mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 23:43:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: napadalnost do otrok
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: napadalnost do otrok  (Prebrano 38957 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
gad
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #105 : torek, 10.01.2006 : 09:45:20 »

ARTI
** gad (odgovarja)

Nimam navade pljuvat,vendar me take stvari jezijo .
*****

Svoje pse ste vrhunsko zdresirali !!
*****

Ne vem kako vi to počnete ,naj vas opozorim le ,da se dresira konje ,
pse pa se šola .
*****

Dva psa sta morala od hiše ,ostali pa so umrli v prometnih nesrečah ,ali od bolezni Huh?? Za prva dva ste navedel razloge ,ki se mi zdijo malce iz trte izviti .
******

A pri vas psi umirajo v prometnih nesrečah Huh
** ja - prvič slišiš za kaj takega? *****

Pa tudi razne bolezni razsajajo pri vas ,kot je prebrati iz vašega članka .
** tudi - recimo pruh danke, katerega se ne da pozdraviti .. ali pa neoperativni tumor .. *****

Kako pa sploh vi skrbite za vaše pse ?
******, samo BTW, ogrevano poploščeno spalnico z 10m2 velikim oknom do tal - *****

A se vaši psi sprehajajo naokrog brez nadzora ?
** včasih tudi - posebej, ko je gonjava in gredo iskat ženko ..

A niso vrhunsko zdresirani ??
*****

Pa tudi veterinarja verjetno nimate ,da psi kar umrejo,če so bolni !!
******
 
Za tistega ki so vam ga zastrupili se pa verjetno čudite in ugibate zakaj .
*****Do danes sem mislil, da je bil sosed, ki je za to moral plačati na sodišču, saj sem mu dokazal - posredno sicer .. ampak le

NO COMENT

Kaj menite ostali pasji prijatelji ?
*****

[izbrisane nesramnosti; Jana]
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #106 : torek, 10.01.2006 : 09:56:34 »

** tudi - recimo pruh danke, katerega se ne da pozdraviti ..

Alo govorimo o paranalni hernii ali čem drugem??

LP,
Diana
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #107 : torek, 10.01.2006 : 10:03:16 »

Citat
A se vaši psi sprehajajo naokrog brez nadzora ?
** včasih tudi - posebej, ko je gonjava in gredo iskat ženko ..

Kaj???  Shocked >:(No to me pa najbolj jezi. Naša psička se sedaj goni in imamo okrog hiš polno psov, ker imajo vsi neodgovorni lastniki psa spuščenega ali pa so ga spustili namerno ravno sedaj z namenom, da bi mogoče dobil žensko. Potem se pa sprašujemo zakaj je preveč nezaželjenih mladičkov!

Posebej,ko je gonjava ga spustite!? In kaj, če naredi kje pri kakšni "ženski"  mladičke!? Boste rekli, da niso vaši in vam bo vseeno kaj se zgodi z njimi? Boste mogoče celo potrapljali svojega psa, češ kakšen "dec" je?

Kaj pa, če se bo vaš pes stepel z drugim psom zaradi ene psičke in pri tem dobil hude rane? Še huje, kaj če bo vašega psa povozil avto, ko bo slepo iskal pot do psičke? No sedaj se pa ne čudim, da so tudi v preteklosti vaši psi obležali pod avtom.
Logiran
gad
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #108 : torek, 10.01.2006 : 10:08:59 »

Alo govorimo o paranalni hernii ali čem drugem??

LP,
Diana
ne vem - tega je že 6 let - pruh danke je nastal po tem, ko je sosed ******naščuval svoja dva voljčjaka (par) na mojega psa, ko sem se vračal s sprehoda in moj emu psu, sta ona2 hudo poškodovala mojega pod repom. Veterinar je poškodbo zašil, do pruha je pa prišlo kake 3 mesece po tem - dvakratna operacija ni pomagala in pes ni mogel (ker je bil pretgan živec) več kontrolirati izločanja blata - pa tudi leta so bila že tukaj. Druga operacija je bila po vrnitvi v SLO izvedena (neuspešno) na **** prva pa (prav tako neuspešno) v A.

Upam, da ne bo tisti ***** sedaj ugotovil, da sem sam kriv poškodbe psa in tega, da veterinarji niso znali operativno pomagati mojemu psu.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #109 : torek, 10.01.2006 : 10:23:22 »

ne vem - tega je že 6 let - pruh danke je nastal po tem, ko je sosed nacist (živel sem v A v nekem naci-dorfu) naščuval svoja dva voljčjaka (par) na mojega psa, ko sem se vračal s sprehoda in moj emu psu, sta ona2 hudo poškodovala mojega pod repom. Veterinar je poškodbo zašil, do pruha je pa prišlo kake 3 mesece po tem - dvakratna operacija ni pomagala in pes ni mogel (ker je bil pretgan živec) več kontrolirati izločanja blata - pa tudi leta so bila že tukaj. Druga operacija je bila po vrnitvi v SLO izvedena (neuspešno) na veterinarski kliniki v Ljubljani prva pa (prav tako neuspešno) v A.Upam, da ne bo tisti psiho sedaj ugotovil, da sem sam kriv poškodbe psa in tega, da veterinarji niso znali operativno pomagati mojemu psu.

Gad, mislim da govoriva o paranalani hernii, ja.

Je pa tako, da se paranalno herni da operirati oz. je operacija nujna, saj del črevesja, lahko pa tudi mehurja zaide "ven iz svojega položaja"...stanje je zelo resno in v kolikor se ne operira lahko pes umre...Tako da, paranalna hernia velja za ozdravljivo, le hitro je potrebno operirati. Drugo pa so komplikacije po operaciji. Pri PH je žal možnost, da se med opercijo poškoduje živc in pes kasneje ne more kontrolirati izločanja blata. Verjetnost tega je izredno majhna. Vem, ker sem imela tudi sama operiranega svojega psa ravno zaradi PH, vendar je hvala bogu vse ok. Morda pa so tvojemu pretrgali živc psi, ki so ga napadli in temu ni bila kriva operacija?

Se opravičujem za tale off topic, želela sem le pojasniti, da se paranlano hernio da pozdraviti.

LP,
Diana

Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #110 : torek, 10.01.2006 : 10:26:25 »



A se vaši psi sprehajajo naokrog brez nadzora ?
** včasih tudi - posebej, ko je gonjava in gredo iskat ženko ..



 Shocked Tole gre za provokacijo ne?

LP,
Diana
Logiran
gad
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #111 : torek, 10.01.2006 : 10:30:53 »

mojčica
** gad (odgovarja)
Kaj??? Shocked >:(No to me pa najbolj jezi. Naša psička se sedaj goni in imamo okrog hiš polno psov, ker imajo vsi neodgovorni lastniki psa spuščenega ali pa so ga spustili namerno ravno sedaj z namenom, da bi mogoče dobil žensko. Potem se pa sprašujemo zakaj je preveč nezaželjenih mladičkov!
** ****- nič ga ne izpustim, kozanora .. ali si že kdaj slišala, da pes uide? Ne?****

Posebej,ko je gonjava ga spustite!?
** NE .. ampak ne morem ga pa zato, ker je pes in se TI čutiš ogroženo, imeti 1 mesec na ketni

In kaj, če naredi kje pri kakšni "ženski" mladičke!?
** *****

Boste rekli, da niso vaši in vam bo vseeno kaj se zgodi z njimi?
** ***
Boste mogoče celo potrapljali svojega psa, češ kakšen "dec" je?
** ***

Kaj pa, če se bo vaš pes stepel z drugim psom zaradi ene psičke in pri tem dobil hude rane?
** ja se je že zgodilo - to so pač psi .. ****

Še huje, kaj če bo vašega psa povozil avto, ko bo slepo iskal pot do psičke?
** Saj ga je .. in? Nisem žaloval 1 leto, nisem mu postavil spomenika, ampak sem kupil drugega & life goes on

 No sedaj se pa ne čudim, da so tudi v preteklosti vaši psi obležali pod avtom.
** ***

Yesss
to je tak planet - Planet Opic enih malo bolj, drugih malo manj "prtegnenih"

[izbrisane nesramnosti; Jana]
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #112 : torek, 10.01.2006 : 10:32:17 »

 Shocked Huh
Uau, kultura pogovarjanja pa taka.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #113 : torek, 10.01.2006 : 10:34:39 »

Daj preberi si pravila mojpes.neta, ker tale pogovor pa že ni več pogovor...

LP,
Diana
Logiran
gad
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #114 : torek, 10.01.2006 : 10:35:28 »


 Shocked Tole gre za provokacijo ne?

LP,
Diana
To ni provokacija, ampak realnost .. pes ima ob gonjavi svoj cilj, kateremu se posveti 100%no in izkoristil bo vsako najmanjšo možnost za beg  in še tako oster nadzor ne more biti stoprocenten, da psu včasih le uspe. Ljudje imamo pač druge obveze - tudi na sprehodih: z nami je otrok, prijatelj .. mislim, pa kaj pišem ... ali tule nihče ne ve tega??
Logiran
gad
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #115 : torek, 10.01.2006 : 10:39:30 »

Daj preberi si pravila mojpes.neta, ker tale pogovor pa že ni več pogovor...

LP,
Diana
To tudi jaz mislim .. *****
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #116 : torek, 10.01.2006 : 10:42:18 »

mi imamo senega soseda-fantka starega ene 4 ali 5 let. je zeloooo siten, ves čas tuli, se ganja mimo hiše z ropotajočimi vozili, vpije, cvili. Fabiji gre že od malega na živce, saj ji tudi nagajal. Če bi se v trenutku, ko ta mulc zganja svoje norčije, utrgala iz povodca, bi letala nasravnost k njemu in skočila vanj. Ali bi ga ugriznila ne vem. Sigurno pa za otroka to ne bi bila prijetna izkušnja. Ta mulc večkrat pride k nam na obisk - k sestrici. S Fabijo ni nobenega problema, je zraven, ko se igrajo, komot jo boža. Tudi cvili kdaj po hiši, kar Fabijo sicer naredi malo živčno, ampak se pač umakne na svoj prostor. Se pravi-v naši hiši - vse ok, če bi ga pa zunaj med akcijo ujela, pa....
Logiran
gad
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #117 : torek, 10.01.2006 : 10:43:26 »

Gad, mislim da govoriva o paranalani hernii, ja.

Je pa tako, da se paranalno herni da operirati oz. je operacija nujna, saj del črevesja, lahko pa tudi mehurja zaide "ven iz svojega položaja"...stanje je zelo resno in v kolikor se ne operira lahko pes umre...Tako da, paranalna hernia velja za ozdravljivo, le hitro je potrebno operirati. Drugo pa so komplikacije po operaciji. Pri PH je žal možnost, da se med opercijo poškoduje živc in pes kasneje ne more kontrolirati izločanja blata. Verjetnost tega je izredno majhna. Vem, ker sem imela tudi sama operiranega svojega psa ravno zaradi PH, vendar je hvala bogu vse ok. Morda pa so tvojemu pretrgali živc psi, ki so ga napadli in temu ni bila kriva operacija?

Se opravičujem za tale off topic, želela sem le pojasniti, da se paranlano hernio da pozdraviti.

LP,
Diana


zelo verjetno res .. hvala za razlago, sedaj je vsaj nekdo verjel, to kar sem napisal in je malo manjša možnost za napade ****
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #118 : torek, 10.01.2006 : 10:54:16 »

Gad, na tvoj nivo se ne nameravam spuščati. V primeru, da nisi sposoben človeškega pogovora se ne trudi s pisanjem.
Logiran
gad
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #119 : torek, 10.01.2006 : 10:55:44 »

NOVO vprašanje

Ker zelo verjetno ne bomo dolgo brez kosmatinke (pes je že na Gorenjskem pri novem lastniku) me zanima, ali je kdo že kdaj slišal, da bi

domača psica napadla otroka družine v kateri biva.

Jaz tega še nisem slišal in tudi nekako nelogično je, da bi zdrava psica grizla mladiče "svojega tropa" (otroke družine v kateri biva), saj je pri psicah čustvena intiligenca veliko močnejša in se po moje na otroke veliiko bolj navežejo kot pes.

Ker
sem celo življenje imel pse (ne psic) se za to podrobnost nisem zanimal in ne vem kako je s tem.

Preprosti
odgovori na vprašanje bodo dovolj, saj si tudi jaz ne želim prejšnjega načina komunikacije; zato predlagam, da se izogibamo raznim detektivskim vprašanjem in sklepanjem na podlagi podatkov "privlečenih iz zraka" po sistemu :
"..yspa mislm, čerpow nimam sčem ..".
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: napadalnost do otrok
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines