mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 03:06:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: nepredvidljiv in popadljiv mladicek?
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: nepredvidljiv in popadljiv mladicek?  (Prebrano 17513 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mano
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« : torek, 02.09.2008 : 11:51:08 »

Pozdravljeni!
 Pri prijateljih so ravno dobili pasjega pladicka, natancneje samicko boxerko, ki je zdaj stara 9 tednov. Je izjemno mocnega karakterja, kot izgleda, problem pa je, da se rada zelo grobo igra in mocno grize. ko jo objames ali stisnes k sebi pa celo zarenci nic kaj v igri in cavsne v obraz. ali je to znak psihicnih motenj in ali bo to izginilo samo od sebe? Psicka spi pri 8 letnem decku v sobi in ravno zaradi tega vedenja, bo zdaj spala v kletki, prej je na postelji pri fantku, no, en teden odkar je doma.

Hvala za nasvete
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1 : torek, 02.09.2008 : 11:59:39 »

Sklanjanje k psu in približevanje k njemu z glavo naprej je v pasji govorici preteče obnašanja, napoved napada. Psička se vas še ni navadila, zato vam še ne zaupa. Ne rinite vanjo z glavo naprej in je ne stiskajte k sebi dokler se vas ne navadi.

Vsi mladički grizljajo, eni tudi nekoliko močneje. To počnejo v igri. Njeno grobo igrivost preusmerite na primerne igrače (mehke pletene vrvi, gumijaste pasje igrače za grizenje itd.).

Predvsem pa vam svetujem, da čimprej odidete v dobro pasjo šolo. Tečaji se ravnokar začenjajo in večina šol ima tudi igralne urice ali tečaje za mladičke. V šoli se boste naučili pravilnega ravnanja s psom.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2 : torek, 02.09.2008 : 12:11:02 »

Mladič je čisto normalen, dominanten z močnim karakrejem  -  takšni so najboljši, vendar zahtevajo primerno vzgojo. Ob napačni vzgoji zrastejo v pasje teroriste ali pa postanejo žleht. Torej kot je že zgoraj napisano - čim prej v dobro malo šolo.
Logiran
Mano
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #3 : torek, 02.09.2008 : 12:15:17 »

psicka ne cavsne v sklanjnanju nadnjo ampak ko jo recimo neses ven lulat ali jo imas v narocju in si v isti visini
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4 : torek, 02.09.2008 : 12:22:50 »

Podobna situacija. Kot je rekla Lanabela, z njo ni nič narobe, samo naučiti se morate, kako jo primerno vzgojiti, zato čim prej v pasjo šolo.
Logiran
Mano
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #5 : torek, 02.09.2008 : 15:08:43 »

kako pa reagirat v tistem trenutku?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #6 : torek, 02.09.2008 : 19:04:19 »

Če ne veš kaj narediti, je najbolj varno ignorirati. Paziš da pes z nezaželenim vedenjem nikoli ne doseže tistega kar si želi.
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #7 : torek, 02.09.2008 : 23:41:27 »

Delue tudi, da ko te ugrizne na glas zavpiješ npr. AU, takoj  prekineš igro, ali jo postaviš na tla, če je v naročju in zapustiš prostor, ter zapreš vrata za seboj. Pustiš jo par minut samo. Ko se bo pogruntala, da grizenje vodi v osamitev, bo s tem vedenjem sčasoma prenehala. Pri moji je delovalo, čeprav se včasih še spozabi in je treba malo ponoviti vajo. Mladi psi se pogosto zelo ražvijijo in se ne znajo kontrolirati pri igri, zato jim je potrebno pokazati, da takšno vedenje ni sprejemljivo.

Majhen otrok in (predvsem mlad) pes pa morata boto VEDNO pod nadzorom odraslih, da se ne zgodi kakšna nesreča ( tudi popolnoma nehote).
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #8 : sobota, 13.09.2008 : 20:48:17 »

 Undecided tudi jaz imam z mojim mopsekom podobne težave. Kar nekajkrat na dan se on spomne in me začne grizt, v roko nogo,...poskušam ignorirat ampak ne pomag on kar grize in grize.Ko sedim na kavču sledi obvezno grizenje rok. Tudi na sprehodu ima svoj "fleš" in me kar iz lepega začne grizt v noge. Noro, kaj naj še naredim poleg zgoraj omenjenega? V malo šolo sva začela hodit. Njegovi ugrizi malček že bolijo. Poiskušam biti jaz šef, ampak očitno mi ne uspeva najbolje. Pomaga edino ko ga zaprem v box.
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #9 : sobota, 13.09.2008 : 20:59:02 »


Undecided tudi jaz imam z mojim mopsekom podobne težave. Kar nekajkrat na dan se on spomne in me začne grizt, v roko nogo,...poskušam ignorirat ampak ne pomag on kar grize in grize.Ko sedim na kavču sledi obvezno grizenje rok. Tudi na sprehodu ima svoj "fleš" in me kar iz lepega začne grizt v noge. Noro, kaj naj še naredim poleg zgoraj omenjenega? V malo šolo sva začela hodit. Njegovi ugrizi malček že bolijo. Poiskušam biti jaz šef, ampak očitno mi ne uspeva najbolje. Pomaga edino ko ga zaprem v box.

Če prav razumem, te kuža začne gristi takrat, ko se z njim ne "ukvarjaš" oziroma se ne igrata. Predvidevam, da mu je malo dolgčas in išče nekaj, s čemer bi se igral. Kaj pa če v tistem trenutku, ko te začne gristi, vzameš igračo in se začneta igrati?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #10 : sobota, 13.09.2008 : 21:05:02 »

Ignoriranje ob nepravem času je lahko tudi škodljivo. Dejanje morate prekinit. Ne pa čakat, da se pes spomne in gre grist koga drugega.  Roll Eyes

In če renči, ker noče da se ga dvigne in se ga zato takoj spusti na tla, tudi ni dobro, ker pes s svojim (neželjenim vedenjem) doseže svoj cilj. Pol je že bolje, da se ga sploh ne dvigne, dokler se ne pošlihta vodnikovo vedenje.

S psi ni nič narobe!!!

Pa nikakor tak pes ne sme spat na postelji z otrokom, če ne veste postavit psu mej. Vse privilegije si mora zaslužit in mladič je zadnji prišlek in tudi na dnu lestvice praviloma. Je že bolje, da je v boksu čez noč kot da bo čez dva meseca renčal na koga, ker ga bo hotel spodit s postelje ali kavča.

Tako mora bit dokler se ne naučite postavit psu mej in bit dosledni. Ne se hecat. Pes ni igrača, ki je na svetu zato, da se jo objema in ljubčka in pusti da dela kar hoče in zraven pretirano ignorira ali pa ignorira ob nepravem trenutku, ko bi bilo pa treba ignorirat pa uslišat pasji želji oz. zahtevi.

Čimprej v šolo, povedat za problem in ga z inštruktorjem rešit, če vam inštruktor noče ali ne more pomagat pa v drugo šolo. Če se zdaj ne boste potrudili je bolje, da nimate psa, ker imate lahko probleme, če se ne vzamete v roke.

Sicer sem pa tudi jaz mnenja, da so taki karakterji najboljši, ampak za delat z njimi in ne za se ljubčkat na kavču.
Bokser je nenazadnje delovna (službena) pasma, ki so mimogrede še krasni družinski psi, če imajo primerno vzgojo.

Mano, a je iz Mb?
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #11 : sobota, 13.09.2008 : 21:20:11 »

Ja bom poiskusila z igračko in se takrat ko me začne grizt začela igrat z njim,..
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #12 : sobota, 13.09.2008 : 21:23:14 »

Pa dej se več igraj z njim tudi, ko te ne grize  Grin Roll Eyes
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #13 : sobota, 13.09.2008 : 21:33:12 »

luna83, tudi naša Sisi je takšna, včasih imam občutek, da samo gleda, kateri del mojega telesa ji je bližje, da ga lahko zagrabi.  Smiley Pa sem ji začela, ko sem videla, da se pripravlja na ''napad'', pozornost preusmerjati na igračo in je pomagalo. Pa tud če naglas zavpiješ AU, pomaga.
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #14 : sobota, 13.09.2008 : 21:42:52 »

 Cheesy AU, kričim non stop, ker me res boli  Roll Eyes ma veste kaj to pomeni, da se moram igrat z njim skoraj skoraj ceu dan Grin.
Zjutraj gre z mano v službo,pred sluzbo smo pol urce do eno uro na sprehodu, v službi je priden in me začne grizt mogoče enkrat ali pa tudi ne.Vmes gremo dvakrat lula in kakat.Ko pridemo domov gremo takoj na sprehod.Potem se igramo,nato gre kakšen krat spat, potem se spet igramo in potem gremo na dooolllg sprehod. Tam okoli 22 ure pa gre ninat. Samo ker on je hrano 3 x na dan, če upoštevam da se eno uro pred obrokom in dve uri po obroku ne sme noret zaradi možnosti zasuka želodca se jaz sploh nebi smela igrat z njim???
Ha ju3 sem po čudežu fraj, zjutraj greva v šolo, nato pa se bom ceeeeeuuuu dan igrala z njim, pa bomo videli, kdo bo prej omagal, jaz ali mopsek.  Grin

hvala za nasvete
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: nepredvidljiv in popadljiv mladicek?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines