mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:43:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: Agresija do drugih psic
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Agresija do drugih psic  (Prebrano 5418 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
BorisB
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« : petek, 27.02.2009 : 19:58:56 »

Pozdravljeni! Prijateljica ima dve psički ena je Sena mešanka med Bernijem in Aljaškim Malamutom (1 leto in pol) druga pa Lara mešanka med dalmatincem in labradorcem (4 leta) obe sterilizirani...kar nekaj krat se je že zgodilo, da je Sena grobo napadla Laro, to se je največkrat zgodilo pri kakšni hrani oz. če se je več časa posvetilo Lari kot Seni (ljubosumje), prej ko je bila Sena mlajša (do 1 leta in 2 meseca približno) se to nikoli ni dogajalo, sedaj pa se zgodi skoraj vsaki teden, problem je tudi v tem, da je Sena občasno agresivna tudi do drugih psic. Prosim za nasvet  Huh , ker je zadeva že res moteča in neprijetna.

Hvala,
Lp, Boris
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1 : petek, 27.02.2009 : 20:31:07 »

Torej Sena je AM mix, AM pa znajo bit precej dominantni do drugih psov.
Bi rekla, da se prvo leto ni upala zoperstavljati Lari, sedaj pa jo želi nadvladat.
Znalo bi bit, da tvoja prijateljica napak ravna- hirearhično.
Nimam časa, da bi pisala na dolgo in široko (se bo že kdo drug našel  Wink ), lahko pa pomirim s tem, da je ''problem'' rešljiv. Sem nedavno posvojila starejšo irsko volčjo hrtico; z mojo najstarejšo psico sta imeli na začetku težave pri vzpostavljanju ranga... Prišlo je celo tako daleč, da je srednja psica fasala po glavi,  velikanka pa v nogo... Od takrat- trkam... Psici se celo napol igrata zunaj, posvojenka se ponavadi ukloni opozorilom najstarejše psice- štirinožna vodja Wink  Na začetku je bilo že med pripravljanjem hrane cel hud*č. Sedaj smo na ''stopnji'', kjer lahko psici jesta druga zraven druge, vendar striktno pod mojim nadzorom.

upam da sem kaj pomagala
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #2 : petek, 27.02.2009 : 20:51:31 »

Je bila Sena ali Lara prva pri hiši ?

Jaz imam tudi AM mix-a, in zna bit zelo dominanten. Če mu drug pes ne paše, ga bi ga najraje napadel  Lips Sealed. Z enim stavkom povedano, hoče bit on pred mano nad vsemi. Ampak samo nad psi, s psicami je velik prijatelj. Ni važno s kakšno pasmo. Mogoče je problem tudi v tem, da prijateljica daje več pozornosti Lari. V glavnem, Sena kaže znake ljubosumnosti.

Moje mnenje. Nisem noben strokovnjak.  Grin

Srečno pri reševanju problema.  Smiley
Logiran
BorisB
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #3 : petek, 27.02.2009 : 22:37:17 »

Hvala za hitre nasvete Smiley...no, če še dodam, Lara je bila stara okrog 2 leti, ko so dobili Seno...Tudi jaz sem sicer mnenja, da je to v bistvu problem hiarhije pa me zanima, če pozna kdo kakšen konkretn pristop k reševanju tega problema?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #4 : sobota, 28.02.2009 : 13:15:27 »

Po posrednikih vam po moje ne bo ratalo. To pa predpostavljam da je vaš (njihov) način pripelja do te situacije in da bo 99,9% potrebno zadevo malo pokazat in videt predvsem v živo kako se oni sploh obnašajo.

Kaj pa mi vemo kaj delajo in kaj bi morali... Sicer pa, če se hočejo kaj naučit (teorije) je veliko o tem napisanega na forumu. Naj se malo usedejo in berejo (berete). Sicer pa pasja šola. Pa ne "samo" tečaj. Povedat je treba za težavo!
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #5 : sobota, 28.02.2009 : 14:29:49 »

alfa mora biti vodnik. torej tvoja prijateljica.
vedeti je tudi potrebno katera psica je nadrejena in ju temu primerno tretirat.
ne vem kakšen konkreten pristop želiš? pred konkretnim pristopom je potrebno vedeti veliko več o življenju teh dveh psic Wink
mogoče je mislila prijateljica, da bo starejša psička vseskozi glavna. no, hirearhija se lahko spremeni.
moje mnenje je takšno, da je vodnik tisti, ki bo pustil določeno svobodo ''pogovora'' med psi in obenem prepovedal neželjeno vedenje.
Logiran
BorisB
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #6 : sobota, 28.02.2009 : 15:30:14 »

Hvala za nasvete Smiley
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: Agresija do drugih psic
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines