mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 15:44:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: ČIP!
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 30   Dol
Natisni
Avtor Tema: ČIP!  (Prebrano 84908 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #75 : četrtek, 20.11.2003 : 16:08:55 »

Citat
daisy ali se lahko odlocim za tetoviranje in mikrocipiranje obenem?? ali je potrebno cakati na prvo cepljenje? kaj gre potem v rodovnik st. mikrocipa ali tetovirna stevilka?

To tudi mene zanima! Predvsem zato, ker je psickina tetovaza na stegnu popolnoma neberljiva (se en dokaz, da je tetoviranje nesmiselno ), cipirana pa bo sele januarja. Kaj bodo torej pregledali pri vstopu na razstavo? Ker na rodovniku bo samo tetovirna stevilka! lp in hvala
Logiran

ptica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 21



« Odgovor #76 : četrtek, 20.11.2003 : 16:35:07 »

Nasa psicka je bila tetovirana pri 7 tednih in pol - ne v Sloveniji. Vzrediteljica je povedala da so bili psicki vsi zivahni in dobre volje in da jih cipiranje ni bolelo. Je pa res da ima nasa psicka kar visok prag bolecine in ne cvili za vsako malenkost. Cip je na sreco berljiv tudi pri nasih veterinarjih tako da ne bo potrebno ponovno cipiranje.

Sicer nisem bila zraven pri tetoviranju ali cipiranju, po logiki se mi pa zdi da mora biti tetoviranje mnogo bolj bolece kot pa vstavljanje cipa - saj gre za le majhno ploscico in veterinarji prav dobro vedo kako in kam ga vstaviti, da ne bo po nepotrebnem bolece.
Logiran
Kati
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #77 : četrtek, 20.11.2003 : 20:06:56 »

Nekje sem slišala da to čipiranje ni najbolje za žival, ker če ni pravilno čip vstavljen lahko žival zaradi tega umre. ALi je to res? To mi je rekel eden izmed priznanih vzrediteljev. Ker če to drži ne vem če bi pustila mojo Ajko čipirati ko bo dovolj stara za to.
Logiran
ptica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 21



« Odgovor #78 : petek, 21.11.2003 : 09:49:31 »

Kati, nisem se slisala da bi kaksen kuza umrl zaradi cipa - je pa res da je to poseg, ki ga sme izvesti le veterinar in ti naj bi vedeli kaj pocnejo. Vzrediteljica nase psicke gleda na cipiranje zelo pozitivno - mogoce te bo to se bolj presenetilo, ce ti povem da tam cipirajo kuzke ob prvem cepljenju - torej pri cca 8 tednih.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #79 : petek, 21.11.2003 : 09:51:43 »

Kati, saj ti nic drugega ne preostane! Ce jo zelis peljati v Vrtojbo na razstavo (mislim, da tudi v razredu puppy ne tolerirajo necepljenosti)jo bos morala cepiti proti steklini in ob tem ji bodo tudi vstavili cip. In psicka zaradi tega ne bo v nevarnosti. Samo primer: V Lahovem so vse pse pobrane Mileni cipirali, ce niso bili ze prej in nobeden ni imel kasneje tezav! Stevila psov zal ne vem vec, vendar jih je bilo preko 200! lp
Logiran

kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #80 : petek, 21.11.2003 : 09:53:39 »

Ja, ptica se strinjam, v tujini (Nemcija, Nizozemska zagotovo) se celo leglo cipira ob prvem cepljenju! lp
Logiran

matejam
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 55


« Odgovor #81 : petek, 21.11.2003 : 10:53:56 »

HOJLA.

Zanima me, a se cipira le rodovniske pse?! Undecided

Hvala vam za odgovor!


Logiran
ptica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 21



« Odgovor #82 : petek, 21.11.2003 : 10:57:37 »

Kolikor je meni znano se cipira vse pse, tetovira pa le rodovniske? Naj me kdo popravi, ce se motim.
Logiran
matejam
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 55


« Odgovor #83 : petek, 21.11.2003 : 11:00:26 »

HOJ,

Zanima me tudi, če je ta čip o zakonu obvezen!? Undecided

Hvala
Logiran
matejam
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 55


« Odgovor #84 : petek, 21.11.2003 : 11:01:46 »

Popravek (na zdej se pisat ne znam vec  Roll Eyes

Pisat bi moglo: Ali je čip po zakonu že obvezen!?

Brez zamere
Logiran
Tanja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 129



« Odgovor #85 : petek, 21.11.2003 : 11:15:59 »

V obeh primerih gre za označevanje živali. V Sloveniji čipiranje in tetoviranje nista povezana.
Rodovniške pse se označuje s tetoviranjem že pri vzreditelju. Register tetovirnih številk vodi Kinološka zveza Slovenije.

VSE pse pa se čipira pri starosti 4 mesecev, ob prvem cepljenju stekline. Vsi psi v Slo morajo biti registrirani-čipirani. Država vodi centralni register vseh psov v Slo.
Torej so rodovniški psi tetovirani in čipirani  Undecided

V nekaterih državah pa namesto tetoviranja rodovniških psov uporabljajo čipiranje. Ne vem, kako je pri uvozu teh čipiranih psov - ali jim je potrebno pri nas vstaviti še en čip???
Logiran
ptica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 21



« Odgovor #86 : petek, 21.11.2003 : 12:00:02 »

Tanja, veterinar preveri ali lahko njegov citalec prebere cip in ce ga lahko potem ni potrebno vstavljati se enega cipa. Nasa psicka je iz tujine pa vendar nasi citalci preberejo stevilko cipa.

Zdi se mi pa absurd da imamo trenutno obvezno in tetoviranje in cipiranje rodovniskih kuzkov - ali ni le eno dovolj?!
Logiran
matejam
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 55


« Odgovor #87 : petek, 21.11.2003 : 12:22:00 »

HOJ,

Oproste moji nevednosti. Če paru razumem so čipi zamenjal tiste tako zvane "svetince" (obesek, ki ga je pes dobil po prvem ceplenju proti steklini) ??!! Undecided

Se motim!? Huh

čav
Logiran
Kati
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #88 : petek, 21.11.2003 : 12:53:37 »

Matejam če sem mojo veterinarko včeraj prav razumela je to res namesto obeska.

Vsem ostalim pa naj povem, da sem v teh stvareh še nova in se zato obračam na vas. Cepljena proti steklini pa bo vsekakor. Jaz sem postvila vprašanje zato, ker mi je znan vzreditelj rekel da on svojih psov ne pusti čipirati. Nikakor pa nisem mislila da psičke ne bi cepila.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #89 : petek, 21.11.2003 : 13:12:37 »

Oprosti Kati, ce je zvenelo malo "neprijazno"! Cheesy

Mene pa se vedno zanima kaj bo pisalo v rodovniku in ce bo zapisana le tetovirna stevilka, ki je neberljiva ali lahko na razstavi komplicirajo? lp
Logiran

Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 30   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: ČIP!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines