mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 07:15:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Količina hrane
Strani: 1 2 3 [4] 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Količina hrane  (Prebrano 26948 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #45 : četrtek, 22.02.2007 : 22:19:51 »

takoda, tudi jaz imam psičko iz zavetišča, pri nas je 3 mesece in vem da je na začetku malo neprijetno ker ne veš kako bo pes reagiral v določenem trenutku. Tudi moja je bila zelo suha in problem je bil, da sploh ni hotela jesti, ampak sem ji vseeno 2x na dan dala hrano, če je pojedla je, če ni sem ji posodo vzela itd. Po dveh tednih so se stvari uredile in sedaj je pravi požeruh in na začetku je tako kot tvoj hotela začeti jesti še preden sem dala posodo na tla. S priboljškom sem jo naučila ukaza sedi in to počnem sedaj tudi, ko ji dajem hrano. Ona bi najraje planila ampak dokler ne da sedi ne dobi hrane in sedaj že ve. Posode s hrano ji sicer še nisem vzela ji pa medtem ko ona je vzamem posodo z vodo in jo zamenjam, potem, če ji kakšen briket pade ven ji ga poberem in dam nazaj v posodo, včasih jo pobožam, v glavnem  nekaj šarim okoli njene posode in še nikoli ni zarenčala ali pokazala zob, tako da mislim da tudi če bi ji vzela posodo ne bi odreagirala napadalno. Jaz nisem nek expert, kajti tudi sama se še vedno učim, povem samo kako sem se jaz lotila stvari.
LP
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #46 : petek, 23.02.2007 : 08:51:38 »

Marko, saj tega niti ne bi poskušala  Smiley imam preveč rada svoje roke Grin.
Rossy, tako nekako se trudim. Sedi in se vsede, oziroma nakaže potem pa - joj sm lačen a boš že enkrat dala to papo al kaj? Grin In verjetno je res, da takoj na začetku ne moreš pričakovati da ti bo kuža zaupal, saj te niti ne pozna, niti ne veš, kaj se mu je dogajalo. Poskušam skombinirat vzgojo in pridobivanje zaupanja naenkrat ker ne bi rada naredila začetniške napake ter mu dovolila obnašanja, ki bo vedno bolj moteče. Saj bo. Danes sem ga ene dvakrat opbožala medtem ko je jedel, po spodnji strani hrbta, ne preblizu glave in sklede Wink pa ni bilo reakcije.
Sicer je bila pa moja prejšnja kužica tudi slab jedec, z njo sem lahko delala kar sem hotela tudi ko je jedla tako da bom morala tole na novo vzeti.
Pridni ste, da mi tako svetujete, hvala! Roll Eyes
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #47 : petek, 23.02.2007 : 11:45:27 »

Jaz imam drug predlog - hrani ga zgolj z roko, tako bo vedel da je hrana odvisna od tebe, pa se nekoliko bos lahko  kontrolirala hitrost. Lahko tudi kombiniras z vzgojo, igro, itd.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #48 : petek, 23.02.2007 : 12:14:29 »

Iz roke lepo vzame. Tako ga nagradim če je pride, npr hoja po cesti, sedi. Pol kile briketov z roko Undecided. Bi me musklfibr Grin. Ja, za probat je.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #49 : petek, 23.02.2007 : 12:20:19 »

Razporedi cez dan recimo - rekla si da ga 3x na dan hranis, torej vzami za vsak obrok 150g briketov in se z njim ukvarjaj, uci ga trikce, itd. in na ta nacin porabi hrano. Korist je dvojna, se zabavala se bosta lepo.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #50 : petek, 23.02.2007 : 12:24:19 »

Aha, pa res. Jaz tistih nagrad sploh nisem štela k dnevni količini. Joj, bom kregana da bom bajsija naredila iz tako elegantnega lepotca! Grin
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #51 : nedelja, 25.02.2007 : 16:45:49 »

Nero je že malo manj požrešen, oziroma jedel bi še vedno non-stop, počaka pa že malo lažje. Ga pobožam ko mu postavim posaodo na tla in ni reakcije. Mali razbojnik bo ugotovil, da ima hrano samo zase in da mu ne bo treba biti nikoli več lačen!
Hvala vsem, ki ste mi pomagali.
Logiran
Višavček
otrok do 14 let
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #52 : sreda, 02.12.2009 : 21:15:45 »

Živijo!
Jaz imam eno vprašanje.
Doma imam 3 mesece starega Višavskega terierja. Kolikšno količino gramov naj bi mu pribljižno dajala za vsak obrok??
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #53 : sreda, 02.12.2009 : 21:28:00 »

V cem pa je fora, da je treba v vecih temah postavljati enaka vprasanja?
Odgovori so na http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,29017.msg611959.html#msg611959.
Logiran

bart3x
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #54 : torek, 27.03.2012 : 20:48:35 »

Ali obstajajo kje podatki/tabele koliko (gramov,kilogramov) riža, makaronov, mesa,... naj bi pes dnevno pojedel glede na njegovo težo?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #55 : sreda, 28.03.2012 : 06:59:54 »

Ne. Obstajajo pa tabele koliko vitaminov, mineralov, aminokislin itd. na kg teze na dan naj bi dobil pes. Tastare so tule, tanove je treba kupiti (par sto dolarjev).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
bart3x
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #56 : sreda, 28.03.2012 : 07:59:47 »

Hvala za tole,

pa vseeno, recimo po vaših izkušnjah... za 25kg psa
so tile obroki zadostni, preveliki, premajhni.
Npr:

0,5kg divjačine (mesa), 2 - 3 pesti riža,
400g tune, 200g makaronov,
300g osliča, 3 - 4 pesti riža,...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #57 : sreda, 28.03.2012 : 10:36:39 »

Aha, to je vsako posebej obrok? Odvisno od psa (aktivnosti, starost, metabolizem,...). Mojim je ca. 300g kuhanega mesa na dan + zelenjava + riz ipd. + en obrok briketov dovolj. Racunaj pa s tem, da je v kuhani/surovi hrani ogromno vode.

Ce zacne pes hujsat (in ni predebel), dajes vec; ce se zacne rediti (in ni presuh), dajes manj.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #58 : sreda, 28.03.2012 : 11:27:50 »

Aja, se to. Ce nameravas hraniti izkljucno doma pripravljeno hrano in ne bos hranil kosti, bo manjkal kalcij. V takih primerih se ga dodaja ali v obliki tablet, najbolj simpl pa so zmlete jajcne lupine. Koliko ga moras dodat je odvisno od tega koliko ga je ze v hrani in koliko je fosforja. Razmerje med kalcijem in fosforjem naj bi bilo med 1.2:1 in 1.4:1 v korist kalcija.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
bart3x
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #59 : četrtek, 29.03.2012 : 10:02:03 »

Ma gre se za to da mamo probleme z alergijo...
antibijotiki, menjava briket, bla bla bla in ne gre na boljše, oziroma se ponovno pojavi ko je konec antibijotikov.

pes je zdaj zunaj pa nekaj časa bo jedu samo kuhano, ko  (če) bo ok spet 'še' brikete.


Hvala ti za odgovore Nanook!
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Količina hrane
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines