mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 00:23:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Oči
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Oči  (Prebrano 28899 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #15 : četrtek, 02.02.2006 : 11:52:24 »

Mene pa zanima ali lahko te kapljice Dexamethason kupim tudi v lekarni, oziroma ce ne ali mi jih bo veterinar prodal kr tako, brez pregleda?? Ali pa se mi splaca recimo odpeljat do Avstrije, pa jih pri njih v lekarni kupit??

Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #16 : četrtek, 02.02.2006 : 11:56:30 »

upam, da ti je jasno, da dexametazon ni ravno fizioloska raztopina ... Moras vedeti kdaj in zakaj jih uporabis. Noben priseben vet ti jih ne bo dal brez pregleda psa, oz. ce nimas kopije kartoteke/izvidov...
m.
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #17 : četrtek, 02.02.2006 : 12:05:04 »

Ali morda kdo uporablja kapljice za oči ciklosporin že dlje časa in kakšne so vaše izkušnje?

LPK
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #18 : četrtek, 02.02.2006 : 13:19:47 »

maja01 vem kako se kapljice uporabljajo in da so zelo mocne...mladi psicki, ki jo dobim se solzijo oci in mi je vzrediteljica rekla, da ji naj dam 1x te kapljice noter in potem cez 1 teden se enkrat...zdaj pa samo sprasujem ali jih lahko pri nas kupim ali moram spet v Avstrijo??
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #19 : četrtek, 02.02.2006 : 14:17:31 »

Kimi*, jaz sem jih za Spelo uporabljala menda dobre 3 mesece. So ji pomagale (Speline oci izlocajo premalo solz) in smo se odlocili, da poskusimo s ciklosporinom in se potem odlocimo kako naprej. Zdaj morava pa na kontrolo, oz. na ponoven pregled, ker je zdaj, ko jih ne dajem vec, spet slabse. Sploh v mrzlih in vetrovnih dneh. Imej pa kapljice nujno shranjene v hladilniku, pred uporabo pa jh segrej na telesno temperaturo (plastenko drzi v roki).

Uma, pri nas jih brez recepta ne bos dobila ...
m.
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #20 : četrtek, 02.02.2006 : 14:33:28 »

Hvala Maja 01. Mi jih za Lino uporabljamo že kakšnih 7 mesecev zaradi istega razloga (+ verjetno slaba sestava solz in slabi refleksi zapiranja očk). Zato me je tudi zanimalo če jih še kdo tako dolgo uporablja. Stanje se je sicer malo izboljšalo ampak ne dosti tako da jih bomo mogle verjetno vedno uporabljati. Sicer imava pregled čez 1 mesec in se bomo prav tako takrat odločili o nadaljni uporabi ampak me je veterinar opozoril ravno na to kot si ti napisala - da se lahko stanje poslabšalo Sad
Katere pasme pa je Špela? A hodite prav h oftamologu ali kar h navadnem veterinarju?
Aja pa še eno vprašanje - ali se špela ko ji daš kapljice kdaj drgene ob očke, npr. Lina skoči v posteljo in kot bi si hotela brisati očke ob posteljnino. Pa poskušam ugotoviti zakaj tako reagira, ker to dela samo občasno, pa ne vem točno zakaj. Včasih se mi zdi da jih premalo ali preveč segrejem v roki, včasih pa da začne ko so kapljice že kakšen mesec odprte - na veterini pa mi je rekla so vsaj 2-3 mesece uporabne (seveda o shranjevanju v hladilniku, kar tudi prakticiramo).

LPK
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #21 : četrtek, 02.02.2006 : 15:09:20 »

Katere pasme pa je Špela? A hodite prav h oftamologu ali kar h navadnem veterinarju?
Mesanka (najbrz med dogo in labradorcem). Spelo sem posvojila dve leti nazaj in tezave z ocmi ima ze od takrat. Pred ciklosporinom smo poskusili ze vse - tobrex, bivacyn, garamicyn... praskanje polipov, ki so se ji naredili na notranji strani veke ... Najprej so vsi govorili, da ima uvihane veke, jaz pa, da se ji ena od zgornjih vek res uviha, ampak sele, ko ima oci tako gnojne, da se ji na trepalnice prilepi gnoj. no, potem se je nekdo le bolj temeljito lotil pregleda - dr. Zemljicu, ki je oftalmolog.

[/i]Aja pa še eno vprašanje - ali se špela ko ji daš kapljice kdaj drgene ob očke[/i]
Ja - na enak nacin kot tvoja psicka. Jaz jo takoj po aplikaciji skusam zamotit. Mene je Zemljic opozoril, da se zna to zgodit.
m.
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #22 : četrtek, 02.02.2006 : 15:34:59 »

Mi tudi k njemu hodimo in je res enkraten. Še Lina ga ima rada, ga včasih kar malo polupčka Smiley

Ja tudi jaz jo poskušam zamotiti, pa se včasih ne pusti motiti in se raje drgne kot igra - no ampak glede na njeno velikost ni problema jo vzamem v naročje in stisnem h sebi pa se umiri Smiley

Lp
K
Logiran
nalim63
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #23 : četrtek, 09.03.2006 : 10:39:06 »

Pozdravljeni

Tudi našemu zl. prinašalcu se je vnelo levo oko. Je krvavo rdeče barve.
Morda je tudi posledica povišane temperature-obvez. cepljenje in vtavitev čipa...

Sam sem zadevo še poslabšal, ker sem mu oko spral z blagim kamiličnim čajem.

Danes, ko je končno veterinarka dosegliva pa sva šla na pregled. Dobil je injekcijo
(antibiotik) in kapljice ''Deksametason''.
 Pozabil pa sem jo vprašat ali smeva čez dva dni na tečaj šolanja psov  ?

Če ima kdo kaj izkušen pa prosim za nasvet.
Lep dan z vašim kosmatinkom...
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #24 : četrtek, 09.03.2006 : 17:59:59 »

Bom kar tu postavila vprašanje.
Mogoče kdo ve, če se cherry eye lahko pojavi tudi pri odraslih psih?
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #25 : petek, 28.07.2006 : 14:27:00 »

Danes, ko sem česala psa sem opazila, da ima na levem učku kar precej velik trd zaspanček, kot krasta.Čistim mu redno.Zmehčala sem mu z vodo in dala dol, ampak tudi nekaj dlake na tem delu mu je šlo dol.Zdaj zgleda kot da bi bilo na tem delu sveže in kot da se malo gnoji.To je pa na zunanjem delu ob solzevodu.Ali ima kdo iskušnje s tem?
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #26 : sreda, 04.10.2006 : 13:54:50 »

Lep pozdrav!

Pri nas imamo problem z očmi. Moji psički se že nekaj časa, ko se zbudi nabere kar precej belkaste-goste sluzi, ki gre s časoma tudi ven.
Vendar problem je drug. Včeraj se je zadeva vidno poslabšala, ko se je zjutraj zbudila je imela oko na pol zaprt in nekoliko zapacano. Čez dan je bilo malo boljše, ampak še zmeraj ne tako kot bi moralo oko biti.
Drugo oko je vredu, vendar vseeno ne popolnoma.

Pomislila sem, da bi bil lahko razlog tekanje po visoki travi in koruzi.

No, danes sva šli k veterinarju in je dal mazilo Chloramphenicol, ki ga mora dobivati 3x dnevno en teden.
Vendar se mi zdi tole mazilo (antibiotik) kar močno.

Kaj vi mislite?

Ko sem ji dala danes prvič, je spodnja veka kar odstopila in oko se je skrilo nekam v notranjost. Na trenutke se mi zdi, da je boljše, hmmm... bomo videli.
V kolikem času mislite, da bi moralo biti že v redu? Vsaj vidno izboljšanje?

Hvala in lep pozdrav,
Eva
 
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #27 : četrtek, 12.10.2006 : 15:06:01 »

No, minil je en teden jemanja antibiotika, tako da sva nehali.

Je bilo hitro bolje. Oko ni bilo več otečeno,...

Vendar se ji še zmeraj nabirajo tisti nadležni zaspančki.
Mislite, da bi bilo potrebno h oftalmologu?  Undecided

Lp,
Eva
Logiran
apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #28 : četrtek, 12.10.2006 : 15:22:43 »

Hmmm, če je bilo hujše vnetje je 1 teden antibiotika premalo. Jaz svetujem, da greš k veterinarju, ker bo verjetno potrebno daljše zdravljenje... sram
Lp
Logiran
katyb
otrok do 14 let
*
Sporočil: 13


« Odgovor #29 : petek, 20.10.2006 : 09:31:50 »

branka hvala  za nasvet(s kamilico)ker mi imamo podoben primer
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Oči
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines