mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:04:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Pes mi je ušel-zanima me kako naprej?
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes mi je ušel-zanima me kako naprej?  (Prebrano 17741 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #30 : petek, 06.03.2009 : 09:29:35 »

Koshi, kaj pa kastracija?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #31 : petek, 06.03.2009 : 12:43:47 »

Koshi - pazi, da ga ne boš prekmalu spustil z vrvice, če mu samo enkrat uspe uiti, boš spet povsem na začetku.
Pmaksi: A mu bo kastracija zmanjšala požrešnost? Se mi zdi, da se takim čevapi  nič manj ne "luštajo".  Rešitev je v šolanju. Kastracija je za zraven, če se lastniku zdi potrebna.
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #32 : petek, 06.03.2009 : 13:08:41 »

Verjemi mi, da pes ni ušel zaradi čevapov Wink Čevapi so bili naključni končni cilj.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #33 : petek, 06.03.2009 : 13:33:11 »

Kaj pa vem. Moje bi znali premamiti. Po pravici povedano, zanesljivo bi jih premamili, če mene ne bi bilo zraven. Drugi psi so sicer zanimivi, a ne toliko, da bi zaradi njih kdo ušel. Celo divjad in ptiči ne. Ampak slastni meski, ki se lepo počasi pečejo na žaru....Vsaj pri mojih je to, pa kakšna dišeča crkovina, največja skušnjava in požrešnost najhujši greh.

Če se je res zgodilo, kot je napisal Koshi, potem je to to. Če bi jo pobrisal zaradi gonečke (bi jo moral zavohati, kar tako na slepo jih psi, ki jim potepanje in taborjenje pri gonečkah še ni prišlo v kri, ne iščejo) bi  šel tja, ne pa h čevapčičem.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #34 : petek, 06.03.2009 : 16:37:05 »

Moji psici, ki se drugače ne oddaljujeta od mene (pritlikava, družna pasma z izrazitim krdelnim nagonom), bi žar takoj premamil. In meso na žaru diši od zelo daleč. Takoj bi jo uvrli na piknik in moledovali za roštiljado. Klinc, hrana je še vedno na visokoooo prvem mestu, tudi pred razmnoževanjem.

V tem primeru je bil res verjetno krilj roštilj, kar pa še vedno ne pomeni, da je to OK. Pes mora biti pod kontrolo, pa naj bo še tako zabaven, ko za čevapčiče fehta. V bistvu je imel veliko srečo, da so bili ti ljudje tako pri sebi, da so poskrbeli zanj, preverili čip in javili, da ga imajo. Kdo drug bi ga na grobo odganjal, če pomislimo, da so ljudje na roštiljadah dostikrat tudi pod gasom, bi lahko bilo res grdo. Tako da kljub vsemu so varnostni ukrepi na mestu (vključno s kastracijo). Wink
Logiran
koshi
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #35 : petek, 06.03.2009 : 18:19:54 »

To, z vrvico, sem čisto preprosto rešuil... lLepo v tehnično trgovino, pa 10m vrvi in karabin na/koncu. =)

Glede kastracije nisem čisto prepričan, ker odkar smo dali mačka kastrirat, še samo spi in je...  Grin

Je še pa tutdi zelo zelo otročji pes in tutdi to je treba upoštevati!

Danes me je zelo presenetuil. Šla smva na dovlgi sprehod po gozdu, z dovlgo vrvico in ta pesjanar se spravi naravnost v prvi potok, ki teče mimo. Kaj je psom res tako vroče že marca?   Cool Cheesy
Logiran
chory
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


WWW
« Odgovor #36 : petek, 27.03.2009 : 09:22:17 »

S psom se čim več ukvarjaj.Pasja šola-obvezno.Tam ti bodo vse razložili.Psu mora biti z vodniki vedno zanimivo,prijetno in kratkočasno.Če je tako ne bo razloga da bi si iskal zabavo drugje.
Nadzor nad početjem tvojega ljubljenčka je nujen in možen le tako da ga vseskozi opazuješ in sproti odpravljaš nezaželeno vedenje.Kako ti bodo povedali v šoli.
Igra z psom se igraj in verjemi da boš pri tem tudi sam začel uživati.
Odpoklic v vsakem trenutku,spet pasja šola.
Psi se z vodo hladijo,zabavajo,predvsem se mi pa zdi da se mu je zdelo fino ko si vreščal in ga hotel spraviti iz vode,tko da ne ni mu bilo vroče ampak neznansko všeč ko si se zanimal zanj.
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Pes mi je ušel-zanima me kako naprej?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines