mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 18:30:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: ČIP!
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 30   Dol
Natisni
Avtor Tema: ČIP!  (Prebrano 84917 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #30 : ponedeljek, 25.02.2002 : 09:23:17 »

tanya,
baje obstajajo tri razlicne vrste mikrocipov in seveda citalcev za mikrocipe. Sedaj, ko pa se ravno odpravljam po psicko v tujino in ima ta le mikrocip (nic tattoo-ja na njeno sreco) me zanima, ce morda ves, kako bom psicko lahko identificirala pri nas, ce bodo v SLO drugacni mikrocipi kot ga bo imela ona?  Huh
Logiran
tanya
gost
« Odgovor #31 : ponedeljek, 25.02.2002 : 21:54:44 »

Sally!
Imaš prav, je več vrst mikročipov oz. več različnih proizvajalcev. Obstajajo tudi čitalci, ki berejo mikročipe različnih proizvajalcev. Zato, ni panike , da ga v SLO nebi mogli prebrati.Če pa se slučajno zgodi, pa še vedno lahko vstaviš nov mikročip.
lp,Tanya
Logiran
Tanja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 129



« Odgovor #32 : petek, 11.10.2002 : 11:29:48 »

Uh, tole sem pa zdaj potegnila iz zaprašenega arhiva.
Namreč - 1. oktober je datum, od katerega naprej naj bi bili vsi prvič registrirani psi označeni z mikročipom.

Zdaj me pa zanima, če se je to začelo uresničevati? Ima kdo podatke, kako je zdaj s čipiranjem? So čipi in čitalci izbrani, imajo veterinarji potrebno opremo? Ali pa bo ta datum spet prestavljen?

LP, Tanja
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #33 : petek, 11.10.2002 : 14:06:04 »

sem vzrejno tetovirni referent pri kzs. v tem mesecu sem tetovirala 3 legla in vse kaže da še ni nič s čipiranjem. ne vem pa kako bi na na kzs gledali na to če se vzreditelj odloči da ne dovoli tetoviranja in jih na lastno željo čipira. tako ali tako se dobijo številke ki se potem nalepijo na rodovnike.
Logiran
Tanja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 129



« Odgovor #34 : petek, 11.10.2002 : 14:18:46 »


Citat

sem vzrejno tetovirni referent pri kzs. v tem mesecu sem tetovirala 3 legla in vse kaže da še ni nič s čipiranjem. ne vem pa kako bi na na kzs gledali na to če se vzreditelj odloči da ne dovoli tetoviranja in jih na lastno željo čipira. tako ali tako se dobijo številke ki se potem nalepijo na rodovnike.


Ah, saj smo že spomladi ugotavljali, da bodo rodovniški psi po novem tetovirani in čipirani  :-/  Tako da verjetno te revčke po nekaj mesecih čaka še čipiranje (če bo sploh kdaj ta zadeva stekla tudi v praksi...).
Logiran
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #35 : petek, 11.10.2002 : 14:33:26 »

Tanja
ali lako napišeš kje si ta podatek - 1.1o.2002 izbrskala

Hvala
Logiran
halicanum
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 188


« Odgovor #36 : petek, 11.10.2002 : 14:39:12 »


Citat

Tanja
ali lako napišeš kje si ta podatek - 1.1o.2002 izbrskala

Hvala


Tomaz,
Zadeva je stara skoraj eno leto.
Prvi predvideni datum za mikrocipiranje, je bil april 2002.
Zaradi zamud pri iskanju (samih sebe) in koncesionarja za uvoz opreme, je z novo uredbo start prelozen na 01.10.

Kdo ve kdaj bodo zaceli???
Verjetno do 15.05.2003, ko bo "rok" za cepljenje proti steklini.
Logiran
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #37 : petek, 11.10.2002 : 14:42:29 »

Darko
kje pa je to napisao Smiley
Logiran
Tanja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 129



« Odgovor #38 : petek, 11.10.2002 : 15:58:26 »


Citat

Tanja
ali lako napišeš kje si ta podatek - 1.1o.2002 izbrskala

Hvala


Tukaj:
http://www.vurs.gov.si/zakonodaja/3/265.htm

Rdeč tekst je "popravljena različica".
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #39 : četrtek, 20.03.2003 : 19:34:48 »

Se komu sanja kaj o tem ali cipiranje koncno opravljajo ali ne? Od odprtja te teme je minilo ze vec kot eno leto, kasneje so rok za zacetek prestavljali v nedogled, danes pa je vse potihnilo?  Huh Huh Huh

Jaz namrec se vedno (naivno) cakam dan, ko bo mozno najti lastnika vsakega psa v tej mali dezelici. Ugotavljam namrec, da se v raznih zavetiscih znajdejo psi, ki so pred tem morali imeti skrbnega lastnika. Lep primer je kuza, ki je imel popravljene zobe, solan NO,... O lastnikih pa tudi po daljsem iskanju ne duha ne sluha! Kaj bi takrat dala za en droben mikrocip!
Logiran
bbluette
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 401


« Odgovor #40 : četrtek, 20.03.2003 : 20:00:31 »

kot zanimovost bi rada napisala da sem zadnjic na eni od razstav v italiji videla kako so pregledovali pse s citalcem. vsakega so prekontrolirali ce se ujema z rodovnikom, tisti ki so bili iz tujine in ne mikrocipirani pa so se izkazali s tetovirno stevilko.

pri nas bomo verjetno morali se malo pocakati na to!

ksenija
Logiran
Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #41 : četrtek, 20.03.2003 : 21:30:10 »

Ja, mikrocipiranje pa je zgodba zase. Sama sem psa kupila v tujini in ko sem ga z devetimi tedni prevzela je bil tudi mikrocipiran. Z cepilno knjizico mi je vzrediteljica dala tudi nalepke z st. cipa.
Ko sem v Sloveniji hotela preverit ce se nalepka sklada z dejansko st. mikrocipa, nisem nasla veterinarja, ki bi imel citalec. Eden mi je celo zabrusil, zakaj bi vrgel sto jurjev stran za citalec cipov, ce pa cipiranje itak ni obvezno?!
Ni pa noben problem bilokateremu veterinarju cipirat  psa in pri tem zasluzit 6000 sit ali vec..... Angry Angry Angry

Toliko o mikrocipiranju v nasi ljubi Sloveniji...

LP, Miska
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #42 : četrtek, 20.03.2003 : 22:12:50 »

Mislim, da mora vsak veterinar, ki čipira pse, imeti tudi čitalec, da čip preizkusi. Torej, če bo hotel zaslužiti 6000 SIT za vsak čip, bo moral kar lepo odšteti tudi stotko za čitalec.
Ostrzek, tudi jaz sem že nekajkrat brezupno preklicala vse klinike po Sloveniji, da bi odkrila, če so kdaj slučajno pri njih cepili takšnega in takšnega psa. Včasih sem celo našla psa z značko, vendar centralni register v SLO ne obstaja, tako, da sem lahko le upala na prijaznost na klinikah, da so preverili številko. VSE ljubljanske klinike so bile vedno pripravljene pomagat, enkrat celo že potem ko so ugasnili računalnik in hoteli domov (Trstenjak). Takrat bi bil čip preprosta rešitev.
Predlagam, da si kupimo čitalec (ko bo čipiranje obvezno) in si ga posojamo med seboj...po potrebi...če kdo najde psa lažje pride do mene, kot pa do prijaznega veterinarja, ki bo mogoče celo hotel odčitavanje zaračunati! lp
Logiran

piska
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #43 : četrtek, 20.03.2003 : 23:19:02 »

O mikročipiranju psov si lahko  preberete na strani Lovske zveze Slovenije www.lovci.com
O čipiranju piše mag. Marko Mali dr.vet.med. pod naslovom -Označevanje psov po novem.
Na tej strani si lahko ogledate tudi kdaj so telesne ocene in PNZ lovskih psov v letu 2003, kar je dobrodošlo za vse lastnike psov lovskih pasem, ki pa nismo lovci in nimamo revije Lovec.
lp
Logiran
Aladin
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 52


« Odgovor #44 : petek, 21.03.2003 : 12:16:04 »

Zivjo,
Miska, jaz sem ujemanje st. cipa psa in st. na kartici, ki sem jo dobila ob nakupu psa, lahko preverila na Kliniki v Skofji Loki, kjer imajo citalec.St. so preverili brez problema in brezplacno!
Lep pozdrav, Neza
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 30   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: ČIP!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines