mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 17:16:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Slinjenje
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Slinjenje  (Prebrano 2557 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« : petek, 10.04.2009 : 16:20:05 »

(ne vem, če tole pišem v pravo temo, če ne, prosim premaknite)

Yin se v avu in res samo v avtu grozovito slini. Smo že marsikje zasledili, da je to lahko zaradi živčnosti ali strahu pred avtomobilom,  nas pa zanima, če morda kdo ve kako bi stvar čimbolj omilili oz. situacije vsaj ne bi poslabšali.
Yin je res še čisto nov član družine, ki se nam je pridružil šele kak teden nazaj, zato  avtomobila tudi še ni niti vajen. Drugače je med vožjo kar priden in v avtu ne zganja panike, samo slina mu kar teče od gobčka.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1 : petek, 10.04.2009 : 16:43:32 »

Predlagam teme:

- vožnja z avtom
- Strah v avtu
- Zeliščna prehranska dopolnila Dorwest Herbs
Logiran

Patrishk.
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 20.04.2009 : 15:35:10 »

enako se je dogajalo s tarzanom, ko smo šli kam z avtom se je fullllll močno slinil. predlagam, da ga v rokah na brisački nekdo , ki ga ima Yin rad ( oz. ga obožuje ) drži, ga boža in mu prigovarja. moj tarzan zdej samo da mu pokažem avto že leti in pol ko se vozmo radovedno opazuje svet skoz okno. če Yin obožuje tebe , ga daj, ko voziš k sebi v naročje. se bo že privadil .  vso srečo !!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3 : ponedeljek, 20.04.2009 : 16:54:37 »

Držanje v naročju ni dobra rešitev. Kot prvo, ni varno. Če pride do karambola, bo psa kot projektil zabrisalo po avtu. Kot drugo, pes se tako ne bo naučil samostojnosti v avtu, kar ni nobena rešitev, če mora ena sama oseba na primer psa kam peljat, na primer k veterinarju.

V temah, ki jih je naštela Jana je kar nekaj veliko boljših in varnejših rešitev.
Logiran
Patrishk.
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 20.04.2009 : 18:46:29 »

dobro no saj nisem tako zelo resno mislila zdela se mi je kar dobra rešitev, ni mi pa jasno kako to misliš da bo pes samostojen vavtu ? vrjetno si mislila da bo sam sedel na zadnjem sedežu. oprosti ker sem želela pomagati.  -_-'
Logiran
Shilu
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #5 : ponedeljek, 20.04.2009 : 18:54:46 »

Capi se tudi slini, zaradi stresa, navdušenja, pričakovanja, straha itd. in imamo Scullcap & Valerian tablets, ki smo jih kupili v Celju in pomaga. Sicer slini se še vedno, a zdi se mi, da se Capi lažje sprosti in s tem se tudi slinjenje zmanjša. Tele tabletke smo do sedaj uporabili samo 3krat (imamo pa jih že kak mesec).  Smiley Priporočam.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #6 : ponedeljek, 20.04.2009 : 20:37:50 »

Samostojen v avtu pomeni, da se pelje sproščeno, ne da bi težil, cvilil, bil nemiren, se slinil in ne da ga kdo boža, crklja, drži v naročju. Biti mora v boksu ali pripet z varnostnim pasom. Drugače je zanj preveč nevarno v primeru karambola ali naglega zaviranja.

Sicer pa, ti se kar še oglasi, samo, če tvoj nasvet ne bo ta pravi, te bo kdo prej ali slej popravil. Wink
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #7 : torek, 21.04.2009 : 10:16:21 »

Mi smo pripet zadaj in mirno ležimo ubistvu, samo slinimo se (mogoče že čisto malo manj). To da bi bil v naročju voznika je pa popolnoma nemogoče. Je Yin namreč tako ali tako prevelik za kaj takšnega Tongue
Zdaj dobi nagradico vsakič, ko ga dava v avto, pa med vožnjo kako drobtinico (prav velikih količin ne, da ne bi bruhal).
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Slinjenje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines