mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 06:18:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Količina hrane
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Količina hrane  (Prebrano 26980 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« : četrtek, 21.04.2005 : 12:46:48 »

To temo odpiram ker je bilo povsod govora o tem da kvalitetne briketirane hrane daš psu manjšo količino, iz tega sledi da čeprav je dražja te pride bolj poceni itd. No glede na sestavo bolj kvalitetnih briketiranih hran je res da pes dobi dovolj kalorij z manjšo količino, ampak potem ima pa napol prazen želodček.
Ker moji psi ne jedo samo briketirane hrane je potem to tako: ko jedo meso imajo večjo količino hrane v želodčku, ko pa briketirano pa imajo napol prazen želodček, kar pomoje ni dobro. Predstavljajte si, da bi mi imeli tako hrano.. ko bi jo pojel za pest bi dobil dovolj kalorij.. ker pa bi bil želodec še prazen bi bil še lačen.. če bi jedel še pa bi se zredil Undecided...
To pišem ker sem se pogovarjala z veterinarjem ki je rekel da to vsekakor ni dobro za psa, da se želodec preveč "draži" ko je noter tako malo hrane. No če je pes le na briketirani hrani se želodček itak skrči ker dobiva vedno iste količine, če pa je tudi kuhano hrano pa se ne more skrčit.
Po pogovoru sva prišla do sklepa da je za pse, ki jejo mešano hrano boljša tako imenovana manj kvalitetna briketirana hrana, saj je pes mora pojest veliko več in ima posledično poln želodec.
Kakšno je vaše mnenje? Tu ne gre za to katera hrana je bolj kvalitetna in katera ne ampak zgolj za količino in polnost želodčka.

Lp, Mojca
Logiran
mehika
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 377


« Odgovor #1 : četrtek, 21.04.2005 : 12:54:43 »

Geri: Meni je veterinar rekel, da moram pazit koliko briketov dam mojemu malčku, ker se v želodčku zelo napihnejo!
Se pa se mi zdi absolutno premalo....saj, če sledim napotkom bi moj Tai lahko pojedel le 30 g briketov na dan, v primerjavi 150-200 g kuhane hrane!!!
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #2 : četrtek, 21.04.2005 : 14:22:11 »

mehika: to da se v želodčku namočijo in s tem povečajo volumen je že res.. ampak še vedno je to taka prostornina kot če jih daš namočene za pojest.. pa spet ne rata toliko več...
Logiran
zoey
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #3 : četrtek, 21.04.2005 : 14:42:26 »

Če jaz tam moji 3mesecni psički pojest 50g briketov,se potem tako napije vode,da komaj hodi,če pa ji dam 150g kuhane hrane,pa ni praktično nič napihnjena(iz tega sklepam,da ima precej bolj poln želodec po duhi hrani kot po kuhani). Enkrat mi je en briket ponesreči padel v lijak in ostal tam cez noc-zjutraj je bil namočen najmanj 2krat večji kot suh... Roll Eyes
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #4 : četrtek, 21.04.2005 : 21:41:32 »

o ja. Namoceni briketi se posteno napihnejo - sigurno so vsaj 2x vecji kot suhi . Ker sem videla kako izgleda, ce se to zgodi v zelodcu, jih od takrat naprej vedno fino namocim (skoraj raztopim) preden jih Spela dobi za jesti.
m.
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #5 : nedelja, 01.05.2005 : 16:55:10 »

Moj naj bi moral na dan dobivat 350 gramov briketov, to sta dva jogurtova loncka. Eden jogurtov loncek pa ravno pokrije dno njegove sklede.

Je pa pri njemu tako, da mu zadostuje in ni lacen, isto kot ko mu damo kuhano hrano. Aja, hranimo ga 2x dnevno.

Briketi po mojem, so isto kot recimo kosmici-tudi ti se napihnejo v zelodcu in ne cutis lakote.


Lp, Sanja
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #6 : nedelja, 01.05.2005 : 17:07:46 »

Se pa se mi zdi absolutno premalo....saj, če sledim napotkom bi moj Tai lahko pojedel le 30 g briketov na dan, v primerjavi 150-200 g kuhane hrane!!!

Poglej, koliko je vode v kuhani hrani, pa ti bo vse jasno  Wink
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #7 : četrtek, 05.05.2005 : 12:01:52 »

Jaz sema ravno ugotavljam, da so te količine hrane na vrečkah za mojo tamalo absolutno pretiravane, ne poje niti polovico tega kaj piše na vrečki in ima čisto normalno telesno težo za svojih 6 mesecev, raste in se razvija. To o tem koliko se napihnejo ali ne pa je itak relativno, da bolj ne more bit. Pes že sam ve, kdaj mu zadostuje hrana in kdaj je še lačen, zato jaz moje ne silim z nekimi fiksnimi urami obrokov, ampak ji zjutraj enostavno nastavim hrano in zvečer vzamem, pa poje kolikor ji paše, zvečer pa malo stehtam koliko je pojedla, da imam približno občutek. Pasji želodec se pomoje prilagodi prehranjevalnim navadam, le prevelikih sprememb ne sme biti, te pomoje lahko škodijo!
Logiran
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #8 : četrtek, 05.05.2005 : 12:17:28 »

Jaz sem ga skusala hranit po tistih merah na vreckah. Potem so mi pa rekli, da je presuh. Sedaj ga hranim po obcutku, pa se mesam mu dve vrsti briketov, pa nikoli ne poje svoje dnevne doze - 600 g briketov.  Tiste merce na vresah so tako ali tako po mojem bolj orientacijske.

Namocenih briketov se tud pritakne ne. Sem ze problala - tud z juho, pa jih je vedno pustil.

Lp, Barbara
Logiran
igormaja
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #9 : nedelja, 15.05.2005 : 20:10:52 »

Pozdravljeni!

Pravkar smo nabavli bernardinca (+nemški ovčar Grin). Star je 2 mesca in me zanima, koliko, kokrat na dan in kakšno hrano mu je najbolj primerno dajat?? Undecided

LP
Igor+Maja
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #10 : nedelja, 15.05.2005 : 21:16:19 »

Busy Bee ne nasedaj temu, da je presuh. Tudi moj je bil vedno presuh za veterinarja in smo povecevali dozo, dokler se mu niso zamastila jetra in se mu je hrana totalka uprla. Eni kuzki so med raztjo pac bolj suhi, drugi pa ne (tako kot ljudje). Tiste mere, ki so na vrecah so mere katerih naj bi se drzali in ce imas razlozeno kolko dat in je kvalitetna hrana, potem mu za zdrav razvoj ne dajes premalo.
Ce je ze dobil ta problem, da noce jest, jaz predlagam kuro z inekcijami b kompleksa. Obstajajo tudi tablete, a so za mladicke tezko prebavljive. Moj ni hotel jest nicesar, na koncu tudi kuhanega ne in smo se jokali vsak dan kaj naj, ker nismo imeli vec opcij, saj smo zanj kuhali, kupli vse vrste hran, ga pitali in ni pomagalo nic. Potem smo sli na to kuro in ze po prvi inekciji je dobil spet apetit. Kur je vec vrst (3 ali 5 inekcij - jaz sem sla na 5 in dala vse skupaj 7000sit). Je pa res, da ce se inekcija da nepravilno, je malo bolece, ker b kompleks, pece (moj je pri prvem vetrinarju jokal, pri drugih dveh pa niti mrdnil ni).

igormaja, ker je to zelo velik kuza se mu daje hrana 5x na dan, nato pri 5 mesecih 4x in tako pocasi zmanjsujete dokler ne pridete do 2x na dan za odraslega psa. Veliki psi imajo namrec velik prsni kos in zelo majhen visec zelodec in je bolj zdravo zanje, da dobivajo 2x na dan hrano.
Kupi mu najbolj kvalitetno hrano, ki vsebuje chondroitin in l-karnitin (pise na vrecah) in mislim, da imajo to vse boljse hrane in glej da bo za puppy large breed (za velike pasme, mladice). Edino Royal canin ima loceno maxi za velike pasme in giant za ogromne pasme in tudi ima loceno za mladice o 5 mesecev in za mladice nad 5 mesecev. Ceprav nekateri tudi ogromnim pasmam dajejo kar maxi ker naj bi imel giant prevec kalcija.
Upam, da sem dovolj naorno odgovorila, ce pa je se kaksno vprasanje...kar na plano z njim Smiley
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #11 : nedelja, 15.05.2005 : 21:19:46 »

igormaja, ker je to zelo velik kuza se mu daje hrana 5x na dan, nato pri 5 mesecih 4x in tako pocasi zmanjsujete dokler ne pridete do 2x na dan za odraslega psa.

Ozzy, jaz bi te samo pri tej trditvi popravila Wink 2 meseca star mladiček lahko je samo 3x na dan. Je čisto dovolj. Pri cca. 6, 7 mesecev pa se en obrok ukine in do konca življenja ostanejo samo trije Wink

Lp Jana
Logiran
Battousai
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #12 : nedelja, 15.05.2005 : 22:23:58 »

Jana in Ozzy... sicer so te informacije o stevilu obrokov zelo razlicne, vendar pa jaz osebno mislim, da 2 meseca staremu lahko dajes 5 ali pa 4 obroke (5 ce se ti ravno da; drugace pa mislim da ni potrebno), 3 pa je defenitivno premalo (pomisli, kolikokrat na dan je majhen otrok:))

ciao
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #13 : ponedeljek, 16.05.2005 : 08:02:10 »

No, če je moja psica že pri vzreditelju imela samo 3 obroke, ne vidim razloga, zakaj bi pri meni doma morala imeti 4 ali pa 5 obrokov....

Lp Jana
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #14 : ponedeljek, 16.05.2005 : 08:18:17 »

Ja se strinjam z battousaiem...so razlicne informacije. Ce pomislis...vec obrokov, manj hrane na enkrat in manj napora za zelodcek na enkrat... Moj kuza je manjsi od bernardinca, pa je imel na zacetku 4 obroke, zdaj ima 3 pa je star 5 mesecev. Ne vem no... Boljse vec obrokov kot premalo.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Količina hrane
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines