mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 14:12:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: ČIP!
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 30   Dol
Natisni
Avtor Tema: ČIP!  (Prebrano 84900 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #90 : petek, 21.11.2003 : 13:49:12 »

Živjo,
sicer še nisem doživela, da bi na rastavah preverjali tetovirne številke, ampak najbrž je tudi to možno.Kar se pa tiče tetoviranja rodovniških psov in pa čipiranja je to zaenkrat po mojih podatkih neizvedljivo.Številke čipa ne moreš prilagajati ampak je tovarniška in nima nobene veze z registrom.Ko čipirajo psa pač dobi neko številko pod katero ga vodijo in ki je v čipu.Te pa stoprocentno niso po vrstem redu.Pri tetoviranju pa se držijo zaporednih številk pri vsaki pasmi posebej če se ne motim.Sicer pa to Daisy bolj ve.Lahko pa na prvo cepljenje prinesete s seboj še rodovnike in pač prosite da se v CRP vpišejo tudi podatki o tetovirni številki.
Za vse tiste pa ki se bojijo da bo čipiranje njihove pse bolelo,zaprosite veterinarja da da vašemu psu pred čipiranje lokalni anestetik, da se zmanjša eventuelna bolečina.
LP
Logiran
Tanja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 129



« Odgovor #91 : petek, 21.11.2003 : 14:07:40 »

... kar pomeni, da so psi, vzrejeni v tujih državah, kjer za označevanje uporabljajo čipiranje, na boljšem kot pri nas vzrejeni psi. Ker naši revčki so tetovirani+čipirani, "tujci" pa samo enkrat čipirani. Angry

Tisti, ki ste pse uvažali - ali lahko navedete države iz katerih ste pripeljali pse, pa so čipi usklajeni z našimi čitalci (da ni potrebno še eno čipiranje)??
Logiran
Tjasa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 117


« Odgovor #92 : petek, 21.11.2003 : 14:10:34 »

Za vse tiste pa ki se bojijo da bo čipiranje njihove pse bolelo,zaprosite veterinarja da da vašemu psu pred čipiranje lokalni anestetik, da se zmanjša eventuelna bolečina.
LP

Ne vem če je potrebno dajati psu lokalni anestetik Roll Eyes, ker je čipiranje enostaven in hiter postopek. Skoraj isto kot bi bil pes cepljenj z malo debelejšo iglo. Moj še čutil ni, sicer pa tudi pri cepljenju ni nobenih težav z njim, ne cvili in ne joka. Boji se predvsem veterinarja Grin
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #93 : petek, 21.11.2003 : 17:09:43 »


Tisti, ki ste pse uvažali - ali lahko navedete države iz katerih ste pripeljali pse, pa so čipi usklajeni z našimi čitalci (da ni potrebno še eno čipiranje)??

Živjo!

Naša punca je bila pripeljana iz francije, je samo čipirana, nismo pa še preiskusili čipa pri veterinarju, zato ne vem ali bo potrebno novo čipiranje ali ne. Meni je vzreditelj razložil, da psički tetoviranje ne bi nič pomenilo, ker gre itak v tujino in zato jo je čipiral. In čipirana je bila pred 8 tednom starosti. V rodovniku pa ima številko čipa.
Logiran
bbluette
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 401


« Odgovor #94 : petek, 21.11.2003 : 19:12:24 »

jaz imam psicko po rodu italijanko s cipom v sloveniji. v rodovniku je stevilka cipa ker ni tetovirana ali se cip da brat pa ne vem ker se ni bilo potrebe po tem da bi to preizkusili.

naceloma naj bi se ga dalo brat. vecinoma veterinarji uporabljajo bayerjeve cipe. vecinoma.

ksenija
Logiran
teleban
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 1



« Odgovor #95 : petek, 21.11.2003 : 22:46:29 »

Zivjo!

 Ker je bilo vprasanje od kod so nasi psi s cipi, lahko povem, da sta moja dva iz ZDA in v sedmih letih ju se ni nihce nikjer (zal) preverjal. Vsekakor pa na trziscu obstajajo scanerji, ki berejo tako ISO kot FECAVA standard. Vsekakor bi vsi čipi v EU morali biti po ISO in ne bi smelo biti problemov z odcitavanjem. Malo jih pa verjetno bo z FECAVA (USA & Canada), tako da bo morda potrebno se eno cipiranje...?

 bbluette: poleg tega pa to da cip potuje po telesu NI RES! - Zal je, ne sicer iz enega dela telesa na drug, se pa dogajajo premiki. Vec o tem lahko preberete na AVIDovih straneh.

T
Logiran
bbluette
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 401


« Odgovor #96 : sobota, 22.11.2003 : 12:10:38 »

ja premik cipa je ze mozen ni pa res nikakor da bi cip kar "potoval po telesu" in ogrozal zdravje psa oziroma da bi pes zaradi tega celo poginil!

ksenija
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #97 : torek, 25.11.2003 : 11:08:15 »

bbluette, nekje si spraševala ali so lahko psi tetoviran in čipirani. seveda so lahko. samo to je dvojni strošek.
pa še o preverjanju tetoviranju in čipov. v italiji sem že doživela preverjanje obojega. ker pri psu niso našli čipa pa čeprav je lastnik trdil da ga ima je bil pes odstanjen iz kroga. lansko leto na svetovni v amsterdamu so meni pogledali obe psici. ena je tetovirana in ena čipirana. so delali štih probe. enega ja enega ne. kakor si naletel.
po našem pravilniku o strokovnem delu bi se tudi moralo preverjati. pa se mogoče na žalost ne. čeprav mislim da pri nas še ni takih zadev da bi zamenjevali pse in podobno. vsaj v klubih kjer sem tudi član vzrejne komisije mislim da ni tega.
Logiran
roti
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #98 : torek, 25.11.2003 : 14:02:21 »

Pozdravljeni,


Najprej moram priznat, da se mi ni dalo ravno iti čez vse strani te teme, zato bom morda celo zastavila vprašanje, ki je že bilo....

Kolikor vem, morajo biti po zakonu čipirani vsi psi, ki so mlajši od leta in pol. Je tako?
In če je tako, zakaj se zgodi, da je 9-11 mesečen kuža cepljen proti steklini, nima čipa (ima pa značko), ker naj bi se najprej značke porabile? Ima zaradi tega lastnik lahko težave?


Pa lep dan
Logiran
bbluette
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 401


« Odgovor #99 : torek, 25.11.2003 : 17:41:43 »

daisy ce prav razumem v sloveniji ni mozno da bi bil pes le cipiran. obvezno mora biti tetoviran lahko pa se odlocim da hkrati s tetovazo veterinar psu vstavi se cip?

kdaj moram mojemu vzrejnemu referentu povedat da bi rada tetovazo in cip?
takoj ob prvi kontroli legla?

ze vnaprej se ti zahvaljujem za odgovor.

kar se preverjanja tice sem v oktobru dozivela kontrolo na radunu nemskih dog v rimu in v zacetku novembra na sampionatu francije v strassbourgu. v rimu je moral vsak dobitnik caca pred podelitvijo kartoncka na kontrolo. brez ugotovljene tet. st oziroma st cipa ki je skladen z libretto delle qualifiche ni bilo kartoncka.

drugic v strassbourgu pa so cip oziroma tetovazo kontrolirali veterinarji na vhodu. ko si dal knjizico o cepljenju te je doletela se kontrola cipa ali tetovirne stevilke.

ksenija, bbluette
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #100 : torek, 25.11.2003 : 23:56:25 »

bbluette,

Tetovirna številka je v Sloveniji hkrati tudi del številke vpisa v SLR, zato tetovažo opravljajo vzrejni referenti. Čipiranje pa opravljajo veterinarji in s tetovirnimi številkami (žal) nimajo nobene veze. Zelo praktično pa bi bilo, če bi se ti registri enkrat poenotili, tako za pse kot za ljudi. Nikjer ne piše, da mora pasji EMŠO bit enak vpisu v SLR in da ga mora voditi ravno KZS.
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #101 : sreda, 26.11.2003 : 11:30:10 »

bbluette
saj ti je že vz vse odgovoril. žal je tako. če mene vprašaš je malo skregano z logiko. kinološka ima tatoo številke, veterina pa čipe. logično bibilo, da bi bil ta register povezan. ko se da številka vpisa v slr se da tatoo ali čip številka. mislim da nam na tem področju še veliko veliko manjka.
glede na to kot si opisovala kaj se je dogajalo na razstavah v italiji morajo imeti kar veliko sranja in so začeli bolj ostro preverjati. jaz se s tem strinjam. vem za italijanskega psa ki je v italiji dobil na eni razstavi bob in v zagrebu tudi. samo ta dva razen po vpisu v katalog nista bila ista. res da je tega že nekaj let.
v amsterdamu so tudi na vhodu preverjali veterinarji.
če pa smo pošteni smo pa tudi sodniki šlampasti. osebno še nikdar nisem gledala številke niti na telesni oceni niti na vzrejnem. bokserje mi je norejo podvalit ker jih poznam, drugo pasmo mi pa komot. upam da nisem s tem dala komu idejo za kaj takega.
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #102 : sreda, 26.11.2003 : 13:51:08 »

Roti, problemov ne boš imela razen če ti bo pes zgubil značko.Ker značk ni več ti ga bodo čipirali.Kar se pa tiče tega, da si dobila značko namesto čipa je pa po vsej verjetnosti to, da so jih hoteli porabiti.Pri nas je bilo tudi tako.Ko je šla pa zadnja ven, smo začeli čipirati.
LP
Logiran
bbluette
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 401


« Odgovor #103 : sreda, 26.11.2003 : 14:43:42 »

joj verjetno si kaksen misli kaksne bedarije sprasujem. glede na to da sem vzrediteljica in imam registrirano psarno blusher bluette bi morala bolj poznat zadevo. ker ze nekaj casa zivim v italiji moram priznat da ne spremljam vec toliko slovenske kinologije. sedaj imam breji dve psici eno bom prijavila pod italijansko psarno druga pa bo kotila doma in bo nosila ime psarne blusher bluette ker je ze cas da tudi v sloveniji kaj ustvarim.

in potem se tukaj zaplete. tukaj v italiji imamo sistem tak. ko prijavis leglo (model a in model b) napises gor podatke o mladickih in veterinar ti da ustresno stevilo cipov. potem po en listek od kode nalepis na prijavo legla in posljes na enci. psi potem dobijo rodovnik gor pa je napisana stevilka mikrocipa. veterinar ti potem ob drugem cepljenju vstavi cipe. in to je vse. veterinar ne vodi nobenega registra o cipih. on ti cipe vstavi in to je to.

kdor v rodovnik da tetovirno stevilko ni dolzan cipirati psa.

s cipi naj bi v sloveniji vodili register psov ce se ne motim?

no v italiji je to tako. ce ti imas doma psa ga moras prijaviti ustrezni sluzbi. vsak pes ki hodi po svetu mora biti prijavljen na dolocenem podrocnem uradu. ce naredijo stih probo in pri tebi najdejo neprijavljenega psa ali pa ce npr. se izgubi pa ugotovijo da je tvoj placas veliko kazen. to je kar v redu.

po drugi strani imajo pa italijani drug problem. vsako leto v obdobju dopusta ali t.im. feragosto je zapuscenih oziroma zavrzenih veliko ampak res veliko psov. in ti koncajo v azilu ker se lastnika ne da najti razen ce sam pride ponj. glede tega smo slovenci s cipi v precejsnji prednosti. odcitanje cipa naj bi dalo ime lastnika. super. samo po moje bi se morala registra kzs in veterinarski zdruziti da bi lahko pse samo cipirali ne pa tudi tetovirali in bi bili cipirani le enkrat podatke pa bi imela tako kzs (za rodovnik) kot veterina.

hvala vz ju in daisy za pojasnila.

ksenija
Logiran
Tanja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 129



« Odgovor #104 : sreda, 26.11.2003 : 14:56:12 »

no v italiji je to tako. ce ti imas doma psa ga moras prijaviti ustrezni sluzbi. vsak pes ki hodi po svetu mora biti prijavljen na dolocenem podrocnem uradu. ce naredijo stih probo in pri tebi najdejo neprijavljenega psa ali pa ce npr. se izgubi pa ugotovijo da je tvoj placas veliko kazen. to je kar v redu.

Tudi pri nas bi lahko malo na slepo preverjali, ker je vse preveč neregistriranih psov in takšnega se ni težko znebiti, saj ni mogoče izslediti lastnika.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 30   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: ČIP!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines