mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 09:00:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: zaplet po sterilizaciji ...
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: zaplet po sterilizaciji ...  (Prebrano 32651 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #75 : četrtek, 16.04.2009 : 14:16:59 »

Lanabela, sem napisala da "mislim" da ne bi nasprotoval, nisem pa prepričana. Ne vem, ker ga še nisem vprašala.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #76 : četrtek, 16.04.2009 : 14:25:08 »

Odgovor na situacijo je preprost, ze velikokrat smo tudi same tako naredile.
Gospodu (za katerega je jasno, da ne more niti zase skrbeti) poves, da bos macki pomagala, pohopsas macko in placas iz svojega zepa.
Pustit macko, da skoti, pa se mi zdi najvecja neumnost na svetu. Mladici se bodo (ce se bodo) prikazali na dan, ko bodo podivjani, tezko jih bo uloviti, se tezje socializirati, se tezje poiskati pametne posvojitelje. In kdo bo v tem primeru sploh placal oskrbo za vse mladicke? Res mi ni jasno, da se je problem 'skeširat' za eno macko in obenem premisljevati, ce bi jo se pustili skotiti .... Ker to pomeni, da si bo treba tudi ob bodocih podivjanih, neoskrbljenih in po moznosti bolnih (in v nedogled razmnozujocih) mladicih tudi treba zatisniti oci in iti mimo. Enostavno za veliko ljudi, ki to zmorejo.

No, pa se eden predlog, ki pomeni manj suse v denarnici - v takem primeru nebogljenega starcka se lahko vseeno povezes s kaksnim drustvom, skupaj pa urgirate na obcino in poveste sledece:
- predstavite situacijo ubogega starcka, ki ima posebne potrebe, ce potrebuje vsakodnevno oskrbo patronazne sluzbe
- poveste, da je njegova macka sicer lastniska, vendar lastnik iz upravicenih razlogov zanjo ne more poskrbeti
- predlagate, da obcina krije strosek sterilizacije, ker tu ne gre za izkoriscanje obcinskega denarja, ampak pravzaprav pomoc obcini, saj se bo sicer skotilo XXX mladicev, ki bodo prostozivece macke, in njihove s/k bodo obcino kaj kmalu fajn 'koštale'
- skupaj z obcino sklenete dogovor, da jamcite ze verodostojnost podatkov.

Takih primerov, ko lastniki resnicno ne morejo vec poskrbeti za zivali, je veliko, zato je to ena od moznosti resevanja takih stisk. Seveda pa mora biti vse to narejeno pod nadzorstvom obcine in drustva. V nemalo primerih bodo lastniki se hvalezni za pomoc in bodo vseeno kaksno malenkost prispevali.

Za uspesno resitev konkretne situacije pa bo treba kaksen telefon zavrteti ze jutri zjutraj, ce ze ne bo prepozno ...

Srecno.
  
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #77 : četrtek, 16.04.2009 : 14:27:25 »

Nika2, tole si super napisala  Smiley

branka, pod katero občino pa spada tale mačka?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #78 : četrtek, 16.04.2009 : 14:39:47 »

No evo, počasi bomo pa še prišli skupaj. To je pravi način za reševanje problemov
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #79 : četrtek, 16.04.2009 : 20:04:26 »

Jaz bi mačko v vsakem primeru čim prej odpeljala na sterilizacijo, pa če mam denar ali ne. Ker če bo prej kotila, bo treba čez 2 meseca študirat kje dobit štirikrat toliko denarja.

Ne vem kakšna je politika v vašem društvu, ampak verjamem da našemu ne bi bilo težko prispevat za sterilizacijo, če bi imeli tak primer. Tisti predlog o dogovoru z občino je pa itak super. Res ne bi bilo slabo, če bi to spravili v prakso, saj je takih primerov po moje povsod polno.

Upam pa, da ko se ta starejša generacija umakne, da bo naslednja bolj pametno razmišljala in da bo le bolj vestno poskrbljeno za mačke. Super bi bilo tudi, če bi do takrat (oziroma čim prej) za zakonom določili, da morajo biti lastniške mačke čipirane.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #80 : petek, 17.04.2009 : 09:52:21 »

Evo, punce, bila sem pri veterinarju, se dogovorila z njim, mu predstavila situacijo, in je rekel, naj muco kar pripeljem, da jo bo operiral. Posodil mi je še živolovko, katera je že nastavljena, in čaka na muco. Povedala sem mu tudi, da je že breja, in je rekel, da vseeno ni problema. Zelo zelo prijazen veterinar.

Upam, da se muca čimprej ujame. Nato pa hitro na veterino. Držite pesti  Wink
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #81 : petek, 17.04.2009 : 09:59:35 »

Držimo!
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #82 : petek, 17.04.2009 : 10:05:08 »

Hvala  Wink sem kar malo živčna.  Roll Eyes

Nika2, hvala za nasvet, tisti drugi del sem uporabila  Wink in je uspelo. Lepa beseda lepo mesto najde, predstavljena stiska človeka, ki ne more skrbeti niti zase, pa ne pusti nobenega dobrega človeka hladnega.  Smiley Seveda bo za občino bolje in ceneje, da jo steriliziramo prej, kam pa bomo z mladički ? Vsi vemo, da jih je povosod dovolj. Tudi jaz sem bila takoj ZA, da muco ster. prej, preden koti, zato sem to veterinarju tudi povedala, in se je strinjal z mano, in rekel, da jo lahko pripeljem v bistvu kadarkoli, samo da delajo. Res je prijazen in dober  Smiley

...danes sem tako slabo spala, ni mi šla iz glave...
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #83 : petek, 17.04.2009 : 10:06:55 »

Aja, še nekaj: tudi če ne bi privolil, da jo sterl. na občinske stroške, bi jo peljala. Bi pa sama plačala.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #84 : petek, 17.04.2009 : 10:12:17 »

No ali ni tako bolje kot pa kavbojsko ugrabljanje?
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #85 : petek, 17.04.2009 : 10:24:31 »

No ali ni tako bolje kot pa kavbojsko ugrabljanje?

 Wink
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #86 : petek, 17.04.2009 : 11:29:03 »

Super, držimo pesti!  Smiley
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #87 : petek, 17.04.2009 : 13:26:58 »

Hvala  Wink sem kar malo živčna.  Roll Eyes

Nika2, hvala za nasvet, tisti drugi del sem uporabila  Wink in je uspelo. Lepa beseda lepo mesto najde, predstavljena stiska človeka, ki ne more skrbeti niti zase, pa ne pusti nobenega dobrega človeka hladnega.  Smiley Seveda bo za občino bolje in ceneje, da jo steriliziramo prej, kam pa bomo z mladički ? Vsi vemo, da jih je povosod dovolj. Tudi jaz sem bila takoj ZA, da muco ster. prej, preden koti, zato sem to veterinarju tudi povedala, in se je strinjal z mano, in rekel, da jo lahko pripeljem v bistvu kadarkoli, samo da delajo. Res je prijazen in dober  Smiley

...danes sem tako slabo spala, ni mi šla iz glave...


Zelo sem vesela .... V bistvu sem vedela, da ne bos sla 'mimo' in mizala, hihi.

Ma ja, tisto taktiko sem si izmislila, ker bomo tudi mi na teh koncih gotovo imele take primere in sem razmisljala, kaj bomo v teh primerih naredile. Edino, kar sem uspela 'nagruntati', sem zapisala zgoraj ... Ne vem, koako bi sicer take situacije resevali.
Veseli me, da je taktika delovala, sama je se nisem preizkusala, jo pa gotovo bom (in omenila, da je pri vas delovalo, hihi).
Je pa treba v takih situacijah biti previden in vsako posebej preuciti, da ne pride do kaksnega izkoriscanja. Super je, ce to organizirano dela drustvo, kateremu obcina zaupa.


Srecno Smiley
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #88 : petek, 17.04.2009 : 16:23:25 »

Tooooooooo, branka. Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #89 : sobota, 18.04.2009 : 10:25:13 »

Muca je sterilizirana  Cheesy potem kaj več... Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: zaplet po sterilizaciji ...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines