mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 05:28:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: pes je pojedel tujek
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: pes je pojedel tujek  (Prebrano 5590 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
alexalex
novinec
*
Sporočil: 3


« : četrtek, 31.05.2007 : 17:40:03 »

LP
Pes mi je danes pojedel zajeten kos odeje, na kateri leži, ko mene ni doma.
Pojma nimam zakaj, saj jo ima(odejo namreč) že dolgo časa.
Vidim ga, da se ne počuti najbolje ter se precej bolj slini kot običajno.
Kaj storiti?
Kako mu pomagam bruhati, če sploh?
Hvala za odhovor!

Marko&Alex
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #1 : četrtek, 31.05.2007 : 18:02:13 »

Jaz bi šla k veterinarju. Zbruhal bi se najlažje sam, če bi šlo. Je bil zunaj in je jedel travo? Ne vem, ne čakat. Sploh ker pišeš, da je bil zajeten kos odeje.
lp
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #2 : petek, 01.06.2007 : 10:44:30 »

Če si prepričana..da je pojedel kos odeje...nič čakat, ampak takoj k vetu...
Tudi, če bo jedel travo, bo po moje težko zbruhal...če so večji kosi..

Imam slabe izkušnje s tem, ko pes kaj poje. Moj prejšnji je dol požrl zunaj kos gume...ni nihče videl..tako na hitro, pa je bilo kar hudo...par operacij, ker se je premikala  po črevesju gor in dol...tako, da tudi ultrazvok ni pokazal...

Upam, da bo OK  Smiley
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #3 : petek, 01.06.2007 : 10:49:39 »

Glede na to, da ti je blo svetovano, da greš k vetirinarju, upam, da si se tako tudi odlčila, ker je bilo to že včeraj. Dokler so tujki še v želodcu, se da kužku pomagat, da jih zbruha. Ko pa se zadeva enkrat premakne naprej... in če je zajetna... pomaga samo operacija.

Upam, da je blo vse ok, v bodoče ga pa hrani s psom primerno hrano!  Wink
Logiran
siva lara
novinec
*
Sporočil: 48


« Odgovor #4 : petek, 01.06.2007 : 12:57:19 »

V primeru da pes kaj podobnega poje, svetujem nujno k veterinarju. Vem za primer, ko je pes 2 dni bruhal in grozno trpel, potem pa umrl. Lastnica je zahtevala obdukcijo in so ugotovili, da je pojedel najlonske nogavice, ki so se mu zavozljale po črevesju. Tako da ni nič za čakat.
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #5 : petek, 01.06.2007 : 15:39:43 »

Koliko pa je bil velik ta kos?

Tudi jaz ti svetujem, da odideš k vetu, da ne pride do resnejših težav.
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #6 : ponedeljek, 29.12.2008 : 15:49:39 »

oJLA,

danes je moj Neon raztrgal njegovo blazino,ki jo je imel v boxu in iz nje potegnil vso polnilo (tako nevem kot vata ma ni vata ) menim da ni nič pojedel vendar pa me je vseeno strah. Kaj bi kazal kake znake če bi pojedel in bi se mu kam "zataknilo"? Je normalno pije tudi, kakal je tudi,... Kakšno mnenje?
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #7 : ponedeljek, 29.12.2008 : 16:16:58 »

A majo psi kak demolish week? Ker so pri nas šle tri blazine  Shocked v zadnjem tednu  Shocked Mislim, da polnila ni nihče požrl oz. ga je Tara malo, pa ga je izbruhala, ampak hujšega ni.
Jaz lahko povem, da ko kdo kaj požre, se ponavadi precej slini in poskuša bruhat, potem poje travo in popije vodo in pridejo zadeve ven. Zaenkrat še kakih komplikacij ni bilo.
Ko izbruha stvar, je čisto normalen naprej.
Take izkušnje sem jaz do zdaj imela.
Logiran
matjaz80
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #8 : petek, 10.04.2009 : 20:01:27 »

Imam psička, ki je pojedel plastičen ovitek robčkov. Bo z veliko potrebo vrgel robček ven? Klical sem na veterino kjer so mi povedali, da naj počakam in če ne bo šel na potrebo ali ne bo želel jesti naj ga pripeljem k njim. Morda ve še kdo še kakšen nasvet?
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #9 : petek, 10.04.2009 : 22:44:09 »

Če bo vse po sreči, bo šlo samo ven. Dobro opazuj v naslednjih dneh. Kot ti je povedala veterinarka, pa takoj k vetu, če bo kak problem.
Logiran
matjaz80
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #10 : sobota, 11.04.2009 : 09:54:05 »

Še enkrat sem poklical veterinarko in mi je svetovala naj mu dam sol v usta in tako tudi storil. Takoj mu je obrnilo in je izbruhal. Mislim, da je bila to najboljša stvar kar se lahko stori. Res, da je potem psiček malce utrujen a je veliko bolje, da izbljuba kot pa da mu ne bi šlo ven po naravni poti.
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #11 : torek, 26.05.2009 : 14:50:24 »

No mladi psi, ponavadi pojedo vse kar jim pride pod gobček. Enako je z mojo Samojedko Nalo. No upam, da mu bo bolje.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: pes je pojedel tujek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines