mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 08:14:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: napadalnost do otrok
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: napadalnost do otrok  (Prebrano 38965 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #90 : nedelja, 08.01.2006 : 15:13:27 »

Citat
sem pa več pričakoval od tega foruma


..gadek, gadek. ti si začel. važi?

dala sem ti eno od možnosti kaj je z psom narobe. Ni nujno na zunaj lahko so zadeve notranje.
Poznam zgodbo psa, ki je sredi belega dne brez vzroka napadel gospodarico. Na veterini so pozneje ugotovili, da mu je zaradi vročine počila kapilara v možganih in je pes bolečino povezal z gospodarico, ki je bila takrat slučajno z njim.  Eto!

In nekateri psi psihično dozorijo šele pri dveh do treh letih.

Če se ne motim sem temo odprla jaz, ker sem s imela podobne probleme glede tega.  Težavo smo potem rešili z dosledno prevzgojo in vodenjem psa med otroke . Sicer otrok nikoli ne bo maral
napada jih pa ne več.
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #91 : nedelja, 08.01.2006 : 15:34:24 »

Moja psička, samo da sliši po TV da otrok joče, pa že laja. Ful jih ne prenese in tudi ona brez razloga. Božanja ne mara ker otroci takoj začnejo pri glavi in tudi zato ker imajo take nepredvidljive gibe.
Jaz se s tem ne obremenjujem, pač gledam da otroci ne pridejo blizu.
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #92 : nedelja, 08.01.2006 : 15:42:55 »

Citat
Se opravičujem, če sem prej ostro reagiral na menje
"babykajtijsvemkaj"

vsekakor moj post ne zadeva forumašev, ki normalno gledajo na odnos pes in človek.
       

Vsekakor
sem bil že nekajkrat v situaciji (saj ta planet tlačim več kot 5 desetletij), ko sem moral psu poiskati drug dom - to sem storil vedno zelo skrbno in z vso odgovornostjo in psa nikoli nisem dal prvemu ciganu, ki bi prišel fehtat h hiši.

[izbris; jana]

Zakaj ste morali že večkrat poiskati psu drug dom?




Kakšne pasme pa je vaš kuža? Mogoče je agresivnost dedno pogojena, je kuža z rodovnikom?

Večkrat gledam animal planet (Miami police) in tam dajo takšne pse brez pomisleka uspavat, ker je le vprašanje časa kdaj bodo koga poškodovali. Jaz sicer ne pravim, da ga daj uspavat ampak mislim, da bi pes vsekakor moral najti novega lastnika, ki bi imel čas za psa, za šolanje in bi vedel v kaj se spušča.


Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #93 : nedelja, 08.01.2006 : 17:32:54 »

gad jaz predlagam da se obrnes na katerega izmed strokovnjakov za "motnje" psov, to sta po mojih informacijah Metoda Mikuž in Sabina Pipan (upam da za drugo ne dajem napacnih informacij) - mislim da je vsekakor vredno, da se najprej posvetujes s katero izmed njih (Metodo osebno poznam), poskusis s njihovim programom, ki ti gi pripravijo posebej za potrebe vase druzine in psa in sele potem, v kolikor bos 100%, da si res naredil vse kar je v tvoji moci in da se s kuzkom res ne da, razmislis o tem, da gre od hise.
Logiran
ARTI
midi
****
Spol: Moški
Sporočil: 258



« Odgovor #94 : nedelja, 08.01.2006 : 18:40:17 »

Pozdravljeni .Moj prejšnji odgovor  gad-u je bil izbrisan ,ker sem verjetno nehote reklamiral  ,me pa kot mojči zanima ,zakaj ste dali od doma,kot je razumeti , že več psov Huh Angry
Logiran

gad
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #95 : nedelja, 08.01.2006 : 19:53:38 »

no
ne ravno "več" - pravzaprav sem oddal le 2:
- D-boxer, 2 leti, ker sem moral na služenje v JNA, ga je vzel prijatelj in mi ga kasneje ni hotel vrniti, ys sem imel pa težave (žena se je ločila od mene) in se nisem mogel ukvarjati še s prijateljem - D-boxerja sem pa že takrat vrhunsko zdresiral .. no ja saj mu ni bilo hudega - pri prijatelju se je imel res fino
- bullterier, 2,5 let, zelo lepo vzgojen in dresiran - izelitev iz YU v tujino - spet ga je z navdušenjem prevzel znanec  in ob obiskih doma smo se doolgo časa tudi videvali

Ostali psi so ali umrli v prometnih nesrečah ali od kake bolezni - enega mi je pa nekdo zastrupil

življenjska doba od 4 do 12 let

zadovoljni?
 Huh
Logiran
gad
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #96 : nedelja, 08.01.2006 : 20:13:41 »



1 ..gadek, gadek. ti si začel. važi?

2 Težavo smo potem rešili z dosledno prevzgojo in vodenjem psa med otroke . Sicer otrok nikoli ne bo maral
napada jih pa ne več.

1 mislim, veeeš kaaaj - to je pa milo rečeno otročje
2 ne kliči hudiča - pes bo še dooolgo živel in zanima me kaj boš rekla staršem, če kakemu otroku raztrga obraz ... ali boš na sodišču , ko ti bodo zaračunavali odšodnino, krivila psihologinjo za pse ? Halooo!!

torej,
glede na vaša mnenja, za katera se vam iz srca zahvaljujem, lahko rečem le:
ys tega ne bom reskiral in tisti, ki imaste otroke me razumete.

BTW:
isto vprašanje sem postavil med pasjeljubci-motoristi, kjer je bil odziv veliko večji in seveda se večina strinja, da bi bil rizik za otroka prevelik v primeru, da ostane pes pri hiši ..
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #97 : nedelja, 08.01.2006 : 20:24:55 »

definitivno moj ni pasma, ki bi skakala otrokom v obraz.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #98 : nedelja, 08.01.2006 : 21:06:54 »

Gad,

kaj potem sprašuješ nas za nasvet, če si se že pred tem tako ali tako določil, da gre pes od hiše? Torej niti do strokovnjaka ne boš stopil?

LP,
Diana
Logiran
gad
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #99 : nedelja, 08.01.2006 : 21:13:47 »

To samo v primeru, da je tako majhen, da tega enostavno ne more .. vsekakor pa ti iz srca želim, da te Bog usliši, in da nikoli ne doživiš kaj takega.

:::::::::::::::::::::::::::

S tem se gad poslavlja od vas
in izkorišča priliko, da vsem vam in vašim kužkom zaželi
sreeeečno novo leto 2006

gad

ps:
naše se je hudo slabo začelo
 sram

::::::::::::::::::::::::::::::
@ Mel
nisem bil čisto odločen in po forumih sem vprašal zelo veliko ljudi - vi tukaj ste samo "eni izmed" .. menda ti je jasno, da me je glodal dvom, saj take odločitve niso lahke in bal sem se, da sem se odločil narobe ... kar je se mi zdi ob teh odločitvah čisto človeško in kar sem samo navaden človek in ne kot večina Slovencev vsevedni polbog iz Olimpa sem izbral to pot. menda ja niste užaljeni??
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #100 : nedelja, 08.01.2006 : 21:22:55 »

Gad sicer ti je zanasa mnenja najbrz vseeno, ampak izbral si najlazjo pot zase, upam da se bo izkazala tudi za najboljso za kuzka. Vseeno pa mislim, da ce bi bila odlocitev res tako tezka bi se namesto tega potrudil in prosil za pomoc strokovnjaka, nisi pa niti poskusil, pa pri tem ne mislim "strokovnjake" na forumih, niti veterinarje, ker jih polovica o psihi psa nima pojma, ampak strokovnjaka za vedenjske motnje - te kontakte bi lahko dobil tukaj!

Je pa dejstvo, da pri slovenskem zavedanju o psih, ce das na internet anketo, kaj naj nardis v tvojem primeru, bos dobil pomoke 80% odgovorov da se naj psa znebis, ker slovenci so pac se vedno prepricani, da je pes petorazredno bitje za na verigo - ti pa se odloci ali bos raje poslisal taksne ali pa mogoce manjsino, ki misli drugace -- oziroma saj si se ze odlocil koga bos poslusal!

Zalostno!
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #101 : nedelja, 08.01.2006 : 21:28:46 »

ne vem če je ravno majhna pasma. Plečno višino ima 55 cm.   
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #102 : nedelja, 08.01.2006 : 21:54:59 »


Je pa dejstvo, da pri slovenskem zavedanju o psih, ce das na internet anketo, kaj naj nardis v tvojem primeru, bos dobil pomoke 80% odgovorov da se naj psa znebis, ker slovenci so pac se vedno prepricani, da je pes petorazredno bitje za na verigo - ti pa se odloci ali bos raje poslisal taksne ali pa mogoce manjsino, ki misli drugace -- oziroma saj si se ze odlocil koga bos poslusal!

Zalostno!

Amen!

LP,
Diana
Logiran
ARTI
midi
****
Spol: Moški
Sporočil: 258



« Odgovor #103 : ponedeljek, 09.01.2006 : 17:12:17 »

gad

Nimam navade pljuvat,vendar me take stvari jezijo .
Svoje pse ste vrhunsko zdresirali  !!
Ne vem kako vi to počnete ,naj vas opozorim le ,da se dresira konje ,
pse pa se šola .
Dva psa sta morala od hiše ,ostali pa so umrli v prometnih nesrečah ,ali od bolezni Huh??  Za prva dva ste navedel  razloge ,ki se mi zdijo malce iz trte izviti .
A pri vas psi umirajo v prometnih nesrečah Huh
Pa tudi razne bolezni razsajajo pri vas ,kot je prebrati iz vašega članka .
Kako pa sploh vi skrbite za vaše pse ? A se vaši psi sprehajajo naokrog brez nadzora ? A niso vrhunsko zdresirani ??
Pa tudi veterinarja verjetno nimate ,da psi kar umrejo,če so bolni !!
Za tistega ki so vam ga zastrupili se pa verjetno čudite in ugibate zakaj .

NO COMENT

Kaj menite ostali pasji prijatelji ?
Pozdrav ARTI
Logiran

damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #104 : ponedeljek, 09.01.2006 : 17:27:01 »


Kaj menite ostali pasji prijatelji ?
Pozdrav ARTI


Menim , da sta moja  dva psa lahko srečna  , da imata mene za lastnika. Cool
Res sem na čase zoprna in jima težim, ne dovolim početi  vsega  po njuni volji, pa še  na čase morata delat in takrat, ko se jima najbolj nori po stanovanju skakat, morata  na  prostor.
Ampak  vseeno sta lahko  srečna, da imata  mene.Če bi imela koga  "drugega"  bi  že  davno  spokala od bajte Roll Eyes
 Grin Wink
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: napadalnost do otrok
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines