mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 12:48:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Pes mi je ušel-zanima me kako naprej?
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes mi je ušel-zanima me kako naprej?  (Prebrano 17743 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #15 : sreda, 04.03.2009 : 17:02:04 »

oaza - prevajanje na človeško raven je v tem primeru dokaj neprimerno. Primerjanje z mačkami tudi.
no, OK, Lanabela, saj sem povedala, da nimam izkušenj z nekastriranimi kosmatinci in rekla "po moje", torej nisem trdila, da gre za splšno znane in po možnosti znanstveno dokazane trditve. Tko pač mislim - jst, kot laik. Sicer pa si ti in tudi ostali dali dobre nasvete koshiju, kaj in kako in sem prepričana, da če se jih bo držal, bo naredil dobro sebi in psu. V tem ali obratnem vrstnem redu (če je le-ta sploh pomemben). Smiley
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #16 : sreda, 04.03.2009 : 19:33:57 »

Da ne omenim posebej nadarjene cvetke, katere na začetku prve ure predajo povodec inštruktorju in izjavijo "kdaj pridem ponj? čez 45 min ali 1 uro?"  Huh

Skogkatt, saj ne morem verjet... Angry


Ni kastriran in ne vidim kakšne posebne potrebe po tem! Imamo ograjeno in to celih 250m2 tako da nekaj prostora ima. Nikoli ni zaprt v pesjaku! Blizu pa tudi ni nikakršne zelo prometne ceste!
Zanima me kako ga navaditi tako da je lahko zunaj pod nadzorom vendar ne ves čas na povodcu, ker se mi to zdi prevelika omejitev zanj!?

Upam, da Koshi bere odgovore tukaj - pa še kakšno drugo temo, recimo o kastraciji in sterilizaciji, da ne bomo 500-krat istih stvari pisali v različne teme.
Predvsem pa se je treba z vsakim psom ukvarjati, saj sam zunaj nima kaj početi - ne na povodcu ne brez njega. Kako lahko pričakuješ od psa, da bo ubogal na odpoklic - ali pa sploh na katerokoli tvojo besedo, če je večinoma sam - pa tudi, če ima "ograjenih celih 250m2". Očitno to ni dovolj, če ga morate "za 5 minut spuščati" izven tega ograjenega prostora, kjer sicer po tvojih besedah "blizu ni nobene prometne ceste".

Pa daj no...Zakaj že imate psa?  Huh
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #17 : sreda, 04.03.2009 : 20:31:29 »

Oaza88, takale mnenja je nevarno pisat zato, ker ljudje berejo zelo selektivno.  Huh Preberejo torej tole neumnost, ki si jo napisala, ne pa tudi odgovorov nanjo. In tako se neumnosti širijo dalje...

Iz izkušenj lastnice nekastriranega ZP-ja (ki ima vzrejno in je celo dal eno leglo, torej ve, za kaj gre): veliko je spuščen, tudi z drugimi psi/psičkami, ampak vedno pod kontrolo. Ob gonečki ga pač primem in odpeljem, od drugih psov/psičk pride sam, ko ga pokličem.
Nikoli nisem imela problemov in/ali občutka, da pes trpi, pa ima zdaj že slabih 12 let.
Če odpoklic ne bi deloval (oz. dokler ni), ga pač ne bi (nisem) imela spuščenega. To je vse.
Logiran
koshi
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #18 : sreda, 04.03.2009 : 23:14:37 »

Skogkatt, saj ne morem verjet... Angry

Upam, da Koshi bere odgovore tukaj - pa še kakšno drugo temo, recimo o kastraciji in sterilizaciji, da ne bomo 500-krat istih stvari pisali v različne teme.
Predvsem pa se je treba z vsakim psom ukvarjati, saj sam zunaj nima kaj početi - ne na povodcu ne brez njega. Kako lahko pričakuješ od psa, da bo ubogal na odpoklic - ali pa sploh na katerokoli tvojo besedo, če je večinoma sam - pa tudi, če ima "ograjenih celih 250m2". Očitno to ni dovolj, če ga morate "za 5 minut spuščati" izven tega ograjenega prostora, kjer sicer po tvojih besedah "blizu ni nobene prometne ceste".

Pa daj no...Zakaj že imate psa?  Huh

Pepsi ti si tole čist napačno zastopu/la! Nism napisu da je pes cele dneve sam v svoji ogradi in ga spustimo za 5 minut dnevno ven...  Z gonečimi psicami nimam problemov vsaj ne okoli sosedov ker je tu naokoli bolj malo kosmatincov, pa še tisto kar je so večinoma pobi! =)  Hodila sva v šolo, vendar izpita še nisva opravljala. Imama namen v kratkem tudi to!

p.s. Nečesa še nisem omenil, ker sem popolnoma pozabil. Pred kratkim sem ugotovil, da sem psa kupil pri tistih prekletih barabah iz Mislinja (KD Mislinja). Moram pa priznati da sem imel res zelo zelo veliko srečo, saj moj pes nikoli ni imel nikakršnih zdravstvenih težav. Je pa tudi zelo prijeten in družaben pes!         =)
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #19 : četrtek, 05.03.2009 : 07:58:55 »

Kar se tiče dela s psom se moram strinjati z ostalimi in ker smo že pri NO, vam povem naslednji primer.
Pri mojem bivšem doma so kupili mladiča NO, rodovnik in vse ostalo tako kot mora biti....
In ko so ga kupili, so ga dali takoj enemu fantu, ki je bil ful neki strašni inštruktor za ene delovne pse (evo ne spomnim se več točno Roll Eyes, mislim pa da je delal tudi za policijo).
On je namreč psa za nekaj mesecev vzel k sebi domov Shocked, tako kot da bi bil njegov in ga natreniral v nulo vse -odpoklic... Tak je bil njegov sistem dela. To se mi je zdelo ful čudno - psa so kupili in ga dali k nekomu za več mesecev Shocked
Ko jim je ˝poštimanega˝ psa predal nazaj po nekaj mesecih, je bil pes res kot švicarska ura.
Nato so delali še skupaj, da je tudi njih naučil kako delati pravilno s psom.

Verjetno mi ni treba posebej poudarjati, da je bil pes eno leto po vrnitvi v novi dom popolnoma povprečno ˝(ne)poslušen˝ in ni izstopal od povprečja, saj ni s psom nihče več sistematično delal.
In še ful je bil napadalen do starih moških v črnih plaščih Huh.

Torej: nič ti ne pomaga še taka šola, če potem opustiš nadgrajevanje in utrjevanje že osvojenega.

Da se vam pes potepe za cel dan, je pa res kriza.
Če mu ne zaupate, ga imejte zaenkrat pač na povodcu Smiley. Za varnost psa in vseh ostalih.
Če prav razumem imate itak ograjeno parcelo na kateri se lahko tudi prosto zleta.
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #20 : četrtek, 05.03.2009 : 08:51:58 »

Koshi - čist simpl. Koraki so naslednji:

1. kastracija - vzrokov za to je x-mnogo
A) da mu hormoni ne mešajo glave in da ne pari vsepovprek. Pes zavoha gonečo se psico tudi na več kilometrov. Nikar se ne nanašaj na to, da pri sosedu nimajo psice. Jo imajo pa v sosednji vasi ali pa na sosednjem hribu.
B) da ne povzroči prometne nesreče in bo lahko zaradi vaše nepremišljenosti nekdo za celo življenje imel posledice
C) pes se izgubi in pristane v najlepšem primeru v zavetišču
D) psa povozi avto; posledice pa si lahko ogledaš na straneh Zavetišča Horjul
pa še bi se dalo naštevat.... Sicer pa, če te ti štirje glavni ne zdramijo, ti jih tudi ostalih 20 ne more.

2. dokler nimate 100 % odpoklica dajte psa izven ograje na sledno vrv. Imel bo ogromno manevrskega prostora in ko ga pokličeš imaš možnost kontrole nad odpoklicem

3. nazaj v šolo

Vse ostalo bi, če bi, pa ne bi, pa mogoče, bla bla bla, je čisto hvatanje krivin in iskanje izgovorov.


Mogoče se moj post bere kot grob, a namen ni tak, temveč bolj kot navodial za nadaljevanje  Wink
Logiran
koshi
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #21 : četrtek, 05.03.2009 : 10:35:49 »

Hvala za odgovore. Mislim da bo dolga vrvica kar dobra poteza. Psa pa tudi nismo mogli najti iz preprostega razloga, ker je naletel na nek privat piknik, kjer je bilo veliko ljudi, otrok in tudi en pes. Lepo so ga dali noter v ogrado, tako da je bil lepo z njimi na pikniku z veliko družbe, hrane...  =)  Naslednji dan so ga peljali na veterinarsko postajo in na čipu našli moje podatke.

Po eni strani sem imel srečo da je naletel na tašne ljudi, ki so lepo poskrbeli za njega, ker so že imeli iskušnje s tem, po drugi strani pa niti ni imel možnosti da bi se sam vrnil domov. Pri njih je bil potem zaprt od 4-ih popoldan pa do 11-ih dopoldan naslednjega dne...
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #22 : četrtek, 05.03.2009 : 10:52:38 »

U, še dobro, da je bil na varnem Smiley
Logiran
koshi
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #23 : četrtek, 05.03.2009 : 11:54:01 »

Ja ubistvu je res mev srečo... mev se je fajn v družbi ljudi, otrok in psa. Fajn se je najedu, napiv in spav na varnem...  =)
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #24 : četrtek, 05.03.2009 : 11:56:58 »

Ful fajn ja.
Logiran

Bourbonka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 108


« Odgovor #25 : četrtek, 05.03.2009 : 12:06:35 »

Ojoj, najedel se je... Kaj pa če bi bil alergičen na kaj? Kaj pa če bi ga iz "zlobe" nahranili s čim okusnim, a škodljivim, pa tudi čevapčiči res niso primerni za hrano (preslano, papricirano, svinjsko meso), čeprav bi verjetno vsak pes hlastnil po njih. Ker poznam mojo psičko in vem, kako zna izkoristit vsako priložnost, da kam uteče, je vedno na povodcu, doma za ograjo, spuščena je le na obiskih s "prostor" ob meni.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #26 : četrtek, 05.03.2009 : 12:17:37 »

ha,ha, proti takim skušnjavam nobena kastracija ne bi pomagala. Še lobotomija ne.
Logiran
koshi
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #27 : četrtek, 05.03.2009 : 20:53:03 »

Ojoj, najedel se je... Kaj pa če bi bil alergičen na kaj? Kaj pa če bi ga iz "zlobe" nahranili s čim okusnim, a škodljivim, pa tudi čevapčiči res niso primerni za hrano (preslano, papricirano, svinjsko meso), čeprav bi verjetno vsak pes hlastnil po njih. Ker poznam mojo psičko in vem, kako zna izkoristit vsako priložnost, da kam uteče, je vedno na povodcu, doma za ograjo, spuščena je le na obiskih s "prostor" ob meni.
Oprosi ampak ti pa mal serješ okol tega... kaj pa če bi bil alergičen itd... Niti ni glih jedu čevapčiču in tega, pa tut če bi ga nebi takoj zategnal. Res je da je večinoma navajen na brikete (eukanuba) vendar dobi pogosto tudi kaj druga (ne ostanke od kosil kot so krompir itd. da ne bo mev kdo spet pripomb), ker verjamem da če bi men mama dajala celo življenje sam neke suhe brikete, da bi mi presedal... Verjetno bi že po enem tednu imel vsega dovolj.


Dobr pustmo to! Hvala za vse nasvete, vrvico že mam (10m), zdj sam pridno delat na vsem skupi. Izpit B-BH imama junija!
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #28 : petek, 06.03.2009 : 06:47:39 »

Srečno vsem skupaj! Smiley
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #29 : petek, 06.03.2009 : 07:26:20 »

No super. Te sledne vrvi so prav super. Mi smo ze kr napredovali pri poslusnosti, zaradi slednega. Si ne predstavljam kako bi lahko delali brez. Uspesno pri ucenju. In zapomni si. Ucenje se gradi na: doslednosti, potrpezljivosti in dobrem odnosu s psom.  Wink
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Pes mi je ušel-zanima me kako naprej?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines