mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 01:41:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Zakonodaja v blokih glede psa v stanovanju
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakonodaja v blokih glede psa v stanovanju  (Prebrano 39866 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #90 : sreda, 14.07.2010 : 14:20:33 »

Poskusi se nekaj. Reci ji, da imas zdaj nastimano kamero, ki ti snema stanovanje in da bos sama ugotovila ali pes res laja in zakaj laja. Ce slucajno ona hodi in trka na vrata....

Mimogrede, jaz sem to poskusila s cisto navadnim digitalcem. Snemal mi je skoraj 3 ure in v tem casu psica ni niti enkrat pisnila. Sta pa macka hodila gledat kaj je to cudo na tleh, pa na posnetku se vidi macje brke, pa tace, pa riti....in kar naenkrat je digitalec zacel snemat strop.  Grin Grin Sta ga macka malo pobucala in je revcek padel na hrbet. Ampak meni se je slo, da posname zvok in ne sliko, tako da je bilo cisto OK. Wink
Logiran

kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #91 : sreda, 14.07.2010 : 14:39:14 »

Ampak veš, to pa ni tako ajnfah. Da ne bi kdo preveč posplošil. Stvar vsakega od nas je, da reagira in ukrepa, če misli, da je nekaj narobe. Mogoče ona resno misli, da je nekaj narobe - samo v tem primeru je ubrala napačno pot. Čeprav večina ljudi nima pojma, kaj prava pot je. Tudi če bi slišala pretep in jok bi verjetno naredila enako (povedala sosedom, ko tistega, ki to počne ni zraven, in ne klicala policije), ker bi se bala krega s pretepačem, a ne.

Mene bi tudi skrbelo, če bi se sosedov pes vsak dan deral. (Ne rečem, da se Jaka dere, le pojasnjujem svoje pomisleke.)
Cats, pomoje tudi če pes zalaja ene trikrat, ko ona ravno šari okoli vrat, potem tudi utihne, ko gre čistilka stran (če sosedje pač ne zazanajo nekega hudega dretja). In predvidevam, da je to tejle snežki čist jasno, da pes potem utihne. Če bi se pes drl nonstop bi v tako velikem bloku prej popenil kak sosed iz enih 5 štukov nižjega stanovanja, ki je cel dan doma in bi rad mir, kot pa čistačica.
Očitno ima gospa pač preveč časa, pa se rada mal poguča s kakšno gospo iz bloka, ki ima tudi preveč časa, pa potem da beseda besedo, pa verjetno pridejo ven vse sorte torte, pa še ob deževnem vremenu ji gre na živce, če mora kakašen odtis tac pobrisat.
Pa brez skrbi - tudi tisti v hišah imamo sosede, ki budno pazijo na vsak naš korak in ga potem vestno razglašajo naokoli Lips Sealed
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #92 : sreda, 14.07.2010 : 14:48:42 »

Pa brez skrbi - tudi tisti v hišah imamo sosede, ki budno pazijo na vsak naš korak in ga potem vestno razglašajo naokoli Lips Sealed
Hehe, torej ste na varnem  Tongue Tongue predaja
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #93 : sreda, 14.07.2010 : 14:49:40 »

Cats, in veliko psov se dere po stanovanjih, dobesedno tulijo, pa v 99% ne zato, ker bi bili zlorabljeni in mučeni ter zreli za prijavo, temveč zaradi ločitvene tesnobe, ki zna biti pri psih težek problem (poglej Ajšino temo). Torej, če jaz stopim v kakšen blok in slišim za pasje zavijanje sredi dopoldneva, mi je kar jasno, kaj je. Res maltretiran pes se redko oglasi, morebiti samo s kakšnim cviljenjem.
Hja, valjda sta uno našo razpraskala  fensi šmensi pogumna Šnapi pa divji Smetkin dudar pa Sančo s ful kosmatim čopom na glavi predaja
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #94 : sreda, 14.07.2010 : 14:51:22 »

Hehe, torej ste na varnem Tongue Tongue predaja
Ja, samo spucajo pa nikoli nič Evil predaja, pri zaposleni imajo na ta račun vsaj čist hodnik.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #95 : sreda, 14.07.2010 : 14:59:14 »

Ja, samo spucajo pa nikoli nič Evil predaja, pri zaposleni imajo na ta račun vsaj čist hodnik.

Zdej mi je šele kapnilo, zakaj ti o sosedih in nadzoru....  predaja
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #96 : sreda, 14.07.2010 : 15:00:37 »

Poskusi se nekaj. Reci ji, da imas zdaj nastimano kamero, ki ti snema stanovanje in da bos sama ugotovila ali pes res laja in zakaj laja. Ce slucajno ona hodi in trka na vrata....
Ampak tole je pa dobra ideja......saj digitalc bo snemal najmanj 3 ure, kajne? Cheesy

Se mi zdi, da je največji problem v tem, ker se ljudje med sabo takooo zelooo razlikujejo in tisto, kar je za nekoga celodnevno lajanje, je lahko za drugega 3x zalajati v roku 8 ur.

Drugače pa - Cats - kot sem v enem izmed postov že omenila, Jaka ni v bližini vrat, ampak je zaprt v sobi, kjer ima na voljo vodo, igrače, priboljške pa še radio mu pustim prižgan ali pa tv (zato, da ne sliši vsakega šuma iz hodnika) in dvomim, da on sploh sliši čistilko, ko čisti.
Ženska pač nima nikogar in ji gre v nos, ko vidi, da nekateri za psa skrbimo prav tako kot za človeka. Wink
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #97 : sreda, 14.07.2010 : 15:02:36 »


Ženska pač nima nikogar in ji gre v nos, ko vidi, da nekateri za psa skrbimo prav tako kot za človeka. Wink

Tudi meni se zdi, da je to pravo jedro problema, ja. Roll Eyes
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #98 : sreda, 14.07.2010 : 15:04:33 »


Ženska pač nima nikogar in ji gre v nos, ko vidi, da nekateri za psa skrbimo prav tako kot za človeka. Wink


toj pa itak standard, da gre kar velikim v nos, če je za psa poskrbljeno kot za družinskega člana...
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #99 : nedelja, 18.07.2010 : 20:09:49 »

ufff.... danes sem jaz tudi take volje kot Evil... še dobro da sem se šla malo na motor zluftat..
danes sem mela ˝incident˝ s sosedom, ki smo se do sedaj čisto v redu razumeli. On ima pač navado zajebavat v glavo vse ljudi in danes sem očitno bila na vrsti jaz. peljala sem pse dol na travnik lulat in psi so spuščeni ker gredo vedno za menoj. tudi sosedje to dovolijo, ker me psi poslušajo, so prijazni in v kolikor mi bo prvi rekel naj jih vozim vedno privezane to tudi bom. ta novi član tudi vedno hodi z menoj in je poslušen, razen z izjemo bo šel človeku ki ga pocukrano kliče, dokler ga ne pokličem nazaj. iz travnika do naše hiše je parkirišče, kjer se včasih vozijo avti. s psmi imamo vedno rutino, da me počakajo, grem jaz naprej, prečekiram da ne gre noben avto in gremo v hišo ( večstanovanjsko). ta starejša dva sta šla naprej gor, tamali pa je na vratih naenkrat obstal, ker ga je ta sosed začel pocukrano klicati, cmokati... in seveda mali leti k njemu na travnik. grem nazaj ga spet pokličem, ga prosim naj tega ne dela, gre pes spet z menoj in ga sosed začne spet klicati. zraven pa še veselo : lej kdo je zdaj lastnik in koga uboga. mi je že malo vrelo. grema tretjič spet s tamalim gor, ga spet pokliče takrat sem pa popizdila in se zadrla: pm a ga lahko pustiš pri miru?!?!?! Pes mi leta čez parking kaj če se avto pripelje? in v tistem mi začne on lajat nazaj, da kdo mislim da sem, da se tako pogovarjam z njim, da nisma ovc skupaj pasla. Pa mu rečem, da pes je moj in naj ga pusti pri miru in naj si svojga nabav pa se igračka z njim. In mi potem še kao zagrozi, da se mi ne bo zgodil, da bom mogla vse stran dat. sem mu veselo rekla da jih lahko imam 5 če mi paše. Tak mi je pritisk dvignalo in zdaj vem, da se bom z enim več grdo gledala.. Zato er pač nisem eno tele, ki se bom pustila nekomu za zabavo j.... v glavo. Angry
Logiran
AndrazM
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 89


« Odgovor #100 : torek, 29.11.2011 : 19:00:17 »

Rečeš da boš policijo poklicala Smiley to ponavad vedno zaleže, neglede zakaj se gre... Meni je cvilil eden bošnjak dol iz balkona, potem pa mi je vodo polil dol (sicer je zgrešil) sem se zadrl da če ga enkrat samkrat vidim pokličem policijo pa odvetnika pa ga stožim... Smiley
samo to pride v poštev, če imaš res ti prav, oz nisi kriva nič
Logiran
atilap
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #101 : četrtek, 05.01.2012 : 17:31:46 »

" Zakaj je v pravilniku določeno, da se upošteva pes kot pol uporabnika pri razdeljevanju stroškov čiščenja skupnih prostorov?
Pravilnik v tretjem odstavku 28. člena določa, da se lastnike psov bremeni s stroški čiščenja skupnih prostorov za vsakega psa v višini polovice stroška, ki odpade na enega uporabnika. Za takšno določbo se je zakonodajalec odločil zaradi številnih zahtev etažnih lastnikov, da se uredi plačevanje stroškov tudi za lastnike živali, ki uporabljajo skupne prostore. Tako bodo lastniki psov, to je etažni lastnik ali najemnik, za domače ljubljenčke plačevali le stroške čiščenja skupnih prostorov (hodnik, dvigala, stopnišče…) v višini ½ osebe. Za ostale živali se stroškov čiščenja ne bo plačevalo, saj se druge živali običajno ne vodijo na povodcih oziroma ne uporabljajo skupnih prostorov."

Računa se samo čisščenje za psom.
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #102 : petek, 20.04.2012 : 11:18:06 »

Za svojo Tiso od včeraj naprej plačujem čiščenje kar v dveh blokih.  Undecided

V svojem itak. Poleg tega pa še pri babici, kamor greva 3-4 krat na teden na obisk (pri tem običajno paziva na čistočo) . So zagnali paniko, ker sem ji enkrat pozabila obrisat tačke, pa so se v dežju za njo poznale stopinje. So pa v bloku sami starejši, a imajo plačano snažilko. Če se pozna packarija za kom drugim je v redu, samo psi so pa  Angry! Sem jo zato tudi pri babici prijavila pri upravniku bloka, tako, da bodo dali mir. Za voljo babi se mi ne da kregat. Se mi pa želodec dvigne, ko vidim koke stare (sorry, izrazu) živaljemrznice.  Tongue
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #103 : petek, 20.04.2012 : 15:15:36 »

Pa dej, sej so nori Angry. No, upam, da imate pri babi cenejšo čistilko kot mi (čiščenje nas pride skoraj 30 €/mes.). Roll Eyes Še vedno sta  prijavljena samo moja dva psa, čeprav sta v bloku še dva ... Mi pa zato čisto "dol visi", če se poznajo tace in če nam pada kaj s čevljev. Sem pa v zadnjih mesecih z vztrajnim teženjem dosegla vsaj nekaj prijav ljudi več, kar je čiščenje malček "pocenilo" ...
Komaj čakam, da grem iz bloka! Angry
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #104 : sobota, 21.04.2012 : 21:27:50 »

Še dobo, da je čiščenje pri njih 6 EUR, pri nas pa le 5 EUR.  Wink
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Zakonodaja v blokih glede psa v stanovanju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines