mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 07:30:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Skupna akcija MOL, Policije in VURS, 4.4. v Ljubljani
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Skupna akcija MOL, Policije in VURS, 4.4. v Ljubljani  (Prebrano 25936 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #30 : petek, 03.04.2009 : 15:47:12 »

Pa ze imamo enega za evre dat v drzavno blagajno  Grin. Taksni nas bodo resl recesije  Grin
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #31 : petek, 03.04.2009 : 15:48:30 »

Taksni nas bodo resl recesije  Grin

Grin Grin Grin
Logiran
readmetxt
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #32 : petek, 03.04.2009 : 20:43:05 »

Čisto podpeiram tole akcijo, ampak če tako pogledaš, kje boš imeul pa potem spuščenega psa, v gozdu ti težijo lovci, v parku pa kao ne sme biti odvezan, ker je javna površina. Ja kaj neaj imam poltem psa skos ves čas na štriku.
Če je pes vzgojen, ne vidm razloga, da ne bi biul spuščen, cya tommorow coopers.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #33 : petek, 03.04.2009 : 21:25:46 »

Jst pa za mojo ajčiko nikol dreka ne poberem in ga tudi nikoli ne nameravam pobrat, prepreosto zato ker se mi to zdi idijotsko. Mogoče imate v ljubljani resnično posrane zelenice, ampak pri nas v trebnjem so pa zelenice polite z greznicam torej človeškim drekom ali gnojnicam torej prašičjim drekom (malokateri kmet ima hlevski gnoj). Ko smo zadnjič praznili greznico sem klical na komunalo trebnje, pač, da jih vprašam kolk pride taksa na čistilni napravi za kubik grezničnih odpadnih voda, pa mi je gospa lepo razložila, da se mi bolj splača cisterno zapeljat na bližnji travnik v trebnjem in tam drek polit, pač da oni ko odpeljejo stranki drek iz greznice ga nikoli ne peljejo na čistilno napravo ampak kr direkt na travnik.
Res je, da je pasji drek hudo nadležna zadevca če se ti znajde pod podplatom ampak res je pa tudi ,da izlita greznica onesnažuje podtalnico in v večini območij v sloveniji kjer nimajo vrtin za črpanje pitne vode, ampak imajo površinska zajetja, s tem onesnažujemo tudi pitno vodo. Zelenjava, ki jo kupujete ljubljančani na tržnici je prav tako pridelana s pomočjo "prepovedanih" greznice ali gnojnice.
 Tako da medtem ko se jana in ostali ženirate nad usranimi pasjimi dreki in vzpodbujate akcijo proti pasjim drekom, kmetje (pa tudi mi navadni občani) veselo onesnažujemo naravo z lastnim drekom. Pač tipično slovensko, polovit je potrebno kurje tatove (v našem primeru pse in njihove dreke) medtem ko se velike lopovščine lahko veselo nadaljujejo (cementarna lafarge je za nevem kolikokrat povišala stopnjo obolelosti za rakom pri okoliških prebivalcih, potem onesnaženje mivke v vrtcih s svincem...)

Pa lep pozdrav ženske...

Me zanima, ali predlagas, da naj vsi raje svinjamo in zivimo v svinjaku ter jemo svinjsko hrano, ker pac nekje delajo narobe?
Mal cudna filozofija, ki nas kvecjemu posilja nazaj v jame.
Si ukrepala proti vasi komunali in usluzbenki, ki ti je tako rekla? Najbrz ne, saj smo zate idioti tisti, ki pozivamo k temu, da naj vsak svoj drek za seboj pospravi, glede na to, da je tebi cisto prav, da v tvoji okolici s teboj vred lepo svinjate.
Zlivanje svinjarije iz greznic po poljih in travnikih je protizakonito in v vsakem trenutku, ko kdo tako pocetje opazi, bi bilo prav, da ukrepa.

readmetxt, hm ..., o tem, kako rekreirati psa in se drzati zakonov, je nekaj tem v rubriki Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje.
Logiran

AN[ch]Y
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #34 : sobota, 04.04.2009 : 12:58:42 »

JB...se popolnoma strinjam! Tudi po LJUBLJANI (kjer so očitno vsi zelo fini ...) je polno gnoja kamor koli stopim, in se moj pes veselo po njem valja ... Zakaj potem moj pes ne bi mogel tam opravljati potrebe?

Ta akcija je navaden debilizem, ki me je pripravil do tega, da pač danes ne grem s psom v Tivoli.

Pa lep dan!
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #35 : sobota, 04.04.2009 : 13:40:29 »

Zlivanje svinjarije iz greznic po poljih in travnikih je protizakonito in v vsakem trenutku, ko kdo tako pocetje opazi, bi bilo prav, da ukrepa.

Mi lahko pomagaš najti ta zakon? Smiley Je tudi pri nas to stalna praksa, pa res nisem vedela da je nezakonito..
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #36 : sobota, 04.04.2009 : 13:47:06 »

No, mislim da je prav, da se pobira pasje iztrebke. S tem, da se tolažiš s tem, da drugi tudi ne počistijo za svojim psom, samo dokazuješ svoj primitivizem in se poenačiš z njimi. Več nas bo pobiralo drekce, večim bo enkrat že kapnilo, da to delamo(delajo) tudi zaradi sebe, ker si ne želimo živeti v govnu. Tisto komunalarco bi pa prijavila na pristojno inšpekcijo.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #37 : sobota, 04.04.2009 : 18:08:41 »

Zoia, zdajle zal nimam casa zbrat na kup, vendar gre za Zakon o varstvu okolja, pa Zakon o vodah, kmetijski zakon in uredbe, ki izhajajo iz njega, obcinske odloke ...
Za polivanje gnojnice morajo kmetje imeti gnojitveni nacrt, je pa gnojnica cisto nekaj drugega od komunalne odpadne vode iz greznic in komunalne odpadne vode se ne smejo polivati nikjer, temvec morajo v cistilno napravo ali pa mora imeti obcina nacrt, kaj z njimi. Iz greznic na travnike definitivno ne sme vec.
Iz Smartnega ob Paki se vozi komunalne odpadne vode (beri: vsebino greznic) v cistilno napravo Sostanj in ni sans vec najti kmeta, ki bi ti greznico spraznil in peljal kam zlit in raztrest, kot se je to dogajalo se pred par leti.

Lahko vsak na svoji obcini vprasa, kako je pri njih z odloki urejeno s komunalnimi odpadnimi vodami.
Lahko se tudi poklice na Center za obvescanje in se vprasa, kaj narest (koga obvestit), ko nekdo poliva fekalije v vasi okolici. Jaz sem v tujini in tega trenutno ne morem storit. Tudi, ko nekdo poliva gnojnico, lahko gre za ogrozanje pitne vode, saj je cel kup dolocil, ki tako polivanje (in ostala gnojenja) omejujejo (blizina voda, ozja in sirsa vodovarstvena obmocja ...).
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #38 : sobota, 04.04.2009 : 21:36:05 »

A je kdo srečal kakšnega inšpektorja danes? Jaz ne.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #39 : sobota, 04.04.2009 : 21:39:04 »

Jaz tudi ne Undecided
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #40 : sobota, 04.04.2009 : 21:39:41 »

Me prav zanima, če bodo naredili kako poročilo o številu preverjanih lastnikov in številu izdanih plačilnih nalogov. Roll Eyes
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #41 : nedelja, 05.04.2009 : 14:38:16 »

Jaz nisem srečala ne inšpektorjev, ne MOL-ovcev in ne policistov. Sem pa srečala kar nekaj spuščenih psov in pa tistih, za katerimi ni nihče pobiral...
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #42 : nedelja, 05.04.2009 : 15:03:39 »

Jaz nisem srečala ne inšpektorjev, ne MOL-ovcev in ne policistov. Sem pa srečala kar nekaj spuščenih psov in pa tistih, za katerimi ni nihče pobiral...

Hehe, te zadnje sem srečala tudi jaz....in nekatere sem povprašala, če vejo za akcijo in imajo dosti eurčkov sabo Roll Eyes Tongue
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #43 : nedelja, 05.04.2009 : 21:20:32 »

Baje so se mozje postave in zakona sprehajali samo po Tivoliju in tam lovili nepobiralce pasjih drekcev.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #44 : nedelja, 05.04.2009 : 22:54:38 »

Smiley) Se mi je zdelo da bo tako...pa sem hotela it v Tivoli mal pogledat.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Skupna akcija MOL, Policije in VURS, 4.4. v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines