mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 23:31:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Mačka po operativnem posegu
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mačka po operativnem posegu  (Prebrano 6757 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #15 : petek, 01.05.2009 : 00:57:36 »

pred 7 leti tega očitno niso prakticirali. Undecided

Lp

Na tej veterini (kamor jaz zivali nikoli ne bi peljala, a pac moram zaradi obcine in zavetisca, ki imata z njo pogodbo) so (danes, leta 2009, ne pred sedmimi leti) mnenja:
"Zbujanje je totalno brezveze, tega se ne dela ..." Ko sem tezila, da se dela, pa so rekli, da "hmm, ja, nekateri pac delajo, ampak je brezveze".

Nima se smisla niti pogovarjati z njimi in jim soliti pamet, ker vse stvari se vedno delajo kot 30 let nazaj. Zadnjic, ko sem na isti veterini, prvic zahtevala, naj naredijo test, je bila to cela reč: vet je najmanj 3-krat sel navodila brat, ker "stranke pac takih posebnih stvari ne zahtevajo in ze takooo dolgo nisem naredil testa, da si moram prebrat, kako se ze to dela. (to je bil ta drugi vet na isti veterini)"

Danes sem tezila, ce bi lahko v prihodnje malo izobrazevali stranke glede pravilne prehrane. Pa so mi rekli, da je tudi brezveze. Ker ljudje menda itak vse se naprej delajo po svoje.
Jaz pa se bojim necesa - da niti vet ni razumel pravega pointa (t.j. pointa pravilne prehrane). Ko sem namrec vprasala, ce je ena od priznanih znamk pasje hrane na polici dobra, mi je vet rekel, da je brezveze, da proizvajalci delajo toliko razlicnih hran in da proizvajalci samo skubijo ljudi.

Ja, se strinjam, da ja nekaj brezveze .... ampak tisto nekaj so ta in nji podobne veterine.  Dokler bodo veti take klatili, se ljudje ne bodo cisto nic osvestili.
In se vedno bomo mi ponoci bedele ob zadetih mackah.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #16 : petek, 01.05.2009 : 02:18:22 »

Muca je bolje, gremo spat za par uric.  Cool
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #17 : petek, 01.05.2009 : 09:08:30 »

Muca zgleda ok, imam pa nov problem:
usla je iz kletke in je sedaj zaprta v sobi. Skriva se pod posteljo in je vsaj zaenkrat ni mogoce ujeti - ce se ji skusam priblizati, se skrije drugam ali nori po sobi. Nocem prevec razburjati.
Ni sicer podivjana prostoziveca macka, je prijazna, ulovljena na transporter. Vendar je sedaj v soku, razumljivo.
Skrbi me, ker noce priti piti vode, ker se boji. Saj vem, da se bo ze opogumila, a rada bi jo cimprej spravila nazaj v kletko, kjer jo lahko tudi nadzorujem.

Zaenkrat ji bom vodo postavila pod posteljo, kaneje jo bom skusala zvabiti s hrano. Sedaj je zaradi soka hrana ne zanima. Poskusila sem jo tudi zvabiti v pokrito kletko, kjer bi se cutila varno, a je v sobi prevec postelj in omar, pod katere se lahko skrije ...
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #18 : petek, 01.05.2009 : 09:11:16 »

Ti, kontrol frikica, pust jo na miru, pa bo  Tongue Tongue. Poglej to  Wink:

Muca zgleda ok
Logiran

Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #19 : petek, 01.05.2009 : 09:13:08 »

Ti, kontrol frikica, pust jo na miru, pa bo  Tongue Tongue. Poglej to  Wink:


Hihi, imas prav. Pa naj se kuja se malo Wink

Hvala Smiley
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #20 : petek, 01.05.2009 : 11:21:42 »

Oh, še dobro, da se je zbudila. Zdej pa samo še upam, da ti jo uspe spravit v kletko.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #21 : petek, 01.05.2009 : 21:27:58 »

Muca sedaj kampira pod drugo omaro, izpod katere bi jo bilo nemogoce izvleci. Jo bom kar pustila tam, da se ojunaci. Ko jo klicem, se oglasa in prav milo mijavka.

Ze zjutraj sem ji dala malo konzervice in vodo, a se ni nicesar lotila. No, mogoce je popila kaj vode, ne vem. Sedaj sem ji pod omaro premaknila skodelice z vodo, konzervico in briketi. Bomo videle cez nekaj casa, ce jo bo kaj zamikalo, ubozico.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #22 : petek, 01.05.2009 : 22:23:59 »

Bo, bo, vsaj ponoči, ko bo imela prav mir in ni vrag, da je po vsem tem času ne bi lakota premagala Smiley
Pa še v taki oskrbi! Po mojem bo kaj kmalu prilezla ven, ko bo začutla, da se ji pri tebi pa res ni treba ničesar bat Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #23 : petek, 01.05.2009 : 23:40:44 »

Aha, pomljackala je vso hrano in spet kampira drugod, hehe. Tokrat za leseno skrinjo, sem pa jo uspela malo pobozati po glavi. Takrat prestraseno mijavka in bogvekaj prosi, a me ne gane, hehe Wink Samo da zgleda ok, da papca ... Upam, da se bo jutri bolj ojunacila.
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #24 : sobota, 02.05.2009 : 07:26:03 »

Pa se moje vprašanje na to temo:

Macka po operativnem posegu noče jesti kadar sem zraven - z lučko pa ne more. Če ji lučko snamem se takoj liže po rani, ki pa ni najboljša - ni suha (prozorna tekočina brez vonja), je rahlo nabrekla, ni pa zagnojena (čeprav jo redno zalivam z jodom - rano ji morda "servisira" maček, ki je z njo zaprt v kopalnici, vendar po mojem ne počne tega več, ker je od joda po trebuhu na celotni površini rane vsakič, ko jo pridem na novo zalivat). Mačka je bila sterilizirana tik pred kotitvijo, tako da je rez na trebuhu kar velik. Kako jo pripravit do tega da bo jedla? (dobiva kvalitetne brikete)

Samček je pa bolje - samo boje imava strašne, ko je treba zdravila jest, pa ušesa rihtat...

Zame je to vse novo, ker nisem mačja.

Lp, Maja
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #25 : sobota, 02.05.2009 : 08:04:32 »

Ponudi kaj drugega kot briketke, postreži v posodici z nizkim robom, da bo lahko prišla do hrane tudi z lučko.

Kaj drugega pomeni ad, kakšne slastne kvalitetne konzervice, kuhan piščanec,.....
Briketki za večino mačk (kvalitetni ali kakršnikoli že) niso ravno za okol past. Roll Eyes
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #26 : sobota, 02.05.2009 : 08:40:15 »

Hvala Smiley
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #27 : sobota, 02.05.2009 : 08:54:31 »

Majas, zunanje mačke velikokrat sploh ne poznajo briketov. Po mojih izkušnjah mačke tudi z lučko kar pridejo do hrane, če jim le diši.

Imaš pa kar težko delo, priznam, še našim, domačim, mačkam je dajanje zdravil, ne boj, mesarsko klanje! Huh
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #28 : sobota, 02.05.2009 : 09:10:37 »

Že krožnik je ful pomagal, je ravnokar jedla brez lučke, ko sem bila zraven! In to brikete! Cheesy

Napredek!
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #29 : sobota, 02.05.2009 : 10:07:50 »

No, super! Sem ti ravno hotela napisat, da ji daj magari za začetek kaj mehkejšega (meso, konzervo) iz roke, potem ji pa plitek krožniček potisneš bližje. Ampak vidim, da sta že rešili Grin
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Mačka po operativnem posegu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines