mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:13:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: nepredvidljiv in popadljiv mladicek?
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: nepredvidljiv in popadljiv mladicek?  (Prebrano 17412 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #15 : sobota, 13.09.2008 : 21:55:03 »

Aja, pa še to, sem prej pozabila dopisat: vmes, ko grize, ponavljaj NE! in vsakič, ko spusti, ga ful pohvali.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #16 : sobota, 13.09.2008 : 21:59:08 »

Kaj ti pomaga ne, če pes ne ve kaj to pomeni?
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #17 : sobota, 13.09.2008 : 22:03:59 »

Jah, kakor jst pri naši vidim, kar dobro ve, kaj pomeni, če ji rečeš ne. Smiley
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #18 : sobota, 13.09.2008 : 22:06:45 »

Sej tudi Neon ve kaj pomeni ne, ampak včasih se dela da ne ve. Undecided
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #19 : nedelja, 14.09.2008 : 08:04:51 »

Če pes ve, bo ubogal. Če pes ne ve ne bo.

Če ve sedi doma pred televizijo, ne bo znal sedi v mestu ob cesti, če ga tega ne bomo posebej tudi tam učili.
kolikor pa res znajo vaši psi pa veste samo sami.

Razen seveda če ste ga tudi naučili, da se mu splača ne ubogat. Takih je itak ogromna večina, ki kdaj pa kdaj celo ubogajo.  Roll Eyes Tongue
Malček sem cinična, ampak ni daleč od resnice.  Wink
Logiran
Mano
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #20 : nedelja, 14.09.2008 : 23:47:43 »

ojla, spet malo jaz

ne, pes o katerem sem govorila ni zi maribora pac pa iz Nizozemske, Mano pa je iz maribora. Smiley

Z omenjeno bokserko gredo stvari na bolje v kratkem casu od prvega posta tukaj do danes smo dosegli naslednje:
 - smo zaceli v pasjo solo hodit, dobro se odziva,
 - ne spi na postelji vec, ampak v njeni kletki, ki pa je vedno odprta
 - veliko manj, oziroma skoraj nikoli ne renci vec, ce jo stisnes k sebi
 - z otrokom ju imamo vedno na oceh in predvsem malega ucimo, kako z njo
 - besedno NE pac glede na mocen ton glasu povezuje z necim, kar je narobe, in kr dobro razume kaj pomeni ne, je pa res, da je potrebno vztrajat in vcasih tudi ustavit zadevo ( pretirano grizenje, neodnehanje...) - pod ustavit mislim prijem, ki nam ga je pokazal tukajsnji vetirinar - prijetje za kozo na obeh straneh glave in s prijemom za moment ali dva ustavit akcijo (dokler se ne umiri) ter glasno in strogo ponovit NE. Nic pretiranega ali grobega ampak nezna odlocna disciplina. Pomaga
 - res je, da je izredno odzivna in nima dolgocasnega karakterja ter tudi izredno samostojna.
 - upajmo, da bo slo se samo navzgor

lp vsem
Logiran
Mano
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #21 : nedelja, 14.09.2008 : 23:50:44 »

aja, pa se to - da ne bo zacel Neon povezovat grizenja in igranja v stilu - aha, ko zacnem grist se gremo igrat... jaz glede na zelo sveze izkusnje lahko povem, da v takem primeru zgoraj opisan prijem, trenutki miru in NATO takoj preusmeritev pozornosti na igranje pri nas pomaga.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #22 : ponedeljek, 15.09.2008 : 09:19:37 »

Za tak prijem pa prvič slišim.
Jaz ga sicer nebi uporabljala, ampak če vam koristi...

Lepo, da grejo stvari na bolje.  Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #23 : ponedeljek, 15.09.2008 : 09:55:42 »

Tudi jaz za to še nisem slišala. Če deluje, super. Samo pazite, da jo res samo primete in da je NE stresate za vrat. To je zelo pomembno, ker bi se psička čutila zelo ogroženo (psi s stresanjem za vrat ubijajo).

Super, da vam gre na bolje. Smiley
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #24 : ponedeljek, 15.09.2008 : 11:40:51 »

Hm, tudi naša Missy, popolnoma pridna Roll Eyes in nekonfliktna psička je imela svoje poizkuse.
Ko je naša Maša (punčka stara 3 leta) hotela meni na kavču zlest v naročje,  se je Missy vedno pred njo zrinila k meni in hotela zasesti mesto Angry.
Naj povem, da je po hitrem postopku letela iz naročja (no, ne grobo, da ne bo kdo narobe zastopil), ampak smo jo pa odstranili.
Prav na najmlajšo se je spravila, ker je pač zavohala, da je najšibkejši člen in je hotela nadvladati vsaj enega v družini.
Ker ji tega nismo pustili in smo ji redno preprečevali tako vedenje, se je sedaj umirila in tega ne počne več.
Tudi grizljanja pri igri ne dovolimo (oster NE ali pa jo odstranimo iz igre). Psička bo vedno strejša in vedno bolj se bo borila za svoj rang v družini Angry.
Mislim da boste morali vsi biti izredno vztrajni (in ne popuščat), očitno ste na dobri poti in so vam dali dobre nasvete.
Posvetujte se še, kako prepoznavati morebitne nove poizkuse uveljavljanja volje, da boste takoj ko poizkusi z novo ˝foro˝ znali odreagirati pravilno.
Tak prijem se mi zdi po učinku podoben stresanju za vratno gubo. Ni sicer prijem, ki ga uporabi psica pri mladiču, je pa tak, da popolnoma onemogoči psa v danem trenutku, sploh mladega ali manjšega.

Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #25 : ponedeljek, 15.09.2008 : 11:52:45 »

Mano, tak prijem je v redu. Z njim lahko pomiriš tudi poskus napada na drugega psa, če ne zaleže, lahko psa tako tudi dvigneš - tako da še stoji na zadnjih tacah. Samo mirno držiš brez stresanja. To je čisto nekaj drugega kot stresanje za vratno gubo ali obračanje okrog. Razlika je v tem, da tak prijem za psa ni ponižujoč. Ko se pes umiri, je najbolje dati neko preprosto povelje, ki ga pes rad izpolni, tako da lahko sledi pohvala in sprostitev.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #26 : ponedeljek, 15.09.2008 : 12:01:11 »

O Lanabela hvala, taka razlaga prijema je pa bistveno boljša od tistega, kar sem jaz skropucala skupaj sram
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #27 : ponedeljek, 15.09.2008 : 19:53:26 »

Tudi jaz sem v neki knjigi o bullterrierjih brala, da ta prijem odlično deluje, kot neke vrste kazen, ki psa umiri, hkrati pa te ne more ugriznit, ko ga držiš v tem položaju ( seveda govorim o mladih psih). Tudi sama sem ga parkrat uporabila. Je pa zelo dober predvsem za zelo robustne pasme (npr. tipa bull).
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #28 : torek, 16.09.2008 : 09:28:39 »

Ja jaz sem za hec hotela sprobat na naši jazbečar like psički, pa sem se sam sebi zdela smešna Roll Eyes, ker sem kar nekaj časa porabila, da sem sploh nabrala dovolj kože, da sem jo prijela.
Tako da za tamale res ni prav priročno, če hočeš odreagirat na hitro  Wink
Logiran
maja85
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #29 : nedelja, 28.12.2008 : 21:50:06 »

Imam huskyico Aiko, stara je 2 meseca in 10 dni, dobili smo jo pri 7ih tednih. To je moj prvi pes. Je pridna, ubogljiva, vendar me malo skrbi, ker včasih veliko grize. Predvsem se to velikokrat pojavi po obroku, ko jo peljem ven, da teka okrog po vrtu,greva na sprehod potem, pa sploh ne neha grizt. Še enkrat moram povedat, da se to predvsem dogaja, ko je aktivna. Zanima me,će to počne le v igri, ali si želi še več pozornosti, ter če me lahko skrbi, da bomo imeli težave zaradi tega.

LP, Maja  Wink
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: nepredvidljiv in popadljiv mladicek?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines