mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 12:15:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Iščem Psičko Lisičko
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Iščem Psičko Lisičko  (Prebrano 28533 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
fenderik
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« : ponedeljek, 30.03.2009 : 14:32:46 »






Pred leti smo našli čudovito psičko, ki je bila "odstavljena". tako je bila zelo hvaležna in nas je dolgo razveseljevala s svojo razposajenostjo.

Radi bi imeli še eno tako oz. zelo podobno, če bi kdo znal svetovati v kateri smeri naj iščem, oz. je kje videl podobnega psičko/psička. Me prav zanima kakšne pasme je oz. kdo sta starša.

Nekoč sem na eni sliki zasledil identično ampak mi je ni uspelo izslediti.



Logiran
galy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 150


« Odgovor #1 : ponedeljek, 30.03.2009 : 15:49:29 »

Sicer zelo lepa psička, ampak...
našli čudovito psičko, ki je bila "odstavljena". tako je bila zelo hvaležna in nas je dolgo razveseljevala s svojo razposajenostjo.
Radi bi imeli še eno tako oz. zelo podobno,
Vsak pes je poseben in karakter še zdaleč ni odvisen od izgleda (saj se tudi rodovniški psi iz istega legla zelo razlikujejo). Pa tudi najdeni psi niso v osnovi hvaležni.

Želim vam mnogo sreče pri iskanju, ampak vedite, da bo psica podobna le sami sebi...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2 : torek, 31.03.2009 : 11:28:43 »

Takih kužkov, ki so verjetno daljni potomci špicev, je bilo včasih veliko po vaseh - v širši okolici Ljubljane recimo se jih še da najti. Tudi pri nas smo imeli podobnega. Malo težje pa bo najti leglo. Se splača sproti preverjati po zavetiščih, na oglasnikih kot so Bolha in Podarimo si.  Prav tak, kot je bila vaša Lisička zagotovo ne bo. So si pa tudi po karakterju tile vaški špic mixi precej podobni. Pravzaprav je škoda, da se nikoli noben ni spomnil in naredil pasmo - dokler so še bili. Ob današnji ne-razmnoževat-mešancev-histeriji bodo zagotovo izginili.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #3 : torek, 31.03.2009 : 11:40:27 »

... Ob današnji ne-razmnoževat-mešancev-histeriji bodo zagotovo izginili.

A, dej. Tale je ena boljsih v zadnjem casu. Sam se mi res ne da, zelim si pa, da bi se komu dalo.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #4 : torek, 31.03.2009 : 11:47:36 »

Saj sem vedela, da bo hudič. Ampak sem morala napisati.Ne bom razpihovala. Ampak zavedajte se, da s tem, ko se vzrejo mešancev omejuje na morebitne in čimredkejše opse in upse poleg izboljšanja življenja posameznih psov  tudi nekaj izgubljamo. Mogoče dragocenega. Več o tem razpravljati na tem mestu me nameravam.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #5 : torek, 31.03.2009 : 11:51:09 »

Biodiverziteto, a ne?  Lips Sealed
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #6 : torek, 31.03.2009 : 12:05:14 »

fenderik,

jst te pa lepo prosim, da NE kupujes psov na bolhi oz. ne placujes za nekaj kvazi rodovniskega ali nekaj kar podpira steparijo.

Zakaj ne - ampak resno zakaj NE - imas na tem forumu namenjenih ogormno tem, clankov itd.


Lanabela, tebi pa svetujem en taprav reality-check.


Lp, Maja


Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #7 : torek, 31.03.2009 : 12:09:42 »

Tukaj ne moremo govorit o "vse ali nič". Še tega, da bi bilo mešancev vedno manj v resnici ni opaziti, da bi jih pa zmanjkalo, je pa science fiction. Boj proti razmnoževanju mešancev torej ni histerija, usmerjena v "čisto arijsko raso" in nikoli ne bo povsem uspešen - upsi so se vedno dogajali in se vedno bodo, pa tudi namerno razmnoževanje (pa čeprav nekoč morda ilegalno) bo vedno obstajalo. Bo pa morda vsaj toliko zmanjšal število mešancev, da legel ne bo potrebno kmetom zavezovat v obtežene vrečke in metat v Savo ali jih potolčt s sekiro, ampak jih bo manj kot povpraševanja.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #8 : torek, 31.03.2009 : 12:10:36 »

Nisem mislila ravno na to. Ampak tudi, seveda.

Ne bo kupoval pasemskega ampak mešanca. Z določenimi lastnostmi. Če ga bo. In če ne bo sam našel primernega legla na vasi, ga bo našel na bolhi, če sploh kje.

Drugače pa - najbližja pasma, če bi hotel pasemskega, je nemški špic.  oranžen. Samo vaškim šipcem ti ne segajo do popka.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #9 : torek, 31.03.2009 : 12:13:45 »

Aja, tisto, kar danes dobimo pod mešanec so zanič napol pasemski, pa križanci ene ali več pasem. pravi mešanci, taki, ki bi lahko služili tudi osnova za novo pasmo če bi se kdo zavzel,  izginjajo. Hitro.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #10 : torek, 31.03.2009 : 12:24:46 »

Sej ne morem verjet kaj berem. Iz kje izginjajo? Iz Ljubljane in okolice? Iz Slovenije? O čem ti to?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Micika
rad pišem
****
Sporočil: 445


« Odgovor #11 : torek, 31.03.2009 : 12:29:09 »

fenderik,

poglejte malo po zavetiščih, kjer je ogromno psov, ki čakajo nove skrbnike. So takšni in drugačni, prav za vsak okus se najde kakšen... Vodje zavetišč vam bodo radi pomagali pri izbiri glede na vaše razmere in želje.

Vedeti pa morate, da tudi če vam uspe najti psičko ki bo na las podobna prejšnji, da karakterno verjetno ne bo ista. Vsak pes je namreč svoja osebnost. Niti dva nista enaka.

Upam da boste našli pravo zase in boste razveseljevali drug drugega. Srečno!
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #12 : torek, 31.03.2009 : 12:39:13 »

Aja, tisto, kar danes dobimo pod mešanec so zanič napol pasemski, pa križanci ene ali več pasem. pravi mešanci, taki, ki bi lahko služili tudi osnova za novo pasmo če bi se kdo zavzel, izginjajo. Hitro.
khm, a lahko čisto brez cinizma vprašam oz. prosim za pojasnilo. Sem namreč do zdajle mislila, da je mešanec pač križanec ene ali več pasem. Glede na zgornji citat sem se očitno motila? Kaj je torej mešanec, če ni križanec ene ali več pasem? Huh

Mi tudi ni jasno, kaj so "pravi mešanci" in na kakšen način bi lahko bili osnova za novo pasmo. Jah moja pesjanka ima v rubriki "pasma" pač napisano "mešanec" in jaz jo imam najrajši na svetu in je najlepša. Itak. No pa nima veze. Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #13 : torek, 31.03.2009 : 12:43:26 »

O psih, ki so bili značilni za neko področje. Smo jim rekli mešanci, niso pa bili čisti produkt slučaja, upsov in opsov. Niso imeli nekih zelo bližnjih pasemskih prednikov. Meni sta v oči padla dva tipa, enemu od njih bi lahko rekli vaški špic. Srednjeveliki, po postavi špici, mogoče malce daljši kot recimo nemški špic, večinoma kratkodlaki, največkrat rjavi ali rjavobeli, tipični dvoriščni psi (kar pomeni, da so čuječi in  se držijo doma) z variacijami med vasmi. Drug tak zeloizrazit tip je bil podobeen srednjevelikemu terierju, ampak ti me niso tako zanimali kot špici.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #14 : torek, 31.03.2009 : 12:53:29 »

Pes, podobne neki pasmi, brez rodovnika NI mešanec (ne glede na to, da se nam ta izraz veselo vsiljuje). Pes, ki je potomec dveh ali večih pasem NI mešanec, ampak križanec (ne glede na to, da se nam ta izraz veselo vsiljuje)
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Iščem Psičko Lisičko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines