  bravo Kiss
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #123 : četrtek, 15.04.2010 : 11:48:44 »

Še tako sem bila malo prepozna  sram je bila revica ŽE breja, pa ima sedaj malo večjo luknjo, kot bi jo imela v nasprotnem primeru. Sedaj je še pri meni, sicer v garaži, ampak ima lepo poštimano, ne morem je kar takoj v naravo spustit, to pa ne. Hvala vsem za spodbudo, za ideje, nasvete, hvala tudi mojemu fantu, ki mi je pri vsem skupaj pomagal. Pa seveda hvala veterinarju in DZZŽ NM.  Smiley Sedaj jo grem pa malo pocrkljat  Wink Kiss Jo bom slikala, ko bo v redu.  Smiley Sem pa tako vesela  Cheesy

se opravicujem, ce je bilo ze kje napisano:
pri brejih mucah je treba malo bolj paziti po sterilizaciji, pri visoko brejih pa se bolj. Maternica je veliko bolj prekrvavljena + drugi faktorji = naceloma bolj zahteven poseg od "obicajne" sterilizacije, bolj zahteven pa naceloma pomeni tudi vecji rizik (zato ga tudi niso vsi veterinarji pripravljeni izvajati). zelim povedati samo, da - ce je moznost seveda - imejte taksno muco po posegu notri vec kot kak dan (ce se da)
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #124 : torek, 05.03.2013 : 13:15:15 »

Bom kar izkoristila tole temo za vprašanje - Kaj se lahko sterilizira mačko v času gonitve?

Namreč, kolegica je peljala svoja 4 mesečna mačka (samico in samčka) na sterilizacijo (je hotela izkoristit tole akcijo, ki jo izvaja ZH zdej) in ji je vet rekel, da "sta še premlada in nista še niti prav razvita" in "če samčka prezgodaj kastriraš, ko še ni ura, da ima lahko potem težave z raznimi vnetji in ta kamen da se mu pol nabira. Samička pa da sploh še nima maternice do konca razvite in je rekel da načeloma se lahko že ful majhnim mačkam to dela, ampak da je to že mikrokirurgija in da lahko tudi ni prav narejeno" in ji pač še dodal, da če se bo mačka začela že gonit, naj jo pač kar pripelje  takrat.

Moje laično mnenje je, da med gonitvijo najbrž ni ravno najbolje tole izvajat, če se lahko izognemo temu, ali pač? Mi zna kdo kaj več povedat, hvala Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #125 : torek, 05.03.2013 : 13:19:36 »

Sem slišala od neke kolegice, da ji je celo Knezova rekla, da se mačke lahko tudi med gonitvijo. In jo je sama celo peljala takrat.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #126 : torek, 05.03.2013 : 13:25:18 »

Moje laično mnenje je, da med gonitvijo najbrž ni ravno najbolje tole izvajat, če se lahko izognemo temu, ali pač?

Ce se da, se seveda izognemo, ker so v casu gonitve reproduktivni organi mocneje prekrvavljeni, je pa pri samicah vcasih to tezko, ker imajo ciklicne gonitve. Ce gre za izkljucno notranjo macko lahko pocakas do konca gonitve in probas ujet "luknjo" med dvema, ce pa ima macka tudi izhod ven ... pa seveda ne.

Jaz osebno nisem zagovornik zgodnjih sterilizacij in kastracij, sploh, ce gre za izkljucno notranje macke, ki zraven nimajo nekastrirane macke nasprotnega spola. V tem primeru pa bi vsaj enega od njiju k/s, ker se bosta (ce se se ne), v naslednjih tednih zacela gonit ... Ce imata pa tudi prost izhod ven, pa itak oba, cimprej.
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #127 : torek, 05.03.2013 : 13:34:07 »

Hvala Smiley, sem že posredovala naprej vaše odgovore.
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: zaplet po sterilizaciji ...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines