mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 07:29:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: zaplet po sterilizaciji ...
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: zaplet po sterilizaciji ...  (Prebrano 32644 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #30 : sreda, 15.04.2009 : 11:12:27 »

Se je pač treba zmeniti z lastnikom ali pa urediti odvzem. Kar tako po kavbojsko ne gre.

Jaz bi tudi kar po kavbojsko, če bi bilo za dobrobit mačke! Te podpiram, branka! Cool
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #31 : sreda, 15.04.2009 : 11:58:36 »

Potem pa kar eno debelo svečo prižgat. Da se ne bi slučajno izkazalo, da  stričku vendarle ni čisto vseeno kaj se dogaja z njegovo mačko. Pa eno še debelejšo da ne bi nastali kakšni zapleti in da ne bi boh ne daj mačka za svoj dobrobit celo poginila.

Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #32 : sreda, 15.04.2009 : 12:09:26 »

visi in nox, in branka - tko nekako sem prejle mislila s svojim "ajoj...", ja. Smiley

Lanabela - glede na stanje, kot je, je stričku očitno vendarle čisto vseeno za svojo mačko  Angry -jaz žal ne znam situacije drugače razumet.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #33 : sreda, 15.04.2009 : 12:12:00 »

Stričku se za njegovo mačko verjetno milo rečeno fučka.
Jaz bi si jo tudi izposodila, sicer pa, če je zunaj in brez nadzora,breja, nečipirana, zraven verjetno še polna parazitov in še s kakšno pridruženo težavo, kako bi sploh kdorkoli lahko dokazal, da je njegova.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #34 : sreda, 15.04.2009 : 12:16:52 »

Lanabela, boš začasna za malčke, če se skotijo? Smiley
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #35 : sreda, 15.04.2009 : 13:21:31 »

Bi jaz prav rada, da bi me takle striček tožil, bi lahko pojasnil, kam je dosedaj s tako zaželjenimi mladički! Angry
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #36 : sreda, 15.04.2009 : 13:22:56 »

Zakaj? Zanje je odgovoren lastnik.
Če se mu za mačko fučka, ne bo noben problem dobiti njegovega soglasja za sterilizacijo, kajne. Dokler mu ne bo treba nič plačati.

In če mačko zanemarja, naj se jo odvzame po regelcih. Celo velecenjeni animal copsi ne morejo kar tako spokati živali ampak morajo imeti ustrezen pildek.

Ne bom razpravljala o tem, ali naj se visoko breje živali kastrira ali ne. Svojo ali po vseh pravilih odvzeto lahko, če meniš da je to najmanjše zlo.
Dušebrižniki, ki po kavbojsko urejajo zadeve, mi gredo strašno na jetra. Od takrat, ko je en tak babji primerek v imenu dobrobiti ugrabil mojega slepega psa in ga peljal na evtanazijo ( na njeno smolo so ga poznali vsi veterinarji daleč okoli)
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #37 : sreda, 15.04.2009 : 13:33:19 »

Oprosti Lanabela, kaj ti je gospa vdrla v stanovanje in ti odpeljala psa?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #38 : sreda, 15.04.2009 : 13:42:16 »

Ah ne. Samo čez ograjo je zlezla.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #39 : sreda, 15.04.2009 : 14:47:01 »

Rada sem kavbojka  Tongue  Wink kadar se gre za dobrobit živali.  Smiley Tudi rada reskiram  Smiley Lanabela, saj se strinjam s tabo, in verjamem, da je res tako, kot si napisala, ampak se mi fučka...

Me je pa stisnilo pri srcu, ko sem jo videla...reva...sam ne vem, kako mi jo bo uspelo ujeti, če mi jo bo...mogoče v živolovko...nimam pojma. Vsekakor bom pa probala...pa pismu, ko se tako mudi, da bi bilo že včeraj prepozno  Wink a ne helena  Wink Smiley (saj imaš prav, pa oprosti za včeraj)...

Pa stroške upam da bo DZZŽ krilo, oz. verjamem da bo.  Smiley

Drugače pa, koliko je takšnih ubogih in brejih mačk, mene je kar strah...priznam, da ne bi bila za ta posel, ne bi bila pa konec. Priznam.

Hvala vsem za nasvete, oaza88, dolžna si mi kufe  Grin Wink
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #40 : sreda, 15.04.2009 : 15:12:36 »

Ja res, klinc pa tak posel.............. Undecided
Se kot človek v tem "poslu" popolnoma spremeniš in rataš trd ko skala, pa te ravno tako večkrat čustveno povsem povozi.

Branka, močno upam, da ti jo bo ratalo pohopsati in odrešiti preden bo skotila. Smiley
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #41 : sreda, 15.04.2009 : 15:29:38 »

Branka tudi jaz upam, da ti jo rata porihtat tako kot treba.
A drugače DZZŽ krije sterilizacije lastniških mačk?
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #42 : sreda, 15.04.2009 : 15:41:12 »

Branka tudi jaz upam, da ti jo rata porihtat tako kot treba.
A drugače DZZŽ krije sterilizacije lastniških mačk?

Eh...vse se da zmenit  Wink sploh pa...eh...kdo pa ve, da je lastniška...jaz bi lahko rekla, da sem jo na cesti našla. Čipirana itak ni, cepljena tudi ne, nimajo je nikjer v arhivu. Mene prav malo briga...Če mi jo pa ne bo hotel zastonj, bom pa tukaj fehtala  Tongue Roll Eyes  sram ne vem no...

Helena, res ja...priznam da ne bi mogla biti ti.  Undecided Hvala za dobre želje  Smiley
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #43 : sreda, 15.04.2009 : 17:02:39 »

Zakaj? Zanje je odgovoren lastnik.
Če se mu za mačko fučka, ne bo noben problem dobiti njegovega soglasja za sterilizacijo, kajne. Dokler mu ne bo treba nič plačati.

In če mačko zanemarja, naj se jo odvzame po regelcih. Celo velecenjeni animal copsi ne morejo kar tako spokati živali ampak morajo imeti ustrezen pildek.

Ne bom razpravljala o tem, ali naj se visoko breje živali kastrira ali ne. Svojo ali po vseh pravilih odvzeto lahko, če meniš da je to najmanjše zlo.
Dušebrižniki, ki po kavbojsko urejajo zadeve, mi gredo strašno na jetra. Od takrat, ko je en tak babji primerek v imenu dobrobiti ugrabil mojega slepega psa in ga peljal na evtanazijo ( na njeno smolo so ga poznali vsi veterinarji daleč okoli)

Lastnik je odgovoren za to, da prepreči pobege živali (mačka prosto teka po cesti), da prepreči kotitev neželenih mladičev (mačka je visoko breja), da o odstranjevanju zajedavcev, redni hrani itd. ne govorimo.

Če mačka ni čipirana (s čimer bi sploh lahko kdo dokazoval, da je mačka njegova), živi izključno zunaj, ni veterinarsko sokrbovana in redno hranjena  ter sama in breja dirja po cesti, po možnost je pa še divja in nesocializirana - je to prostoživeča mačka.

P.s.: Kraja bi bila samo, če bi npr. branka mačko sunila iz hiše ali tujega vrta.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #44 : sreda, 15.04.2009 : 17:13:09 »

P.s.: Kraja bi bila samo, če bi npr. branka mačko sunila iz hiše ali tujega vrta.

Ni čisto tako.
Jaz sem pobrala hendikepirano mačko na cesti, potem, ko se je uspela ognit avtomobilom na prometni cesti in mulcem, ki so jo ganjali, ko je bila nevihta, po parih vikendih zunaj na cesti (lastniki na dopustu), klicala na Gmajnice, je niso hoteli vzet, ker je že bila tam, pa ni bilo haska nobenega, ni bila čipirana, niti vet. oskrbovana, je bila zunaj brez hrane, vode, nadzora, bla bla bla.
Rezultat je bil obisk kriminalistov, mačko so vzeli pod pazduho in jo odnesli, sem zahtevala vet. mnenje o stanju, pa ni bilo posluha... Vabljena na zaslišanje in ovadena zaradi kraje. Na srečo (mojo) je sodnik obtožbe zavrgel. Mačka pa še vedno blodi naokoli.
Tako da...
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: zaplet po sterilizaciji ...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines