mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 13:22:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Količina hrane
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Količina hrane  (Prebrano 26950 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #30 : petek, 04.11.2005 : 17:05:45 »

bina, to pa res več ne spada v to temo Wink.
Logiran
charli
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 64


« Odgovor #31 : ponedeljek, 07.11.2005 : 22:18:52 »

ojla, imam whippeta, ki je ful požrešen, kar je baje za to pasmo nenavadno no ampak moj pes je požrešen bolj kot katerikoli drug, sicer je suh ker pri prehrani oz.količni hrane pazim, ampak meni se zdi da je ta pes ful lačen, ker samo gleda kje bo kaj pobral po tleh in pojedel ali pa kaj  ukradel s kakšnega pulta. hranim ga z briketi nutro choice lamb&rice, včasih dobi tudi kuhan obrok, včasih brikete mešane s konzervo ali s tuno, skratka je itak vse od A do Ž.tudi količinsko se meni zdi vsega dovolj, ker ima pes lepo postavo.samo pes bi skoz jedel.ali mogoče obtaja kakšna stvar da bi se psu namešala med brikete ,da ni tako redilna in da bi ga nasitila, ker očitno so zanj namočeni briketi premalo. hvala za odgovore, ker je res težko gledati tiste žalostne oči kako te gledajo in skoz fehtajo za hrano.lep pozdrav
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #32 : torek, 08.11.2005 : 08:59:23 »

charli, poskusi s sadjem in zelenjavo. Jaz sem svoji med brejostjo (ko je bila skoz lačna) dajala jabolka. Jih je pojedla okoli 5 na dan.
Logiran
I_love_dogs
otrok do 14 let
*
Sporočil: 26


« Odgovor #33 : petek, 03.11.2006 : 08:13:39 »

Pozdravljeni ! Jaz imam sabo eno vprašanje za vas. Imam maltežana starega skoraj 3 mesece in točno 12 dni in je težak približno 2 kg in pol. Sedaj dobiva 3 obroke dnevno (vsak obrok po eno veliko žlico briketov.) Ampak mislim, da mu je to premalo samo nisem prepričana če mu je res. Ali mi lahko prosim kdo pove koliko mora hrane dnevno mora dobiti psiček, težak 2 kg in pol.

fuuuuuuul bi bla hvaležna za kkšn odgovor.

Lp, I_love_dogs Wink
Logiran
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #34 : petek, 03.11.2006 : 08:19:35 »

Hm...moja je dobivala pri 3 mesecih obroke 4x dnevno.Mogoče bi bilo bolje in če bo začel obrok izpuščati mu ga ukini in boš takoj vedela,če so mu dovolj 3 ali 4 obroki Smiley
Logiran
I_love_dogs
otrok do 14 let
*
Sporočil: 26


« Odgovor #35 : petek, 03.11.2006 : 14:30:34 »

Ali mi lahko prooosim kdo pove kok hrane mora za cel dan dobit psiček star 3 mesece in točno 12 dni in je težek 2 kg in pol.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #36 : petek, 03.11.2006 : 14:39:31 »

Točno količino boš našla v razpredelnici na embalaži briketov, s katerimi hraniš svojega kužka. Vsekakor pa naj ima še kakšen obrok več in ne samo briketov, temveč mu daj tudi kakšen mlečni obrok, najbolje skuto. Predvsem bi pa morala dobiti natančna navodila od vzreditelja.
Logiran
I_love_dogs
otrok do 14 let
*
Sporočil: 26


« Odgovor #37 : sobota, 04.11.2006 : 09:40:34 »

tnx Cheesy
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #38 : sobota, 04.11.2006 : 09:46:01 »

I_love_dogs, na tisti tabeli na vrečki od briketov je napisano, koliko mora kuža pojesti čez cel dan, torej moraš tisto deliti s številom obrokov (če je npr. 200 g : 4 = 50 g na en obrok), da dobiš koliko mu moraš dati v enem obroku. Wink Upam, da ti nisem preveč zakomplicirala ...
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #39 : četrtek, 22.02.2007 : 17:50:37 »

Posvojila sem psa iz zavetišča, kjer verjamem da ni stradal. Vendar je kljub temu zelo suh (ne pretiravam, poznajo se mu medenične kosti) ter nenasiten. Sedaj že ve, kje je spravljena njegova hrana in se postavi pred omaro, pa do mene in tako naprej. Hranim ga 3x na dan, ker je imel drisko in mu dajem raje več manjših obrokov. Pes ima okoli 27 kg, danes je pokedel pol kg briketov! Poleg tega je zelo požrešno, hrano golta, preden mu postavim posodo na tla, se postavi pred mene in se bojim, da mi bo vse skupaj stresel iz rok. Skoči sicer ne, vendar.... Ker ni majhen, se ne bi rada z njim ˝tepla˝ za posodo. Sicer ni popadljiv, ko mu postavim hrano na tla, ga potrapljam po hrbtu in ne reagira.
Zanima me, ali naj ga nekaj časa hranim z večjimi količinami ali naj enostavno počakam, da ta grozna lakota mine.
Aja, tistega s sadjem ne morem prakticirati ker jabolk, banan ne je.
Hvala za pomoč
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #40 : četrtek, 22.02.2007 : 18:16:50 »

Med fehtarjenjem in dejansko lakoto je velika razlika. Vem kako to izgleda, saj bi moja fehtala ves dan, pa bi bile potem širše kot daljše. Že itak sva na 46 kg (rotweiler).
Takoda, psu nikakor ne smeš dovoliti, da bi si drznil skočiti nate takrat, ko mu pripravljaš hrano niti mu ne smeš dovoliti, da bi negodoval, če mu želiš ti, kot vodnica, vzeti posodo s hrano.
Moj predlog, morda me bodo eksperti popravili. Hrani ga dvakrat na dan in sicer z briketi (če jih uporabljaš) in to v količini, ki jo glede na težo predlaga proizvajalec. Hrano daj v posodo, naj poje, kolikor hoče, potem posodo (ne glede na to, ali je še kaj ostalo notri) odstrani, popolnoma očisti in mu nov obrok pripravi takrat, ko si se odločila, da ga bo imel. Nič ne bo narobe, če ga poleti hraniš samo enkrat na dan, prav tako ne bo nič narobe, če mu kakšen dan privoščiš post. No, drugače je, če je imel drisko, ampak tu so ti že veterinarji svetovali, s čim ga hraniti.
Sicer je pa moja veliko na kuhani hrani.  V bistvu je vse, kar jemo mi, vendar strogo samo dvakrat na dan. Ker smo doma kar veliki konzumatorji zelenjave je ta skoraj vsakodnevno na njenem jedilniku. Če ne drugega, ji kuhano korenje, cvetačo in podobno zelenjavo dam med brikete.
Glede tega, ali je tvoj pes suh upoštevajoč njegovo pasmo in starost, pa naj presodijo veterinarji. Soseda ima nemško dogo, pri kateri medenična kost izstopa nam laikom že na pogled, pa je ravno prava po mnenju strokovnjakov.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #41 : četrtek, 22.02.2007 : 18:59:20 »

Hvala drobtinica. Sier je priden, ko jaz jem ne fehta, je pa res da ponavadi jem za njim.
Posodo vedno vzamem ko poje ( ni šans, da bi v njej kaj ostalo) jo pomijem in pospravim. Hm, da bi mu vzela posodo s hrano... Priznam, da danes tega še ne bi naredila, ga ne poznam dovolj dobro. Zaupanje, obojestransko, se šele gradi. Pa ne me napast da mu ne smem popuščat, saj mu ne. Ampak pri hrani je pa konec.
Bom upoštevala priporočeno količino, suh je morda malo preveč, čeprav je mešan z dobermanom ki so itak bolj vitki.
Še enkrat hvala, če bo še kakšno vprašanje bom spet pisala Wink.
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #42 : četrtek, 22.02.2007 : 19:19:22 »

Jaz ti proprocam da mu poskusas takoj vzet hrane medtem ko on je. zacni pocasi. Ko mu prineses posodico jo pocasi premikaj proti tlem, in takoj ko plane se vstanes in pocakas sekundo. Tako bo mu pocasi slo na zivce. Potem pa pocasi podaljsujes cas ko je posodica na tleh. Uvedes novo besedo s katero das psu vedet da lahko zacne jest. No, sele potem pa zacni s obcasnim jemanjem hrane medtem ko je.
Moja se ne krega ce ji vzamem posodico medtem ko je...hoce pa v tisti zadnji sekundi cim vec spravit v svoj gobcek in si naredit cimvecjo zalogo - kot hcek Wink

Drugace pa, moja tudi nonstop fehta, pa prav tako poje 450 g hrane na dan in ima 30kg (labradorka). En cas sem jo vedno ko je prisla fehtat (medtem ko sem jaz jedel) popravljal z ne, pa na svoj prostor, itd. Ni najbolj delovalo, plus tega sem en senvicic jedel tudi po pol ure in vec. No, zdaj pa naredim tak da jo ignoriram. mala se muli 15 minut, se vleze pred kavc, glavo pa polozi na rob in te gleda... hehe. Samo kr hitro ugotovi da to nima nobenega pomena in s tem nic ne doseze, tako da se prstavi drugam in zadrema. Wink

Lp, marko
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #43 : četrtek, 22.02.2007 : 20:30:38 »

Dobra ideja, popo, tole s počasnim spuščanjem posodice. Bom poskusila. Tudi jaz sem navajena, da psu lahko vzamem hrano, moja prejšnja kužica niti trenila ni. No, pa saj ni ideja da mu jemljem hrano, ko mu jo že enkrat dam, želim si le zagotoviti mirno hranjenje. Za oba Wink.
Fehta pa na srečo ne. Malo pogleda pa je.
Hvala za ideje in lep večer
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #44 : četrtek, 22.02.2007 : 20:47:22 »

Poskusi! mogoce pa rata Wink
pa se en popravek...v prvem stavku sem mislis da NE poskusas hrane takoj vzet. Cheesy

lp, Marko
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Količina hrane
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines