mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:49:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: napadalnost do otrok
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12]   Dol
Natisni
Avtor Tema: napadalnost do otrok  (Prebrano 38772 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #165 : sreda, 14.07.2010 : 15:10:01 »

vse lepo in prav, dokler nista pritekla nečakaodvadila...
Hvala za odgovore:)

V tem primeru je bilo skoraj zagotovo narobe to, da sta pritekla nečaka. Na hitro, okoli vogala, zraven sta mogoče še prav na glas vriskala ali kakorkoli že - in pes se je verjetno ustrašil in je reagiral samoobrambno, saj ni vedel, kaj ga čaka (tudi, če ju je že prej poznal).

Bodite potrpežljivi. Otroci naj nikoli ne bodo s psičkom skupaj brez nadzora in samo po sebi se razume, da ga ne smejo vleči npr. za rep ali kaj podobnega. Ker ga tudi "nalajan nečak" lahko vodi na povodcu brez težav, je šlo verjetno res za strah ob nepričakovanem dogodku. Otrokom - tudi drugim, ne samo domačim - je treba povedati, kako naj se psu približajo, predvsem pa naj ga v nič ne silijo.
Saj bo šlo!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Rozinca
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #166 : sreda, 14.07.2010 : 15:51:08 »

Pes je iz Zonzanija.
Ja, pritekla sta enkrat, lajal je pa tudi, ko sta ga lepo poklicala in prišla počasi bližje...

No, seveda sta otroka, pa mu nobeden od njiju vsaj v mojiprisotnosti ni nič naredil, sta zelo dosledna in navajena, da je s psom potrebno lepo ravnati.

LP Smiley
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #167 : sreda, 14.07.2010 : 15:57:41 »

Uf, šele zdaj sem videla tale moj zgornji zblojen citat - se opravičujem. Sem mislila samo tole citirati:

vse lepo in prav, dokler nista pritekla nečaka

Upam, da je iz teksta spodaj razvidno, kaj sem hotela povedati. Se posipam s pepelom predaja
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #168 : sreda, 14.07.2010 : 16:00:15 »

Privezan pes se nima kam umaknit/zbežati in ga je lahko že zaradi tega bolj strah, še posebej če njegove osebe ni zraven. Potem mu preostaja samo nekaj možnosti "obrambe", ena od teh je pač napad.
Logiran

Rozinca
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #169 : sreda, 14.07.2010 : 16:05:41 »

Privezan pes se nima kam umaknit/zbežati in ga je lahko že zaradi tega bolj strah, še posebej če njegove osebe ni zraven. Potem mu preostaja samo nekaj možnosti "obrambe", ena od teh je pač napad.
Privezan pes se nima kam umaknit/zbežati in ga je lahko že zaradi tega bolj strah, še posebej če njegove osebe ni zraven. Potem mu preostaja samo nekaj možnosti "obrambe", ena od teh je pač napad.

Tudi, če sem ga držala/božala/mirila/bila kakorkoli zraven. Ko sem nečaka nesla, nič, samo lizanje po njegovih nogah Cheesy
Če sta šla mimo samostojno, bohnedaj...
 
Pepsi, videla, hvala Smiley

Vsekakor bo treba veliko pozornosti v to vnesti in popaziti, da ne bo kakšnega ugriza...
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #170 : sreda, 14.07.2010 : 18:06:35 »

Jaz bi to obnašanje pripisala slabi izkušnji z otroki - da se mu je karkoli zgodilo, ko je bil privezan in so bili otroci v bližini. Pri tem sploh ni nujno, da so mu prav otroci kaj naredili; psi včasih čudno povežejo tudi čisto slučajne dogodke.

Sama tu ne vidim drugega recepta kot res strog nadzor. Pred trgovino puščat ali kaj podobnega itak bog ne daj, ker so ljudje neverjetni čudaki. V odnosu do domačih otrok pa zelo počasi izgrajevati zaupanje. Tu bi lahko kaj svetovali ljudje z več izkušnjami, uspeh bo pa vseeno delno odvisen tudi od samega psa.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #171 : sreda, 14.07.2010 : 20:16:01 »

Ne ga vezat, razen če ni to v učne namene in se prej ne pogovoriš z enim otrokom. To je strah! Točno ve, da se ne more umaknit (kot je že zgoraj napisano), otroci se pa tudi napačno obnašajo v njegovi bližini. Če mora kje počakat naj bo zaprt ali pa ga doma pustiš.

Če se bo rešlo, se bo samo tako, da se bo zgradilo zaupanje z otroci. Torej ugotovit mora, da niso nič strašnega. Nič takanja, nič siljenja vanj, niti enega pogleda ne sme biti iz strani otroka. Samo totalno ignoriranje iz njegove strani, ko je pes na štriku. Vi pa ga nimate niti kaj mirit. Raje se postavite med otroka in psa, če se še kdaj kaj podobnega zgodi in se ukvarjajte z njim. Bliže ne sme it ali z obnašanjem slabšat situacijo. Počakajta da se pes umiri in se skupaj oddaljita.

Ko ni privezan pa naj ima čim več lepi trenutkov z njimi absoluto pod totalnim nadzorom. Predvsem umirjenih in v povezavi s hrano. Naj izpolnjuje kakšne lahke nalogice - trikce... Igračke so tudi v redu, ampak če se preveč razburi je lahko dvorezen meč in lahko hitreje pride do napake.

Logiran
Rozinca
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #172 : sreda, 14.07.2010 : 20:26:55 »

Ne ga vezat, razen če ni to v učne namene in se prej ne pogovoriš z enim otrokom. To je strah! Točno ve, da se ne more umaknit (kot je že zgoraj napisano), otroci se pa tudi napačno obnašajo v njegovi bližini. Če mora kje počakat naj bo zaprt ali pa ga doma pustiš.

Če se bo rešlo, se bo samo tako, da se bo zgradilo zaupanje z otroci. Torej ugotovit mora, da niso nič strašnega. Nič takanja, nič siljenja vanj, niti enega pogleda ne sme biti iz strani otroka. Samo totalno ignoriranje iz njegove strani, ko je pes na štriku. Vi pa ga nimate niti kaj mirit. Raje se postavite med otroka in psa, če se še kdaj kaj podobnega zgodi in se ukvarjajte z njim. Bliže ne sme it ali z obnašanjem slabšat situacijo. Počakajta da se pes umiri in se skupaj oddaljita.

Ko ni privezan pa naj ima čim več lepi trenutkov z njimi absoluto pod totalnim nadzorom. Predvsem umirjenih in v povezavi s hrano. Naj izpolnjuje kakšne lahke nalogice - trikce... Igračke so tudi v redu, ampak če se preveč razburi je lahko dvorezen meč in lahko hitreje pride do napake.



Sem šla tisti dan (petek zjutraj), ko sem ga vzela iz zavetišča domov in bila tam cel vikend- ta strah smo našli šele v soboto zvečer... Pa ni bil nihče od otrok sam z njim, da bi lahko kakšno 'ušpičil'. Drugače je imel čisto normalne reakcije, kakorkoli je že bilo, samo privez- to pa ne...
S ta-pogumnim nečakom sva tisti vikend nato poskusila, da ga je lepo pomirjeno poklical in mu od daleč ponudil briket. Brik ga je spoštljivo vzel in nečaku nato dovolil čisto zraven, dokler spet nisva šla proč.
Vsekakor bomo pa poskusili tole z ignoriranjem. Res hvala za nasvete . Smiley
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #173 : sreda, 14.07.2010 : 20:29:58 »

Da navežem na AngSeter:
Odlično bi bilo, da bi šli otroci z res razkošne varnostne razdalje samo mirno mimo njega, brez da ga pogledajo in mu ob tem vržejo nekaj slastnega brez vsakršnega zaustavljanja. Varnostna razdalja bi se potem pooočaaaasi, ampak res počasi postopoma zmanjšala. Cilj na dolgi rok je, da otroke poveže z nečim dobrim in da bo njihovega prihoda vedno vesel.
Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #174 : sreda, 14.07.2010 : 20:36:30 »

Take in podobne zadeve se lahko pojavijo tudi v roku nekaj mesecev po posvojitvi. Odvisno od psa do psa. Ali pa nič več. Sej sploh ni nujno, da se je karkoli zgodilo. Lahko celo, da bo minilo, ko se bo navadil na vas in vam vsem zaupal.
Vspostavit se mora vez, kar pa ni čez noč. Isto z vsakim psom. Ali je mladič ali star eno leto ali 10. Nič takega Wink Je pa dobro vedet za to in bit pozoren in opazovat njegove odzive v različnih situacijah in mu pustiti njegov osebni prostor, da razmisli v miru kje se je znašel Tongue

Če vidite, da se sprosti lahko tudi kaj hrance pade. Se morate še spoznat. Samo počasi in vstrajno pa bo.

Pa ko boste šli na sprehod naj gredo z vami. Tam je pes na povodcu, ampak se vsi premikate in skupaj spoznavate okolje...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #175 : četrtek, 15.07.2010 : 09:04:22 »

Eno od najbolj osnovnih pravil, ki jih pa noben več ne upošteva je: ne hodi k psu, ki je privezan, še posebej če lastnika ni zraven. Ne glede na to, ali ga poznaš ali ne. Prav tako se do privezanih psov ne spušča drugih psov. Enako se ne vtika prstov v pesjak in ne skozi okno v avto, če je v njem pes. Prosto ko pasulj. Psi so teritorialni in branijo tisti svoj meter ali dva. Do česar ima vso pravico. Če se pri ketnarjih na to občasno celo še kdo spomni, pa se pri psu na privezu na to obvezno pozabi.
Obstaja več rešitev - da psa na privezu ne puščaš brez nadzora, da vzgojiš otroke in jim dopoveš, da pustijo privezanega psa pri miru. Lahko sicer  poskusiš vzgojiti psa tako da bo privezan ignoriral otroke, a povsem se na tako vzgojo sama ne bi zanesla. Ker nikoli ne veš, kaj se bojo otroci spomnili - sem že našla svojo privezano psico pred trgovino - en mulc je sedel na njej, drug pa ji je dajal sladoled po sistemu eno meni eno tebi..
Zakaj ga najbolj motijo otroci? (ko ga boste imeli dlje časa boste verjetno našli še kakšno kategorijo, ki je v določenih situacijah ne prenese, najpogosteje so to pijanci)
Povsem verjetno je, da je bil v "prejšnjem življenju" privezan in so ga otroci dražili.
Logiran
ajčka
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #176 : četrtek, 22.07.2010 : 17:03:42 »

No, pa se bom še jaz oglasila. Naša pekinezerka je tudi precej napadalna in nepridvidljiva. Nima še 1 leta, malo šolo je naredila.
Pisala sem že v eni temi, da teka, renči, poskuša ugriznit naše otroke - sploh ko so tekali okrog. Po nasvetu inštruktorice v šoli smo ta problem odpravili in je sedaj super. Sploh nima zamar tekanja, oz. teka zraven in je vse ok. 
Sedaj pa problem. Velikokrat se zgodi, da nekoga sprejme - otroka ali odraslega, ga povoha, pomaha z repom, ... je zadovoljna. Nato pa, ko se ta oseba obrne se zalaufa ( hitro) za njim, laja, kriči, godrnja in se podi v noge. Zaenkrat še ni ugriznila, vendar prestraši vse. Ljudi in nas.
To se dogaja ko je spuščena ali pa zavezana.
Če človek gre naprej mirno, takoj odneha in se vrne nazaj k meni. Če se pa ustavijo še kar laja in ne uboga na moj klic. Če je na vrvici to ignoriram, oz. rečem s strogim glasom NE in grem naprej.
Drugače pa, kadar jo pokličem (npr. na sprehodu) me uboga in upošteva navodila.

Tko, da ne vem, ali spet poskuša z neko novo foro kako me spravit iz tira, ali misli to stopnjevat al kaj??!!
Kakšen predlog?? Se že vnaprej zahvaljujem. Sad
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: napadalnost do otrok
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines