mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 21:03:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: ČIP!
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 30   Dol
Natisni
Avtor Tema: ČIP!  (Prebrano 84653 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« : torek, 22.07.2003 : 11:25:56 »

Upam, da ne ponavljam kakšne teme... Ravno danes sem peljala najini psički k veter. po "štempelj" in podpis, da je z njima  vse OK. in gresta lahko čez mejo... A to ni bilo vse. Mlajša je dobila pod kožo še čip! GROZA!!! Sad Angry Shocked Ne morem reči drugega. Odločiti sem se morala sama ali bi ga dali že pred morjem ali kasneje  :-/ . Pa sem rekla naj ga kar vstavi-itak bi ga morala dobit kasneje (po morju se ji obeta še steriliz.). Ne morem verjeti... igla kot za konja in ne psa  Sad Shocked. Kri je kapnila po tleh, po moji roki, po psički... in v trenutku mi je bilo žal, da sem rekla "Ja". Veter. pa je tudi sočustvoval in rekel, da potem pa oni izpadejo kot eni mesarji, ko to morajo narediti... Zdaj me pa zanima ali ima kdo že kaj izkušenj s to "registracijo psov"?? Ali imajo psi kakšne probleme po tem (zagnojitev rane, bolečine, ...)?? Hvala bogu, da je psička večje pasme. Ne predstavljam si kako izgleda to pri kakšnem jorkiju, maltežanu, ipd.  :-/. LP
Logiran
sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #1 : torek, 22.07.2003 : 11:37:21 »

Ko smo mi peljali Hero na cipiranje,sploh ni bilo niti podobno temu,kar opisujes ti Shocked Shocked
priznam,da je bilo tudi mene strah,a kaj ko to pac mora biti...
Veterinar mi  je vseskozi zraven razlagal postopek,pokazal iglo,cip in mi povedal vse podrobnosti,da sem bila prakticno seznanjena z vsem...Tudi ko je bil pripravljen,da cip vstavi,mi je prej povedal,da bo pri vbodu prislo do malo "cudnega "zvoka,ker je igla malo debelejsa,a to je bilo tudi vse,kar se je zgodilo,drugace je bil postopek taksen kot pri navadnem cepljenju...Nobene krvi,nobenega strahu pri Heri in tudi trznila ni-potem je se preveril,ali je pravilno vstavljen in mi pokazal citalec in kako se cip odcita...
Mogoce pa je bil tvoj veterinar se malo neizkusen Roll Eyes Roll Eyes
Logiran
Alizee
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« Odgovor #2 : torek, 22.07.2003 : 11:38:48 »

Načeloma naj ne bi bilo komplikacij. Lahko pride le do blagega vnetja. Čipiranje je drugod po svetu že kar stara praksa kolikor vem in veliko bolj zanesljiva kot tiste stare značke, ki so jih devali na ovratnice, pa so jih psi pogubili, ali pa so jo psu enostavno ukradli. Koliko šprica kri pri tem posegu je pa odvisno od veterinarja, koliko je spreten oz "štorast". Edini problem, ki se je do sedaj pojavljal pri čipih je ta, da čip "odtava" in sicer z mesta kjer je bil vstavljen nekam čisto drugam (npr iz vratu na trebuh) ampak te zadeve so res redke.

Maja
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #3 : torek, 22.07.2003 : 11:47:39 »

No, saj mogoče se je slišalo malce bolj "krvavo" kot je bilo v resnici... Stvar je v tem, da sem bila navajena na iglo kot pri cepljenju in nič krvi, potem pa tole  :-/. Je pa tudi res, da ima moja psička belo dlako okrog vratu in je zato verjetno zgledalo še malo bolj vpadljivo kot bi bilo, če bi bila dlaka tam temna. Je pa tudi meni vet. prej pokazal čip, igle pa ne (zato sem kar belo pogledala, ko jo je prinesel Smiley ). Mi je pa povedal, da so s tem začeli šele letos aprila tako, da čisto verjamem, da je še bolj "zelen" v tem. Ne vem, ali je več pozitivnih stvari ( lažja registracija,... ? ) tega postopka ali več negativnih ( "odtavanje" čipa, velika injekcija-male pasme :-/,... ). LP
Logiran
yo
gost
« Odgovor #4 : torek, 22.07.2003 : 11:53:57 »

Moja muca Inca je bila cipirana v zavetiscu Gmajnice - bila sem zraven. Niti trznila ni, ne zamijavkala... nic.
Posledic ni nobenih, cip je ne moti, jaz ga sicer zacutim, ko jo bozam, nje pa tudi to ne moti.

Lp, Yo
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #5 : torek, 22.07.2003 : 12:01:20 »

K sreči tudi najina psička ni občutljiva na take in drugačne "pike" in tudi ni trznila ob čipiranju. Sem bolj jaz trznila  Grin. Saj počasi se bomo navadili tudi na to. Samo začetki so skoraj vedno takšni (strah, panika, začudenje, ...). Še posebej ob takih "krvavih" stvareh  Grin v zvezi z našimi ljubljenčki. LP
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #6 : torek, 22.07.2003 : 12:20:11 »

ne vem kako so ti mikročipirali psa. prd leti sem na evropsi v avstirji gledala kako mikročipiranje poteka. tanka igla, mikročip je dolg 2-3 milimetre in tako tanek da gre v iglo. kar nekaj psov je bilo mikročipiranih in nikjer niti kaplje krvi.
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #7 : torek, 22.07.2003 : 12:28:09 »

Mene je čip spominjal na iglo od šestila (bil je pa malce večji kot 2-3 mm--cca. 5-7 mm). Igla pa je bila večja kot navadna -še malce večja kot na krvodajalski ( "človeški" ). LP
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #8 : torek, 22.07.2003 : 13:13:52 »

Tosa, tvoj veterinar je res se bolj zelen.  Wink Pa saj se bo navadil! Mi zaenkrat se nismo razmisljali, da bi katerega cipirali. Bomo videli naslednje leto! lp
Logiran

daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #9 : torek, 22.07.2003 : 14:20:11 »

tosa,
kje pa so ti tako čipirali psa. čisto za informacijo, da tja ne bom šla. pa saj mi lahko mojo agatko kar po dolgem prelukna.  Wink
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #10 : sreda, 23.07.2003 : 10:37:08 »

Prebrala sem tudi tekst iz Foruma, ki ga je Jana priporočala. In sedaj sploh ne vem: ali se lahko vzreditelj sam odloči, ali bo mladičke tetoviral ali »čipiral«?. In če se odloči za slednje, ali se to opravi res pri 8 tednih, kot sem zasledila (takrat so še takoooo mičkeni………)
Logiran
Meggy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 20


« Odgovor #11 : sreda, 23.07.2003 : 10:51:20 »

ARIEB, nam sta veterinar in vzrejni referent takole razlozila zadevo: Mladicke je potrebno tetovirati, cipirani pa bodo pri prvem cepljenju proti steklini. Ce je pa tako pri vseh pasmah, pa ne vem...
Logiran
Alizee
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« Odgovor #12 : sreda, 23.07.2003 : 19:06:16 »

Tudi meni je veterinarka zagotovila, da se čipira šele pri prvem cepljenju proti steklini. Oz bilo je tako, da sem "sanjala" da bi jo čipirala sedaj (8 tednov), pa je rekla, da je premala in da se ne mudi tako zelo, da naj še počakam.

Maja
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #13 : četrtek, 24.07.2003 : 17:04:57 »

Hoj!  Shocked
Ampak, jaz ne bi nič tetovirala (v uho ne gre, na stegnu pa mi ni všeč....), bi samo "čipirala" - a to gre skozi?  Huh
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #14 : četrtek, 24.07.2003 : 18:15:55 »

Kako je pri nas ne vem, bi bilo pa v redu, ce bi se zedinili kako in kaj.... Ker sama zelim samo cipiranega psa in ker sem vzreditelje s tem "zamorila" ze takoj na zacetku, sem dobila taksne odgovore:
- vzreditelj iz Belgije svoje mladice tetovira (v stegno) in na zeljo kupca tudi cipira
- vzreditelj iz Nemcije psov ne bo tetoviral, obvezno pa bodo psi pri 8 tednih cipirani
- vzreditelj z Nizozemske obvezno opravi oboje in kupec se ne more odlociti (le pes z obema "oznakama" dobi export rodovnik in lahko zapusti drzavo)
Ne vem pa ali gre za pravila kinoloskih zvez, pasemskih klubov ali koga drugega. lp
Logiran

Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 30   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: ČIP!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines