mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 12:48:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: bruhanje
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: bruhanje  (Prebrano 53718 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #120 : četrtek, 30.10.2008 : 08:00:40 »

Naša Naya je danes trikrat zaporedoma zbruhala ven vse tisto, kar je pojedla in na koncu pride rumenkasta sluz...TT je 38.9 st. C, pojedla je v torek nekaj trave, samo to je prebavila ven (običajno) ne vem, vzunaj mi je našla neko piščančjo kost, katere več nisem mogla dobiti iz njenega gobčka...sedaj me res skrbi, da ni morda to vzrok?
Logiran
urš
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #121 : četrtek, 30.10.2008 : 10:31:34 »

Pozdravljeni!

Nova sem, pa imam še malo problemov z forumom...
Imam pa eno težavo.
Doma imam 15 mesecev starega pekinezerja - Mika. Pred približno enim mesecem je veterinar rekel, da ima hudo vnetje želodca. Dobil je antibijotike in potem je bilo vse skupaj kar vredu. Včeraj pa je štiirikrat bruhal. Peljali smo ga k veterinarju, ki mu je ponovno dal tablete in rekel, da ima preveliko želočne kisline.

Zanima me če ima kdo kakšne izkušnje s tem in če je še kako naravno zdavilo, ki preventivno pomaga?

Lep pozdrav

Urška
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #122 : četrtek, 30.10.2008 : 10:44:49 »

Moja 14 letna pudljica Kaja je imela v začetki leta probleme z želodčno kislino. Veterinarka ji je predpisala ranital (v tekočini), ki ga je jemala 14 dni.

Veterinarka mi je priporočila, da v primeru, da bo še imela težave, ji ponovno dam ranital.

Za kako naravno zdravilo ne vem, Kaji pa kupujem hillsove konzerve za želodec. Omejili smo tudi priboljške (črtali palčke, dam ji le pasje bombone in kekse - pa še to v omejenih količinah)

Še vedno ima sicer kak dan več kisline, vendar ji ranitala ne dam vsakokrat, kajti težave po pol dneva ali 1 dnevu prenehajo.



Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #123 : četrtek, 30.10.2008 : 11:06:19 »

Lexy, možno, da je zaradi kosti. Ni pa nujno. 
Bella je velikokrat bruhala, pa je tudi rumena tekočina prišla ven. Ni bila sluz bolj tekoče.. si mogoče to mislila? Ker to mislim, da ni nič narobe (naj me kdo popravi, če ni prav). Bella je samo bruhala in je pač to prišlo zdraven.

Če gre za "navadno" bruhanje je najbolje, da ji 8-12 ur ne daš hrane in vode zato, da se ji želodec pomiri. Po tem času ji ponudiš lahko hrano (riž in piščanca (če ni nanj alergična)) in pa vodo v majhnih količinah, da preveč ne obremeni želodca.
Tako jaz naredim, ko Bella bruha pa je vredu potem. Če pa je to povezano s kakšno boleznijo, ji pa to ne bo pomagalo. Takrat pa pojdita k vetu.
So pa enaka navodila v knjigi "Kaj se dagaja z mojim psom?".
Logiran
urš
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #124 : četrtek, 30.10.2008 : 13:17:29 »

Pudelj: Hvala ti za odgovor. A mogoče veš katere firme pasjih bombonov in keksov ji daješ? A za palče misliš tiste za pucanje zob? Katere konzerve pa so od hillsa? A so to tiste, ki jih kupiš pri veterinarju?

Mal sem te zasula z vprašanji.

Sory Wink
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #125 : četrtek, 30.10.2008 : 13:19:08 »

Hvala Nežek, sej je moj fant takoj zjutraj poklical naš veterinarko, ki je zelo prijazna in mi je povedala isto kot ti sedaj, ker pa delave zelo blizu (jaz in vet) pa sem jo pklicala in mi je dala Ranital 150 mg, ki ji ga odmerjaš na 12 ur (pri naši ki ma 26kg daš 1/2 te tablete)....ki isto umiri želodec...

Za hrano pa ni problema, ker imamo hipoalergeno hrano (ribe + žitarice) in je prilagojena na te stvari...samo manj jo moram dat.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #126 : četrtek, 30.10.2008 : 13:24:17 »

Ok samo, da ste zrihtali! Wink
pozdravi kužico še v mojem imenu! Kiss


urš Hill'sove konzerve so tiste ki jih dobiš pri veterinarju. Nevem iz kje si a na naši vet. kliniki je tako. Mislim, da sem Hill'sovo hrano videla tudi v lesnini na brdu (Lj). V trhovini tukano.

Lp
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #127 : četrtek, 30.10.2008 : 13:48:50 »

Urš, Hilsove konzerve so i/d in se kupijo le pri veterinarju.

Kupujem ji jogurtne bombone ter navadne kekse, podobne kot albert keksi.

Nisem mislila palčk za zobe temveč tiste, ki so kot dodatek k hrani (iz govedine, perutnine...).

Glede na to, da je tvoj kuža še mlad pa ti priporočam, da se najprej pozanimaš pri veterinarju glede hrane in ti bo on najbolje priporočil katero hrano mu kupuj.

Upam, da bo tvoj kuža kmalu ok.
Logiran
urš
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #128 : četrtek, 30.10.2008 : 14:11:37 »

Hvala obema.

Jest tud upam, da bo kmal o.k.

Super da vem, da majo v lj tud v tukanu od Hillsa ne samo pri vetu.
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #129 : četrtek, 30.10.2008 : 14:16:39 »

Ampak ne vseh vrst konzerv. Določene se lahko kupijo le pri veterinarju.

lp

Sandra
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #130 : četrtek, 30.10.2008 : 14:20:12 »

Hvala Nežek Wink bom
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #131 : četrtek, 30.10.2008 : 14:21:09 »

Aja Urš za Hills hrano je glavni distributer za SLO trgovina ZOOTIC, razen če je hrana dietna se dobi vse samo pri VETU.
Logiran
urš
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #132 : četrtek, 30.10.2008 : 17:06:26 »

Aha ok.

Hvala za informacijo.

Pol bom šla kr do veetrinarja po konzervo, bo najbol.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #133 : četrtek, 30.10.2008 : 17:15:39 »

Pri nas je bilo tudi bruhanje. Sicer je bila samo rumeno in nič hrane. Po pregledu smo dobili antibiotik, Synulox in pa Intestinal brikete. Od takrat naprej ni več bruhal. Verjetno je šlo za kakšno vnetje, pa malo še kislina. Vsekakor je najbolje it do veterinarja in pa spremenit prehrano, da čimbolj razbremeniš želodec. Upam, da rešite uganko in da bo kuža kmalu bolje.

Lp, I
Logiran
koki
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 24


« Odgovor #134 : petek, 23.01.2009 : 17:55:26 »

Moj mali kuža - 2.5 meseca - vsako jutro bruha nekakšno belo sluz. Je lahko krivo prvo cepljenje. Je normalno živahen in ješč. Kaj bi bilo
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: bruhanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines