mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 14:24:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Skupna akcija MOL, Policije in VURS, 4.4. v Ljubljani
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Skupna akcija MOL, Policije in VURS, 4.4. v Ljubljani  (Prebrano 25971 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : torek, 31.03.2009 : 23:13:31 »

Ljubljana, 31. marec 2009 – Na pobudo Inšpektorata Mestne občine Ljubljana bo v soboto, 4. aprila 2009, na območju Mestne občine Ljubljana potekala skupna akcija nadzora odstranjevanja pasjih iztrebkov, ustreznega varstva psov na javnih mestih in cepljenja psov. V akciji bodo sodelovali inšpektorji MOL, policisti Policijske postaje vodnikov službenih psov PU Ljubljana in dežurni veterinar Veterinarske uprave RS. Namen akcije je predvsem osveščanje lastnikov oziroma skrbnikov psov o njihovih dolžnostih, s čimer bodo pripomogli k še boljšemu sobivanju človeka in psa.

Inšpektorat MOL bo v skladu s svojimi pristojnostmi nadzor izvajal na podlagi 18. člena Odloka o urejanju in čiščenju občinskih cest in javnih zelenih površin (Ur. l. RS št. 11/2009), ki je začel veljati 28. marca 2009. Odlok določa, da je lastnik oziroma skrbnik psa dolžan pri sebi imeti vrečke ali drugo opremo za odstranitev iztrebkov ter da je potrebno iztrebke takoj odstraniti, če gre za onesnaženje občinske ceste ali javne zelene površine. Ravnanje v nasprotju z določbami  tega člena Odloka je prekršek, ki se kaznuje z globo v višini 40 evrov.

Policisti bodo v skladu s svojimi zakonskimi pooblastili izvajali nadzor nad spoštovanjem določil Zakona o zaščiti živali (Ur. l. RS št. 43/2007), ki so v pristojnosti policije. Tako bodo ugotavljali predvsem kršitve, povezane s neprimernim varovanjem psov, in sicer na podlagi 11. in 12. člena omenjenega zakona, kjer je predpisano, da mora skrbnik psa na javnem mestu zagotoviti fizično varstvo psa tako, da je pes na povodcu; nevarni psi pa morajo biti na povodcu in opremljeni z nagobčnikom. Za kršitev, če lastnik oziroma skrbnik na javnem kraju nima psa na povodcu, je predpisana globa 200 evrov.

Dežurni uradni veterinar bo po podatkih o lastništvu psov, pridobljenih od policije, na podlagi 10. člena Pravilnika o ukrepih za ugotavljanje, preprečevanje širjenja in zatiranja stekline (Ur. l. RS, št.139/06, 67/07) v Centralnem registru psov (CRP) preverjal obveznost imetnikov psov za cepljenje psov proti steklini. Nespoštovanje omenjene obveznosti je prekršek, za katerega je v skladu s 5. odstavkom 96. člena Zakona o veterinarskih merilih skladnosti (Ur. l. RS, ŠT. 93/2005) določena globa v razponu od 125 do 417 evrov.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1 : torek, 31.03.2009 : 23:22:06 »

Sicer ne vem, v kaj se bo izcimilo tole, vendar sem neizmerno vesela, da se je zacelo okrog nadzora, cepljenje, cipiranja in pobiranja drekov kaj dogajati, da prezene veselje vse dvome Wink Smiley

A ste si dobro prebrali, da morate imeti s seboj vrecke, ceprav vas pes tisti trenutek ne ser...? In ce jih nimate, boste lazji za 40 € Grin. Pa ce ne bo vas pesjan na povodcu, imejte s seboj za vsak primer 200 € Smiley. Upam, da imate vsi, ki se boste setkali v soboto po Ljubljani, cipirane in cepljene pse, sicer boste se ob dodatne eurcke.

Skratka, upam, da bo postalo tole splosna praksa, ne samo v Ljubljani, temvec tudi vsepovsod drugod. Sem realna in ne pricakujem tega ze jutri, v nekem doglednem casu v prihodnosti je pa le najbrz za pricakovati zaostritve tudi na pasjem podrocju.
Logiran

TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #2 : torek, 31.03.2009 : 23:24:47 »

Končno Smiley
Logiran
kitekat
novinec
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #3 : sreda, 01.04.2009 : 06:36:39 »

Super. Dajte jih še v naše konce nagnat, ko jih zagledate! Tongue (z vsemi štirimi bi to akcijo podprla še kje drugje...)

Saj bo, ne danes, ne jutri, pojutrišnjem pa mogoče že Smiley
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #4 : sreda, 01.04.2009 : 07:29:01 »

Trbovlje s posranimi zelenicami, spuscenimi psi, ki so nadlezni za crknit in njihovimi egoisticnimi lastniki, bi tudi nujno potrebovalo kaj taksnega. lp
Logiran

TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #5 : sreda, 01.04.2009 : 07:44:40 »

Bo treba zgleda pocukat za rokav župane Cool
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #6 : sreda, 01.04.2009 : 08:07:37 »

Odlično  Smiley
Logiran
zmago
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #7 : sreda, 01.04.2009 : 08:25:46 »

Toplo pozdravljam take akcije. Upam, da bo tudi v Kranju kakšna.
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #8 : sreda, 01.04.2009 : 08:39:27 »

zmago - samo ne na našem polju  Wink. Mimogrede, tudi na sprehodih izven naselja je treba pobirati iztrebke.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #9 : sreda, 01.04.2009 : 14:04:36 »

Bomo "žabarji" poročali, če bomo imeli kako tako bližnje srečanje... hm... a če maš tri pse, moraš imeti s sabo najmanj tri vrečke al kako?? Roll Eyes Smiley

Katarina
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #10 : sreda, 01.04.2009 : 14:07:38 »

Najbrž, edino če jim rečeš, da imaš tako naučene, da vsi trije naenkrat v isto vrečko kakajo  Grin Wink
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #11 : sreda, 01.04.2009 : 14:10:37 »

Bom mela rajš kar celo rolo.... pa še čitalec za čipe, da ne bo vse skupaj predolgo trajalo. Wink.

Seveda pozdravljam akcijo, me pa zanima, kako bo to v praksi izpadlo.

Katarina
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #12 : sreda, 01.04.2009 : 14:31:29 »

Škoda, ker se kaj takega ne spomnijo še za mačke. To bi šele tekel denar v državno blagajno.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #13 : sreda, 01.04.2009 : 14:36:34 »

frigga Grin
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #14 : sreda, 01.04.2009 : 15:21:09 »

Se pravi, ce se ravno spravljas cepit psa in ga pred tem peljes ven na sprehod. Psa imas spuscenega in se ti ravno poserje, ti pa brez vreck, mimo tebe pa ravno pride pristojni za kazni pisat, pokasiras vse kazni naenkrat, za necepljenega, spuscenega, ravno sprazjenega, brez vreck lastnika in si ob celo placo.  Grin. Noro  Cheesy
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Skupna akcija MOL, Policije in VURS, 4.4. v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines