mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 10:49:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: bruhanje
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: bruhanje  (Prebrano 53588 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sasaP
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 5


« : nedelja, 25.04.2004 : 20:34:27 »

Imam pol leta staro zlato prinasalko. Ta teden se je ze dvakrat zgodilo, da je pozno popoldan izbruhala skoraj vse kar je ta dan pojedla. Hranim jo z briketi za mladicke (po navadi jih zmesam z ribami, ker same ne je) pa z makaroni zmesanimi s tuno, ob nedeljah pa ponavadi dobi kuhano govedino s korenjem. A mi lahko prosim pomagate in poveste kaj bi lahko bil vzrok tega bruhanja. Danes sem pomislila, da je mogoce kriva ovratnica proti zajedalcem (Kiltex), samo mislim, da je enkrat bruhala se preden sem ji ovratnico kupila. Drugace je psicka cisto normalno razpolozena in vesela.

Hvala, Sasa.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #1 : nedelja, 25.04.2004 : 21:19:16 »

Se ti je psicka kaj pasla (jedla travo)? To bi znal biti vzrok (zaradi katerega te ne bi smelo skrbeti). Moja Spela se veselo pase po tej svezi travi (in psenici) - bruha sicer ne, ima pa "zanimive" iztrebke... Seveda pa je mozen tudi kaksen drug vzrok.
m.
Logiran
Quenyi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #2 : nedelja, 02.05.2004 : 19:06:27 »

Hi Sasa!

No tudi to je en razlog;lahko, da je še malo premlada, da bi še lahko dobivala hrano, ki jo primešaš zraven. Posvetuj se z veterinarjem, mogoče ji ne pašejo briketi. Katere zdaj uporabljaš? Priporačam ti Techni-Cal "mini puppy". Wink
Upam, da sem ti pomagala. Grin

LP Quenyi
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #3 : nedelja, 02.05.2004 : 20:47:45 »

Kako je s prinasalko? Sem sele danes opazila tvoje vprasanje.

Sporoci!

Lp, Ursa
Logiran
sasaP
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 5


« Odgovor #4 : ponedeljek, 03.05.2004 : 20:17:22 »

Hello!

Ugotovila sem kaj je vzrok, da je moja prinasalka Tina tko bruhala. Kriva je bila ovratnica proti zajedalcem. Na skatli je pisalo, da jo sicer lahko imajo psi starejsi od  12 tednov, ampak zgleda da obstajajo tudi izjeme, ki teh ovratnic tud kasneje ne prenasajo ravno najbolje. No problem bruhanja je resen, ker Tina ne nosi vec ovratnice, samo ima pa mal problemov z zajedalci. Ampak ni panike, vazn je da se dobro pocuti.

Vsem hvala za skrb.

Sasa
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #5 : sreda, 05.05.2004 : 13:05:28 »

Poskusi z ovratnico kakšnega drugega proizvajalca, ali pa še najbolj, da vprašaš prodajalca, kakšna ovratnica bi bila primerna za mladega psa. :)Mislim, da je bil problem v tem, da je ovratnica premočno posipana, in to na mladega psa vpliva tako, kot je na tvojega.Vso srečo! Smiley Wink
Logiran
vrtny
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1


« Odgovor #6 : sobota, 08.05.2004 : 14:09:44 »

Ojla, imam eno vprasanje. Dones zjutraj mi je moja psica bruhala in to se ponavlja vsake tolk casa. Kaj naj naredim ? Jesti noce, piti tud ne oz pije zelo malo. Ji lahko dam toplo mleko + voda ? Jo peljem ven na svezi zrak ? Prosim svetujte mi !!! Izbruhana snov je sedaj ze bolj tekoca.
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #7 : sobota, 08.05.2004 : 14:19:21 »

Kaj pa k dežurnemu veterinarju Shocked??
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #8 : sobota, 08.05.2004 : 14:53:38 »

Jap,verjetno je najboljši odgovor veterinar!Drugače pa vsaj pokliči in vprašaj kako in kaj
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #9 : sreda, 24.11.2004 : 08:19:54 »

Sicer se pravkar odpravljam k veterinarju, pa me vseeno zanima, če ima kdo izkušnje s tem.

Psica že nekaj dni vsake toliko bruha peno. Pri tem se zelo napenja, količina izbruhanega pa je majhna in not ni nobene hrane ali kakšnih delcev, ničesar, samo pena. Danes sem opazila, da je bilo zraven malo krvi.

Drugače je normalno živahna (razen takoj po bruhanju), normalno je (z velikim apetitom), kakec je normalen, kar pri njej ni ravno pravilo, ker driska takoj, ko poje kaj drugega, kot njeno hrano.

Je pa bila pred približno enim tednom cepljena in kakšen dan po cepljenju so se začele težave. Reakcija na cepljenje, ali kaj drugega?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #10 : sreda, 24.11.2004 : 09:21:46 »

Proti cemu je bila cepljena? Mi sicer z bruhanjem po piku nimamo izkusenj, ampak gre lahko za reakcijo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #11 : sreda, 24.11.2004 : 09:28:10 »

Če je sicer normalno živahna, brez znakov apatije ali česa podobnega, potem lahko pomaga tudi 24urna dieta in potem kak dan ali dva zmanjšani obroki. Tak nasvet sem dobila ob podobnih težavah pri dveh različnih veterinarjih in moram reči, da je učinkovalo. Enako tudi pri driski (poudarjam, če je sicer pes normalno živahen in brez drugih bolezenskih znakov).
Logiran
lopez
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 49


« Odgovor #12 : sreda, 24.11.2004 : 09:31:50 »

Tudi moji psički se je to zgodilo, vendar je ona v gozdu pobrala kost, ki se ji je očitno zataknila. Nato je nekaj sekund bruhala slino, preden je izplunila tudi kost. Mislim, da to pride od napenjanja, če se psu nekaj zatakne v požiralniku.
No ja, lahko pa je tudi kakšen drug vzrok.
Važno je, da greš v takih primerih k veterinarju, tako da držimo pesti!!! Cheesy Wink
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #13 : sreda, 24.11.2004 : 14:33:18 »

Hvala za odgovore.

Torej. Vzrok: prekomerno izločanje želodčne kisline. Povod: stres zaradi cepljenja. Zdravljenje: več manjših obrokov na dan, zadnji obrok čim bolj pozno zvečer, zjutraj in zvečer Ranital, po potrebi zgodaj zjutraj Rupurut.

Skratka postopek je podoben kot pri ljudeh s podobnimi težavami; ni dobro, če je prazen želodec. Uboga moja punca Sad.

Aja, cepljena je bila proti steklini.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #14 : sreda, 24.11.2004 : 14:59:26 »

Živa, en domač recept  Wink

Zjutraj pol ure pred prvim obrokom daj psu probiotični (LCA) jogurt.

Lp, Yo
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: bruhanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines