mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 08:59:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: ČIP!
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 30   Dol
Natisni
Avtor Tema: ČIP!  (Prebrano 84892 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kirka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75



« Odgovor #45 : petek, 21.03.2003 : 11:24:45 »

Svojega psa sem marca letos peljala cepit proti steklini. Ker je bil kuža prvič cepljen proti tej bolezni in ker so bile informacije o mikročipiranju, ki naj bi za pse postal obvezen postopek, nepopolne, sem najprej poklicala nekaj veterinarjev, kako je s to zadevo. In kakšni so bili odgovori - večina jih ni hotela povedati nič konkretnega; naj raje kar pripeljem psa, se bomo že v ordinaciji zmenili?! Še najbolj konkreten odgovor sem dobila od 'državnega' veterinarja (Cesta v Mestni log), ki pa ni bil nič kaj spodbuden - mikročipiranje se mi kot skrbnici psa ne splača, ker v Sloveniji vsa zadeva še vedno ni poenotena (dobavitelj čipov, ustrezni čitalci ipd.), kar pomeni, da če bi se pes, ki ima mikročip, izgubil, bi se lahko zgodilo, da mu to ne bi nič pomagalo, ker bi npr. imel mikročip, ki se ga z določenim čitalcem ne bi dalo prebrati, zaradi različnih proizvajalcev. Toliko o ažurnosti države, ki pozablja, da je naprej potrebna 'štalca' pol pa 'kravca'.

Zaključek zgodbe - kužka smo cepili, dobil je značko, mikročipa pa ne! (In kar mene zadeva, ga tudi v prihodnosti ne bo dobil.)
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #46 : petek, 21.03.2003 : 13:26:48 »

Zgleda da se je vendarle nekaj premaknilo. Centralni register psov je vzpostavljen, psi ki so sedaj cepljeni se že vpisujejo vanj. Vsi veterinarji, ki pse cepijo, morajo kupiti čitalce mislim da do 1. 4. tedaj naj bi se tudi začelo obvezno čipiranje za pse, ki bodo prvič cepljeni. To je hkrati zadnji datum, do katerega še lahko naročite izgubljene značke.
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #47 : petek, 21.03.2003 : 15:27:49 »

Tudi meni je veterinar v Mariboru (v Košakih) rekel da se pse začne uradno čipirat z 1.4. in od takrat naprej naj ne bi bilo več značk. Če pa bo to res pa bomo še vidli...  Roll Eyes
Logiran
Pia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 156



« Odgovor #48 : petek, 21.03.2003 : 16:40:20 »

Mene pa zanima zdaj nekaj glede značk. Ker pišete da po 1.4. značke ne bodo več obvezne. Verjetno to velja le za mladiče ne? Jaz sem dobila svoja psa ko so ju oddajali pa je rekla da dobim značke ko jih najde. Po pol leta značk še vedno ni pa me zanima kaj mi svetujete?
Lp, Pia
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #49 : sobota, 22.03.2003 : 15:08:20 »

Citat

...mikročipiranje se mi kot skrbnici psa ne splača, ker v Sloveniji vsa zadeva še vedno ni poenotena (dobavitelj čipov, ustrezni čitalci ipd.), kar pomeni, da če bi se pes, ki ima mikročip, izgubil, bi se lahko zgodilo, da mu to ne bi nič pomagalo, ker bi npr. imel mikročip, ki se ga z določenim čitalcem ne bi dalo prebrati, zaradi različnih proizvajalcev...

To pa ne bo povsem drzalo, saj obstajajo citalci, ki lahko odcitajo vse tri tipe mikrocipov. Glede na to, da v nasi preljubi dezelici ne bodo le "domaci" psi, s cipi proizvajalca, ki jih je/bo vurs dolocil, bo edino smiselno nakup "vecfunkcionalnih" citalcev...
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #50 : sobota, 22.03.2003 : 15:20:48 »

Citat

Mene pa zanima zdaj nekaj glede značk. Ker pišete da po 1.4. značke ne bodo več obvezne. Verjetno to velja le za mladiče ne? Jaz sem dobila svoja psa ko so ju oddajali pa je rekla da dobim značke ko jih najde. Po pol leta značk še vedno ni pa me zanima kaj mi svetujete?
Lp, Pia

Saj ni cisto nic narobe, ce nimas znack. Smiley Jaz za moji sicer imam, ampak jih nikoli nisem uporabljala. Ce bi pa kdorkoli kaj vprasal, bi rekla da sem jih pac izgubila. Dejstvo je, da na koncu potrditev, da so psi cepljeni izkazujes izkljucno s knjizico o cepljenju. Ce pa zelis, ti lahko podarim znacki mojih mrcin. Wink
Logiran
Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #51 : nedelja, 23.03.2003 : 16:57:05 »

Aladin, mi smo iz MB, tako da Skofja Loka odpade. Sicer pa sem nad mariborskimi veterinarji mocno razocarana. Razen tega, da nimajo citalca cipov so se prav nesramni. Mojega kuzija vozim ze kaksna 2 meseca k veterinarju zaradi praskanja in niso ugotovili se nic. Nazadnje mi je en celo izjavil, da pretiravam. Verjetno pa se njemu ni zdelo pretirano, ko je kasneje za svoj petminutni pregled psa z 2 metrov zaracunal 2000 sit in se 2000 sit za Stronghold, ki mu ga je samovoljno stisnil ( po njegovo bi naj bilo praskanje posledica bolh - ne glede na to, da se nismo nobene opazili in, da kuza redno dobiva Frontline). Angry Angry Angry Ampak, to je ze zgodba zase.... Mogoce pa bi morali odpreti novo temo: Veterinarji in tam opisat svoje pozitivne in negativne izkusnje z raznih klinik.

Lep dan, Miska

PS: pozabila sem omenit, da mi je veterinar namignil, da ce si tako zelim preverit st. cipa naj grem v tujino. In zakaj ga nisem raje enostavno dala tetovirat, ce cipiranje itak ni obvezno?Huh Z takim odnosom mi ni jasno kdaj bo cipiranje obvezno in kako se bo izvajalo. Huh
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #52 : nedelja, 23.03.2003 : 17:09:06 »

Ne vem ali je bilo že kje pojasnjeno ali ne. Zanima me, če naj bi čipiranje nadomestilo tetoviranje? Če se bo kužke čipiralo ob cepljenju proti steklini šele pri 4 mesecih, kako bodo pa označeni prve 4 mesece (seveda zdaj sprašujem za pse z rodovnikom, ki jih drugače tetovirajo)? Ali pa jim bodo vstavili čip že vzreditelji? Kako je s tem pri nas oz. v tujini? Sally, tvoji dve imata čip? lp
Logiran

Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #53 : nedelja, 23.03.2003 : 23:41:23 »

kaja,
cipiranje po programu, ki je bil zastavljen s strani VURS-a dejansko ni imel povezave z vodenjem registra psov na KZS. Torej cipiranje (se) ne bi nadomestilo tetoviranja. Zalostno... Roll Eyes

Sally je le tetovirana, Nia pa samo cipirana. Mladice cipirajo (ce se prav spomnem) pri 1 mesecu. Ko sem Niino vzrediteljico prosila za tetovirno stevilko, ker sem rabila podatke za urejanje papirologije za uvozna dovoljenja, karanteno... se je ta zgrozena primila za glavo in rekla "Kaj? Tetoviranje?! Tega pa pri nas ze zelo dolgo ne izvajamo vec..." Huh

Pri nas bi zeleli pa kar oboje: Vursovci cipe, KZS tattooje... Bogi nasi kosmatincki. sram Lips Sealed
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #54 : ponedeljek, 24.03.2003 : 08:36:23 »

Hvala Sally, se mi je zdelo, da sem to že nekje slišala. Samo nisem bila sigurna. Se bom tudi sama še pozanimala pri vzrediteljici in tudi jaz upam, da psov ne tetovirajo! lp
Logiran

Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #55 : ponedeljek, 24.03.2003 : 20:10:37 »

Miska: sej moja Bela se tut neprestano praska pod "pazduho" prednjih tačk in pod vratom. Pa smo iskali bolhe pa klope pa ni blo nic. Pa tudi kože nima vnete tako da ne vemo kaj bi se lahko bilo (mozno je sicer da ne prenese oprsnice  Huh) Pa tako ali tako ce bi imela bolhe bi se tudi nas mačkon začel praskat. Pa tudi bruhala je vsakokrat 5 dni po cepljenju pa je veterinar dal neko injekcijo pa je še naprej bruhala je pa mastno zaračunal.

Je pa res da kaj se tiče čipiranja pa ima vsak svoje finte. Noben veterinar ne zna prav povedat oz. točno. Vsak se po tihem izogne. Aja pa se nekaj mi je zadnjic reko veterinar, da so najprej mislili cipirat samo pse ki so bili letos rojeni, zdaj pa so se baje preodlocli in da bojo baje cipirali tudi ostale.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #56 : torek, 25.03.2003 : 08:59:00 »

No, Sally, že imam odgovor! Cheesy V Nemčiji (vsaj velika večina) kužke čipirajo pri 8 tednih, dodatno se lahko odločiš tudi za tetoviranje vendar ni nujno! Cheesy Me veseli! lp
Logiran

enya
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 168


« Odgovor #57 : torek, 25.03.2003 : 20:41:41 »

Ojla!
Jaz pa sem veterinarja malo povprašala o mikročipiranju...moja psička je namreč tetovirana.In mi je rekel, da je to za psa zelo boleč postopek...
Kaj veste in mislite o tem?
Rebeka
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #58 : torek, 25.03.2003 : 21:10:12 »

Hoj!
Mislim, da čipiranje za psa ni preveč boleče, gotovo pa ga boli manj kot tetoviranje!
Čipiranje se mi zdi super, če bodo čipirani vsi psi in bodo vsi veterinarji imeli primerne čitalce (ali pa dobro sodelovali med sabo). Moj kuža je tetoviran v uho in se po treh letih in pol številka že ni več najbolj razločna. Tako da tetoviranje ni najboljša metoda označevanja psov - vsaj po mojem mnenju. Bomo pa videli, kako se bo vse to s čipiranjem izteklo. Upam, da se bojo -kakorkoli že- odločili čimprej.
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #59 : petek, 04.04.2003 : 15:28:19 »

Včeraj sem bila na kliniki na gorkičevi, kjer pse že mikročipirajo. Mladičke,ki še niso tetovirani, čipirajo zastonj, če pa želite čipirati odrasle je treba nekaj plačat pa ne vem točno koliko
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 30   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: ČIP!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines