mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 18:19:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: napadalnost do otrok
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: napadalnost do otrok  (Prebrano 38974 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #135 : četrtek, 12.01.2006 : 10:21:47 »

damayanti se popolnoma strinjam s tabo. dokler nimaš otrok ti je pes vse, prioriteta, najvišja skrb... Ja in veliko jih ima kot nadomestek za otroka (Sem bila v Ameriki in tam je ta varianta sploh popularana - hodijo v pasje vrtce, pa srečanja, družabne igre...). Ko pa pride otrok, pa najbrž moraš narediti to razliko in seveda bo prvo otrok. Mislim, da nihče ne bi hotel ogroziti otroka zaradi psa. Pač poiščeš najboljšo varianto za vse in v najslabšem primeru psa oddaš drugam, če je res takšna nevarnost za otroka...
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #136 : četrtek, 12.01.2006 : 11:01:15 »

Citat
Ja in veliko jih ima kot nadomestek za otroka (Sem bila v Ameriki in tam je ta varianta sploh popularana - hodijo v pasje vrtce, pa srečanja, družabne igre...).


To se men zdi bolan. Kaj pa ostali mislite?
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #137 : četrtek, 12.01.2006 : 11:06:55 »

Zakaj? Pes zagotovo uživa v druženju z lastnikom in ostalimi psi. Potem so tudi tisti, ki hodijo na agiliti bolani?
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #138 : četrtek, 12.01.2006 : 11:16:14 »

Zakaj? Pes zagotovo uživa v druženju z lastnikom in ostalimi psi. Potem so tudi tisti, ki hodijo na agiliti bolani?
  Nisi razumela prav.  Vrli...  "  v višave opevani amerikanci Tongue"  ponavadi že  v  naravi pretiravajo v vsem  (  iz ene skrajnosti v drugo- če mene vprašaš)  Ni samo to  ,da  vozijo pse v vrtce,  in na druženja  ...  to je še najmanj  in  ne  šteje  pod  bolano .  Poneumljajo  jih še celo  z drugimi  rečmi.    sSrižejo na frizure (  vključno barvanje  na  blon- peroksid  ipd. brijejo,  delajo trajne  ) , da so  čim bolj podobni lastnikom  oblačijo  v  bedasta  oblačila,  .....  mislim , da je  celo sedaj  še  en trend , da jih vozijo v  diskoteke  in na  bučne  zabave  s seboj ->  kot  nekakšen modni dodatek  in take finte.....  Ala  stil  "bolane"  Paris Hilton,  ki  je  " kao" neka težka ljubiteljica  psov ,  dokler so majhni  ... čeprav jih baje  malo pozablja  okrog Roll Eyes  itd. , itd......  Ostali  pa kot  ovce  sledijo svojim modnim  ikonam.
  In ja....  To je  pa BOLANO!!!
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #139 : četrtek, 12.01.2006 : 11:20:09 »

Ja v redu-to je bolano. Če gredo v take skrajnosti. Drugače pa kar je napisala Wild-če je tako kot je, precej v redu.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #140 : četrtek, 12.01.2006 : 11:31:39 »

V nekaterih pasjih vrtcih mora biti  pes  celo oblečen->  spolu primerno Roll Eyes
Srečanja->    najbolj debel pes,  najbolj  neumen pes,  najgrši pes.......  in bog si ga vedi kaj  vse  še imajo
za družabne igre imajo pa nekje  še celo  pasje borbe  in  to na črno->  poleg tega  je še celo  zelo donosna stavnica... in take variante.  ena  skrajnost->  druga  pa da jih  po  NY  furajo okrog  v vozičkih  oblečene  v dojenčke  in take  fore Roll Eyes Grin
Tako sem jaz razumela  pomen  od  WildAngel Wink 
Ker sem v opevani  deželici  že bila  in to  službeno,  pa sem videla  tudi stvari, ki jih ponavadi ljudje  iz  turističnega vidika ne Wink Grin
Skratka  ubrisani  so("  nekateri" )Cool
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #141 : četrtek, 12.01.2006 : 17:04:07 »

Citat
Zakaj? Pes zagotovo uživa v druženju z lastnikom in ostalimi psi. Potem so tudi tisti, ki hodijo na agiliti bolani?
Jaz samo, da slišm Amerika že vidm kužke v jopčkah, čevljčkih...in se mi to zdi že kr mučenje...nevem, če to psu ravno paše. Agiliti mi je pa zelo uredu, tu ne vidim nikakršnega pretiravanja.

Nekateri v Ameriki imajo celo garderobo za svoje ljubljenčke in pol se še grejo kero znamko ima oblečeno.  :DMen se zdi to že prov "preseravanje", če imajo preveč denarja naj ga pa dajo komu, ki ga res rabi.

Citat
sSrižejo na frizure (  vključno barvanje  na  blon- peroksid  ipd. brijejo,  delajo trajne  ) , da so  čim bolj podobni lastnikom  oblačijo  v  bedasta  oblačila,  .....  mislim , da je  celo sedaj  še  en trend , da jih vozijo v  diskoteke  in na  bučne  zabave  s seboj ->  kot  nekakšen modni dodatek  in take finte..... 

 :oNo to je pa zame že pravo mučenje živali. Taki lastniki bi se mogl jet zdravt. Za dlako je pa res škodljiv peroksid,trajne, mislm kaj jim pade na pamet. Sploh imajo pa psi zelo razvit sluh in so za njih bučne zabave še toliko bolj škodljive.

Zgleda jim je pes res kot modni dodatek in za hvaljenje kakšnega luštnga cucka imajo. Sad
Citat
Skratka  ubrisani  so("  nekateri" ) Cool

Se strinjam. Cool
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #142 : četrtek, 12.01.2006 : 17:05:11 »

Uf, sedaj smo pa že čist iz teme zašli....bi blo dobr da bi bla taka tema ali je mogoče že?
Logiran
Pehta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 124


« Odgovor #143 : četrtek, 02.03.2006 : 18:29:57 »

 Ve mogoče kdo ali bi lahko sterilizacija posledično vplivala na agresivnost psa do tujcev?
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #144 : petek, 03.03.2006 : 13:24:59 »

Moje osebno mnenje je da ne  Wink, tudi izkušnje s psicami, ki jih imam ne govorijo v prid tej tezi. Nakako bolj logično se mi zdi, da sterilizacija/kastracija prej omilita morebitno agresivnost. Seveda od primera do primera različno, odvisno tudi zaradi česa je pes agresiven, zaradi strahu, dominance, ......

LP Noli
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #145 : ponedeljek, 06.03.2006 : 15:04:42 »

Mogoče dokler jo boli, da je "tečna" in slabe volje in moraš biti previden, da ji pomotoma ne povečaš bolečine. Potem, o jje pa rana zaceljena, pa mislim da sterelizacija nima veze z agresivnostjo.
Logiran
annta
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #146 : torek, 06.03.2007 : 13:40:40 »

ojla.imam eno veliko tezavo imam psico staro 3 leta in je zelo napadalna na otroke,seveda ima vse svoj razlog namrec ko je bila se mladic jo je nek otrok izven moje prisotnosti spikal z neko palco skozi mrezo pesjaka.od takrat naprej otrok ne more videti.upam da kaksen ve kako bi se lahko dalo psa spremenit.gre za pasmo nemski bokser,kar pa agresivnost za njih ni znacilna.hvala za odgovore,vasa pomoc mi bo prisla prav..... Smiley
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #147 : torek, 06.03.2007 : 13:52:02 »

Daj opiši to napadalnost. Kako izgleda? Laja ,se zaganja, hlasta, ali je to potuhnjeno in kar naenkrat samo skoči?

Verjetno rabi kakšno zelooo prijetno izkušnjo z otroci, da bo pozabila tisti neljubi dogodek.

Mi smo imeli ravno tako psico (pred 11 leti) , ki ji je sosedov fant metal kamne v mrežo, pa ni bila napadalna do otrok, samo njega ni marala, grozno je lajala in se zaganjala, ko je šel mimo, ostale otroke pa ja imela rada. In nič ni pomagalo, nikoli ga ni sprejela, pa naj smo se še tako trudili.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #148 : torek, 06.03.2007 : 14:14:09 »

Kot je napisala alessa, mora kuza otroke zaceti povezovati s prijetnimi izkusnjami. To je mogoce doseci. Vec o tem ti lahko napisem preko elektronske poste. Ce zelis mi lahko posljes sporocilo na moj elektronski naslov.

lp
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #149 : torek, 06.03.2007 : 15:55:32 »

Pri kakrsnikoli agresivnosti ali napadalnosti ni odgovorno dajati nasvetov na pamet, samo na podlagi povrsnega opisa vedenja. Analizirati je potrebno veliko dejavnikov, psa (psico) je treba videti, potrebno je veliko podatkov o okolju, nacinu zivljenja, izkusnjah, odzivanjih na druge drazljaje in se kaj. Predvsem pa mora biti v resevanje problema vkljucen strokovnjak, ki ima z vedenjem psov in vedenjskimi tezavami poleg teoreticnega znanja tudi zelo veliko prakticnih izkusenj.
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: napadalnost do otrok
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines